Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

Pošto mi je prva knjiga prilično sveža i pošto još uvek čitam drugu, a sinoć pogledah 4. i 5. epizodu po prvi put - par komentara (rekoh bolje ovde nego tamo, mada se Vini u svakom postu razbacuje sa nekim mega spojlerima iz četvrte knjige or something):Kakogod, složio bih se sa Vasićevim utiskom - turnir stvarno deluje jadno u odnosu na knjigu. Nisam se mogao oteti utisku da gledam dokumentarac na Historiju o srednjevekovnim viteškim turnirima. Možda to i nije toliko bitno za samu priču (osim upoznavanja sa nekim, kasnije bitnim, likovima), ali za neki generalni utisak o seriji - jeste bitno.Druga stvar - Tajrel i Renli. Mislim, gimme a break - pročitao sam knjigu sve do Renlijeve smrti i, osim činjenice da su zajedno napustili grad one noći i da je ovaj sedeo do njega za stolom kad ih je Kejtlin posetila - nikakav hint ja tamo o njihovoj međusobnoj "privrženosti" nisam video. Jedino ako je ser Loras kasnije to nagovestio u nekom svom unutrašnjem monologu ili tako nečemu. Drugo - Renli koji se plaši krvi. :lol: Gimme još jedan break - pa čovek je učestvovao na tom istom turniru, nije namigivao Lorasu sa balkona.I na kraju, najmanja primedba - tzv borba Edarda i Kraljeubice. Taj dijalog je u knjizi bio fenomenalan, ali naravno ovde su morali akcenat da stave na borbu dva alfa mužjaka. Predvidljivo, ali prihvatljivo.Anyway, što reče goofs - obzirom kako su prikazali ovaj turnir, počinjem se polako brinuti kako će prikazati npr. bitku u šaputavoj šumi ili rođenje zmajeva koje bi trebalo da bude poslednja scena u prvoj sezoni, jel?

Edited by Ivo Petović
Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Uf, baš su megaspoileri, kao da će ti u četvrtoj knjizi biti važno ko je otrovao Jona Arryna :PPa ta bitka (Whispering Wood) se dešava noću, po mrklom mraku, sa relativno malim brojem ljudi. U knjizi je prikazana iz perspektive Catelyn koja je čak i ne gleda. Dakle, koliko god da se otvore za CGI, biće ga više nego u knjizi.Mene i dalje brine prikazivanje direwolves, recimo do tog vremena Robov vuk je uz njega konstantno, a dovoljno je veliki da zaskače konje i sl. sr. Sumnjam da će ih animirati za svaku scenu, a bilo bi šteta da ih izostave...

Link to comment

Pa to ti kažem - kasnije neki od Lanistera prepričava bitku i kako je Robov vuk pokidao 10 konja i 4 čoveka ili tako nekako. Javlja mi se da tu scenu nećemo videti. :D

Link to comment

Jebale vas bitke. Sve su prikazane iz ugla Tyriona, Davosa, Sama i slicnih. Nikad iz ugla nekog ko zapravo vodi te bitke - Tiwyna, Roba i ostalih. Fokus je manje bio na strategiji, vise kako sitniji oficiri vide bitku, pojadinacne, manje borbe. A o strategiji smo culi ili posredno, kada neko prica o njoj, ili dok se pricalo o pripremama. Zato ne vidim zasto bi bilo bitno da vidimo 100 `iljada Dothrakija u kadru ili kako Tywin rukovodi bitkom, bitnije je da vidimo kako se Tyrion snalazi kod Tridenta dok mu otac ostavlja kosku, a Bronn ga ostavlja na cedilu.

Link to comment

To je tačno, ali veoma bitna stavka u vezi ratova su brojke i one se ponavljaju iznova i iznova: Rob vodi vojsku od 20.000 ljudi, Tivin ima 20.000, Renli 80.000, Džejmi 15.000 i tako nekako. Te brojke bi makar morali da pokušaju da nam dočaraju (tj ne nama, već onima koji nisu čitali), kako bi se stekao uvid u veličinu cele priče.

