Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dobija perspektivu u DWD? Zanimljivo... mada pretpostavljam da neće često da misli o Rhaegaru, Lyanni, Summerhallu, itd. Videćemo verovatno neke fleševe re. King Egg & Sir Duncan the Tall :fantom:

Link to comment

dobra epizoda, bolja nego prethodne dve. skroz su se razmahali van knjiga, ali je za sada ok, lepo je nekad biti iznenadjen. eyrie su super uradili, brzo ali efektno, nisam lysu zamisljala ovako, ali mi se svidela. tyrionov pogled: jesam ti rekao da ti je sestra prsla. the knight of flowers :Dne svidja mi se sto su mozda poceli da se fokusiraju na jednu stranu sveta po epizodi. sudeci po nazivu sledece epizode, ima da gledamo dotrake pola epizode, malo eyrie, zid... sigurno se prica iz king's landing usporava...ps: na pola epizode, u sred turnira, cujem zkljzkjl iz cable boxa, i na ekranu se pojavljuje queen latifa u nekom plavom nfl dresu. retardi.

Edited by paculla
Link to comment
ne svidja mi se sto su mozda poceli da se fokusiraju na jednu stranu sveta po epizodi. sudeci po nazivu sledece epizode, ima da gledamo dotrake pola epizode, malo eyrie, zid... sigurno se prica iz king's landing usporava...
Meni se ovako vise svidja u tematskom smislu, bolje nego da strpaju sve likove u 1 epizodu ali po cenu da ih vecina ima samo 1 scenu. Sansa i Hound ocekivano bez svoje scene, ali zato tri Varysove slepljene jedna za drugom (sam Varys je divno predstavljen inace, bas se oseca onaj feminizirani touch koji je imao u knjigama :D) su mi jedine zamerke. Sve ostalo je fantasticno, pogotovo scene sa Robertom i Cercei, Lysom Arryn (ono je bila prosteticka sisa ako ste se pitali :D), Planina protiv Viteza od cveca i Bronn :Hail: protiv svih. Izuzetno mi je drago sto su B&B pokazali da mogu dostojno zameniti GRRM-a kad je rec o ubacenim scenama, sve u ovoj epizodi kao da su iz knjige ispale.P.S. AVClub je objavio 2 kritike, jednu za nas znalce i drugu za novajlije.P.P.S. I 1 bitno obavestenje, HBO ce sledece nedelje posle standardne seste epizode emitovati i sedmu u pokusaju da promovisu onaj HBO-GO, tako da dobijamo citave dve epizode! Rejoice!
Link to comment

Dobra je epizoda, mada malo je rano došlo do ovog zagrevanja, tek je peta a Ned već obogaljen... sad ispada da nećemo gledati Jamie Lannistera do kraja sezone? :blink:Glupa mi je bila ta završna scena, inače, skroz različito od knjige, previše teatralno, i opet pokušavaju da Boromira prodaju kao nekakvog badass... u knjizi je bilo prilično jasno da bi i Kingslayer i mnogi drugi mogli da wipe the floor with him... čovek je ipak u godinama (srednje tridesete, ej!). BTW ovo što tu nosi nije Ice, jel' tako? :unsure:Scena Roberta i Cersei je dobra, mada stvarno preteraše u mellowizaciji kraljice. Ali biće valjda vremena do kraja da bude stvarno otrovna.Varys vs. Littlefinger mi nešto nije leglo, nekako bih očekivao da im je manje otvoren dijalog i te uzajamne pretnje. Plus, smaraju više sa vezivanjem Baelisha za kurve - dobro, shvatili smo, drži bordele, ali nije mu to valjda osnovna delatnost?! Bukvalno u svakoj epizodi pozira kao pi aj emp pi.S tim u vezi, Varys i Ilyrio su mogli da budu malo bolje zamaskirani, valjda nisu hteli da komplikuju.

