Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

Evo pročitao još jednom, i ne vredi. Ne vidim zašto bi egzaktne desetomilenijumske hronike bile deo "momenata srednjeg veka" koje Martin, eto kao, voli.

 

Ako to obrneš, više bi smisla imale nepouzdane, mahom fiktivne hronike - kasni srednji vek je žestoko nakitio rani, imali smo 100% fantazije o plemenitom vitezu-mučeniku Rolandu, pa posle one idiotske priče o nekakvom antičkom belom kraljevstvu u srcu Afrike koje je osnovao jedan od apostola, ceo arturovski mit koji je preselio Francusku 15. veka u Englesku 7. ili 8. bez ijedne izmen, i sve tako.

 

I ne, mislim da je išta tu "glupo", ni zmajevi ni zombiji ni porodična stabla od sto vekova - samo za ovo poslednje cenim da postoji solidno objšnjenje.

Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Наравно у Винијевом свету. 

Од осталих вести Дебели ће да изда прве три приче од доживљајима витеза дугајлије и његовог штитоноше у једној књизи, а планира дванаест новела са истим јунацима. Сад знамо да ће да добаци до стоје.

Link to comment

Najzalije mi sto nisu prikazali scenu kada se Strong Belwas tuce ispred Meereena. Imala sam problem da razumem kako se on tacno valjao po podu. :D

Link to comment

bolja definitivno nego prosla. makar smo videli zakuvavanje na Zidu(iako su centar desavanja bili Samovi ljubavni jadi... koga bre boli kurac za to?!) i imali smo celi minut na Meereenu.

 

cenim da moramo da imamo 9 epizoda spansko/turskih serija da bi se natovarilo gledalista, da se moze podici budzet da se napravi jedna postena epizoda sa bitkom na zidu, tako da sve u svemu, ja sam dobio svoja 3-4 minuta, ucmale domacice svojih 50, svi sretni.

Link to comment

Meni tužno kako su potpuno odustali od imena. Daenerys priča sa svim svojim asistentima i poslušnicima i konsultantima - ni jednog od njih ne oslovljava po imenu :isuse: Da ne pominjemo da je scena trapavo napisana bar koliko je akciono dobro izvedena: pita Mau "Do I have a champion", oni svi krenu da dižu dva prsta, a ona jednom po jednom objašnjava zašto ne može baš on. Pa šta koji moj tražiš dobrovoljca onda, ako samo Dario zadovoljava tvoje visoke kriterijume? Bilo bi najbolje da je i on iskulirao, da je bilo Gray Worm - neću, Barristan Selmy - jok, Sir Friendzone - nope... još neko? Bilo ko? Missandei?

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Meni bogami kilava epizoda poprilično.

 

Jaime koji siluje Cersei, dok ona protestvuje "it's not right"?!?  WTF? Za čije babe zdravlje je to dobar plot? Da bi i oni u Severnoj Dakoti skapirali da su njih dvoje svoje definitivno završili?

I znao sam da će Littlefingerov kupleraj ponovo biti iskorišten - najčešće korišćeni scenski element u celoj seriji. A ovi iz Dorna, pošto su tako kao malo latino i imaju slobodnija seksualna shvatanja, nemaju šta da rade u svetlu aktuelnih dešavanja pa se jebavaju 0-24h, 24/7. Ispade da je to glavna karakteristika Red Vipera. I Tajvin koji se tu pojavljuje da proćaska sa Oberinom, pošto su Tajvinu kupleraji omiljena mesta za izlazak.

Sever su totalno ukakili sad. Em su nepotrebno potrošili toliko vremena na potpuno nevažno Semovo sklanjanje Gilly u Molestown (zašto uopšte?), em ona taktika Wildlinga koji šalju šatro upozorenje u Castle Black da iz izmame napolje. Odakle, iz zamka koji nema spoljni zid? A da ne pominjem onaj dubokoumni zaplet o potrebi da se likvidiraju dezerteri kod Krastera, da Mance ne bi saznao da ih na zidu ima 100 u ponedeljak, nego tek u četvrtak kad stvarno stigne do Zida?

I ovo šta Vini priča za šampiona, kad platinasta šalje Seida Memića Vajtu da ubije onog šampiona Meereena. Ko će? Ne ti, ne ti, ne ti, ne ti - ajde Vajta. Falio je u ovoj sceni Strong Belwas makar samo za ovu scenu, čak iako nisu hteli da ga angažuju za neku stalniju ulogu.

 

 

Plus, vidim da niko ne pominje najvažniju stvar - po ovoj epizodi ispada definitivno da je Littlefinger otrovao Džofrija, a ne Olena. Ili Džofri nije bio otrovan putem ogrlice koju je Petyr naručio da se napravi, nego da je ogrlica imala samo usputni efekat da ubedi Sansu u "iskrene namere" Dontosa. Mada po onom razgovoru Olene i Mardžori ispada da su i njih dve zatečene trovanjem Džofrija, ali da im to ide na ruku, jer je ovaj bio seronja.

