Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dinklaž objašnjava. Gledao sam ga do sada skoro pet puta i svugde je bio dobar ali je bilo nekako slično. Ovo je ubistveno dobro.Još se nisam toliko primio na zeplet ali tenzija, atmosfera, svetlo - to me oduševljava. Npr. ona scena kad se pojavi vatra dok keva stark čuva malog. Mnogo dobar momenat.

Link to comment

Још када се залете, где ће крај да им буде. Мени је прва књига и најслабија. Мени ово мирише на мени најомиљенију серију икад.

Link to comment

peter dinklage i ona najmladja cerka su super. dobro, bice solidan guilty pleasure. pretpostavljam da traje negdje do pocetka nove sezone true blood?

Link to comment

Deset epizoda dakle još dva meseca, pretpostavljam.Ta mlađa ćerka za sada izgleda savršen kasting. Ništa bolje od metar-i-žilet devojčice sa ubilačkim instinktima, razne Matilde, Hit-Girls, itede. Jedva čekam da radnja malo odmakne pa da Arya krene da se uspavljuje ponavljajući svoj lični shit list... (To je valjda tek u drugoj sezoni?) A iskreno se nadam da će serija poživeti do treće sezone, jer se tek pred kraj iste dešava moja omiljena scena u celom serijalu (ono "how many how many how many" itd.) :)

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

@debeli sef: Zavrsava se krajem juna, ako je verovati iMDB-u. Deset epizoda.A guilty pleasure bi bila Xena ili Masters of the Universe. Game of Thrones bi trebao da redefinise fantasy zanr kao sto je to Deadwood uradio za vesterne ili Zica za policijske drame, nema tu nicega cega bi trebalo da te bude sramota. :)@Weenie, spojleri.

Edited by Calavera
Link to comment

Joj, ja kad čujem da nešto "redefiniše žanr" odmah gledam gde mi je daljinski. Eto, posle Deadwooda svi (?) vesterni su se drastično promenili, na Wire se ugledaju sve policijske serije, a od Avatara više se ne snimaju 2D filmovi <_<Meni je OK da GOT bude guilty pleasure za ljude koje inače ne zanima fantasy žanr. Ne mora nikakve granice da pomera, niti mislim da je to namera (knjige a ni serije), jer i pored gritty originalnosti ima tu puna kapa oprobanih klišea.@Littlefinger, kakvi spoileri? Da idu u kafanu krajem treće knjige? OK, možda je spoiler to da su uopšte živi tu, sad ću da editujem.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
Joj, ja kad čujem da nešto "redefiniše žanr" odmah gledam gde mi je daljinski. Eto, posle Deadwooda svi (?) vesterni su se drastično promenili, na Wire se ugledaju sve policijske serije, a od Avatara više se ne snimaju 2D filmovi <_<Meni je OK da GOT bude guilty pleasure za ljude koje inače ne zanima fantasy žanr. Ne mora nikakve granice da pomera, niti mislim da je to namera (knjige a ni serije), jer i pored gritty originalnosti ima tu puna kapa oprobanih klišea.
Daleko bilo da ja ljudima govorim cega ce se stideti, dakako, samo sto se ja nehotice prisetim Xene princeze ratnice kad god neko pomene guilty pleasure. GoT mi ne ide sa njom u istu recenicu, pa to ti je.
@Littlefinger, kakvi spoileri? Da idu u kafanu krajem treće knjige? OK, možda je spoiler to da su uopšte živi tu, sad ću da editujem.
To je to, znas i sam da u ovim knjigama (a sad i seriji) niko nije bezbedan. :)
Link to comment

Ova vasa seriija ko nasi Obrenovici, samo dosta nasminkana... :DNisam citao knjigu... serija je zabavna... nije da umirem do sljedeceg ponedeljka, ali prerano je jos za komentare. Zenske su super!

