Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

Meni je turnir bio 1 od najboljih stvari iz prve knjige, volim kad se rano predstave likovi koji ne postaju bitni jos nekoliko knjiga. :) Naravno, to je nesto sto odgovara jedino knjigama, kad bi sve to pokusali da prebace u seriju oduzelo bi, brat bratu, 2 epizode najmanje. One dve bitke sto smo dobili su ono najbitnije sa turnira, sve ostalo je udovoljavanje fanovima naustrb scena koje zapravo pomeraju radnju i produbljavaju™ likove.Nego, sta sam ono hteo... a, da!2j2yp1g.jpg

Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

tumblr_llbif5jn0Z1qk2t5co1_500.jpgNego, Calavera, eno i Weiss i Benioff i Sepinwall od cele epizode najviše pričaju o tome kako su Jaime i Ned "evenly matched", kako je Ned "a famous warrior" kojeg je ovaj svo vreme hteo da natera na dvoboj, kako "when he fights a man, he fights fo' realz", kako je "anyone's guess" ko bi pobedio... :isuse:Vidiš sad zašto mi je glup ceo taj izmišljeni build-up oko Neda Starka kao mnogo zajebanog mačevaoca? Pojeftinjuje radnju serije i svodi sve na Star Wars dualizam <_< Edited by Weenie Pooh
Link to comment
tako je!ovaj freakns je poznati relativizator. jednom je mrtav ozbiljan pito zasto bi 1 pesnik trebalo da bude vazniji od 1 sportiste*?! angry.gif * ako sam ga pomeso s nekim, izvinjavam se drugu freaku.
znao sam da ce me fancy razumeti :D
Link to comment
tumblr_llbkv7RooE1qk2t5co1_500.jpg
Fat ili thin, pulp ili književnost - ja progutah celu jednu i po knjigu protekle nedelje. I mogu reći da potpuno razumem zbog čega je ovaj topik otvoren 6 meseci pre početka emitovanja same serije.
Ja tek sad ovo video, to dokle si ti stigao bi opravdalo otvaranje topica jedno 2 meseca pre pocetka. Keep reading. :D
Nego, Calavera, eno i Weiss i Benioff i Sepinwall od cele epizode najviše pričaju o tome kako su Jaime i Ned "evenly matched", kako je Ned "a famous warrior" kojeg je ovaj svo vreme hteo da natera na dvoboj, kako "when he fights a man, he fights fo' realz", kako je "anyone's guess" ko bi pobedio... :isuse:Vidiš sad zašto mi je glup ceo taj izmišljeni build-up oko Neda Starka kao mnogo zajebanog mačevaoca? Pojeftinjuje radnju serije i svodi sve na Star Wars dualizam <_<
Tjah, mozda su mislili da bi Ned ispao sisica ako ne bi mogao bar da se odbrani protiv Kingslayera. Svejedno, meni je to i dalje nitpicking. Edited by Calavera
Link to comment

Tobias, a... onda je Renly stvarno trebalo da postane kralj. Loras bi mogao da bude onaj terapeut njemu i Cersei. "What about these Tobias?! When's the last time you shaved these?" :D

Fire cannot kill... Bye Bye Lloyd :fantom:
Uh, znači opet skakanje s kraja na kraj sveta u svakoj sceni? Daenerys okrvavljenih usta kao da je zalutala sa True Blood seta. Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Mestar Qyburn kao Literal Doctor, gleda Jaimeja i kaze: He's going to be all right left? Jebiga, ne ide. :DNi u sledecoj epizodi nece biti scena sa Zida, mislim. Eto, ni u tom privjuu™ nigde Jona.

Edited by Calavera
Link to comment

Морало је малко више да се уложи у компјутерске анимације. Како ми кум на привременом раду у Светојшуми рече међу струком су разочарани малко употребом исте за коју трвди да не би озбиљно оптеретила трошкове серије. Иначе, Ренли је један од оних којима је од Природе( Седморице или кога већ) дата урођена харизма а он јадан не зна шта ће са њом.

Link to comment

Pa sad, nije nemoguce da se Renly u javnosti predstavlja kao macho man™, a tek sa ljubavnikom pokazuje pravo lice.Rejtinzi nastavljaju da se penju, uprkos tome sto je 4. epizoda morala da se kolje sa NBA plej-ofom. Jedva cekam da vidim reakciju na novu epizodu, s obzirom da je konacno krenuo rasplet. :)

Once again, HBO’s Game of Thrones ratings hit a season high Sunday night, climbing to 2.6 million viewers for its premiere airing.Combined with its encore, Thrones was up to 3.3 million viewers for the night, with the show averaging 8.1 million viewers per episode across all platforms. After a somewhat middling premiere performance followed by a steady second episode, this is now the third week in a row Thrones ratings have gone up. And given the show’s storyline is picking up the pace for a dramatic second half of the season, these numbers could continue rising and turn Thrones into a bona fide hit. Intensely serialized shows like Thrones rarely climb like this, and when they do they tend to become titles that have healthy lifespans.
Edited by Calavera
Link to comment