Link to comment
Kakogod, složio bih se sa Vasićevim utiskom - turnir stvarno deluje jadno u odnosu na knjigu. Nisam se mogao oteti utisku da gledam dokumentarac na Historiju o srednjevekovnim viteškim turnirima. Možda to i nije toliko bitno za samu priču (osim upoznavanja sa nekim, kasnije bitnim, likovima), ali za neki generalni utisak o seriji - jeste bitno.
Ali to je jedino sto jeste bitno. Svaka scena do sad je ili pomerala radnju napred ili dodavala nove slojeve likovima, a vecina ih radi oboje. Jos turnira ne bi postiglo nista od toga osim da izgleda kul, a to je nedopustivo kad imas samo 10 sati da pretocis knjigu od 800+ strana na ekran. Nije da ne bih voleo da vidim Berica, Thorosa i ostalu bratiju, turnir mi je 1 od najboljih delova prve knjige.
Druga stvar - Tajrel i Renli. Mislim, gimme a break - pročitao sam knjigu sve do Renlijeve smrti i, osim činjenice da su zajedno napustili grad one noći i da je ovaj sedeo do njega za stolom kad ih je Kejtlin posetila - nikakav hint ja tamo o njihovoj međusobnoj "privrženosti" nisam video. Jedino ako je ser Loras kasnije to nagovestio u nekom svom unutrašnjem monologu ili tako nečemu. Drugo - Renli koji se plaši krvi. :lol: Gimme još jedan break - pa čovek je učestvovao na tom istom turniru, nije namigivao Lorasu sa balkona.
Lorasa dosta zajebavaju posle, nazivaju ga "Renly's little flower" i tako. Ostavio sam link na nekoj od prethodnih strana, ne bi trebalo da ga gledas ako ne zelis da vidis da odredjeni likovi prezivljavaju do trece-cetvrte knjige :D, ali ima podosta takvih slucajeva i tih manjih hintova.
Anyway, što reče goofs - obzirom kako su prikazali ovaj turnir, počinjem se polako brinuti kako će prikazati npr. bitku u šaputavoj šumi ili rođenje zmajeva koje bi trebalo da bude poslednja scena u prvoj sezoni, jel?
Ja bih pre rekao da su stedeli na turniru da bi nam verno preneli bas tih nekoliko scena. :) Da, KING IN THE NORTH i rodjenje zmajeva su finale prve sezone.
Mene i dalje brine prikazivanje direwolves, recimo do tog vremena Robov vuk je uz njega konstantno, a dovoljno je veliki da zaskače konje i sl. sr. Sumnjam da će ih animirati za svaku scenu, a bilo bi šteta da ih izostave...
Mozda ce dobiti veci budzet ako prva sezona postane hit (a na dobrom je putu), ali strepnja mi je veca od nade.
Link to comment
Pa to ti kažem - kasnije neki od Lanistera prepričava bitku i kako je Robov vuk pokidao 10 konja i 4 čoveka ili tako nekako. Javlja mi se da tu scenu nećemo videti. :D
i ja sumnjam. nesto mi se cini da su masovke na slican nacin resavane i u drugoj HBO epskoj produkciji (Rome).edit: ne da se zalim pre no sto me calavera spopadne :D Edited by kim_philby
Link to comment

Ako ces da postujes ovde, promeni avatar! Takva negativnost lose utice na topic. angry.gif

Edited by Calavera
Link to comment
Ali to je jedino sto jeste bitno. Svaka scena do sad je ili pomerala radnju napred ili dodavala nove slojeve likovima, a vecina ih radi oboje. Jos turnira ne bi postiglo nista od toga osim da izgleda kul, a to je nedopustivo kad imas samo 10 sati da pretocis knjigu od 800+ strana na ekran. Nije da ne bih voleo da vidim Berica, Thorosa i ostalu bratiju, turnir mi je 1 od najboljih delova prve knjige.
Nemam ja primedbu na dužinu trajanja turnira, već na scenografiju, broj ljudi (publike), poziciju vlastele, kralja i slično. Kao da su snimali turnir na nekom hipodromčiću u nekoj zabiti. Ne mogu se setiti neke reference o broju prisutnih u knjizi, ali jebemmumiša, ipak je to prestonica države veličine Južne Amerike. Čisto zbog osećaja veličine kraljevstva, teritorija i sl.
Lorasa dosta zajebavaju posle, nazivaju ga "Renly's little flower" i tako. Ostavio sam link na nekoj od prethodnih strana, ne bi trebalo da ga gledas ako ne zelis da vidis da odredjeni likovi prezivljavaju do trece-cetvrte knjige :D, ali ima podosta takvih slucajeva i tih manjih hintova.
Onda ok, nisam to čitao. Mada mi se opet čini isforsirano i prenaglašeno.Anyway, da ne budem pogrešno shvaćen - jako je teško onakav svet verno (i jeftino) vizuelizovati i pretočiti na TV. Možda bi moja reakcija bila drugačija da sam knjige čitao na vreme, tj. kad i svi vi. :D Edited by Ivo Petović
Link to comment
Onda ok, nisam to čitao. :D Mada mi se opet čini isforsirano i prenaglašeno.
A meni logicno, pazi: morali su da prikazu buducu Renlyjevu ambiciju -> uticaj Tyrella na njega to savrseno objasnjava -> jedini Tyrell koga vidimo u prvoj knjizi je Loras -> njih dvojica bi o tome naravno pricali nasamo, a znamo da su gej -> eto ti objasnjenja za tu scenu. A siguran sam da nije skodilo sto su budze iz HBO-a navikle da u svaku njihovu seriju mora biti ubacen bar 1 gej lik, a ovo je bila savrsena prilika. :D
Link to comment

To je samo bonus, rekao bih. B&B imaju glavnu rec oko serije, sumnjam da bi pristali da im budze ubacuju likove koje oni ne zele.

Link to comment
To je samo bonus, rekao bih. B&B imaju glavnu rec oko serije, sumnjam da bi pristali da im budze ubacuju likove koje oni ne zele.
niti je HBO poznat po intervencijama takve vrste.
Link to comment
A meni logicno, pazi: morali su da prikazu buducu Renlyjevu ambiciju -> uticaj Tyrella na njega to savrseno objasnjava -> jedini Tyrell koga vidimo u prvoj knjizi je Loras -> njih dvojica bi o tome naravno pricali nasamo, a znamo da su gej -> eto ti objasnjenja za tu scenu. A siguran sam da nije skodilo sto su budze iz HBO-a navikle da u svaku njihovu seriju mora biti ubacen bar 1 gej lik, a ovo je bila savrsena prilika. :D
Ти успеваш да браниш сваки потез продуцената као да си неко од њих главом и брадом. Онај линк је слабашан, мислим имамо лезбаче у књизи, мазихистичка оргијана инцест као један од највећих табуа човечанства уопште и сада хомосексуална веза треба некакаве суптилне назнаке. Стварно свашта причаш. У целој Серији од тројице браће Јеленковића централни је онај кога готово да не помињемо. Увек у сенци млађих, оргоман осећај дужности, лична несрећа...
Mislim da je ova poslednja rečenica najbitnija.
Утолико је и цео концепт јадан.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...