Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

To sam isto i ja govorio u početku, ali jebiga, za sada smo videli sve same druge dimenzije, a bitchy prepotentnu gaduru ispod svakog minimuma.
Pa s obzirom da je to sve sto je u prvoj knjizi i bila, samo treba sacekati sledecu scenu s njom koja ce biti preneta iz knjige. :D
Ali identitet te dvojice nije bitan ni u knjizi ni u seriji, a tamo je bolje upravo zato što ne znamo ko su (a ni tačno šta pričaju, samo se fragmentarno čuje) pa nagađamo i premišljamo - uspostavlja se prava atmosfera. U ovoj sceni su nam ih pokazali otvoreno, Ilyrio je čak isto obučen kao u prvoj epizodi, a "It is I, LeVarys" je prerušen do mojega... ni to nije dosta, nego nam Littlefinger minut kasnije otkriva da je to Varys pratio nekog foreign dignitary <_<
U knjizi ima sasvim dovoljno hintova za one radoznale citaoce da otkriju ko su ta dvojica, secam se zute brade i parfema, izmedju ostalog.
Kooka is my middle name. (Previše is my first.) Svidelo mi se praktično sve (i u epizodi i ucelo u seriji), ovo su samo sitne pritužbe. Mogao sam da dodam i lažnu sisu Lize Arin, ali reko' da ne preterujem :P
Pa jeste, trebala je da bude prava. :D I ovako me je sramota za klinca, ko zna koliko im je pokusaja bilo potrebno za tu scenu.
Hintovano je i to suptilno kao maljem, prvi put čujem da je nekom promaklo. Mada OK, u prvoj knjizi je i moglo da se propusti... upravo zato što su Renly i Loras krajnje sporedni likovi. Kad smo kod takvih, kamo Beric Dondarrion na turniru?! Jadna mala Jayne Pool nije imala šta da gleda.
Da, izgleda da ce sve sto vidimo od Berica biti ona scena u sledecoj epizodi kad ga Ned posalje na Planinu. Steta, to mi je 1 od omiljenih likova, i on i Thoros. Nadam se da ce bar ta scena biti upecatljiva i da cemo moci da mu vidimo lice da bi transformacija u trecoj sezoni bila vidljiva.
Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

To sto je GRRM u nekom intervjuu rekao znaci ukupno nimalo, dok ne stavi u knjigu. Sta sad treba pored knjige da pratim i intervjue, forume i blogove da bih skontao pricu? Sranje.To da su obojica pomalo gayish je svakako uocljivo (cvece, rainbow guard etc), ali ne secam se da je bilo eksplicitno naglaseno da postoji privlacnost izmedju njih dvojice. OK, mozda je to do mene, ja sam nesto preskocio. Sedeo je pored njega u onom satoru kad su primili Catelyn, to je izgledalo pomalo kao da mu je zena. Ali uzgred su nam objasnili i misteriju zasto je Loras dao cvet Sansi, a to sigurno nismo mogli ni da pretpostavimo, pogotovu ne da je ovako glupo objasnjenje.
Mozda ce te ovo ubediti. :)
Link to comment

Auuu, ova epizoda je bila bas dobra.A evo i da prijavim, da sam i ja, kao i fins fleet, potpuno zanemarila gay momenat. Ali potpuno. Uopste ga nisam registrovala citajuci knjigu. Meni najjaca Liza za sada. Smrz.

