Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

O Dondarrionu i njegovoj druzini se prica tokom svih knjiga, ono kako ga je nemoguce ubiti i to. I tywin ga ispocetka nazivao "nekim nebitnim lordom", cini mi se.

Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

AAAAAAAAAAAAAAA! :lol: :Hail:Sad shvatam da mi pola tih citata zvuči potpuno nepoznato. Staros, senilnos, tuga :("There’s always money in the banana stand in Casterly Rock." :D

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
Kakav bi ti CGI hteo na turniru? ...  Meni je u tim scenama zasmetala samo relativno mala publika. Očekivao bih više statista, posebno za one kadrove sa visine... ovako ispade da su se svi nabili u prva dva reda a iza njih - praznina na obe strane.
Ja videh samo jedan red. Ali, čovek lepo kaže, mogli su poput Spartacus-a, da zveknu cgi, stvarno je glupavo da "desna ruka" organizuje turnir na koji su pukli dobar keš, a da ne vrvi od publike. Nema toga svaki dan  :DŠto se tiče derpe scena, bem ga, ne sećam se toga u knjizi. Ali mi je bilo smešno koliko je Lorsa mrrrššaaaav   :isuse:Pa majku mu, kako nosi oklop i drži koplje ako nema gram mišića  :lol:
Link to comment
Skandalozna izjava. Da su od Martina napravili LOTR, tačno bih se obesio.COCKSUCKERRRRS!
Njah, izostavio si bitan deo izjave - u ovom kontekstu. Martin je pisac EF, i logicno tome ja sam ocekivao neki EF, a dobili smo suvu dramu gde 90% vremena ode na dijalog-ekspozicija-dijalog.No dobro, to su mozda i moja preterana ocekivanja. Serija kao serija je dobra sama za sebe, ali je steta potrositi ovakav materijal i napraviti nesto sto je samo dobro.
Prvo, nije uzeo Ser Loras vec Hound. Drugo, ono nije bilo finale vec polufinale. Trece, videlo se da je Hound pobednik kada mu je Loras podigao ruku. Cetvrto, ko je pobedio na turniru nije ni najmanje bitno za dalji tok price. Ono sto je bitno, to je:
Hound je osvojio turnir u knjizi?? Jbt, i to sam zaboravio :isuse: Ali tim vise, ja iz onoga sto videh sam skapirao da je on samo random chuvar (nije ni vitez) koji je upao da spase onog djokicu jer mu je brat podivljao. Nisam imao utisak da je uopste ucestvovao na turniru, niti da je pobedio Planinu posto je borba prekinuta. Podizanje ruke i klicanje mi deluje kao samo obican gest zahvalnosti ovome sto mu je verovatno spasao zivot.A istina je da chin pobede na turniru nije bitan za dalji tok price, ali nedostatak toga umanjuje znacaj turnira u seriji i cini ga bednim - a od toga je i pocela prica.
Link to comment
Njah, izostavio si bitan deo izjave - u ovom kontekstu. Martin je pisac EF, i logicno tome ja sam ocekivao neki EF, a dobili smo suvu dramu gde 90% vremena ode na dijalog-ekspozicija-dijalog.
jbt, da li si ti citao knjigu? dodirne tacke izmedju LOTR i A Song of Ice and Fire su u onih RR sto Tolkin i Martin imaju kao inicijale. A Song of Ice an Fire do sada su intrige, hostaplerstvo, prevare... nidje veze sa LOTR, i nidje veze ni ne treba da bude. LOTR je knjizica za decu koja prica kako je fino biti dobrica, a ovo je sex and drugs and backstabbingEDIT: extra epizoda minus BJ! mislim, kapiram ja da su oni malko bolesni, ali bolje da su ubacili neku lezbo scenu za to vreme, brijanje je bila sasvim dovoljna naznaka cak i za Dachu(koji kolko vidim i dalje tvrdi kako ovi nisu pederi :lol: ) a pedere bas i ne volim da gledam :Di da, sto se tice Cercei, ova epizoda sa Robertom i u knjizi pokazuje njenu ljudsku stranu. da ne pricam da su opleli scenu savrseno, ona u istoj i treba da bude simpaticna. makar je meni bila dok sa citao knjigu Edited by freakns
Link to comment

Procitaj ponovo celu raspravu, nisam rekao da je LOTR=ASOIAF, rekao sam da sam ocekivao EF, a nesto najblize i najskorije ekranizovano, a tog zanra je pomenuti LOTR (i pomenuo ga je Calavera, ne ja). Zadnji put kad sam proveravao, ep koji sadrzi zmajeve, ljude koji jashu na dzinovskim vukovima, zombije koji bljuju vatru, predatore koji zive iza zida, bogoshume, ljude bez lica, i ko zna koliko jos cudesa ce ovaj da smisli, poprilicno spada u fantasy zanr.

