Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

tywin se zaista pojavljuje, u bezveze sceni sa robertom (ne secam se da li je ovo igde bilo u knjizi).
Errr, ne? Sa Robertom su se pojavili Jamie i jos jedan od Kingsguarda, verovatno Barristan obzirom na godine.Ne znam sta da mislim. Ima dosta scena van knjige, verovatno uvedenih da bi lakse uveli ljude. Sto samo po sebi nije problem, ali jeste to sto mi te scene deluju jako neubedljivo i prazno. Steta, pogotovu jer su mnoge pratece stvari odlicno odradjene. Ali ono sto ovu epopeju cini drugacijom od ostalih,likov i i prica, za sada kaskaju za knjigom i to mi ipak spusta dozivljaj. Znam da je ovo nitpicking, ali malu dozu razocarenja nakon uvodne euforije sam morao doziveti. Siguran sam da ce naredne epizode biti mnogo bolje.
Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Форумском плебсу је тешко да се удовољи, јако је зезнуто да се уведу сви ти ликови у серију, а да не буде извештачено. Већина гледалаца јесу непосвећени, којима би строго држање за књигу, целу серију учинили још неразумљивијом и тежом за праћење. За престолницу је Пакула у праву, палме и тај рад су предвиђени за Дорн.

Link to comment
tywin se zaista pojavljuje, u bezveze sceni sa robertom (ne secam se da li je ovo igde bilo u knjizi)
Nije Tywin, Barristan Selmy. Meni OK epizoda, mada se stvarno skoro ništa nije desilo. Syrio Forel (dancing instructor) mi se sviđa, onaj mladi Dothraki kakoszove, Rakharo (?) mi se ne sviđa. Dijalog između Neda i Jaimea mi je malo zasmetao. Razumem da im je potrebno još ekspozicije ali majku mu, baš su sad našli da raspravljaju šta je tačno bilo pre 20 godina? Mesecima su putovali na jug zajedno, ali eto, Jamie je malo požurio da stigne prvi da bi podsetio ovog na prethodni susret na istom mestu i ponudio neke lejm izgovore... "it felt like justice" my ass.
Link to comment

meni je najgluplji u epizodi upravo bio razgovor kralja, Tywina i kingslayera. uopste, da bi ta scena imala smisao trebalo je 15ak minuta uvoda. u knjizi ona ima smisao, ovde ovakva izgleda potpuno besmisleno, mogli su slobodno da je izbace...

Link to comment

Evo ga i ovaj - ama nije to bio Tywin, ljudi, nego Selmy! Matori Kingsguard koga posle oteraju u penziju na pravdi boga, pa iz protesta pusti bradu i ode preko mora...Meni je ta scena OK, kao i svaka Robertova. Čovek objašnjava.

Link to comment

Nemam puno zamerki, taman je proslo dovoljno godina od kad sam poslednji put citao knjige pa mi ne smeta sto nema bas svih sitnica. :) Jedna od stvari koja mi pomalo upada u oci je odnos izmedju seke i bate Lanister, cini mi se da je izgubljen koncept njih dvoje kao brata i sestre, to mi je u knjizi bilo mnogo naglasenije (da ne kazem bogohulnije). Ovde mi deluju kao jeftin svaleraj iz latinoamericke serije, nema ič strepnje da ih neko moze otkriti ili bilo kakve grize savesti.

Link to comment

Mislim da je cela ova prica oko Dzejmija sa Nedom, a kasnije i Robertom, bila tu da bi se zvanicno objasnilo gledaocima zbog cega ovog zovu Kingslayer i kako je Robert dosao na vlast [plus ona scena Sersei sa Dzofrijem]. Prilicno spora epizoda, al nema veze, meni ne smeta, ma i da je neka slj produkcija bila bih srecna :DJoj jedva cekam da se nakupe epizode, pa da ih opet gledam kod ortaka na zidu.

