Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

Stvarno šteta što su ovoliko izbacili vukove, to mi je možda i najozbiljnija zamerka seriji do sada :(
Ja kukam za tim od prve epizode, a vi osuli drvlje i kamenje po ja! ;)Gledao sestu, sedmu necu, cekam ipak 720p. Verovatno najbolja epizoda do sada, cim ima manje dijaloga a vise akcije ostane bolji utisak. Bron je dobar skroz, mada je taj duel imao par kadrova koji podsecaju na Flash Gordona, to je moglo bolje...s druge strane, Arja i Sirio su super, i vidi se da je mala naucila da barata macem. I krunisanje je bilo dobro, na stranu to sa dinstanjem zlata.Lov mi se ne svidja, nigde ni pratnje ni konja, vec mogu da zamislim scenu kako Selmi nosi ranjenog kralja za ruke, Renli za noge pri tom se boreci sa teskom mucninom zbog krvi, a Lansel trckara okolo i pita kralja oce li jos vina :D Maloprstic los u ovoj epizodi, poceo je da preteruje i da crta Nedu stvari, a za tim nema potrebe, do sada je bio dobar. I Berik mi je metiljav, nisam ga uopste tako zamisljao, mada ove 2 sekunde pojavljivanja ne govore puno. Steta sto su izbacili Lorasa iz te scene.I od Sanse su uspeli da naprave iritantniji lik nego u knjizi, svaka im cast.
Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja kukam za tim od prve epizode, a vi osuli drvlje i kamenje po ja! ;)I Berik mi je metiljav, nisam ga uopste tako zamisljao, mada ove 2 sekunde pojavljivanja ne govore puno. Steta sto su izbacili Lorasa iz te scene.
Pa vukova je u prve dve epizode bilo dovoljno, ali čim su malo porasli odmah su se negde izgubili svi zajedno. Bojkotuju Starkove od kako su im ubili sestru... Samo je falilo da onu odsečenu ruku iza zida nađe Pip umesto Ghosta <_<Da, u Berikovoj sceni stvarno fali Loras. Ne toliko zbog scene nego zato što njega za sada nisu uopšte predstavili kao klinca gladnog slave, dokazivanja, itd. Za sad je gladan samo nečega drugog :P Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Cisto da se pripremim za 8. epizodu: Je l` sam ja propustio jos hintova, zna li se ko je nagovorio klinca da ipak prekrati zivot Nedu? Littlefinger verovatno, ali je l` cemo to da vidimo?

Link to comment

Pa ako mu je uopšte trebalo nagovaranja, onda je verovatno Littlefinger. Mislim, nikom drugom ne bi baš bilo u interesu, čak ni Varysu. Samo Baelish je čisti agent of chaos u celoj priči, pravi Nyarlathotep...Ali nema šanse da će to doći na red već u osmoj.

Link to comment

Ja sumnjam da mu je trebalo nagovaranja, samo mu se tako cefnulo. Zar nije cak i Cersei bila iznenadjena sto ga nije pomilovao?Podlegao sam pritisku i odgledao i sedmu epizodu. FPS je bio osetno nizi nego u normalnim HDTV ripovima, ali ne toliko nizak da se nije moglo uzivati. :)Tywin Lannister :Hail:Scene na Zidu :Hail:Citava epizoda bez Dinklagea, a rame uz rame sa petom kao najboljom do sada :Hail:Svidja li se jos nekome ono sto rade sa Renlyjem u seriji? Lepo su mu usadili tracak ambicije u gej sceni™, onda su tamo u sumi naslutili da on misli da bi bio bolji kralj od Roberta i sad u ovoj epizodi ova njegova ponuda Nedu odjednom ima smisla! U knjigama se ta njegova ambicija nije dala naslutiti sve dok se nije proglasio za kralja.Nego, osmu epizodu potpisuje GRRM licno. Kao da dve nedelje bez nove epizode nisu dovoljno teske... :(edit: scena sa mojim avatarom i kuravama™ me je podsetila nahttp://www.youtube.com/watch?v=e553Z1tG5aQ

Edited by Calavera
Link to comment
Ja sumnjam da mu je trebalo nagovaranja, samo mu se tako cefnulo. Zar nije cak i Cersei bila iznenadjena sto ga nije pomilovao?
100% je bilo nagovaranja, to je cak i pomenuto negde u 3, knjizi u necijem flashbacku, ali nije receno ko ga je nagovarao. Cersei... daj molim te, ako nista u FFC se videlo kolike su njene zaverenicke sposobnosti. :D Varys isto sigurno nije, on je radio na odlaganju rata, kao sto smo mogli videti u sceni sa Illyriom. Ostaje jedino Littlefinger i... jos neko?
Link to comment
Brienne je malo stereotipna warrior-princes bez koje smo i mogli... OK, nije neka lepotica, ali ne bi se kladio da će u seriji stvarno kastovati rugobu umesto neke EF Starbuck. Biće verovatno ružna koliko je i Hound nakazan, tj. ne previše.Unutar tog fantasy stereotipa, Brienne je OK lik, relativno zanimljiv i dobro karakterizovan. Ali njena poglavlja u FFC su 90% praznog hoda, navodno traži Sansu koju svi znamo da neće naći... usput sreće colorful lokalce, Podricka Paynea, i Samovog oca, svo to tralala palamuđenje dok čitaoci grizu nokte da saznaju šta se dalje dešava u priči. A onda na kraju onaj cliffhanger, čisto da ga ubiješ!
Вини бре да ли се бре нормалан? Ружна, несигурна, никаква...баш је стереотипна. Па после кажу Мартин мрзи жене, а он ју је са толико љубави описао и замислио. сада пошто завршавам по 4 пут четврту књигу питање за све: кој'има да умлати Серси?
Link to comment