Link to comment
Procitaj ponovo celu raspravu, nisam rekao da je LOTR=ASOIAF, rekao sam da sam ocekivao EF, a nesto najblize i najskorije ekranizovano, a tog zanra je pomenuti LOTR (i pomenuo ga je Calavera, ne ja). Zadnji put kad sam proveravao, ep koji sadrzi zmajeve, ljude koji jashu na dzinovskim vukovima, zombije koji bljuju vatru, predatore koji zive iza zida, bogoshume, ljude bez lica, i ko zna koliko jos cudesa ce ovaj da smisli, poprilicno spada u fantasy zanr.
To što i LOTR i ASOIF tehnički spadaju u EF žanr ne znači da treba da očekuješ direktne sličnosti. Kao što freakns kaže, razlika je ogromna u source material, pa je valjda normalno da bude ogromna i u ekranizaciji. Zmajeve ćemo videti u celoj jednoj sceni do kraja sezone. Zombije isto, plus onaj prolog. Vukove tu i tamo. Stvarno ne znam šta bi više da vidiš? Ako ti smeta što je akcenat na intrigama i zaverama i backstabbingu, kako ti to nije smetalo i u knjizi?
Link to comment

ne ulazeci u raspravu dalje ali tolkin je knjizevnost a martin je pulp. mislim volim ja pulp ali lotr je sve samo ne knjizica za decu. odsustvo sapunskih elemenata ne znaci da u tolkinovom epu nema dublje tragike (kraj jednog sveta) nego sto je ima u celom martinovom opusu.inace martin je samo tako haj fentazi. zid od 100 metara, zombiji, dzinovski vukovi, zmajovi i sta sve ne. moze se cak reci da je martin vrhunac fat fantasy trenda koji je otpoceo devedesetih.

Link to comment

Fat ili thin, pulp ili književnost - ja progutah celu jednu i po knjigu protekle nedelje. I mogu reći da potpuno razumem zbog čega je ovaj topik otvoren 6 meseci pre početka emitovanja same serije.