Link to comment

Renli i Loras :isuse:Na stranu gej scene, totalno su unistili i promasili likove. Loras je ruzan za sve pare, a Renli jadan i plasljiv. Na koju prevaru ce on takav da podigne armiju to ni Martin ne moze da objasni. Hintovi o njima dvojici se provlace kroz knjige, to je istina, i kapiram da je ovde HBO hteo da ubaci i nesto socno a jos "neotkriveno" za fanove serijala, ali ovo mi deluje totalno pogresno i promaseno. Cool je Tirionova tamnica, Liza i klinac malo preterano jezivi, Varis i Ilirio ocigledni mada s obzirom da se Ilirio pojavljuje ukupno u 6 sekundi u ovih 5 epizoda kapiram da ga obicnitm nisu ni zapamtili. I jel sam ja zaboravio ili se to da je Dzora spijun kraljev saznaje tek u trecoj knjizi? Ovde ga opletese odmah, ko iz topa.Turnir je ostao teski blam :isuse:

Link to comment
Renli i Loras :isuse:Na stranu gej scene, totalno su unistili i promasili likove. Loras je ruzan za sve pare, a Renli jadan i plasljiv. Na koju prevaru ce on takav da podigne armiju to ni Martin ne moze da objasni.
Na "imam bogatog dečka" foru. Lorasov tata je negde u rangu Tywina Lannistera po novcu i uticaju, svi njegovi su stali iza zeta Renlija, i odmah za njima većina Baratheonovih jer su (pogrešno) zaključili da od Stannisa nema leba.Renlijev claim je ionako sav nategnut, otprilike se sve zasniva na "lepši sam i segsiji od svih ostalih". Da su Tyrellovi podržali dvorsku ludu, i ona bi bila isto tako solidan kandidat.
Link to comment
Renli i Loras :isuse:Na stranu gej scene, totalno su unistili i promasili likove. Loras je ruzan za sve pare, a Renli jadan i plasljiv. Na koju prevaru ce on takav da podigne armiju to ni Martin ne moze da objasni. Hintovi o njima dvojici se provlace kroz knjige, to je istina, i kapiram da je ovde HBO hteo da ubaci i nesto socno a jos "neotkriveno" za fanove serijala, ali ovo mi deluje totalno pogresno i promaseno.
A nije ti palo na pamet da su nam tu zapravo dali motiv za Renlyjevu naprasnu zelju za vlascu? U knjizi mi nikad nije bilo jasno zasto bi uopste zeleo tu krunu ili zasto nije podrzao rodjenog brata, Lorasovo nagovaranje bi bio sasvim logican motiv. Za ovo da je Loras ruzan ne znam sta da ti kazem, meni deluje lepuskasto. ^_^
I jel sam ja zaboravio ili se to da je Dzora spijun kraljev saznaje tek u trecoj knjizi? Ovde ga opletese odmah, ko iz topa.
Zaboravio si, to saznajemo u prvoj knjizi, mislim bas na istom mestu kao i u seriji.
Turnir je ostao teski blam :isuse:
Da znas da je i meni tesko sto nisu spucali svu kintu na CGI u toj sceni. :isuse: Kad cete shvatiti da ovo nije LOTR koji je imao budzet od 285M? Citava prva sezona GoT-a je kostala 60M.
Link to comment
Da znas da je i meni tesko sto nisu spucali svu kintu na CGI u toj sceni. :isuse: Kad cete shvatiti da ovo nije LOTR koji je imao budzet od 285M? Citava prva sezona GoT-a je kostala 60M.
Jesi sad ozbiljan ili se zajebavas? Za CGI ti nisu potrebne milijarde, kvalitetnu preradu i duplikaciju slike moze da odradi prosecan korisnik Maye ili Adobe Premiera. Pogledaj fanfilmove po youtubeu, snimane rucnom kamerom i obradjivane na ortakovom laptopu, a izgledaju pristojno. Ili pogledaj Spartacusa - full-throttle CGI za koju glavu dajem ako je izdvojeno vise od 5 miliona, i to australskih.Pride zamerka na turnir ne stoji samo na njegovu opstu jadnost, vec i na cinjenicu da se na kraljevskim turnirima izgleda samo vrse borbe sa kopljima i da je svaka skandalozna, a i da u svakoj ucestvuje Planina <_< Glede Renlija i Lorasa, Renli je ako se dobro secam bio opste voljen i obozavan medju svojom vojskom, ovaj tip deluje suvise smuseno i smotano, ne bi mogao Stanisa da dobije ni u partiji mica, a kamoli u otvorenoj bitci. No dobro, to je vec predaleko odavde, ko zna kakav ce i Stanis da bude i sta ce se jos sve nepredvidjeno izdogadjati.My bad za Dzoru.
Link to comment
Jesi sad ozbiljan ili se zajebavas? Za CGI ti nisu potrebne milijarde, kvalitetnu preradu i duplikaciju slike moze da odradi prosecan korisnik Maye ili Adobe Premiera. Pogledaj fanfilmove po youtubeu, snimane rucnom kamerom i obradjivane na ortakovom laptopu, a izgledaju pristojno. Ili pogledaj Spartacusa - full-throttle CGI za koju glavu dajem ako je izdvojeno vise od 5 miliona, i to australskih.Pride zamerka na turnir ne stoji samo na njegovu opstu jadnost, vec i na cinjenicu da se na kraljevskim turnirima izgleda samo vrse borbe sa kopljima i da je svaka skandalozna, a i da u svakoj ucestvuje Planina <_<