Link to comment
SepinwallAV ClubDownload mi se do sada 2 puta prekidao, uzas. :(
Isusek isusek..Na eztv.it imaš HD i LD verziju, kakvi warezići?Ok, now 4 dojmovi. Prvo dobri dojmovi - popravili su špicu. biggrin.gifLoši dojmovi su da je epizoda ispala jako fillerasta, i tek mi je druga polovica nekako bolje sjela. Ne znam doduše kolko ovima neVIpastima ona Đejmi diskusija sa Nedom ide na jetra, i zašto sada ispada da je Haime šenutom kralju probušio leđa, a ne cviknuo vrat.... I zašto AddyRobert izgovara onu svoju štoriju ko da je na daskama Metropolitana? Preglumljeno...To da je Jorah iznenada dobio putni nalog je pak zgodan uvod za ono što ćemo vjerojatno uskoro saznati...I na kraju, izgleda da se najbolje didaskalije već 3 epizodu pišu za Dinklića/Tyriona, što je je...edit: odglupljeno Edited by Roger Sanchez
Link to comment

AV Club je za kritike, bre. :D Skidam sa wareza obicno, sad sam smaknuo neku verziju od 200MB jer nisam mogao da cekam nekoliko sati za 720p rip, kad ne lezi vraze, prekide se negde u cetrdesetom minutu i nece dalje! :ph34r: I tako... sad sumnjam da sam proklet.

Link to comment
Nije Tywin, Barristan Selmy. Meni OK epizoda, mada se stvarno skoro ništa nije desilo. Syrio Forel (dancing instructor) mi se sviđa, onaj mladi Dothraki kakoszove, Rakharo (?) mi se ne sviđa.
u pravu ste, barristan, malo sam zahrdjala. syrio -- videcemo, malo mi je bio smesan sa akcentom. pitam se hoce li i ostali bravljani imati takav akcenat?
Link to comment
syrio -- videcemo, malo mi je bio smesan sa akcentom. pitam se hoce li i ostali bravljani imati takav akcenat?
Ja bih rekao svi iz slobodnih gradova. Slobodni gradovi = Apeninsko poluostrvo srednjeg veka.
Link to comment
syrio -- videcemo, malo mi je bio smesan sa akcentom. pitam se hoce li i ostali bravljani imati takav akcenat?
Bravosani*. Meni se Syrio svideo jako, kao uostalom i citava epizoda izuzev nekih minornih detalja (i dalje uopste nema Duha). Neverovatno mi je da u ove tri epizode nisam video nijednog lika koji me nije zadovoljio™, mozda je jedino Ilyn Payne delovao vise smesno nego strasno, ali on je, ono, medju najsporednijima od sporednih likova. :D Ne slazem se da Addy preglumljava Roberta, on bi i trebao da je glasan, a u ovoj sceni se jos i napio posteno. I Rakharo je bio dobar, makar nisam obratio vecu paznju na njega s obzirom da ser Jorah jede ekran. ^_^ ...nisam siguran zasto sam ovoliko pozitivan, mozda zato sto sam ocekivanja pred pocetak prikazivanja sveo na oprezni pesimizam. :Dedit: preview za sledecu epizodu, nisam video da je neko postavio. Turnir!http://www.youtube.com/watch?v=FxUvP57GBwI Edited by Calavera
Link to comment

Sumnjam da će svi Free Cities biti isti, i kod Martina postoje razlike. Već smo videli da Ilyrio (iz Pentosa) nema mnogo veze sa ovim Syriom (iz Braavosa). Taj putni nalog za Joraha koji Roger Sanchez pominje mi je užasno glupav - on će da skokne baš do Quartha, grada u tri pizde materine do kog će tek u drugoj knjizi Dany i ostali doći teškom mukom i kroz silne pustinje?! :blink:Mislim da je to brain fart scenarita, mora da su videli u kasnijim knjigama (trećoj?) kad Jorah priznaje Dany da ju je špijunirao, i kaže da je poslednji izveštaj Varysu poslao iz Quartha... pa nisu ni razmišljali gde je to, i kad ga je poslao. U poređenju sa stvarnim svetom, recimo da su bili negde u Ukrajini kad je on odlučio da na brzinu skokne do Kalkute da odatle pošalje izveštaj Varysu... u Rim :isuse:

Link to comment

Одгледах трећу још једном, одлична је баш. Много ми се свиђа када видим како су има дуги огртачи блатњави. Види се да Џејми и Тирион вуку симпатије сценариста базиране на развоју њихових ликова у касинјим књигама. Најслабији ми је Џофри, са оном бесмисленом идејом о стајаћој војсци. Испаде момак визионар. Не могу да дочекам идући викенд.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...