Link to comment

E da, još dve stvari:Man love scena je dobro ispala, ali malo je na silu ubudžena. I Renly i Loras su apsolutno nebitni likovi u prvoj knjizi, tek u drugoj se aktiviraju, pa ako ovo "ti treba da budeš kralj jer si najlepši čak i tako dlakav" bulažnjenje treba da nas pripremi za to onda OK, mada se i bez toga dovoljno stvari dešava ovde i sada.Šta napraviše od nesrećnog Hounda!? Čovek je flegmatik kompletni, čak i dok se bije s bratom potpuno je miran i staložen! Gde je tu onaj besni pas koji spopada male devojčice, priča im priče o svojim ožiljcima, i onda im preti da će da ih ubije ako nekome kažu? Ovako je ispao Bron 2.0 izgorela lica. On s vremenom postaje sve bitniji lik, ne znam šta će da urade - da li da ga održe u ovom besmislenom Clint Eastwood modu ili da ga odjednom naprasno pretvore u manijakalno nasilnog pirofoba alkoholičara? :(

Link to comment
Dobra je epizoda, mada malo je rano došlo do ovog zagrevanja, tek je peta a Ned već obogaljen... sad ispada da nećemo gledati Jamie Lannistera do kraja sezone? :blink:
A battle of the Whispering Wood? A pticice mi javljaju™ da su mu dali i 1 scenu sa Tywinom.
Glupa mi je bila ta završna scena, inače, skroz različito od knjige, previše teatralno, i opet pokušavaju da Boromira prodaju kao nekakvog badass... u knjizi je bilo prilično jasno da bi i Kingslayer i mnogi drugi mogli da wipe the floor with him... čovek je ipak u godinama (srednje tridesete, ej!). BTW ovo što tu nosi nije Ice, jel' tako? :unsure:
Sad sam odgledao tu scenu ponovo, Danac je lepo prodao one Jaimejevske podsmesljive izraze lica. Stvarno je izgledalo kao da se zajebava sa Nedom, plus sto je ovaj bio u rage-modu zbog Joryjeve smrti.A cak i da su tu odstupili od knjiga (mada ja mislim da Ned samo nije voleo da se hvalise okolo, ipak je preziveo borbu protiv 1 Jutarnjeg Maca), zasto je toliko vazno da Ned ne bude vican fajtu?
Scena Roberta i Cersei je dobra, mada stvarno preteraše u mellowizaciji kraljice. Ali biće valjda vremena do kraja da bude stvarno otrovna.
Ne secam se da li sam pisao na ovu temu... ne zaboravi da nijedan narator u knjizi nije potpuno nepristrasan, a mi nju vidimo skoro iskljucivo kroz Nedove oci, pa je normalno da je delovala kao najgora gadura. Realno, ne vidim nista lose sto dobijamo jos koju dimenziju od nje.
S tim u vezi, Varys i Ilyrio su mogli da budu malo bolje zamaskirani, valjda nisu hteli da komplikuju.
Mislis da ce se svi sto nisu citali knjigu setiti onog bradatog™ iz prve epizode? :D A i Varysa je sakrivala kapuljaca. Plus, u knjizi mozes da se vratis koju stranicu unazad i potrazis hintove za identitet te dvojice, u seriji malo teze.
Šta napraviše od nesrećnog Hounda!? Čovek je flegmatik kompletni, čak i dok se bije s bratom potpuno je miran i staložen! Gde je tu onaj besni pas koji spopada male devojčice, priča im priče o svojim ožiljcima, i onda im preti da će da ih ubije ako nekome kažu? Ovako je ispao Bron 2.0 izgorela lica. On s vremenom postaje sve bitniji lik, ne znam šta će da urade - da li da ga održe u ovom besmislenom Clint Eastwood modu ili da ga odjednom naprasno pretvore u manijakalno nasilnog pirofoba alkoholičara? :(
Eee, a kad sam ja upozoravao da nece biti isti lik kao sto je u knjigama... zapravo se i ne secam kako si reagovao, ali je ocito da nisi bio spreman. :D Istina je da je Hound u ovom trenutku u knjigama bio bolje predstavljen, ali to ne znaci da nemaju nesto drugo za njega u planu.Uzgred, primeticu da previse kookas™. Je l' ti se svidelo nesto iz ove epizode uopste? <_< Edited by Calavera
Link to comment

