Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

Mešaš frogs & grandmothers. Rhaegara je vrlo definitivno ubio Robert na Tridentu, veze nemaju ni Ned Stark ni njegov Howland Reed.
A jes, Ned je samo imao duel sa njim, dok Robert nije stigao, tako nesto.
Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nije Ned imao ništa s njim. Ubio ga Robert na licu mesta, ali je tu bio ranjen pa je Ned morao da ih vodi dalje do King's Landinga gde je zatekao Kingslayera itd. Posle je stigao i Robert tu pa su se posvađali zbog ubijanja Rhaegarove dece, pa je Ned sam otišao dalje po sestru sa tim Reedom i ostalima... BTW meni tu nije jasno kako nikom nije bilo sumnjivo da je Rhaegar ostavio trojicu Kingsguarda da čuvaju Lyannu Stark. Oni čuvaju samo kraljevsku porodicu, i baš nikom posle nije palo na pamet da su ustvari čuvali Rhaegarovo novorođeno dete? Ni Robertu, ni Varysu, ni Tywinu Lannisteru?I zašto bi koji krasni oni tu žrtvovali živote da spreča Starka da dođe do svoje sestre, kad im je kralj već mrtav? Mislim, šta bi oni sa njom posle? Neko je morao da se seti da su možda pokušavali da spasu najnovijeg Targaryena...

Link to comment
Nije Ned imao ništa s njim. Ubio ga Robert na licu mesta, ali je tu bio ranjen pa je Ned morao da ih vodi dalje do King's Landinga gde je zatekao Kingslayera itd. Posle je stigao i Robert tu pa su se posvađali zbog ubijanja Rhaegarove dece, pa je Ned sam otišao dalje po sestru sa tim Reedom i ostalima... BTW meni tu nije jasno kako nikom nije bilo sumnjivo da je Rhaegar ostavio trojicu Kingsguarda da čuvaju Lyannu Stark. Oni čuvaju samo kraljevsku porodicu, i baš nikom posle nije palo na pamet da su ustvari čuvali Rhaegarovo novorođeno dete? Ni Robertu, ni Varysu, ni Tywinu Lannisteru?I zašto bi koji krasni oni tu žrtvovali živote da spreča Starka da dođe do svoje sestre, kad im je kralj već mrtav? Mislim, šta bi oni sa njom posle? Neko je morao da se seti da su možda pokušavali da spasu najnovijeg Targaryena...
mislim da je u tom trenutku racionalnost targaryena vec bila pod velikim znakom pitanja.
Link to comment
mislim da je u tom trenutku racionalnost targaryena vec bila pod velikim znakom pitanja.
Samo Aerysa, Rhaegar je znao sta radi.@Weenie PoohNe, Ned je imao dvoboj sa Rhaegarom pre Roberta, 100%. No nije ni bitno, posto ga je Robert dokrajcio, a on sigurno nije bio neko ko ce ostaviti zmaja zivog.
Link to comment
BTW meni tu nije jasno kako nikom nije bilo sumnjivo da je Rhaegar ostavio trojicu Kingsguarda da čuvaju Lyannu Stark. Oni čuvaju samo kraljevsku porodicu, i baš nikom posle nije palo na pamet da su ustvari čuvali Rhaegarovo novorođeno dete? Ni Robertu, ni Varysu, ni Tywinu Lannisteru?I zašto bi koji krasni oni tu žrtvovali živote da spreča Starka da dođe do svoje sestre, kad im je kralj već mrtav? Mislim, šta bi oni sa njom posle? Neko je morao da se seti da su možda pokušavali da spasu najnovijeg Targaryena...
Mozda je samo lucky guess, ali Lijena Stark kao taoc bi bila odlican zalog za buduci mir sa Regarom kao kraljem (nesto kao Teon kod Neda)...time bi mogla da se opravda ta bitnost Lijene i njena uloge u ocima svih sem Neda (posto on jelte jedini zna istinu. koja god bila).Sto se tice drugog dela, pitanje je da li je vest o Regarovoj smrti stigla u Kraljevu luku na pouzdan nacin pre okupiranja luke i smrti ludog...mozda gardisti nisu bili sigurni u to i odlucili da prate naredjenje do smrti? Mada mi to deluje dosta klimavo, ima smisla ovo sto pricas.Samo razmisljam naglas, svaka pretpostavka ima ponekih rupa, Martin je bas davao informacije na kashichicu :)
Link to comment

