Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

Jok. Children of the forest su se tukli macevima od onog posebnog materijala koji jedini steti White Walkersima (obsidijan? Tako nesto), sto je samo po sebi dovoljno da se shvati da su im drevni neprijatelji. Bas mi je ta teorija pala sinoc na pamet, ali nikako da dodjem do kompa da je izlozim. Gde ide Bren? Severno od Zida. Gde zive Children of the Forest? Severno od Zida. I jos nesto: Gde su do sada bili White Walkers? Zasto su se povukli na nekoliko hiljada godina? Zar nije nemoguce da iza Zida postoji jos jedan Zid, ali drugog materijala, magicnog, koji stiti svet od White Walkera.
Opsidijan je vulkansko staklo, materijal koji su koristili i Deca i ljudi iz jednog jednostavnog razloga - nisu znali za obradu metala. (Isto kao mezoamerički indijanci u RW.) Činjenica da se ispostavilo kao smrtonosno za Others ne mora ništa da znači u vezi sa identitetom Dece. Ako jesu prvi potekli od drugih, očigledno je bilo nekakve "mutacije" u undeath tokom milenijuma... verovatno vezane za eco priču prisutnu od podtekstu od starta (ljudi došli sa bronzanim sekirama, raskrčili šume, poterali Decu na sever - posle sa severa sišli Others).Ne znam kakve veze to sve ima sa "magičnim zidovima", ali već smo videli da i ovaj obični od leda sprečava Coldhandsa da prođe čak i kad zna za tunel ispod njega.
Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

- It's been a rough morning. cool.gif
Dinklage rula, it is known, ali zašto još ekspozicije, zar nije dosta bilo? Theon Greyjoy je za prvu sezonu apsolutno nebitan lik, a tamo negde u drugoj kad se aktivira, zar misle da će se neko od gledalaca sećati ovog razgovora sa Tyrionom u trećoj-četvrtoj epizodi?! Moraće opet neko nekom da objašnjava šta je bilo u toj pobuni, kako je Theon završio kao "štićenik" Starkova, itd. <_<(Na stranu to što Tyrionovo podjebavanje along the lines of "haha, ti si zatvorenik" meni stvarno ne stoji. Jedno je razgovor sa Jonom na temu bastarda & kepeca, ali ovo je skroz drugo, besciljna provokacija koja služi samo da pokaže da su svi Lannisteri govnari.) Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Pusti, ljudi su kookali™ sto Theon jos nije predstavljen iako se stalno muva oko Robba, neki su mislili da je i on kopile. Ovo je bilo neophodno, a i verovatno ce utvrditi njegovo poreklo jos nekoliko puta u toku serije. Plus, malo foreshadowinga, nothing prettier than watching sailors burn alive. :)Mislim da je Tyrion iznerviran sto su ga je Robb neprijateljski docekao malopre, pa se sad istresa na Theonu.edit: kad su Tycho & Gabe poslednji put posvetili 2 stripa 1 temi? Osim WOW-a, je li. :Di-4b368k2-L.jpg

Edited by Calavera
Link to comment

Ih, kad nisu. Osim ako računaš svaki detaljčić oko Wii kontrolera ili PS distribucije kao posebnu temu :DMene je baš iznenadilo da Tycho (Holkins) kaže da nije mogao da se natera da pročita ostale knjige posle Game of Thrones. Nekako mi ne liči na njega, štaznam.

