Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

Lannister = Lancaster, Stark = York. Mislio sam da je očigledno? :unsure:
jbmliga, ja kad pomislim na jorkove, pomislim na psihopate. valjda zbog sekspira i ricarda treceg, i toma jorka. ovi starkovi su fina neka porodica. Edited by fancy claps
Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

:isuse: Da, svastika, pardon. Slabo mi secanje.
nema veze, i ja sam nedavno skoro napravio faux pas, pa zamalo pitao za san na početku topika - zašto naziva Dany kraljicom, a Viserysa samo princom, a onda sam se, na vrijeme, sjetio da je Dany rođena tek na Dragonstonu. biggrin.gif

elem, kad smo već kod paralela sa ratom ruža, Robb Stark isto ima neku labavi paralelizam sa Edwardom IV (Yorkovskim), samo što Kingmaker (onaj muški biggrin.gif) nije uspio dokončati Edwarda ko Walder Frey Robba...

Edited by Roger Sanchez
Link to comment
ih, bre, pa priznala sam odmah da sam neuka za martina, zato moram da pojednostavljujem sebi po dinastijama koje sam morala da bubacim :Dsad nesto razmisljam, fino je bilo tim plavokrvim cicama, lepo ih robinjica nauci svim tajnama seksa. i posle se neuki cude kad se otkrije da zene rulaju muskarce.ali onaj tekst iz ny timesa, kakva tupsonka, neverovatno.
Лубо и који су који теби? О
jbmliga, ja kad pomislim na jorkove, pomislim na psihopate. valjda zbog sekspira i ricarda treceg, i toma jorka. ovi starkovi su fina neka porodica.
Ја сам ближи твом богледу него Винијевом, но опет ми је то на дугом штапу.
Link to comment
Sad se setih na kog me Jamie tj.lik koji ga glumi podsećaShrek2-Charming.jpgFuckin' Prince Charming is Shreka. Preslikan ;) Btw, oduvana serijom brže bolje krenula da čitam knjigu. Postiću sledećih par epizoda dok ne sustignem radnju.Drugu ep.odgledah sa sluškama - sound editing je savršen. Npr, scena kada Rob i Ned obeduju u šumi na pauzi puta... kadar drveta na pocetku: šum lišća i jedva čujno zujanje insekata dok se kamera spušta na Roba. Money well-spent.A-ma-zing! :)
Link to comment

Kako da odgledam seriju a da preskocim gledanje ovog klinca koji glumi Dzofrija. Toliko je dobar u ulozi da mi se povrace kad ga vidim. :D

Link to comment
http://www.youtube.com/watch?v=68KrOZgmXZw&pcool.gif vs. cool.gifhttp://www.youtube.com/watch?v=Fv9N85auu1kSer Alliser, kakvo djubre! angry.gif
Kako da odgledam seriju a da preskocim gledanje ovog klinca koji glumi Dzofrija. Toliko je dobar u ulozi da mi se povrace kad ga vidim. :D
Joffrey, Viserys, evo sad i Alliser Thorne... dobrih negativaca kol'ko hoces. Vidi se da se ljudi zabavljaju. :D Edited by Calavera
Link to comment
Errr, verovatno sam opet dobio napad zaboravnosti, ali zar Jamie nije trebao da bude dosta mladji ovde? Ne mogu se setiti koliko je tacno imao godina, 20-ak? Sa 15 je postao kingsguard i pobedio na nekom turniru, a mislim da ovo nije bilo mnogo kasnije. U svakom slucaju, to je "13 godina pre", a izgleda kao da ima isto godina kao i u prve 2 epizode. Edited by Fins fleet
Link to comment
nije mi se svidjela ta scena seksa sa onom klinkom i neandertalcem. mislim, ne sam seks, nego mi je njena reakcija [kad se pocne osmjehivati] bila skroz usiljena, izvjestacena i lose odglumljena. uopste, njena nagla zelja da udovolji svom muzu je skroz zbrzana, cini mi se.
Bilo je jače od mene. Scena je u spoileru, pa ko voli nek izvoli ;) (Prve pola sekunde klipa su visak (greška u tajmingu), ali ostatak je tu)

Link to comment
Errr, verovatno sam opet dobio napad zaboravnosti, ali zar Jamie nije trebao da bude dosta mladji ovde? Ne mogu se setiti koliko je tacno imao godina, 20-ak? Sa 15 je postao kingsguard i pobedio na nekom turniru, a mislim da ovo nije bilo mnogo kasnije. U svakom slucaju, to je "13 godina pre", a izgleda kao da ima isto godina kao i u prve 2 epizode.
Paa, ta scena nije flešbek.
Link to comment
Paa, ta scena nije flešbek.
A, jes, sad sam tek preslusao ceo dijalog. Mislio sam da je ono kada se Ned priseca kako je zatekao Jamieja u stolici, nakon sto je ubio Aerysa.
Link to comment
Btw, oduvana serijom brže bolje krenula da čitam knjigu. Postiću sledećih par epizoda dok ne sustignem radnju.
GL. Moraćeš da zapneš, stranice idu sporije nego scene a toliko toga je i ispreskakano...Lm, koja je poenta kenjanja za spojlere pa onda kačenja sneak peak-a?
Link to comment
Joffrey, Viserys, evo sad i Alliser Thorne... dobrih negativaca kol'ko hoces.
Meni je Thorne i u knjizi bio prilično neubedljiv bad guy, verujem da će takav biti i u seriji. Matori nastavnik fizičkog koji voli da verbalno zlostavlja golobrade momčiće, posebno ako su bastards. WTF? Ni motivacije, ni nekog smisla u ponašanju, samo grudge. Papirni lik da ima protiv koga Jon Snow da pokaže svoj mladalački wangst.Ne sećam se da li je bilo nekog backgrounda o njemu, kako je on završio na Zidu i sl.?
Link to comment
Meni je Thorne i u knjizi bio prilično neubedljiv bad guy, verujem da će takav biti i u seriji. Matori nastavnik fizičkog koji voli da verbalno zlostavlja golobrade momčiće, posebno ako su bastards. WTF? Ni motivacije, ni nekog smisla u ponašanju, samo grudge. Papirni lik da ima protiv koga Jon Snow da pokaže svoj mladalački wangst.Ne sećam se da li je bilo nekog backgrounda o njemu, kako je on završio na Zidu i sl.?
Verujem da nas to ceka. Tipujem da je bio siledzija i u mladosti, perspektivni vitez koji je zbog 'sitnog' greha (recimo ubistvo seljaka koji se usudio da mu se usprotivi iz nekog razloga) prebacen na zid. Ono sto je sigurno, to je da je misli kako je 'zasluzio' bolju sudbinu od zida. Ne sumnjam da cemo saznati i njegovu pricu, verovatno vec jula. Edited by Fins fleet
Link to comment
Ne sećam se da li je bilo nekog backgrounda o njemu, kako je on završio na Zidu i sl.?
Ni ja se ne secam, ali Tower of the Hand ima odgovor:
Ser Alliser was a Targaryen loyalist during Robert's Rebellion and was one of the defenders of King's Landing. After the city was taken, Lord Tywin Lannister gave him and several other knights a choice between death or the Night's Watch, and he took the black.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...