@Calavera: Meni je ta Renlijeva izjava ("I should be king") baš zasmetala u onoj sceni sa Nedom. On mu tu nudi svoju podršku da zajedno skinu Cersei i ostale Lannistere sa vrata, i da uspostave Neda kao regenta dok je Joffrey maloletan - dakle 100% u skladu sa Robertovim testamentom. Neshvatljivo je zašto bi tu dodao "E da, BTW, ja nameravam da se proglasim za kralja, nadam se da nemaš ništa protiv."U knjizi se on proglasio za kralja isto kad i Stannis - dakle kad su obojica čuli "glasinu" o incestuoznom poreklu naslednika. Ne pre toga, i sigurno ne otvoreno u razgovoru sa nekim kao uberlegalistom što je Ned angry.gif@Vasić: Medieval riba koja se na ravnoj nozi nosi sa 90% muškijeh (ako ne i 100%) je žestok fantasy stereotip, ma koliko je Martin poružneo. A to da neki pisac "mrzi" svoje likove jer im se u knjizi dešava svašta ružno, to su detinjaste gluposti na koje ne treba obraćati pažnju.

Link to comment

Gledam opet onu whorehouse scenu, i crnka bi mogla da bude Shae, tj. Sibel Kekilli. Malo je tamnoputija, doduše... Wikipedia joj je upisala jednu epizodu do sada, kao i Tywinu i Bericu, ne znam da li to znači nešto... pošto Janos Slynt ima već dve iz nekog razloga.Stvarno se nadam da nije Shae, jer bi bilo izrazito glupo da je ona od starta Littlefingerov doušnica koju je on poslao negde u 3PM do Tyrionovog šatora da bi ga nadzirao. To bi potpuno ubilo svaku težinu kasnije scene kad svedoči protiv njega <_<Kad smo kod te scene, kako je Ros strčala od Winterfela do King's Landinga za pola epizode? Krenula je kad se već zna da je Ned napadnut od strane Lannistera i da će da izbije sranje... a nekako je stigla pre nego što kralj odapne, već se i zaposlila i sve? :unsure:

Link to comment

Janos Slynt je bio u cetvrtoj (valjda) epizodi, kukao je kako nema dovoljno Plastova, pa mu je Ned dao nekoliko ljudi iz svoje licne garde. Crnka mi nije nesto licila na Shae, mada priznajem da joj bas nisam zagledao lice... :D Ros je isla brodom, kao i Catelyn. Nisam siguran koliko tu ima da se putuje, ali se Robert u knjizi valjda zainatio da ostane u sumi dok ne probode nesto, sto je potrajalo koju nedelju?

Link to comment

Znam ja da ti imaš oči samo za svog avatara, ali pogledaj scenu ponovo, meni prilično liči na potamnelu nju. Možda bar nešto promene pa Tyrion sretne Shae tek u King's Landingu? Ali ako sad i ona odjuri u Riverlands da bi tamo bila camp follower u sledećoj epizodi, to bi onda potvrdilo da kurve imaju neki specijalni pogon.... Mogli bi njih da počnu da koriste umesto gavranova, brže je.

Link to comment

Sta znam, ima slicnosti, ali... u odjavnim kreditima je nema, a Esme Bianco (Ros) je tu.A Shae ce se svakako pojaviti u devetoj epizodi, evo ti recapa:

With Sansaʼs life in danger, Ned makes a fateful decision. Catelyn brokers an unsavory deal with the slippery Walder Frey. Tyrion acquires a mistress and is forced by his father to fight on the front lines. Robb wins his first major victory and captures a prized prisoner. Jon is rewarded for his valor and discovers a dark secret about Maester Aemon. As Drogoʼs wound festers, Dany defies his bloodrider Qotho and puts her trust in the enslaved witch Mirri Maz Duur.
Sto me podseti da ce izgleda i Green Fork i Whispering Wood biti u devetoj epizodi, plus Ned na kraju. :jerry:
Link to comment

Moguće je da Shae već ima jednu epizodu upisanu onako bezveze, da nikom ne bi stajala nula. Na primer Hot Pie isto ima upisanu jednu, kao i Mirri Maz Duur, a njih sigurno još nismo gledali :)

Link to comment
Rejtinzi pali po prvi put, i to posle pete epizode? :mellow: Stvarno svasta...
But there was also plenty of sports competition and the Celebrity Apprentice finale on Sunday, so who knows.
Recimo da ovo može da se uzme kao reasonable explanation. Nije baš toliki pad u pitanju. Jer da, verovali ili ne, i deo gledalačke publike GoT, možda voli da gvirne i u Trampove intrige, npr, pogotovu što je isti in the limelight zbog navodnih političkih ambicija.Elem, s obzirom da se slažem da odsustvo jezovukova posebnoj u sceni sa Brenom iz ep.6 baš smeta, te da će ih CGI-sati u sledećoj sezoni (jer sad nisu stigli or what), malko strepim kako će da obrade poslednju scenu iz prve knjige. Edited by Lynn
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...