Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

Taj stari POV koji se vraća posle pauze - Theon Greyjoy? :unsure:
Ne znam ko bi drugi bio. Ostali koji su pravili pauze su mrtvi.Osim toga, rekao je 3 ironborn POV, svi stari. Asha, Prophet i Theon. Nema 4, ili sam zaboravio? Edited by Fins fleet
Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Prophet je Aeron Damphair, on je pomeren za sestu knjigu. Asha, Theon i Victarion.Kompletna lista:Prolog: Varamyr Sixskins- Tyrion- Jon- Daenerys- Davos- Bran- Theon- Asha- Victarion - Cersei- Melisandre- Arya- Barristan- Jaime - Quentyn Martell- Areo Hotah - Jos 1 novi POVEpilog: nemamo pojmaNa toj listi nema niti jednog lika koji mi se ne svidja, za razliku od AFFC koji je imao Brienne, Sama i Aerona, koji su zauzeli pozamasan deo knjige. <_<

Edited by Calavera
Link to comment

Pa i da jeste, za prolog je dobar.

- Theon
Nadam se da sa Theonom neće biti beskrajnog tapkanja u mestu kao u nekim poglavljima FFC... on je as things stand potpuno van igre, prilično irelevantan lik. Valjda nećemo morati 10 poglavlja da čitamo kako ga Bolton's Bastard secka i ljušti? Bilo je odavno ideja o tome kako je Asha otišla da spase brata jer joj je potreban da bi skinula Eurona sa prestola.
- Cersei- Jaime
Kaže, neće ih biti mnogo. Ne znam da li to znači da će dobiti samo cameo appearances u po jednom poglavlju (kao npr. Arya u FFC), ili da će ih biti nekoliko ali će onda trajno da zglajznu? :unsure:
- Melisandre
Uffff... ko zna na šta će to da liči.
- Barristan
Znači flešbeci & ekspozicija, Rhaegar, Summerhall, itd. <_<
- Quentyn Martell- Areo Hotah
Meh. Martelovi me skoro uopšte nisu zainteresovali do sada (tj. od Whacking Day na ovamo :( ). Taj Hotah je beše bodyguard za Doriana, a Quentin mu je sin, poslat preko mora? Edited by Weenie Pooh
Link to comment
Taj stari POV koji se vraća posle pauze - Theon Greyjoy? :unsure:
Он је. Имаш на енглеском Амазону део тетска са њим у главној улози.
Link to comment
Nadam se da sa Theonom neće biti beskrajnog tapkanja u mestu kao u nekim poglavljima FFC... on je as things stand potpuno van igre, prilično irelevantan lik. Valjda nećemo morati 10 poglavlja da čitamo kako ga Bolton's Bastard secka i ljušti? Bilo je odavno ideja o tome kako je Asha otišla da spase brata jer joj je potreban da bi skinula Eurona sa prestola.
U onom GRRM-ovom tekstu sa prosle strane kaze da je cetvrti po broju poglavlja, pa bih rekao 6-8?
Znači flešbeci & ekspozicija, Rhaegar, Summerhall, itd. :s_w:
^_^
Meh. Martelovi me skoro uopšte nisu zainteresovali do sada (tj. od Whacking Day na ovamo :( ). Taj Hotah je beše bodyguard za Doriana, a Quentin mu je sin, poslat preko mora?
Da. Meni su do jaja bili kad sam citao, fascinantna kultura. Greyjoyi isto, valjda je to razlog sto mi je AFFC tek nesto slabiji od GOT, umesto da ga pljujem kao vecina fanova.
Link to comment
Nadam se da sa Theonom neće biti beskrajnog tapkanja u mestu kao u nekim poglavljima FFC... on je as things stand potpuno van igre, prilično irelevantan lik. Valjda nećemo morati 10 poglavlja da čitamo kako ga Bolton's Bastard secka i ljušti? Bilo je odavno ideja o tome kako je Asha otišla da spase brata jer joj je potreban da bi skinula Eurona sa prestola.
Greyjoyi su do jaja. jeste Theon nesretnik sav idiotski, ali moras ga istrpeti zbog Ashe. uz to, koliko je ova pravila budalu od nejga ne bi me cudilo da se malko povampiri :Dinace, kao i sto smo ocekivali A Dance with Dragons ce da prejebe A Feast of Crows za 10 kopalja. neuporedivo interesantniji likovi :)
Link to comment
Taj Hotah je beše bodyguard za Doriana, a Quentin mu je sin, poslat preko mora?
Hotah je kapetan princeve garde, imao je POV i u FFC. Quentin je taj.I ne znam sta imate protiv Brienne, odlican lik.
Link to comment