Kakav bi ti CGI hteo na turniru? Da ulete zmajevi i krenu da odgrizaju glave nekome, šta? :unsure:U knjizi je i taj turnir, kao i svaki drugi, predstavljen tako što neutralni narator objašnjava: "I onda se Ser X zaleteo na Ser Y, i slomili su tri koplja u prolazima, da bi na kraju Ser Y oborio Xa... onda su uzjahali Ser Ž i Ser Nj..."To u seriji jednostavno ne ide. Mogli su ili da nam pokažu gomilu nebitnih joustova u kojima nemamo pojma ko s kim učestvuje, ili istu tu gomilu samo što bi Littlefinger Sansi na uvce tercirao imena svih nebitnih učesnika. Trećeg nema.Meni je u tim scenama zasmetala samo relativno mala publika. Očekivao bih više statista, posebno za one kadrove sa visine... ovako ispade da su se svi nabili u prva dva reda a iza njih - praznina na obe strane. I da su prikazali neki stand za plemstvo osim one dve-tri klupice odmah pored kralja.
Link to comment
U knjizi mi nikad nije bilo jasno zasto bi uopste zeleo tu krunu ili zasto nije podrzao rodjenog brata, Lorasovo nagovaranje bi bio sasvim logican motiv.
Svašta, pa svako ko je imao ikakav claim se u tom trenutku proglašavao kraljem. Koliko ih je ono bilo pre nego što je Melisandra krenula da proređuje, četiri ili pet komada?Uopšte nije potreban neki poseban motiv, posebno za lakomislenog Renlija. Lorasova familija mu je dala samo sredstvo, a ne motivaciju.
Link to comment
Kakav bi ti CGI hteo na turniru? Da ulete zmajevi i krenu da odgrizaju glave nekome, šta? :unsure:U knjizi je i taj turnir, kao i svaki drugi, predstavljen tako što neutralni narator objašnjava: "I onda se Ser X zaleteo na Ser Y, i slomili su tri koplja u prolazima, da bi na kraju Ser Y oborio Xa... onda su uzjahali Ser Ž i Ser Nj..."To u seriji jednostavno ne ide. Mogli su ili da nam pokažu gomilu nebitnih joustova u kojima nemamo pojma ko s kim učestvuje, ili istu tu gomilu samo što bi Littlefinger Sansi na uvce tercirao imena svih nebitnih učesnika. Trećeg nema.Meni je u tim scenama zasmetala samo relativno mala publika. Očekivao bih više statista, posebno za one kadrove sa visine... ovako ispade da su se svi nabili u prva dva reda a iza njih - praznina na obe strane. I da su prikazali neki stand za plemstvo osim one dve-tri klupice odmah pored kralja.
Eto, sam si odgovorio na pitanje. Publika pod jedan, racunam da su statisti skuplji od malo kompjuterskog dupliciranja zato sto iziskuju kostime, sminke itd. Drugo, ja bih bio prezadovoljan sa 14 sekundi nekog random pogleda kroz koji ce da pokazu i par drugih vitezova, koji god da su, kako se makljaju, cisto da vidimo da tu ima neke organizovane aktivnosti. Trece, reakcija publike, ono tipa neko navijanje, dranje, trube itd...ovde cjute svi ko zaliveni, eventualno se cuje poneki uzdah. Pogreb, ne turnir. Cetvrto, bilo je price o pozamasnoj nagradi za sampiona turnira, koju je na kraju osvojio Loras jelte, aii to znamo samo mi jer smo procitali u knjizi, u seriji se ama bas nista ne vidi, nit da je ono bilo neko finale, nit da je on pobedio, nista.A o nedostatku jezovuka (i kasnije zmajeva) i mogucoj upotrebi CGIa za to necu ni da pricam.I Calavera je u pravu, ja sam ocekivao LOTR, a dobio sam fckin Deadwood. Jbg, u ovom kontekstu to meni nije dovoljno, nije ni Deadwood los, ali je LOTR bolji.
Link to comment
nije ni Deadwood los, ali je LOTR bolji
Skandalozna izjava. Da su od Martina napravili LOTR, tačno bih se obesio.COCKSUCKERRRRS!
Link to comment
Cetvrto, bilo je price o pozamasnoj nagradi za sampiona turnira, koju je na kraju osvojio Loras jelte, aii to znamo samo mi jer smo procitali u knjizi, u seriji se ama bas nista ne vidi, nit da je ono bilo neko finale, nit da je on pobedio, nista.
Prvo, nije uzeo Ser Loras vec Hound. Drugo, ono nije bilo finale vec polufinale. Trece, videlo se da je Hound pobednik kada mu je Loras podigao ruku. Cetvrto, ko je pobedio na turniru nije ni najmanje bitno za dalji tok price. Ono sto je bitno, to je:1)Ser Hughova smrt - check2)Videti da postoji animozitet izmedju Hounda i Planine - check3)Upoznati vitezove kraljevstva kroz pricu - pa dobro, ovo je mozda moglo bolje, pre svega zbog nedostatka Donderiona kako rekose ranije. Ali on ce svoj debi sigurno imati kada ga Ned posalje na specijalnu misiju u jednoj od sledecih epizoda, tako da i nije strasno. Planina i Ser Loras, kao ipak najbitniji od svih tih likova, su tu.
Link to comment

