Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

edit: Lannisteri u srecnija vremena:
Sjajno :DJedino što trippy plavuša verovatno nije Cersei nego ona kurva koju je Jaime namestio kraćem bratu. U members only video je odrađuje ceo garnizon pod nadzorom Tywina Lannistera...
Link to comment
Da damo ovo ovima iz drugog topica?Mislim da bi bar 1 glava eksplodirala. :D
Kudos za 1 potcenjivanje <_< Where there's will, there's the drill.
Link to comment
da ponovim, Arya je genijalna :wub: devojcica zaista izuztno glumi.
Arya je moj definitivni favorit i u knjizi i u seriji... Bio sam veoma ljut što je nije više bilo u priči i što Martin do neba širi temu sa novim likovima, zanemarujući stare... Videćemo...EDIT: Dobra ova "ko je ko i ko s`kim i ko koga" mapa... ;) Edited by dare...
Link to comment
Bio sam veoma ljut što je nije više bilo u priči i što Martin do neba širi temu sa novim likovima, zanemarujući stare...
Martin je zasrao ceo taj serijal samo tako. Ja sam cak batalio posle Oluje Maceva i tek sam se sad zbog serije naterao da kompletiram serijal do kraja, sto je bilo prilicno mucenje. Covek je imao sve u rukama da napravi mozda najveci F serijal u istoriji ali se zaigrao igrajuci se sa likovima kao sa sahovskim figurama. Cak je i sam na kraju poispustao konce svih linija radnje pa se u Gozbi za Vrane uglavnom ogranicio na King's Landing i prikljucene rukavce, Snezni jedva da se i pojavio, a Deneris je prosto ostavio za sledeci nastavak. Steta. Mislim da se nikad nisam navadio na neku knjigu toliko kao kad sam procitao Igru Prestola (atmosfera, likovi, zapleti, sve bolje od boljeg) ali je potom Martin ucinio sve da mi ogadi ceo serijal.Izvinjavam se posvecenim fanovima serijala. :D
Link to comment

Pa jes da ga je zakomplicirao, oko čega je i sam osjetio bolno osvješćenje u vidu ove pauze, Meereenese čvora etc., pa dok ga grubi & nemilosrdni kapitalizam u vidu HBO goniča nije počeo poticati šibom po dupetu, nije bilo nastavka.Ali... nije ni upola toliko zasrao koliko je Frank Herbert zasrao Dune poslije Dune Messiah. Dakle, oprošteno mu je što se mene tiče, događaji su još uvijek zanimljivi, atmosfera je i dalje zadržana.. samo nek on to lipo dovrši u sljedećih par godina i alal vera.