There was a lot that I enjoyed about the first book in the series. I liked that it quite fearlessly fucked with the conventions of series fantasy, conventions which have long comforted readers, and I wasn’t aware of this propensity when I read it, being brutalized thereby.I honestly couldn’t endure the second one.I chose that word carefully: I felt like it was pressing down on me the entire time I read it. I know people love these books, and I’m not here to tell them they’re wrong to. Kiko loves them, and somehow we’ve managed to remain friends. It wasn’t for lack of trying, though. I wanted to like the Goddamn things! It was never my intention to become a professional contrarian, I would much rather just tell you things that you already believe, but I can’t. I picked up the second book immediately, as in perhaps ten seconds after closing the first. It’s how I intended to live, leaping to the next book in the series at regular intervals and clutching it to survive. Couldn’t do it.
Quitter! angry.gif Ali ozbiljno, kako može da mu se dopadne prva a da ne poželi da vidi gde sve to ide dalje?
Link to comment
Opsidijan je vulkansko staklo, materijal koji su koristili i Deca i ljudi iz jednog jednostavnog razloga - nisu znali za obradu metala. (Isto kao mezoamerički indijanci u RW.) Činjenica da se ispostavilo kao smrtonosno za Others ne mora ništa da znači u vezi sa identitetom Dece.
Kako ono kazu, necessity is the mother of invention? Meni je logicnije da su Others bili jedini neprijatelji dece pre dolaska Prvih Ljudi i da su stoga imali maceve od opsidijana.
Ako jesu prvi potekli od drugih, očigledno je bilo nekakve "mutacije" u undeath tokom milenijuma... verovatno vezane za eco priču prisutnu od podtekstu od starta (ljudi došli sa bronzanim sekirama, raskrčili šume, poterali Decu na sever - posle sa severa sišli Others).
Pandan tamnim elfovima? Others su zombiji, tj neki drugi ljudi koje kontrolise neka tamna sila, a ne mutirana deca. Sasvim je moguce da je ta sila koja ih kontrolise deo Dece Suma koji se odmetnuo, a moguce je i da se deo porodicnog stabla Starkovih odmetnuo do njih, ali to je druga prica. U skladu sa fantasy stereotipima, postojala bi i "zelena" i "crna" deca, ali znamo da su odstupanja od stereotipa kod Martina itekako cesta pojava, tako da nam ostaje samo da spekulisemo.editovao "jedini neprijatelji Prvih" u "jedini neprijatelji Dece", nekoliko reci sam progutao i promenio smisao recenice. Edited by Fins fleet
Link to comment
Kako ono kazu, necessity is the mother of invention? Meni je logicnije da su Others bili jedini neprijatelji Prvih Ljudi i da su stoga imali maceve od opsidijana. Pandan tamnim elfovima? Others su zombiji, tj neki drugi ljudi koje kontrolise neka tamna sila, a ne mutirana deca. Sasvim je moguce da je ta sila koja ih kontrolise deo Dece Suma koji se odmetnuo, a moguce je i da se deo porodicnog stabla Starkovih odmetnuo do njih, ali to je druga prica. U skladu sa fantasy stereotipima, postojala bi i "zelena" i "crna" deca, ali znamo da su odstupanja od stereotipa kod Martina itekako cesta pojava, tako da nam ostaje samo da spekulisemo.
Прича о првима као злима, је из за фан прозу :isuse:, као идеја о врани као злу. Свакакви сам се чуда начитао на форумима који прате Песму...али ова је једна од бољих...
Link to comment

jeste gikcine. pored onog seksa i nasilja vi fantazirate o magicnim zidovima. nadam se da martin nece krenuti da raspetljava pricu nekom magijom da se sve na kraju svede da treba nesto frljnuti u nesto i time 1) zbrisati ljude sa vesterosa ili 2) spasiti svet. u stvari, nadam se da nece nista ni da raspetlja. meni se pesma svidela zato sto nema tih gluposti.

Link to comment
jeste gikcine. pored onog seksa i nasilja vi fantazirate o magicnim zidovima. nadam se da martin nece krenuti da raspetljava pricu nekom magijom da se sve na kraju svede da treba nesto frljnuti u nesto i time 1) zbrisati ljude sa vesterosa ili 2) spasiti svet. u stvari, nadam se da nece nista ni da raspetlja. meni se pesma svidela zato sto nema tih gluposti.
Pa nece sigurno biti tako jednostavno. Ali je cinjenica da magija jeste deo price i da su zombiji takodje deo iste. Za neko razresenje, bice potrebni i opsidijan i celik sigurno.
Link to comment

Najbolja epizoda do sada, mada cu verovatno ovo pricati za svaku iducu. :D Ekspozicija je bolje odradjena (Bryan Cogman je bio zaduzen za scenario, prve tri epizode su potpisali Weiss & Benioff), jaci™ ritam i vise jezovuka. Jedino sto mi je zasmetalo je sto su izostavili Sansa/Hound scenu, to je bio 1 od najjacih trenutaka u prvoj knjizi, a ni to ne bi bio problem da shvatam zasto su to uradili. Dobro je sto je sve ostalo bilo na nivou.Scene kojih nije bilo u knjizi nastavljaju da budu odlicne, Viserys je u jednoj izgledao gotovo simpaticno pre nego sto se presaltao na crazy-mode. Cak su i lik ser Allisera produbili™ onim monologom, cisto da ne ispadne bas prevelika karikatura. :)AV ClubSepinwall

