Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

Plus malo ljudske strane u onom razgovoru sa Catelyn... mislim da su ubacili to da je izgubila prvog sina kad je bio beba, u knjizi je koliko se sećam Joffrey bio prvenac, a neke prethodne je valjda abortirala.
tako je, ovog dijaloga nema u knjizi, niti se spominje neka beba pre joffa (mada mi se cini da se drugde spominje robertovo udaranje sakom u zid i njen sarkasticni komentar kako su muskarci od pomoci u takvim situacijama). u jednom momentu medjutim kaze kako je bebac bio isti robert. pitam se da li ce posle da izmisle da je sama usmrtila bebu, ili je to sve sto ce biti receno o tome.@paculla: ja zavrsila re-read pre mesec dana, inace ne pamtim ni ja vecinu.
Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

ne bih rekla da je bas greska sa vukom. u knjizi se ne secam toga kako vuk putuje sa njima (verovatno bi ga tyrion prozivao za vuka) ali se secam da on posle mora da trazi dozvolu da mu ostane ghost na zidu. mozda igraju na to da je on vuka doveo tajno (a ghost je ghost, pa moze da ih prati neprimecen), pa ga posle zadrzi. evo srpkinja je stigla da ponovo cita izmedju javljanja u fokus radio, pa se ona mozda bolje seca.jezovuk -- da li je to oficijalni prevod ili vi fantazirate?

Link to comment

jezovuk je pravi prevod. hihi.ghost je isao sa jonom, mada se cesto spominje kako je prakticno nevidljiv, tako beo i tih :D isao bi u lov i povremeno se pojavio i tako to. ali nisam odgledala jos do kraja (evo daeny i drogo se upravo jebu licem u lice), pa da znam u kojoj meri je ghost odsutan.

Link to comment
Lena Headey kao kraljica mi se sve više sviđa, oseća se nekako u isto vreme i standardna nadobudnost položaja, ali i pritisak pod kojim živi. Plus malo ljudske strane u onom razgovoru sa Catelyn... mislim da su ubacili to da je izgubila prvog sina kad je bio beba, u knjizi je koliko se sećam Joffrey bio prvenac, a neke prethodne je valjda abortirala.
Meni se vise svidja Cercei u seriji nego u knjigama, prevashodno zato sto smo je tamo gledali kroz oci Starka pa je ispala karikatura negativca, bar u prvoj knjizi.
Glupo mi je samo bilo ono posle kad ožalošćena majka istražuje mesto zločina kao da je Dexter Morgan.
CSI: Winterfell :D
ghost je isao sa jonom, mada se cesto spominje kako je prakticno nevidljiv, tako beo i tih :D isao bi u lov i povremeno se pojavio i tako to. ali nisam odgledala jos do kraja (evo daeny i drogo se upravo jebu licem u lice), pa da znam u kojoj meri je ghost odsutan.
Evo, na Westeros.org kazu kako se Ghost moze videti u 1 kadru kad Tyrion i Jon pricaju, ali to je sve od njega. Da ne spominjem da sam tu scenu propustio, tako da... Nego, po kreditima u spici, Sansa i dalje Targaryen. <_< Zato se obradovah sto sam video Vaes Dothrak. Edited by Calavera
Link to comment

Ma da, išao je s njima sigurno, ali u onoj sceni na raskršću nema nigde ni žbuna ni drveta ni ničega gde bi se kao sakrio. Biće da je Ghost kao istoimena jedinica iz StarCrafta, pa ga zato nismo primetili.Ja sam imao sreće da izbegnem prevod knjiga, ali direwolf ne znam ni sam kako bih preveo. U Hrvatskoj mislim da su izabrali strahovuk, što je još gore od jezovuk...

