Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

Mislio sam da ću pratiti ovaj topić paralelno sa serijom, no s obzirom da ovde ima barem nekoliko ljudi koji napamet znaju kada koji lik treba da podrigne, forumašenje oko ove serije postaje besmisleno.
Prvo odgledam epizodu, pa tek onda čitam temu, hbo pr-a skrolujem.Oklopi u 3.oj su sjajni. Jedva čekam scene nekih većih okršaja. :)
Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

On, Beric Dondarrion, Vitez od cveca, Bronn i Sam Tarly. Posle toga smo valjda gotovi sa introdukcijama™, samo jos Arryni u petoj + Tywin i Kevan u sedmoj epizodi.

Link to comment

Stannis je predstavljen na pocetku druge knjige, sumnjam da ce ga trpati u seriju pre vremena.edit: rejtinzi skocili sa 2.2 na 2.4 :)

Edited by Calavera
Link to comment
On, Beric Dondarrion, Vitez od cveca, Bronn i Sam Tarly. Posle toga smo valjda gotovi sa introdukcijama™, samo jos Arryni u petoj + Tywin i Kevan u sedmoj epizodi.
Ma da, skoro gotovi - takoreći u svakoj drugoj epizodi po neko nov. A onda druga sezona - Stannis, Onion Knight, Mellisandre, Arya i klinci, Craster i njegov nakot, Walder Frey i njegov nakot, Tullys u Riverrunu... skoro gotovo :D Sreća pa će polako već da krene odstranjivanje...Nego, na šta li će ličiti uvod u 2. sezonu? Cela ona scena sa nebitnim Maesterom na Dragonstoneu koji popije sam svoj otrov je toliko bolno duga i puna unutrašnjih monologa da nema šanse da je upotrebe.
Link to comment

Verovatno tu scenu, samo umnogome skracenu. Recimo, pocinjemo tako sto vidimo kometu, onda dobijemo kadar tog mestra, pa mu neko javi "stigao Davos", pa sretne doticnog na putu do Stannisa, zakuka na Stannisa, prokune Melissandru i zavrsimo sa scenom vecere. Moglo bi to da strpa u 7-8 minuta, a bilo bi korisno u smislu da upoznajemo tri glavna nova lika u drugoj sezoni.A nakoti Freya i Crastera su prilicno nebitni. Pored Crastera je bitna jedino ona Filly ili kako vec sto ode sa Samom, a sto se Freyeva tice... oni su tek u trecoj sezoni bitni valjda, a i tad ce biti dovoljno prikazati 2-3 medju vidjenijima od njih.

Edited by Calavera
Link to comment

Gilly valjda, filly je nešto drugo :D Slažem se da ti baš sitni nisu bitni, ali masa bitnih likova se konstantno uvodi - Bryenne of Tarth je jedan od glavnih u seriji, a prvi put se pojavi tek tamo kad Catelyn ode do Renlija (biće pola 2. sezone valjda). Onda Ygritte i svi ostali divljaci... pa svi Theonovi rođaci na ostrvima, pa Tyrells, pa Martells, nema kraja. Mene je u poslednjoj knjizi već počelo da nervira kad je i tu nastavio da uvodi nove.Misliš da će imati mesta za intro od 7-8 minuta? Ne znam koliko traje ovaj za prvu sezonu, čini mi se pola od toga. A ne znam ni kako bi objasnili koji je njegov problem sa Mel, jedino ako bi onoj deci i dvorskoj ludi krenuo da se poverava, priča im šta će i zašto da uradi <_<