Edited by Calavera
Link to comment

Uf, ne znam kako ovo može da bude najbolja epizoda do sada, iscepkanije nego ikad pre sa gomilom monologa. Bilo je odličnih scena, ali bilo je i dosta praznog hoda - npr. ja bih pre isekao ceo onaj deo sa štitonošom pokojnog Handa koji je naprasno postao vitez pa odmah zaginuo, nego posvetio toj sasvim nebitnoj sekvenci 10 minuta od epizode. Prvo dok ga Littlefinger pomene Nedu, pa dok Nedov čovek ode da ga vidi, pa se vrati nazad beobavljenog posla, pa ga onda gledamo na turniru... zašto, pobogu? Samo da bi pojačali utisak da je King's Landing leglo spletki i backdoor shenanigans?Hand's tournament privukao celih dvaes' komada publike... a još je izgledalo kao da je death by mountain skroz normalna pojava na tim turnirima, jedva da su se iznenadili.Scena sa Ghostom jadnjikava i neuverljiva, mogli su i to komotno da iseku.Vaes Dothrak okružen drvećem, uključujući i neke četinare, kao da je snimano u štaznam, Irskoj :isuse:Poslednja scena sa Catelyn i Tyrionom je mogla i bolje, dosta pompezno i teatralno cela ta njena prozivka bannermana - a oni uopšte nisu izgledali iznenađeno, odmah su spremno skočili kao da se svaki dan dešava da ih neko tako regrutuje za citizens' arrest. Ni Tyrion nije izašao iz svog blase raspoloženja, koliko se sećam on je u knjizi bio potpuno zblanut takvim razvojem događaja, i uopšte činjenicom da je naišao na Cat.Da ne bude da samo mračim, prilično mi se svideo Viserysov razgovor sa robinjicom, kao i Kingslayerov sa Jory Casselom.

Link to comment

Meni je baš extra epizoda, lijepo odrađena expozicija, ugodno uklopljeni detalji za nastavak, fini ritam, kamera, kvalitetnija režija i kadriranje, puno malih impruvmentsa..+ mislim da će se nečitaocima svidjeti jer se naslućuje, tek sada, da se nešto krupno kuha.. a nije podravka juha...Calavera, koliko epizoda dalje odrađuje ova prva petorka™?Samo, Balerion the Dread? Gdje mu je black??? Moćnije i aliterativnije zvuči kad se kaže Balerion d BleK DRED!

Link to comment
Uf, ne znam kako ovo može da bude najbolja epizoda do sada, iscepkanije nego ikad pre sa gomilom monologa. Bilo je odličnih scena, ali bilo je i dosta praznog hoda - npr. ja bih pre isekao ceo onaj deo sa štitonošom pokojnog Handa koji je naprasno postao vitez pa odmah zaginuo, nego posvetio toj sasvim nebitnoj sekvenci 10 minuta od epizode. Prvo dok ga Littlefinger pomene Nedu, pa dok Nedov čovek ode da ga vidi, pa se vrati nazad beobavljenog posla, pa ga onda gledamo na turniru... zašto, pobogu? Samo da bi pojačali utisak da je King's Landing leglo spletki i backdoor shenanigans?
Ser Hugh je kljucni deo zagonetke o smrti Jona Arryna, valjda. A s obzirom da je Ned najslicniji glavnom junaku sto ova serija ima, meni je logicno da su tome posvetili duznu paznju.
Hand's tournament privukao celih dvaes' komada publike... a još je izgledalo kao da je death by mountain skroz normalna pojava na tim turnirima, jedva da su se iznenadili.Scena sa Ghostom jadnjikava i neuverljiva, mogli su i to komotno da iseku.Vaes Dothrak okružen drvećem, uključujući i neke četinare, kao da je snimano u štaznam, Irskoj :isuse:
Dobro, i meni je turnir delovao malo siromasno, valjda nisu imali dovoljno kinte za CGI. Za reakciju publike cu morati da odgledam epizodu jos 1, ali Sansa se dobrano sokirala.Ghosta smo morali da vidimo pre nego sto zaboravimo da Jon uopste ima svog vuka. <_<Kako si zamisljao Vaes Dothrak? Usred neke pustinje? :DNevezano za tvoj post, sto se svi preseliste na onaj topic? Ja sam cenio da je to samo za ove sto nisu citali, a da se mi znalci™ javljamo kad treba nesto pojasniti. Zapravo mislim da bi bilo najbolje da ih ostavimo u potpunom mraku, bez ikakvih nagovestaja sta ce se dalje desavati.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...