A da:

Man love scena je dobro ispala, ali malo je na silu ubudžena. I Renly i Loras su apsolutno nebitni likovi u prvoj knjizi, tek u drugoj se aktiviraju, pa ako ovo "ti treba da budeš kralj jer si najlepši čak i tako dlakav" bulažnjenje treba da nas pripremi za to onda OK, mada se i bez toga dovoljno stvari dešava ovde i sada.
Ova scena je bila neophodna, mislim, morala se ubaciti klica Renlyjeve zelje za krunom (koja je izgleda vise Lorasova, sto je mozda jos i bolje). U knjizi za to prvi put cujemo posto se to desi i bez ikakve prethodne najave, u stilu "eee ljudi, Renly se proglasio za kralja. To bi trebalo da bude bitno, je li?" :mellow: Edited by Calavera
Link to comment

Wtf? Za koji moj ce nam ljubavna scena Renlyja i Ser Lorasa? Je l` sam ja nesto propustio, tako nesto se ni ne pominje u knjizi? OK je kada ubace nesto sa strane da objasne samo-gledaocima, ali bre necu da saznajem stvari koje ce se otkriti tek u narednim knjigama. Menjanje price mi je ipak glupo. Ako ovako nastaje, sacekacu da zavrsi sve knjige pa tek onda proci kroz seriju.Steta, ovako su upropastili inace odlicnu epizodu. Razgovor kralja i kraljice je odlican, ali Lysa je odradila svoje za medalju. Cela ta scena, sa malim Robertom, pa zaprepascenje Catelyn i Tyriona, perfekcija.