Link to comment
To što i LOTR i ASOIF tehnički spadaju u EF žanr ne znači da treba da očekuješ direktne sličnosti. Kao što freakns kaže, razlika je ogromna u source material, pa je valjda normalno da bude ogromna i u ekranizaciji. Zmajeve ćemo videti u celoj jednoj sceni do kraja sezone. Zombije isto, plus onaj prolog. Vukove tu i tamo. Stvarno ne znam šta bi više da vidiš? Ako ti smeta što je akcenat na intrigama i zaverama i backstabbingu, kako ti to nije smetalo i u knjizi?
Aman, zaboravite na LOTR. LOTR je tu samo bio metafora za zanr epic fantasy, zanr u kojem Martin pise, i zanr koji sam ja hteo da vidim (nisam stvarno prizeljkivao da vidim dlakave ljude kako idu kroz shumu da spale prsten). A sta sam ocekivao - pa vise jezovuka sigurno, za pocetak. Hteo sam da vidim 40 hiljada Dotraka, ne 40 Dotraka, hteo sam da vidim pola miliona ljudi na kraljevom turniru na kom se odvijaju simultanu borbe u tri razlicite discipline - da se vidi malo bogatstvo i populacija Vesterosa, da se vidi da je to ogroman kontinent sa multimilionskom populacijom, da se shvati velicina sveta u kom se odvija radnja...ovako ako na turniru ima ukupno 150es ljudi, ako oni putuju od Zimovrela do Luke za pola epizode imas osecaj da je sve to neko selo sa cirka 15000 ljudi i stvara ti "who gives a fuck <_< " utisak.Prva knjiga je zaista najmanje fantasy od svih, ali u narednim sezonama ce morati nesto da promene. Bojim se da vidim kako ce izgledati bitke, zmajevi i jos milion cudesa bez CGIa. A bojim se i mogucnosti da ce ih diskretno zaobici, prosto ne znas sta je gora opcija.
Link to comment
Fat ili thin, pulp ili književnost - ja progutah celu jednu i po knjigu protekle nedelje. I mogu reći da potpuno razumem zbog čega je ovaj topik otvoren 6 meseci pre početka emitovanja same serije.
ko sto rekoh: volim ja pulp (pa da se cedi). daklem, martin je u stanju da ispali recenice poput 'dothraki dance of death' kada se neka dva bilmeza bodu nozevima i eto to ga u mojoj knjizi stavlja u pulp. ali to je ono i sto trazim i sto ocekujem od njega.a sto se debljine tice. ja licno nikada nisam mogao da citam stivo poput onoga koje je proizvodio pokojni dzordan. martin mi prolazi ali eto na momente me natera da ispustim nezadovoljno groktanje. ja cu samo da idem u vatru & vodu da branim dobrog profesora od poredjenja tamo gde im nije mesto. Edited by kim_philby
Link to comment
ja cu samo da idem u vatru & vodu da branim dobrog profesora od poredjenja tamo gde im nije mesto.
tako je!ovaj freakns je poznati relativizator. jednom je mrtav ozbiljan pito zasto bi 1 pesnik trebalo da bude vazniji od 1 sportiste*?! angry.gif * ako sam ga pomeso s nekim, izvinjavam se drugu freaku.
Link to comment
Aman, zaboravite na LOTR. LOTR je tu samo bio metafora za zanr epic fantasy, zanr u kojem Martin pise, i zanr koji sam ja hteo da vidim (nisam stvarno prizeljkivao da vidim dlakave ljude kako idu kroz shumu da spale prsten). A sta sam ocekivao - pa vise jezovuka sigurno, za pocetak. Hteo sam da vidim 40 hiljada Dotraka, ne 40 Dotraka, hteo sam da vidim pola miliona ljudi na kraljevom turniru na kom se odvijaju simultanu borbe u tri razlicite discipline - da se vidi malo bogatstvo i populacija Vesterosa, da se vidi da je to ogroman kontinent sa multimilionskom populacijom, da se shvati velicina sveta u kom se odvija radnja...ovako ako na turniru ima ukupno 150es ljudi, ako oni putuju od Zimovrela do Luke za pola epizode imas osecaj da je sve to neko selo sa cirka 15000 ljudi i stvara ti "who gives a fuck " utisak.
Jebiga, i ja bih voleo da vidim tih 40000 Dothrakija i milion ljudi na turniru, ali sve je to na kraju krajeva samo eye candy, poslednja stvar na koju treba da se sprckaju™ pare. Sto se mene tice, ako nisu imali dovoljno za CGI u tim scenama, potrosili su ga na vaznije stvari, to je cela nauka. Edited by Calavera
Link to comment

Meni više smeta što ti Dothraki izgledaju prilično multietnički, kao da su neki statisti svih boja ukusa i mirisa, skupljeni s koca i konopca... negp što ih nema baš 100,000. Kao u nekom, što kaže kim, pulpastom cheesy pseudo-fantasy filmu :((A što turnir u King's Landingu nije izgledao ne znam kako fancy, nije mi preterano žao. U sušptini potpuno je nebitan događaj.)Inače kad smo već god toga, Martin se stvarno malo proserava kad su ti brojevi u pitanju. - Zid mu je visok 800 ft., ajde sagrađen je "nekad davno" ko zna kakvim metodama - ali ljudi odole gađaju stražare lukom i strelom, pobogu. - Jedan Dothraki klan ima 100,000 ljudi ne računajući robove... horda nomada koja bi pocrkala od gladi i žeđi u roku od odmah.- Monetarni sistem Westerosa se zasniva na metalnim novčićima... a prva nagrada na nekom turniru je 40,000 zlatnika. Ne 100 ili 500, nego četres' hiljada! Hoće li da mu ispišu ček?- Istorija tog "srednjevekovnog" sveta je manje-više poznata desetine hiljada godina unazad, zna se tačno kad je koji porodični askurđel krunisan za ovo ili ono pre nekoliko milenijuma. Isto su jahali konje, nosili oklope, i vitlatli mačevima kao i "danas". To mi više ubija suspension of disbelief od bilo kakvih zmajeva.Sve mu je super-sized da bi zvučalo "fantastičnije". Ali to je sve nebitno, i može se istolerisati zato što je radnja character-heavy, a personalizacija likova takva da možeš u motivaciju praktično svakog od njih da poveruješ :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...