@kim: Pa OK, ali Rhaegar ipak nije važio za budalu koja bi tražila od trojice najboljih da dube na trepavicama dok on odlazi sam u rat da pogine.@fins fleet: Glavu dajem da si dvoboj Neda i Rhaegara na Tridentu samo sanjao. @goofs: Definitivno se znalo da je Rhaegar mrtav i da je rat izgubljen. Znao je to i Aerys u prestonici, kad je naredio da se svi kolektivno spale. A ideja da je Lyanna neki taoc, faktor mira & stabilnosti, nema smisla jer je ceo rat izbio zbog njene otmice.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
@fins fleet: Glavu dajem da si dvoboj Neda i Rhaegara na Tridentu samo sanjao.
U pravu si, sad sam proverio, Reed ga je spasio od Ser Arthur Daynea. :isuse:
Link to comment
@kim: Pa OK, ali Rhaegar ipak nije važio za budalu koja bi tražila od trojice najboljih da dube na trepavicama dok on odlazi sam u rat da pogine.
pa nije vazio ali magla rata, haos da ne kazem ran i sve to. mislim, meni to nije tako cudno. to postaje sumnjivo samo ukoliko neko ima uvid u sve vezano za taj dogadjaj i mladog lorda snoua.
Link to comment
znam ja za te scene, ali pitao sam za seriju :Pmislim, Dany vs sluzavka pt 1 u seriji je pipi duga carapa srece crvenkapicu :D
OK, ali to je samo zagrevanje. Pogrešna služavka, uostalom, ova je samo teorijski podučava... a sa one dve Dothračkinje će steći praktično iskustvo, dosta kasnije.Bar se nadam da će tako biti i u seriji, bilo bi glupo da ova bela služavka (Dorea) preživi samo da bi nam uskratila interracial girl on girl scenu, zbog koje jel'te svi mi nerdovi živimo i dišemo angry.gif (Eh, Rosario Dawson, Rosario Dawson, što nisi malo manje poznata pa da si prihvatila tu sitnu ulogu...)
Link to comment
@goofs: Definitivno se znalo da je Rhaegar mrtav i da je rat izgubljen. Znao je to i Aerys u prestonici, kad je naredio da se svi kolektivno spale. A ideja da je Lyanna neki taoc, faktor mira & stabilnosti, nema smisla jer je ceo rat izbio zbog njene otmice.
Ček bre, zar Eris nije spalio Starkove pre Tridenta? Ja sam to tako u svojoj glavi skockao.
Link to comment
Ček bre, zar Eris nije spalio Starkove pre Tridenta? Ja sam to tako u svojoj glavi skockao.
hteo je tada da nastavi zapoceto. koliko sam ja kapirao hteo je da spali king's landing in toto.
Link to comment
Ček bre, zar Eris nije spalio Starkove pre Tridenta? Ja sam to tako u svojoj glavi skockao.
Mislim da jeste, ali kao sto kaze Vini, pravi povod za rat je bio otmica Lijene.
@goofs: Definitivno se znalo da je Rhaegar mrtav i da je rat izgubljen. Znao je to i Aerys u prestonici, kad je naredio da se svi kolektivno spale. A ideja da je Lyanna neki taoc, faktor mira & stabilnosti, nema smisla jer je ceo rat izbio zbog njene otmice.
Za prvo ok, za drugo...ko ce mu ga znati? Sam cin koji je pokrenuo pobunu jeste otmica, medjutim, meni se cini da se ta pobuna kuvala dosta dugo pre toga (izmedju ostalog i zbog spaljivanja Starkovih), a da je ovo samo kap koja je prelila casu. U takvoj situaciji, kidnapovati Lijenu i drzati je kao svog sticjenika moze biti dobar potez za buduci mir i stavljanje Starkovih na svoju stranu. Mozda je Regar predvidio da ce buna kad-tad izbiti i time pokusao da sebi obezbedi opciju vise.
Link to comment
hteo je tada da nastavi zapoceto. koliko sam ja kapirao hteo je da spali king's landing in toto.
Ivo nije procitao sve. angry.gif

Tako je, poslao Velikog Alhemicara sa francuskim imenom sa komandom, ali ga Jamie presreo, a onda brze bolje otrcao da rokne i Aerysa dok ovaj nije nekom drugom izdao naredbu.

Link to comment

@goofs, Petović: Starkovi su spaljeni kad su došli kod ludog kralja da se žale zato što je Rhaegar oteo Lyannu. Tako da OK, možda i ne bi bilo rata da ovaj nije tako reagovao, ali ipak je ta navodna otmica u korenu svega.(Ovo spaljivanje koje sam pomeno je nešto drugo, samo kraljeva neostvarena ideja da spali ceo grad kad je čuo da je rat izgubljen.)

Link to comment
Ivo nije procitao sve. angry.gif

Tako je, poslao Velikog Alhemicara sa francuskim imenom sa komandom, ali ga Jamie presreo, a onda brze bolje otrcao da rokne i Aerysa dok ovaj nije nekom drugom izdao naredbu.

uuups... ma dobro kapiram da nije neki spoiler ipak :D
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...