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
Gilly valjda, filly je nešto drugo :D
Patuljak iz Hobbita. :D Mada se pise Fili.
Slažem se da ti baš sitni nisu bitni, ali masa bitnih likova se konstantno uvodi - Bryenne of Tarth je jedan od glavnih u seriji, a prvi put se pojavi tek tamo kad Catelyn ode do Renlija (biće pola 2. sezone valjda). Onda Ygritte i svi ostali divljaci... pa svi Theonovi rođaci na ostrvima, pa Tyrells, pa Martells, nema kraja. Mene je u poslednjoj knjizi već počelo da nervira kad je i tu nastavio da uvodi nove.
Glumacka postava druge sezone ce svakako biti veca od prve, to je neizbezno, ali nece ih bas biti toliko vise. Dosta likova iz prve sezone se ne pojavljuje vise (mislim da sam negde procitao da ih je vise od 20), a verovatno ce i poceti sa izbacivanjem kul sporednih likova poput Blackfisha.
Misliš da će imati mesta za intro od 7-8 minuta? Ne znam koliko traje ovaj za prvu sezonu, čini mi se pola od toga. A ne znam ni kako bi objasnili koji je njegov problem sa Mel, jedino ako bi onoj deci i dvorskoj ludi krenuo da se poverava, priča im šta će i zašto da uradi <_<
Otprilike isto 7-8 minuta. Znam to jer sam tih prvih 15 minuta odgledao jedno 100 puta. :D A motiv bi mu se video kroz razgovor sa Stannisom, mozda da baci koji znacajan pogled ka njoj i namesti nista-mi-se-ovo-ne-dopada facu i tako to... mislim da bi lepo ispalo.
Link to comment

Nesto se prisecam, propustili su da prikazu jednorukog kovaca/oruzara sa zida, ne mogu se setiti kako se zove? On je prekinuo tucu Jona i ostale brace i odrzao lekciju Jonu, a ne Tyrion.

Link to comment

Donal Noye, isto jos 1 kul sporedni lik. On je imao onaj badass trenutak u trecoj knjizi kad se pohrvao sa onim dzinom, za to ce morati da nadju nekog drugog osim Tyriona. :D

Link to comment

Meni tu na zidu više nedostaje Ghost nego Donald Noye (čiji je badass trenutak i u knjizi bio off-screen). Ako u sledećoj epizodi srećemo Sama, valjda će Jon da upotrebi Ghosta da zastraši tamo neke klince koji maltretiraju debelog?(Jebote, kakva je to teen sapunica... "Niiight's Watch, such a serious thing... these problems matter!") http://www.youtube.com/watch?v=VmrgXdjFaoQ

Link to comment

Konacno odgledao epizodu kako valja, u 720p verziji. Nekoliko utisaka:- 720p poprilicno unapredjuje dozivljaj, ako tu ima nekog ko gleda inferiorne verzije, bolje neka pocne sa ovima.- ser Jorah mi se mnogo vise svidja u seriji nego u knjigama, mozda zbog seksi glasa. :D- drago mi je sto su dali ovoliko screentimea Yorenu, zabrinuo sam se kad ga uopste nisu ni konstatovali u drugoj epizodi kad je doveo one silovatelje, ni u kreditima nije bio potpisan. I lepo je sto su ga napravili™ malo veselijim, osecam da ce se ovako bolje uklopiti sa Aryom u drugoj sezoni, otac/cerka dinamika i tako. Yoren iz knjiga je bio previse mracan za to.- lepo je sto ubrizgavaju humor gde god mogu, ona scena sa Syriom kao iz Princess Bridea da je ispala. :D- stara Nan ima prigodno jeziv glas, a price su joj super. Branov pogled me je podsetio na onu fanovsku teoriju o tome kako ce on ispasti Big Bad citavog serijala, secam se da je imala zastrasujuce mnogo smisla. :unsure:

Link to comment

Ja skidam prvi od 500MB čim naiđe, ne pamtim da sam ikad bilo koju seriju skidao u nekim ekskluzivnijim HD varijantama. Niti nameravam.Meni se ne sviđa cheery Yoren, a posebno ne mislim da će se takav uklopiti sa nadrndanom ubilački raspoloženom Aryom iz druge knjige. Verujem da će se on jednostavno promeniti kad za to bude bilo vreme, prilikom šišanja.Prvi put čujem da bi Bran mogao da bude Big Bad. To bi objasnilo zašto opsesivno putuje na sever... ali ne sviđa mi se, previše je okrutno. Uostalom, njegov vodič (Coldhands?) nije delovao kao da je na strani onih undeadova kad je spasao Sama i Gilly, vrane su pojele ghoulove (iako je i on sam valjda undead). Opet, u seriji nema jasne crno/bele delineacije. Rh'lh'rlrlhrlwhatever je Fire, Others su Ice, iako su u sukobu niko tu nije goody twoshoes.

