Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

Čekaj, pa zar nije tako nekako i u knjizi? Samo što nije bio njegov cunning plan da postane Obilić nego su ga naterali valjda Thorne i Slynt?

Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da, SAMO je u tome razlika...

 

Nego, danas pricam s kolegama, ne mogu se sjetiti je li u knjizi Slint ucestvovao u bici kod Crnog zamka ili je stigao kad je vec bila gotova?

Link to comment

Nije učestvovao, tu je Castle Black bio maltene prazan, Jon je sprečio da ne pokolju neke rezerviste na spavanju. Posle su došli Thorne, Slynt, i ostali iz Eastwatcha da ga bace u tamnicu.

Link to comment

Tacno tako ... Jebala ih potreba da prave mega heroje (pozitivce) sa nebuloznim pateticnim idejama . U knjizi su ga Slint i ekipa po povratku u Crni zamak bukvalno ucenili na taj samoubilacki poduhvat po cenu glave , odnosno da dokaze da nije izdajnik (realno da ga se ratosiljaju). Ovako decko kod vecine (koji samo gledaju) seriju ispade tezak retard ... Bukvalno su komentari bili : "Koji mu je kurac , sta se lozi ?" , "Da li koristi neka halucinaciona  sredstva ?"

Edited by Geograf
Link to comment

Ne znam, meni to nije previše zasmetalo. Prvo, realno nemaju ni promil šanse da izdrže još jedan napad, a ni razloga da se nadaju nekakvim pojačanjima (u seriji su Shadow Tower i Eastwatch-By-The-Sea izgleda prazni?); jeste da su to znali još pre deset epizoda, ali eto kao, sad im je tek plastično dokazano. Drugo, Jon je u samoubilačkom raspoloženju zbog Ygritte i svega ostalog što mu se desilo u karijeri (tj. sa familijom dole). Treće, i u knjizi je Martin tu već počeo da brlja sa zapletom - stavio ih u totalno bezizlaznu situaciju, onda ih spasla konjica, a onda straža magično izglasala klinca od 15 godina za novog Lord Commandera zbog radi... nečega.

Link to comment

Pa zbog vrane (zezam se)

Meni je logicnija reakcija  da zatrpavaju tunele kako znaju u umeju a ne da on kao osvedoceni izdajnik ide kod divljaka sa pokusajem da ih opet  zavrne :wacko: ( mozda bi sveze odran stigao da kaze koju rec )... 

Edited by Geograf
Link to comment

E, to što reče Geograf, u celoj situaciji to bi bila najrazumnija odluka, naročito jer su to ponovo pomenuli, kao fazon, čak je i Alister skapirao da je to bilo najpamentije. Ali dobro, ovako kada Džon samoinicijativno, jer "nothing to lose inc." je dramatičnije. Bar malo neke dramatičnosti relevantne za zaplet da bude u ovoj, nažalost, najlošijoj epizodi sezone. Odlične tehnikalije - kamera, svetlo, koreografija, efekti - dobra režija, finih nekoliko dijaloških scena i momenata epike (last stand protiv džina, Alister Torn i njegov govor Džonu) ali sve u svemu bledo.

Link to comment

Tacno tako ... Jebala ih potreba da prave mega heroje (pozitivce) sa nebuloznim pateticnim idejama . U knjizi su ga Slint i ekipa po povratku u Crni zamak bukvalno ucenili na taj samoubilacki poduhvat po cenu glave , odnosno da dokaze da nije izdajnik (realno da ga se ratosiljaju). Ovako decko kod vecine (koji samo gledaju) seriju ispade tezak retard ... Bukvalno su komentari bili : "Koji mu je kurac , sta se lozi ?" , "Da li koristi neka halucinaciona  sredstva ?"

Само толицко. Али у гомилу свих будалаштина ко ову да им замери. Какогод ја задовољан првом масовком у серији. Како време иде, а популарност серије расте очекујем да то не буде само инцидент.

Link to comment

Pa dobro, na Blackwateru ih je bilo ukupno dvanaest. Toliko su bili understaffed da je i Stanis lično morao u prvim (i jedinim) redovima da juriša bez šlema, čuturice i ostale opreme. Čudo da ga neki saobraćajac nije zaustavio i uzeo 20 evra.

Link to comment

:lol: 

 

Taj Stannisov juriš na zidine, pa onda prisilno povlačenje u "drž'te me da ih ne ubijem" stilu sam potpuno zaboravio. Baš ti hvala <_<

Link to comment

Па и било је више анимација у једној епизоди него за целу прву сезону.

Link to comment

Pa ako sam ja bio toliko razočaran, što ne bi bio i ti?    :s_d:

 

 

- "Druže Stanise, polomili su nam jedine merdevine, šta ćemo sad?!?"

 

- "Grom i pakao, znao sam da će me nešto neočekivano sprečiti! Ništa, pakujte se pa kući."

Link to comment

Ja licno im ne zameram sto nas nekad uskrate za grandiozne bitke jer ruku na srce i ovo sto nam daju je stotinu kopalja ispred ostalih tv-serija  (sto se tice spektakla) ... Moja glavna zamerka je sto sa povecanjem popularnosti serije  scenaristi iste jedno remek delo epske fantastike zele da pretvore u holuvudsko govno sapunicu u kojima i najveci retard mora odmah da zna ko je super pozitivni heroj a ko ortodoksno negativno djubre ! Prva sezone je ubedljivo najbolja jer se nisu mnogo razmahnuli sa svojom kretavnoscu , odnosno mnogo su se vise drzali Martina!

Link to comment

Ma nije problem što ne prikažu grandiozne bitke (mada jeste malo glupo ako prođe toliki rat, a ne prikažu baš nijednu), nego kako je to prikazano. Ima tu em trikova em načina da se prikaže atmosfera bitke, a bez da moraju da prikažu scenu sa 10K statista ili CGI npc-ova. No, to smo već tupili onomad kad je Blackwater bio aktuelan, kao i onaj napad Ser Amory Lorcha na utvrdu kad je Yoren izgibo (sa mnogo manje potrebnih likova), tako da se neću sad ponavljati.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...