Brienne je malo stereotipna warrior-princes bez koje smo i mogli... OK, nije neka lepotica, ali ne bi se kladio da će u seriji stvarno kastovati rugobu umesto neke EF Starbuck. Biće verovatno ružna koliko je i Hound nakazan, tj. ne previše.Unutar tog fantasy stereotipa, Brienne je OK lik, relativno zanimljiv i dobro karakterizovan. Ali njena poglavlja u FFC su 90% praznog hoda, navodno traži Sansu koju svi znamo da neće naći... usput sreće colorful lokalce, Podricka Paynea, i Samovog oca, svo to tralala palamuđenje dok čitaoci grizu nokte da saznaju šta se dalje dešava u priči. A onda na kraju onaj cliffhanger, čisto da ga ubiješ!

Link to comment

upravo stavih 6. da skida, ali di se 7. denula? ipak nista od double pleasure ili(sto mi je malo verovatno) eztv nije jos odreagovao?

Link to comment

Pojavice se u toku dana, nadam se. U medjuvremenu, sesta epizoda je sjajna. Dva manja problema:1) u sceni sa Theonom, Branom i Robbom nije bilo jezovuka ni na puskomet, a ovo je bila prva scena gde se njihovo odsustvo osetilo. Cuo sam da su imali problema sa zivotinjama, dobro je sto ce od naredne sezone biti CGI.2) Kralj Robert ide u sumu pracen trojicom ljudi, a niko od njih nema konja? <_<Hajlajti su sve scene iz Eyrija i sa Dothrakijima, pogotovo krunisanje. Ranije sam spomenuo Viserysa kao jednog od onih likova koji je bolji u seriji nego u knjigama, a ova poslednja epizoda je samo to potvrdila. Lloyd je maestralan do te mere da mi je bilo zao kad je nastradao. :(

Edited by Calavera
Link to comment

To je samo za obicni HBO, sedma je isla odmah posle seste na HBOGO sinoc. Ocigledno da postupak za... kupovinu nije isti kao i za obicne epizode, pa cemo morati malo da cekamo.

Edited by Calavera
Link to comment
U medjuvremenu, sesta epizoda je sjajna. Dva manja problema:1) u sceni sa Theonom, Branom i Robbom nije bilo jezovuka ni na puskomet, a ovo je bila prva scena gde se njihovo odsustvo osetilo. Cuo sam da su imali problema sa zivotinjama, dobro je sto ce od naredne sezone biti CGI.2) Kralj Robert ide u sumu pracen trojicom ljudi, a niko od njih nema konja? <_<
Stvarno šteta što su ovoliko izbacili vukove, to mi je možda i najozbiljnija zamerka seriji do sada :(Scena u lovu je i meni mnjah, ali ne zato što su samo njih četvorica tu (možda je ostatak pratnje 20 metara odatle, van drveća) nego zato što su svi obučeni identično kao na dvoru. :blink: Lancel ide u lov u onoj svojoj inkvizitorskoj crvenoj odori? Selmy valjda i spava u oklopu i sa plaštom? Kralj i brat mu se nisu presvukli nijednom od kako smo u prestonici, pa zašto bi i sad? Onoliko priče o kostimima i sl. sr., a ovamo ošljarenje.Kad već sitničarim, onaj Drogov pojas se izgleda sastojao od čokoladice u zlatnoj foliji, nema drugog objašnjenja zašto se istopio u roku od pet sekundi :DBeric Dondarion izgleda kao seoska luda. <_<Littlefinger počinje da smara sa svojom hnja hnja hnja duhovitošću, daju mu najočiglednije exposition rečenice na svetu. "Ah, a fish. The sigil of House Tully. Your wife Catelyn, my lord. she is of House Tully, isn't she? Could you think of any reason, bla bla, truć truć..." :isuse: Daenerys je sve više spooky, odlično se navikava na ulogu, moji strahovi su bili neopravdani :)Scena sa Theonom i kurvom je bila simpatična, Osha izgleda odlično iako nije nimalo kao u knjizi, sve ostalo je očekivano.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...