Ja te rejtinge ništa ne razumem, kako može gledanost ove epizode (3.3) da poveća gledanost premijere (2.6)? I šta im znači prosečna gledanost od 8.1 "na svim platformama"? Koje su to platforme osim HBO kabla?BTW, može li neko da me podseti (SPOILERS! SPOILERS!) šta se tačno ispostavilo u knjigama, ko je namestio da Gregor ubije onog Ser Hugha na turniru? Pošto se sad prisećam da je Arryna u stvari otrovala njegova žena na Littlefingerov nagovor (iz njegovih misterioznih motiva da pokrene rat?), ali kako tu ulazi taj štitonoša Hugh? Ko ga je i za šta nagradio da postane vitez, i ko je sredio da ga Planinar ubije?Ne mogu da se setim, a ne bih da kopam po internetu... posebno ako se ispostavi da je red herring u pitanju, i da ga je Gregor ipak slučajno ubio.

Link to comment
Ja te rejtinge ništa ne razumem, kako može gledanost ove epizode (3.3) da poveća gledanost premijere (2.6)? I šta im znači prosečna gledanost od 8.1 "na svim platformama"? Koje su to platforme osim HBO kabla?
To je premijera pete epizode (2.6), koja kombinovana sa reprizom odmah posle daje tih 3.3 miliona.
BTW, može li neko da me podseti (SPOILERS! SPOILERS!) šta se tačno ispostavilo u knjigama, ko je namestio da Gregor ubije onog Ser Hugha na turniru? Pošto se sad prisećam da je Arryna u stvari otrovala njegova žena na Littlefingerov nagovor (iz njegovih misterioznih motiva da pokrene rat?), ali kako tu ulazi taj štitonoša Hugh? Ko ga je i za šta nagradio da postane vitez, i ko je sredio da ga Planinar ubije?Ne mogu da se setim, a ne bih da kopam po internetu... posebno ako se ispostavi da je red herring u pitanju, i da ga je Gregor ipak slučajno ubio.
Jebiga, to se valjda saznaje tek u kasnijim knjigama cije sam ponovno iscitavanje ostavio za period izmedju kraja prve sezone i izlaska pete knjige.Preview za epizode 6 i 7:http://www.youtube.com/watch?v=q_PF4WLL30I&feature=player_embedded
Link to comment
BTW, može li neko da me podseti (SPOILERS! SPOILERS!) šta se tačno ispostavilo u knjigama, ko je namestio da Gregor ubije onog Ser Hugha na turniru? Pošto se sad prisećam da je Arryna u stvari otrovala njegova žena na Littlefingerov nagovor (iz njegovih misterioznih motiva da pokrene rat?), ali kako tu ulazi taj štitonoša Hugh? Ko ga je i za šta nagradio da postane vitez, i ko je sredio da ga Planinar ubije?Ne mogu da se setim, a ne bih da kopam po internetu... posebno ako se ispostavi da je red herring u pitanju, i da ga je Gregor ipak slučajno ubio.
Pa zar nije Pycelle uzeo odgovornost za ovo, kad ga je Tyrion pritisnuo? All I did I did for House of Lannister. Nije mi Cersei bas rekla, ali sam shvatio iz njenog pogleda da treba da ga otrujem. Tako nesto?
Link to comment

Ja nisam siguran da se uopšte saznaje. Lysa Arryn priznaje u nekom buncanju da je otrovala muža na nagovor svog omiljenog Littlefingera, on joj tu uruči ultimativni breakup notice, i nema više. Nesrećnog Ser Hugha su izgleda svi zaboravili (uključujući i mene) :(Onaj link za rejtinge me naterao da pročitam episode recap na EW sajtu, i mnogo je dobar. Sad moram i prethodne :D

Now we get Theon Greyjoy enjoying the usual sex position of Westeros, since he's not as educated as Dany.Here's what we see: There is Catelyn's sister sitting in, it looks like, Treebeard..."My brother, Stark," Jaime says, all rock star on his white horse. "I want him back."For those who missed Dany and the Dothraki's (which sounds like a terrible 1970s glam band)...
Link to comment
Pa zar nije Pycelle uzeo odgovornost za ovo, kad ga je Tyrion pritisnuo? All I did I did for House of Lannister. Nije mi Cersei bas rekla, ali sam shvatio iz njenog pogleda da treba da ga otrujem. Tako nesto?
Mislim da nije, on je tu Tyrionu priznao da namerno nije lečio ovog od otrova, tj. pustio ga je da umre (i oterao drugog doktora koji bi ga lečio). Ali i dalje je tvrdio da ga nije on otrovao.Edit: Maester P ga zove lik sa EW :lol: Edited by Weenie Pooh
Link to comment
Koje su to platforme osim HBO kabla?
hbo on demand, hbo go (iphone, ipad). vecina ljudi se ne trudi da gleda seriju direktno. ja moram :D Edited by paculla
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...