Link to comment
@debeli sef: Zavrsava se krajem juna, ako je verovati iMDB-u. Deset epizoda.A guilty pleasure bi bila Xena ili Masters of the Universe. Game of Thrones bi trebao da redefinise fantasy zanr kao sto je to Deadwood uradio za vesterne ili Zica za policijske drame, nema tu nicega cega bi trebalo da te bude sramota. :)
meni je GoT otprilike kao pomenuti true blood. tema koja me ne zanima [najblaze receno], ali svejedno dobra zabava. sto rece ovaj naturalizovani crnogorac iznad, kao apgrejdovani obrenovici :D - dvorske spletke, usiljeni dijalozi, naznake sapunicastih romanticnih zapleta [doduse, ne sjecam se jel toga bilo u obrenovicima]... samo jedno 800 puta zabavnije, jelte. i sa boljim cicama.nije mi se svidjela ta scena seksa sa onom klinkom i neandertalcem. mislim, ne sam seks, nego mi je njena reakcija [kad se pocne osmjehivati] bila skroz usiljena, izvjestacena i lose odglumljena. uopste, njena nagla zelja da udovolji svom muzu je skroz zbrzana, cini mi se.i zadnja scena kad klinac otvara oci u trenutku kad vuk gine mi je skroz jeftina. znao sam odmah da ce tako nesto biti [ne konkretno sta, ali da ce na neki poetican i ljigav nacin prikazati budzenje 1 klinca]lena headey je super. ok, meni je po pravilu dovoljno samo da se pojavi, ali realno je odlicna za ovu ulogu. a i prosirio bih svoju listu likova kojima bih pucao u koljena - osim neandertalca [btw, jel moraju u ovakvim pricama svi da imaju glupa imena?], brata njegove mlade ljube, uzasno mi je ljigav princ. ne mislim samo na to shto je asshole, vec je glumac uzasno antipatican. da se vratim na ovo:
Game of Thrones bi trebao da redefinise fantasy zanr kao sto je to Deadwood uradio za vesterne ili Zica za policijske drame
ja, iskreno, nisam uvjeren da HBO ima snage vise za tako nesto. njihov zlatni period je prosao. i GoT, i true blood, i boardwalk empire i sto se mene tice vise od svih njih treme [pa bih dodao tu i in treatment, npr] - su vrlo dobre serije, na momente odlicne. ali su po meni nekoliko nivoa ispod njihovih najboljih serija.[GoT je izuzetak jer je tek poceo, koji mi se za sad samo chini takvim, ima vremena da se promjeni, mada nisam uvjeren da ce]mislim da HBO gubi primat [ako ga vec nije i izgubio] i da AMC i FX prave bolje serije u zadnjih par godinaedit: sean bean me u par navrata potsjetio na sawyera hodom i nekim pokretima. ahh, good times... Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment
nije mi se svidjela ta scena seksa sa onom klinkom i neandertalcem. mislim, ne sam seks, nego mi je njena reakcija [kad se pocne osmjehivati] bila skroz usiljena, izvjestacena i lose odglumljena. uopste, njena nagla zelja da udovolji svom muzu je skroz zbrzana, cini mi se.
Cekaj, mislis na onu scenu pre nego sto odluci da trazi savet od svoje seksi robinje? Tu se osmehuje zato sto joj je pogled fiksiran na zmajskim jajima, ona su jedino sto joj pruza utehu. Targaryeni su krv zmajeva.Sto se tice ovoga da je prebrzo pocela da udovoljava muzu, Dany je pametna devojka. Zna da ce Drogo samo nastaviti da je siluje, pa konta da bi mogla i da pocne da uziva u tome.
i zadnja scena kad klinac otvara oci u trenutku kad vuk gine mi je skroz jeftina. znao sam odmah da ce tako nesto biti [ne konkretno sta, ali da ce na neki poetican i ljigav nacin prikazati budzenje 1 klinca]
Foreshadowing. Videces i sam kasnije u seriji, mada mozda ne bas ove sezone. Kad smo vec tu, meni je malo zasmetalo sto nismo videli (ovo nije za tebe, sefe)