Ja Berica Dondarriona uopšte nisam zapazio u prvoj knjizi, ni na turniru ni kad ga je Ned poslao na tu neku misiju (koju posle više nikad nisu pomenuli). Bio je samo jedan od tri miliona sporednih likova* koji imaju najviše po rečenicu. Mislim, čak i kad ga posle Arya sretne u šumi biće jebeno teško da nas podsete ko je sad pa taj. Moraće opet neka ekspozicija, kao Theonov fantastičan razgovor sa kurvom: "Ja sam znaš iz porodice Greyjoy, čuvene po tome i tome, mi smo se pobunili zbog slobode i ljudskijeh prava, ali smo ispušili, i evo me sad ovde." :isuse:*Kad smo već kod toga, gde im je na dvoru token black guy, Jalabhar Xho? :D

Link to comment
ni na turniru ni kad ga je Ned poslao na tu neku misiju (koju posle više nikad nisu pomenuli).
Kako nisu, pominjali su misiju (misija je bila doneti glavu Planine) maltene svaki put kad bi pomenuli kasnije njenu druzinu.
Link to comment

Pa to je u kasnijim knjigama, kad je Lord Beric već postao Undead Robin Hood. U prvoj je poslat za Gregorom i momentalno zaboravljen, jer su se važnije stvari dešavale na dvoru. Kad sam u kasnijim knjigama naišao na njega, jedva da sam se sećao ko je i šta je on bio u prvoj...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...