Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

I ja sam davno teoretisao o tome da bi Bran mogao da vargiše zmajeve, tj. da je to "letenje" koje mu je obećala vrana, posebno od kako je Euron Greyjoy najavio da će da otme bar jednog od njih onim rogom (navodno). Bran bi tu onda imao ključnu ulogu, da neutrališe tu krađu zmaja.

 

Samo što smo od tada videli da se sa Branom ništa konkretno ne dešava, postaje drvo i špijunira ceo svet... a čuli smo i Martina kako kaže da je prvo planirao da cela priča bude o Branu, da on bude Harry Potter originalno zamišljene trilogije, ali je od toga evidentno odustao. To bi značilo da je Branov subplot s razlogom toliko skrajnut, jer čovek prosto ne zna gde da ga udene.

Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Koje ste tetke svi vi što vičete SILOVANJEEE, ova scena nije ni prineti silovanju - pogledajte ponovo, Sersei se kao buni verbalno, ali ljubi Džejmija, i u stvari se ne opire. Ne može baš ovde da se primeni kriterijum "no means no".

Link to comment

Ja samo tvrdim da ako primenjuješ "no means no" ovde, onda isto tako moraš i na knjigu - dakle razlike su čisto kozmetičke. Ali da bi bila bolja scena da je Džejmi taman stigao u grad na sahranu - bila bi.

Link to comment

@Ariel

 

mmda, "nije ni prineti silovanju." ovu scenu valjda treba prikazivati kao primer enthusiastic consent-a.

misim, pogledaj ti ponovo. ljubi ga u početku, da, ali od trenutka kad on krene sa "you're a hateful woman"* vrlo jasno ga odbija, što rečima što guranjem od sebe.

uopšte ne kapiram na osnovu čega misliš da je verbalno bunjenje "kao" a opiranje fingirano.

 

 

* a ovo je tek veseo momenat. vitez Džejmi čije iskupljenje sa simpatijama pratimo još od kako je bacio Brena sa prozora glavnom ženskom negativcu u seriji kaže ono što bi valjda svaki gledalac ili bar Stark-fan poželeo da kaže, a onda se dohvati njenog kažnjavanja... debeli je sa tom scenom uradio nešto neuporedivo bolje i složenije, ne znam uopšte zašto su išta menjali.

Edited by malkin
Link to comment

Pa to i kažem, zajebali su stvar što su ga doveli u grad još krajem prošle sezone. Od tada se oprao, oklopio, ošišao, nakačio bling bling, razgovarao sa sestrom nekoliko puta... deluje malo neprirodno da je zaskoči tu i tada. A neprirodna je i njena inicijalna reakcija, odbila ga je još ranije, nešto along the lines of "You left me here all alone" - čovek bio u zarobljeništvu, jebote...

Link to comment

@malkin: na osnovu ličnog utiska i utiska moje žene kojoj mnogo više verujem po pitanju ovakvih stvari nego nekim gikovima s interneta. A i režiser lepo objasnio da je namera bila da "becomes consensual by the end", case closed.

 

A govorim o tome da ga ljubi i posle hateful woman, evo ti na 1:05 ovog videa, takođe, značajna je poslednja scena, njena šaka koja grabi tkaninu a ne udara "silovatelja" po leđima niti pokušava da mu iščupa kosu 

Link to comment

Mislim da su sa jedne strane hteli da i najgorim idiotima nacrtaju definitivni razlaz (kao, ne bi inače skapirali zašto se odjednom više ne vole), a da ujedno to urade još jednom "šokantnom scenom", koje su kao potpis serije. Kreteni. Prvo se režiser pokušao izvaditi da je to u početku trebalo Cersei da pruža otpor, a posle da pristane (mada to definitivno nije tako odglumljeno). Onda je i Martin morao da reaguje i izjavi da ga nisu konsultovali uopšte po tom pitanju i da nije znao, bla bla bla. Ubili su lik načisto, a Benioff i Weiss su kao fanovi knjiga - nisu kao videli na više mesta u knjigama kako je baš Džejmiju silovanje bilo omiljeno. Čak je skidao svojim vojnicima glave za koje se znalo da su silovatelji (kako se zvaše ona riba u Harrenhalu, Pia?), u samoj seriji je maltene dao svoju ruku da bi sprečio silovanje Brijen. Glupost.

Nemam pojma zašto im je uopšte bilo toliko važno da Džejmi i Brijen dođu ranije, tj. na venčanje do King's Landinga, kad u tim scenama ionako nisu ništa odradili sem par dijaloga (Brijen&Sersei te Džejmi&Loras), koji su ionako više bili transfer neprijatnosti nego dijalozi.

 

Posmatrao sam malo taj rant online. Čitaoci knjiga su se dosta pobunili, a onda su čisti gledaoci serije praktično ugušili taj rant, ne kapirajući zbog čega se ovi bune uopšte. Kao, šta vam to silovanje smeta? OK vam je incest, odrubljivanje glava, ubijanje dece i ostalo, a sad se bunite oko čina silovanja.

Link to comment

Ma nije ime važno bilo da dođe ranije, nego nisu umeli da rastegnu kako treba. Realno, moglo je finale Jaime/Brienne priče za prošlu sezonu da bude medveđa scena, ili bar neki razgovor između njih na nivou Why'd you come back/I dreamt of you i zdravo... ali njima se više dopalo da finale bude da mu Cersei sa gađenjem gleda u stump.

 

Sa druge strane, ovakav timeline nam je bar doneo Džofrijevo anahrono listanje Bele knjige, malo levo pa desno, hopa-cupa...

Link to comment

Ma listanje knjige su mogli na x načina da urade i bez Džofrija. U krajnjem slučaju, to sa Belom knjigom je trebalo da služi takođe u svrhu prikazivanja kako se Džejmi "uozbiljio".

Link to comment

Razmatazz, prvo kao nešto pišeš šta ti misliš zašto, što nikako nije argument, onda kažeš da nije tako odglumljeno što je opet priča o tvom ličnom doživljaju - a i objasnio sam par detalja koji govore da je baš odglumljeno tako da bude jasno da se Sersei baš i ne buni. A tek ovo za skidanje glava silovateljima i Brienu je promašaj jer, da ponovim, jedino što je bitno jeste to da autori nisu zamislili da je ovo silovanje, tako da ga ni Džejmi ne može kapirati kao silovanje pa je potpuno irelevantan njegov odnos prema silovateljima. A i ako se već igramo ulaženja u glave likova, pa valjda je Džejmiju jasno da je consensual pošto je on taj koji  jebe, jelte, osjeća kako njeno telo govori let mi hir jor badi tok badi tok

Link to comment

naravno da nije jedino bitno šta je reditelj zamislio, bitno je šta je prikazano. a prikazano je da ona njega od početka do kraja odbija. upravo i kritikuju reditelja (i to ne neki anonimni internet gikovi, nego listom svako ko je o ovome pisao, od feminističkih blogova do tv kritičara) zato što je neslaganje između onog kako je on objasnio scenu i onoga što je prikazano vrlo upečatljiva. čovek ne zna šta je silovanje ni nakon što je uputio glumce da snime scenu silovanja. 

 

na kraju, uopšte ne kapiram zašto Razzu zameraš pozivanje na lični utisak kad si ti samo na osnovu ličnog utiska došao do zaključka da ono "nije ni prineti silovanju." 

Link to comment

pa malki, nisam došao do zaključka samo na osnovu ličnog utiska, napisao sam ti, a jedno je lični utisak o tome šta si video, a drugo mišljenje "šta su tvorci hteli", što zameram razzu

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...