Branov san. Mislim, kapiram da bi bilo smesno videti klinca kako pada pet minuta i vranu koja ga smireno savetuje (pada mi na pamet ona scena iz Point Breaka kad mladjani Johhny Utah iskace iz aviona bez padobrana), ali to mi je bila 1 od najboljih scena u knjizi. Now you know why you must live...

lena headey je super. ok, meni je po pravilu dovoljno samo da se pojavi, ali realno je odlicna za ovu ulogu. a i prosirio bih svoju listu likova kojima bih pucao u koljena - osim neandertalca [btw, jel moraju u ovakvim pricama svi da imaju glupa imena?], brata njegove mlade ljube, uzasno mi je ljigav princ. ne mislim samo na to shto je asshole, vec je glumac uzasno antipatican.
Moraju, takvo je vreme bilo. ^_^ Glumac (Jack Gleeson se zove, to je onaj klinac iz prvog Nolanovog Batmana) stvarno ima takvu facu, ali radi odlican posao. Nekako je lakse svariti Joffreyev lik kad vidis da mali koji ga predstavlja zna da glumi nego kad u knjizi samo citas kako je pokvaren.
da se vratim na ovo:ja, iskreno, nisam uvjeren da HBO ima snage vise za tako nesto. njihov zlatni period je prosao. i GoT, i true blood, i boardwalk empire i sto se mene tice vise od svih njih treme [pa bih dodao tu i in treatment, npr] - su vrlo dobre serije, na momente odlicne. ali su po meni nekoliko nivoa ispod njihovih najboljih serija.[GoT je izuzetak jer je tek poceo, koji mi se za sad samo chini takvim, ima vremena da se promjeni, mada nisam uvjeren da ce]mislim da HBO gubi primat [ako ga vec nije i izgubio] i da AMC i FX prave bolje serije u zadnjih par godina
HBO treba samo da prati GRRM-ove knjige i eto ti odlicne rekonstrukcije zanra. Jos je rano suditi o prvoj sezoni, pogotovo sto se kriticari slazu da su ovo bile dve najslabije epizode iz prvih sest.
Link to comment

A što Branov san u spoiler? Rečeno je pre premijere da je većina snova/flešbekova/acid tripova izbačeno. Meni je to krupan problem, ko zna da li će i kako kompenzovati za plot points koji se otkrivaju u tim izbačenim sekvencama. Kapiram da ne bi bilo previše teško da se zadrži npr. taj Branov san sa vranom i padanjem, ali su odlučili da ostanu verni nekakvom (fantasy) realizmu tu na početku, i ne komplikuju stvari vizijama u snu. Videćemo da li kasnije menjaju tu odluku.S druge strane ono što si citirao u prvom postu, kad Ned sanja susret sa trojicom Kingsguard iz rata koji mu nešto trt-mrt deklamuju, uopšte ne bi nedostajalo ako bi izbacili.

Link to comment

Ko zna, mozda su ostavili san za kasnije, secam se da sam video neku sliku trooke vrane, tako da su verovatno snimili nesto sa njom. Ali da, nije toliko ni bitno. Eto vam 1 spojlera koji mozete da otvorite. :)A to da bi mogli da izbace Tower of Joy segment necu udostojiti odgovora. <_< Pa zar najkulju scenu u prvoj knjizi?!

Edited by Calavera
Link to comment

Imal veze sto se svaka epizoda zavrsava sa onim klincem? U prvoj pada, u drugoj otvara oci.Debeli sef je u pravu za imena. Jbt, ionako ima milion likova jos su im dali cudna (prez)imena...A nije u pravu za likove. Meni su onaj beskrupolozni plavusan i njegov zet neandertalac facinski! Nadam se da ce smrviti Starkove! :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...