Link to comment
Ja skidam prvi od 500MB čim naiđe, ne pamtim da sam ikad bilo koju seriju skidao u nekim ekskluzivnijim HD varijantama. Niti nameravam.
Nisam ni ja skidao HD do sada, ali ovo je ipak (low) fantasy. Veruj mi da se isplati. :)
Meni se ne sviđa cheery Yoren, a posebno ne mislim da će se takav uklopiti sa nadrndanom ubilački raspoloženom Aryom iz druge knjige. Verujem da će se on jednostavno promeniti kad za to bude bilo vreme, prilikom šišanja.
Arya jos nije toliko ubilacki raspolozena dok je sa Yorenom, koliko se secam. Mislim da su je tek Planina i njegovi gurnuli na tamnu stranu™, mada moram da procitam knjige da bih znao zasigurno.
Prvi put čujem da bi Bran mogao da bude Big Bad. To bi objasnilo zašto opsesivno putuje na sever... ali ne sviđa mi se, previše je okrutno.
Cuj okrutno, ti kao da si zaboravio koje knjige citas. :D Nasao sam tu teoriju o Branu, pa ako te interesuje:
Thanks for the link to the Bran theory on Westeros, but that’s not the theory I was citing. Mine (which was inspired by that Westeros thread I believe, though I may have read it in full somewhere) is that Bran is going to be the “big bad” of the series.All the signs are there:1) Bran always takes the “easy” (i.e., “dark”) path when given a choice. Meera and sometimes Jojen have to persuade to do the “right” thing.2) Bran is obsessed with power and glory (his idea of knighthood is not particularly chivalrous)3) In much of fantasy and science fiction (even Harry Potter), the darkest of all dark forms of magic is controlling someone else’s mind and puppeteering them. He’s done this twice to Hodor.4) “But he had to do it–he could have died if he hadn’t done it!” This is always the rationalization of evil: just that time, in that special circumstance, an evil act can be excused.4) GRRM has told us how we’re supposed to respond to Bran’s warging (that it’s evil) by making Hodor’s reaction abundantly clear: he’s beyond terrified. If Hodor, the embodiment of innocence and good, is terrified by Bran touching his mind, then it’s not meant to be a good thing.5) In his dreams is featured a three-eyed crow. Sorry, but that’s a pretty darn evil image. Did you see the still of the three-eyed crow from GoT? It’s pretty frightening.6) He is called beyond the wall by Coldhands. Coldhands is a White Walker or wight, it seems. I know there’s a popular theory that it’s Benjen Stark, and that could definitely be true, but why wouldn’t Benjen be evil if he was brought back as a wight? Coldhands is a leader of the Others, and he’s calling Bran to do his bidding. And Bran will come up with some ratioanlization for why working with Coldhands is OK (probably becuase it looks like Benjen, his own blood).7) Mance Rayder tells Jon Snow a story that makes it very clear that the Others have Stark blood, or somesuch. So Bran is just the most recent Stark to serve the Others (there was a Stark king thousands of years ago that was called to the Others, according to Mance, if I remember correctly). Meera and Jojen are Bran’s moral guides right now. In D&D terms, Meera is probably Neutral Good or Lawful Good. Jojen, on the other hand, is True Neutral (True Neutral is what all nature-based dieties are, as well as Druids). I write this because while Meera keeps trying to steer Bran toward “good” moral choices, there are at least a couple of instances where Jojen advises Bran in a very morally “neutral” way (along the lines of the lion following his nature by eating small defenseless animals). So Jojen isn’t that concerned about whether Bran is “good” or “evil” as long as he’s following his destiny/nature. So Jojen is helping Bran down that slippery slope toward evil.9) Wouldn’t it be just like GRRM to shock us with this? He’s already set it up, just like he set up Arya’s descent into sociopathy (perhaps even psychopathy), the Red Wedding, Ned’s death, etc etc. The Starks are supposed to be the good guys, so why doesn’t he continue to circumvent fantasy tropes by making at least two of them (Bran and Arya the Assassin) into bad guys. He may also bring Rickon into the evil fold, but given that Rickon is actually under Osha’s moral leadership, he may turn out all right.So that’s my theory.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...