Link to comment
A battle of the Whispering Wood? A pticice mi javljaju™ da su mu dali i 1 scenu sa Tywinom.
Vidiš, a ja bio ubeđen da je Whispering Wood u drugoj knjizi, kad je King in the North već krunisan i sve. Davno se čitalo... znači, ipak će Nedov Crowning Moment of Narm biti pre poslednje epizode, zanimljivo.
Sad sam odgledao tu scenu ponovo, Danac je lepo prodao one Jaimejevske podsmesljive izraze lica. Stvarno je izgledalo kao da se zajebava sa Nedom, plus sto je ovaj bio u rage-modu zbog Joryjeve smrti.A cak i da su tu odstupili od knjiga (mada ja mislim da Ned samo nije voleo da se hvalise okolo, ipak je preziveo borbu protiv 1 Jutarnjeg Maca), zasto je toliko vazno da Ned ne bude vican fajtu?
Važno nije, ali me nervira što pokušavaju da ga stereotipišu kao nekakvog ultimate fajtera. Čovek je u celoj knjizi više detektiv nego nekakav vitez, i zato bi za ovu scenu više odgovarao originalan setting (noć, kiša, pad ispod konja - suvi noir!) nego mačometrija u po bela dana. A za to što je preživeo tvoju omiljenu flashback scenu (rolleyes), kladim se da je zaslužniji onaj, kakoszove, tricky hobbits, Howondaland Reed... nego Nedove ne-znam-kakve sposobnosti. Danac je odličan svo vreme, ja sam ga branio u startu od fangirls koje su hejtovale jer "nije dovoljno leeeeeep!" :)
Ne secam se da li sam pisao na ovu temu... ne zaboravi da nijedan narator u knjizi nije potpuno nepristrasan, a mi nju vidimo skoro iskljucivo kroz Nedove oci, pa je normalno da je delovala kao najgora gadura. Realno, ne vidim nista lose sto dobijamo jos koju dimenziju od nje.
To sam isto i ja govorio u početku, ali jebiga, za sada smo videli sve same druge dimenzije, a bitchy prepotentnu gaduru ispod svakog minimuma.
Mislis da ce se svi sto nisu citali knjigu setiti onog bradatog™ iz prve epizode? :D A i Varysa je sakrivala kapuljaca. Plus, u knjizi mozes da se vratis koju stranicu unazad i potrazis hintove za identitet te dvojice, u seriji malo teze.
Ali identitet te dvojice nije bitan ni u knjizi ni u seriji, a tamo je bolje upravo zato što ne znamo ko su (a ni tačno šta pričaju, samo se fragmentarno čuje) pa nagađamo i premišljamo - uspostavlja se prava atmosfera. U ovoj sceni su nam ih pokazali otvoreno, Ilyrio je čak isto obučen kao u prvoj epizodi, a "It is I, LeVarys" je prerušen do mojega... ni to nije dosta, nego nam Littlefinger minut kasnije otkriva da je to Varys pratio nekog foreign dignitary <_<
Uzgred, primeticu da previse kookas™. Je l' ti se svidelo nesto iz ove epizode uopste? <_<
Kooka is my middle name. (Previše is my first.) Svidelo mi se praktično sve (i u epizodi i ucelo u seriji), ovo su samo sitne pritužbe. Mogao sam da dodam i lažnu sisu Lize Arin, ali reko' da ne preterujem :P
Link to comment
Propustio si. Na Renly + Loras je vise puta hintovano tokom knjiga, a GRRM je sam rekao da je sve istina.
Hintovano je i to suptilno kao maljem, prvi put čujem da je nekom promaklo. Mada OK, u prvoj knjizi je i moglo da se propusti... upravo zato što su Renly i Loras krajnje sporedni likovi. Kad smo kod takvih, kamo Beric Dondarrion na turniru?! Jadna mala Jayne Pool nije imala šta da gleda.(BTW, Sansa je opet bila ko drogirana. "Daddy, he is gong to kill him. Do something. La la la.")
Link to comment
Propustio si. Na Renly + Loras je vise puta hintovano tokom knjiga, a GRRM je sam rekao da je sve istina.
To sto je GRRM u nekom intervjuu rekao znaci ukupno nimalo, dok ne stavi u knjigu. Sta sad treba pored knjige da pratim i intervjue, forume i blogove da bih skontao pricu? Sranje.To da su obojica pomalo gayish je svakako uocljivo (cvece, rainbow guard etc), ali ne secam se da je bilo eksplicitno naglaseno da postoji privlacnost izmedju njih dvojice. OK, mozda je to do mene, ja sam nesto preskocio. Sedeo je pored njega u onom satoru kad su primili Catelyn, to je izgledalo pomalo kao da mu je zena. Ali uzgred su nam objasnili i misteriju zasto je Loras dao cvet Sansi, a to sigurno nismo mogli ni da pretpostavimo, pogotovu ne da je ovako glupo objasnjenje.
Link to comment
To sto je GRRM u nekom intervjuu rekao znaci ukupno nimalo, dok ne stavi u knjigu. Sta sad treba pored knjige da pratim i intervjue, forume i blogove da bih skontao pricu? Sranje.To da su obojica pomalo gayish je svakako uocljivo (cvece, rainbow guard etc), ali ne secam se da je bilo eksplicitno naglaseno da postoji privlacnost izmedju njih dvojice. OK, mozda je to do mene, ja sam nesto preskocio. Sedeo je pored njega u onom satoru kad su primili Catelyn, to je izgledalo pomalo kao da mu je zena. Ali uzgred su nam objasnili i misteriju zasto je Loras dao cvet Sansi, a to sigurno nismo mogli ni da pretpostavimo, pogotovu ne da je ovako glupo objasnjenje.
Ajoj, čoveče, pa milion i jedan put se neko od likova osvrnuo na to kako Loras i Renly više uživaju u muškom društvu... Loras ga je oplakao kao kiša kad je ovaj zaginuo, i hteo da se sveti na sve strane... kad ga posle Jaime Lannister ispituje povodom Renlijeve smrti ovaj krene da priča šta je radio s njim noć pred bitku pa odmah nešto tuc-muc, ovaj, molili smo se celu noć. Takođe, Renly je priženio Lorasovu sestru koja je misteriozno ostala devica...Mislim, koliko očigledno bi hteo da bude? Jel' treba da piše "i onda je uzeo u usta njegov big powerful schlong" da bi uhvatio suptilni nagoveštaj?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...