Link to comment
ne bih rekla da je bas greska sa vukom. u knjizi se ne secam toga kako vuk putuje sa njima (verovatno bi ga tyrion prozivao za vuka) ali se secam da on posle mora da trazi dozvolu da mu ostane ghost na zidu. mozda igraju na to da je on vuka doveo tajno (a ghost je ghost, pa moze da ih prati neprimecen), pa ga posle zadrzi.
Ma spominje se, cak je napao Tyriona u onom dijalogu koji je vodio sa Jonom. Koji se, btw, ne desava pored logorske vatre vec odvojeno.Mnogo scena ima kojih nema u knjizi, a neke su preskocili, tako da je ocigledno da je ne prate bas verno. Dve ubacene sam vec pomenuo, dijalog Catelyn i Cersei je takodje potpuno nov. Robert i Ned ne razgovaraju u pikniku, vec na konju i daleko od ostalih, jer "i zidovi imaju usi". Fali recimo i scena kada

Deneris spusta Viserisa,

mada cemo to verovatno videti u sledecoj epizodi, tako da je tu redosled dogadjaja obrnut. Nije bilo ni dijaloga Jona i Eddarda, gde mu ovaj obecava da ce upoznati majku. Itd itd, besmisleno bi bilo nabrajati, ocigledno je da su se odlucili da drugacije prikazuju pricu, najbolje bi bilo uopste ne praviti paralele.

Ma da, išao je s njima sigurno, ali u onoj sceni na raskršću nema nigde ni žbuna ni drveta ni ničega gde bi se kao sakrio. Biće da je Ghost kao istoimena jedinica iz StarCrafta, pa ga zato nismo primetili.
Mislim da je dovoljno veliki da ne mora bas u stopu da ga prati, vec da moze da ide i dalje od kampa, recimo u lov ili radi komunikacije sa drugim vukovima. Inace, da moram, mozda bih direwolf preveo kao pravuk? Ali moguce je i da postoji neki jezovuk/strahovuk u slovenskoj mitologiji? Edited by Fins fleet
Link to comment
Evo, na Westeros.org kazu kako se Ghost moze videti u 1 kadru kad Tyrion i Jon pricaju, ali to je sve od njega. Da ne spominjem da sam tu scenu propustio, tako da... Nego, po kreditima u spici, Sansa i dalje Targaryen. <_< Zato se obradovah sto sam video Vaes Dothrak.
Znam da je trazhenje dlake u jajetu, ali sad sam pazhljivo pregledao i scene sa Tyrionom i prethodnu na rashkrshcu, i vuk se ne pojavljuje ni u jednoj...
Link to comment
Znam da je trazhenje dlake u jajetu, ali sad sam pazhljivo pregledao i scene sa Tyrionom i prethodnu na rashkrshcu, i vuk se ne pojavljuje ni u jednoj...
ghost.jpg
Link to comment

Nije tuše nego Duše!!1Ozbiljno, lako ga je promasiti. Tu je nekoliko sekundi i onda se vise ne pojavljuje.

Edited by Calavera
Link to comment

Eto, a ja upravo pregledao još jednom i našao taj kadar :D (Dinklage sjajno zvuči kad se zajebava na temu babaroga od kojih ih Night's Watch kao čuva. Zato Rob sa svojim galskim izgovorom... dečko je Irac, pretpostavljam?)Očigledno je neko tehničko pitanje, valjda nemaju čisto belog psa odgovarajuće veličine a mrzelo ih je da rade CGI za nebitne scene. Ghost nema neku bitnu ulogu na Zidu dosta dugo, tek posle kad poraste postaje bitniji.@Fins: "Pravuk" tek ne bi imalo smisla, zašto bi tako zvali životinju koja postoji u njihovo vreme?

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
@Fins: "Pravuk" tek ne bi imalo smisla, zašto bi tako zvali životinju koja postoji u njihovo vreme?
Prababa? Prasuma?Nebitno, pravuk je nesto sto sam izmislio pre sat vremena dok sam citao vase postove, tj lupam gluposti. A i razresio sam sve sa wiki linkom, jezovuk i strahovuk jesu validni prevodi.
Link to comment

joj uzivancije.kakav mene thrill uhvati pred pustanje serije i onda ko zakovana za stolicu, bez da disem i pomeram se, gledam i uzivam.ja sam resila da uopste ne obracam paznju na sta detalje koji su pogresni, razgovore koji se nikad nisu vodili i sve ostalo sto bi me iznerviralo. [jezovuk zvuci mnogo bolje od strahovuka.]

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...