 

To me sad uopšte ne bi iznenadilo, pogotovo što sam bio pogledao intervju sa Martinom (Talks at Google) nedavno, gde je između ostalog bilo postavljeno zanimljivo pitanje - koliko na Martinovo dalje pisanje utiče pogađanje čitalaca o sledećim dešavanjima. I kako se tu ovaj umusio, mislim da mi je ispalo jasno zašto je peta knjiga toliko kasnila. Prve tri knjige je Martin imao gotove u komadu (i najverovatnije dobar deo sledeće knjige) i onda ih je izdavao periodično parče po parče. Ni sam se nije nadao baš tolikom uspehu odnosno popularnosti. Prema sopstvenom priznanju, u početku je pratio forume i slična online mesta posvećena knjigama, ali onda je prestao to da radi da ne bi uticalo na njegovo dalje pisanje. Ali definitivno je prokomentarisao kako je nezgodan osećaj kad čitaoci pogode zaplet - kao, nekada je možda jedan u hiljadu potrefio i to je ostajalo tom čitaocu, a danas postavi svoje viđenje situacije online i to se proširi kao požar. Martin je svestan da je jedna od najvećih vrednosti asoiaf serijala ta "prevrtljivost" radnje i neočekivani preokreti - da je sve jasno i stereotipno predvidljivo, niko ne bi čitao stotine i stotine strana. I tu se onda ukenjao kad je video koliko su stvari ljudi provalili i predvideli i prosto je odlučio da dobar deo napiše ponovo. Moguće je da zbog sličnih motiva menjaju sad i to trovanje Džofrija. Mada je u suštini svejedno - njegovom smrću su svi profitirali (sem možda Tiriona).

Edited by Razzmatazz
Link to comment

To Illicu! Samo oštro, ne daj da se opuštaju! :D

 

Mada realno preteruješ sa poslednjom primedbom, nema šanse da je Littlefinger sam otrovao Joffreya, ne bi bezveze prikazivali kako Queen of Thorns češlja Sansu na svadbi i posle onaj kadar u kom je pehar direktno ispred nje pre nego što Joff uzme svoj poslednji gutljaj. A Martin može da pizdi što smo svi provalili R+L=J ali kasno mu je da to menja; šta god da je nagovesito, sto pedeset godina čekanja bi bilo dovoljno čitaocima da sve raščlane i rastumače *shrug*

Link to comment

Sever su totalno ukakili sad. Em su nepotrebno potrošili toliko vremena na potpuno nevažno Semovo sklanjanje Gilly u Molestown (zašto uopšte?), em ona taktika Wildlinga koji šalju šatro upozorenje u Castle Black da iz izmame napolje. Odakle, iz zamka koji nema spoljni zid? A da ne pominjem onaj dubokoumni zaplet o potrebi da se likvidiraju dezerteri kod Krastera, da Mance ne bi saznao da ih na zidu ima 100 u ponedeljak, nego tek u četvrtak kad stvarno stigne do Zida?

 

Ma ja ću sve to na severu da im istrpim ako na kraju budu ubili Ygritte kad treba. Užasno me plaši priča koja se nabacivala još od prošle sezone da bi mogli da naprave najveću izmenu do sada i da ona preživi napad na Zid i bude zarobljenica (pošto u knjigama već imamo Val u toj ulozi, pa ono kao eto malo) :isuse: 

Link to comment

To Illicu! Samo oštro, ne daj da se opuštaju! :D

 

Mada realno preteruješ sa poslednjom primedbom, nema šanse da je Littlefinger sam otrovao Joffreya, ne bi bezveze prikazivali kako Queen of Thorns češlja Sansu na svadbi i posle onaj kadar u kom je pehar direktno ispred nje pre nego što Joff uzme svoj poslednji gutljaj. A Martin može da pizdi što smo svi provalili R+L=J ali kasno mu je da to menja; šta god da je nagovesito, sto pedeset godina čekanja bi bilo dovoljno čitaocima da sve raščlane i rastumače *shrug*

Ne znamo ko mi je drugi rodja.
Link to comment

Daj, naravno da je Tyrion u pitanju. Samo ne znamo da li baš mora da ti bude rođa, ja bih lično voleo da izbegnemo taj fantasy trope po kom sve mora sudbinski da se poklopi savršeno, i da samo Oni Izabrani mogu da ispune određenu ulogu. Zato su em i nervirale one poslednje informacije iz Selmijevih flešbekova o Joanni Lannister i Aerysu i tuc-muc. Ako se ispostavi da je to bio red herring, bio bih prilično zadovoljan. Ako treća glava bude neko skroz out of left field tipa Arya Stark, još bolje. 

Link to comment

Meni tužno kako su potpuno odustali od imena. Daenerys priča sa svim svojim asistentima i poslušnicima i konsultantima - ni jednog od njih ne oslovljava po imenu :isuse: Da ne pominjemo da je scena trapavo napisana bar koliko je akciono dobro izvedena: pita Mau "Do I have a champion", oni svi krenu da dižu dva prsta, a ona jednom po jednom objašnjava zašto ne može baš on. Pa šta koji moj tražiš dobrovoljca onda, ako samo Dario zadovoljava tvoje visoke kriterijume? Bilo bi najbolje da je i on iskulirao, da je bilo Gray Worm - neću, Barristan Selmy - jok, Sir Friendzone - nope... još neko? Bilo ko? Missandei?

 

Valjda je poenta bila da vidi oce li se ovaj sam prijaviti ili se igrati Buellera.

 

@Raz: po ovoj epizodi se moze zakljuciti da je Littlefinger trovac, Olenna se tu i dalje cuva za tweest™ u narednim epizodama. Scena s njom i Margeri izmedju ostalog sluzi da bi videli da ova druga nije imala pojma o tom planu.

 

Meni je jedini bezvezni deo bio ono kad Shireen cita Davosu, a ovom samo sto se lampica iznad glave nije upalila kad je ova spomenula Gvozdenu banku :isuse: Te pauza od 5 sekundi s "cekaj, cekaj" izrazom lica, te poljubac u celo... uzasan klise u inace odlicnoj epizodi.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...