Link to comment
Po knjizi se nije vratio na konja, vec se Drogo 'smilovao' pa mu dozvolio da ostatak puta bude u kolima (sa zenama i decom), ako se sad ja dobro secam, sto je pak na Datraki jeziku znacilo ponizenje. Jos su mu zato dali i neki posprdni nadimak (Khal 'nejaki(zaboravila orig)') koji on nije razumeo, nego je mislio da je ipak on tamo neki Khal.Bas cu da pogledam ponovo to.
Da da, ali mislim da je ipak na kraju zavrsio na konju. Nisam siguran. Nadimak mu je bio kralj kola, kralj nosila, tako nesto, na sta su ga vec posadili.U principu to i nije preterano bitno, kao sto rece Calavera njegovo postepeno propadanje se vidi u seriji.
Link to comment
Da da, ali mislim da je ipak na kraju zavrsio na konju. Nisam siguran. Nadimak mu je bio kralj kola, kralj nosila, tako nesto, na sta su ga vec posadili.U principu to i nije preterano bitno, kao sto rece Calavera njegovo postepeno propadanje se vidi u seriji.
Po knjizi sam ga ipak zamisljala kao malo manje metiljavog u odnosu na lika koji ga glumi, berem po stavu tj.pozi koja puca naravno jer je u biti beskicmen i nadobudno tunjav i nesiguran.
Link to comment
Martin je zasrao ceo taj serijal samo tako. Ja sam cak batalio posle Oluje Maceva i tek sam se sad zbog serije naterao da kompletiram serijal do kraja, sto je bilo prilicno mucenje. Covek je imao sve u rukama da napravi mozda najveci F serijal u istoriji ali se zaigrao igrajuci se sa likovima kao sa sahovskim figurama. Cak je i sam na kraju poispustao konce svih linija radnje pa se u Gozbi za Vrane uglavnom ogranicio na King's Landing i prikljucene rukavce, Snezni jedva da se i pojavio, a Deneris je prosto ostavio za sledeci nastavak. Steta. Mislim da se nikad nisam navadio na neku knjigu toliko kao kad sam procitao Igru Prestola (atmosfera, likovi, zapleti, sve bolje od boljeg) ali je potom Martin ucinio sve da mi ogadi ceo serijal.Izvinjavam se posvecenim fanovima serijala. :D
Uf, đonom na koleno :PU Gozbi za Vrane se vrlo svesno ograničio na "zapadnu" polovinu likova, a sve "istočne" i "severne" (Daenerys, Tyrion, Jon Snow, Arya, Davos) je prebacio u sledeću knjigu. Nažalost je ispalo tako kako je ispalo, pa su ti prebačeni likovi ujedno i najzanimljiviji. Malo koga je bilo briga gde je besciljno jahala Brienne of Tarth, ili sa kojom se anonimnom dvorkinjom Cercei lezbionisala...Zato će u Dance with Dragons figurirati samo ti izostavljeni likovi, i sve će ponovo biti kako treba. Tišina! Hoće!
Link to comment
Ali... nije ni upola toliko zasrao koliko je Frank Herbert zasrao Dune poslije Dune Messiah.
Ha, jednom da čujem da neko respektuje Dune Messiah, moj omiljeni deo. Conventional wisdom obično tvrdi da je upravo od Mesije nadalje sve sranje, inkluzivno... a realno nije :)Ali poređenje sa Song of Ice and Fire baš i ne stoji, kod Herberta te ništa nije teralo da čitaš nastavak, praktično svaka knjiga se završavala kao da dalje neće biti. Kod Martina je na kraju svake knjige sve namerno otvoreno, mami nas naivne i zavodljivo maše tim nekim globalnnim zapletom koji verovatno neće ni doživeti da privede kraju <_<
Link to comment
ili sa kojom se anonimnom dvorkinjom Cercei lezbionisala...
ovo ce u seriji da bude kljucni detalj :lol:inace, postoji razlog zasto je Martin zasrao. prvobitno je covek planirao serijal od 3 knjige. nakon uzimanja transkripta prve od strane producenata dobio ugovor na XYZ miliona boga pitaj cega, i kulturno mu je receno da je to para za 7 knjiga. pa ti uzmi ili ostavi. sada, kako Martin kao svaki pravi i iskreni hriscanin nije gadljiv na pare, covek je odlucio da stavi potpis na to. imao je spremljenu prvu knjigu, ali je preostale 2 morao da podeli na 6. zato je posle prve malo usporio da bi smorio za sve pare u A Feast for Crows... ali dobro, zato cemo u Dance with Dragons da uzivamo u Aryi, Tirionu i Jonu.
Link to comment

Ma daj, niko na svetu tako ne radi. Šta, "producenti" knjige su posle prvog dela "transkripta" procenili da to može da se razvlači baš na sedam, nisu ni čekali da vide kako će se prodavati? :isuse:Čovek je jednostavno preambiciozno krenuo u tu priču, konstantno dodajući nove likove i podzaplete, da bi je završio u tri knjige. Ne bi mu sigurno zafalilo para ni da je skarabudžio sve u tri, ali to nikom ne bi bilo u interesu.

Link to comment
Ma daj, niko na svetu tako ne radi. Šta, "producenti" knjige su posle prvog dela "transkripta" procenili da to može da se razvlači baš na sedam, nisu ni čekali da vide kako će se prodavati? :isuse:Čovek je jednostavno preambiciozno krenuo u tu priču, konstantno dodajući nove likove i podzaplete, da bi je završio u tri knjige. Ne bi mu sigurno zafalilo para ni da je skarabudžio sve u tri, ali to nikom ne bi bilo u interesu.
kazem kako sam ja cuo. i obzirom da mi je izvor uglavnom odlicno obavesten, verujem u to sto je rekao... e sada, ako su lagali mene i ja lazem vas, jbg :)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...