Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nije, fino dete. Nego, i on je recastovan pred ovu sezonu, i to onim malim sto je glumio Martyna Lannistera prosle sezone:

 

250px-Tommen_4x02.jpg

Edited by Calavera
Link to comment

Sta bi onda mogle biti posledice (za dalju radnju) takve, isfabricirane, istorije ili ih onda po tvom uopste nema?

 

Ma to moje tumačenje je in-world, ne ulazim u to zašto su autori seriji uključili takav detalj. Isto i za Martina verujem da mu se prosto svidelo da fantazira da je bilo Starkova i Lannistera pre 10,000 godina... posle je nevezano dodavao (u četvrtoj knjizi) kako su Maesters u stvari dosta nepouzdani, kako usmeravaju tok istorije kako oni misle da je najbolje (verovatno su baš oni potrovali poslednje zmajeve). Pa ja to povezujem u ideju da je desetotisućljetna istorija verovatno totalno bogus.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Možda se straža raspadne, pa bude reconstituted tek u epilogu i hiljaditi commander postane Samwise Samwell Gamgee Tarly. Commander Slayer!

Link to comment

moze i tako ^_^ 

 

u svakom slucaju taj hiljaditi-koji-ce-doci ostavlja citaocu da smislja dalje ishode i da im se nada, a s druge strane imamo klasicno martinovsko spustanje na zemlju po pitanju magicne moci bilo cega, pa i brojeva. 

Link to comment

Sem je pročitao u podrumutm kako je Đoni Bigud 998 komander prema jednom brojanju, ali prema drugom - otkako se vode pisani zapisi - ispada da je šesto i neki.

 

Gregorijanska i julijanska lista komandera FTW.

 

Osim toga, kad završe sa hodačima na kraju sage, Nightswatch im više neće ni trebati, tako da ste malo požurili sa partijskom podelom mesta u upravnim odborima.

Link to comment

 

 

Osim toga, kad završe sa hodačima na kraju sage, Nightswatch im više neće ni trebati, tako da ste malo požurili sa partijskom podelom mesta u upravnim odborima.

 

Ja ću da priznam da nemam predstavu kako će to da se okonča.

 

Voleo bih da čujem neke teorije,šta vi mislite? :D

Link to comment

Bitno je samo utoliko što ide u prilog mojoj teoriji da je vesteroška istorija 99% isfabrikovana. Zajebi me sveta u kom svaka važnija porodica ima porodično stablo 8,000 godina unazad, znaju kako se koji askurđel zvao, koga je priženio, i kojim mačem je sekao medveđi but <_<

 

Biće da su maesters tu piskarali šta im je kako kad bilo zgodno, tj. kome su od aktuelnih moćnika hteli da se umile. Kao sad kad bi seo neki mudrac da piše knjige starostavne i naveo da su u prepotospkoj Kini ratovale recimo House Baldwin vs. House Kardashian, e tako je i tamo pre 12,000 godina baš neki Brandon Stark sagradio Zid.

 

Dakle, ne tretiram kao pouzdanu nikakvu istoriju pre dolaska Targaryena.

Опет типична винизација™, покушаваш да неке своје пројекције прогласиш за веродостојне.  Змајеви и ледени зомбјији ти не сметају али хронике да. :fantom: Цео свет који је Дебели направио није тако једноставно циничан како ти покушаваш да прикажеш,он са разлогом инсистира на неким моментима средњег века који су очигледно њему драги, хералдика, гозбе, хронике, док је према другима индиферентан у најбољу руку( витешки код, описи битака). Подела на доба је тамо важна, а куће које владају Вестеросом  су изузимајући Старокове пристојно скоројевићске.  Старкови имају неку гробницу на коју могу изгледа да се позову.

Link to comment

"Pokušavam da proglasim svoje projekcije za verodostojne"? :D Pa šta drugo da radim, da ih proglasim za neverodostojne? Ili da zastupam tvoje?

 

Kakve veze imaju heraldika i gozbe sa neprekinutim porodičnim istorijama od deset hiljada godina? Starkovska grobnica ne seže ni delić tog perioda unazad kao ni sam Winterfell, ali oni opet pričaju detaljne bajke o podvizima ovog ili onog pretka...

 

Moje objašnjenje (koje se može svesti na "It's all bullshit", za one sa jeftinijim ulaznicama) je samo to - moje objašnjenje. Taj zaključak donosim na osnovu Martinove denuncijacije maestera (koji su jedini istoričari i jedini naučnici™ na celom kontinentu) iz završnih poglavlja FFC. Sad, možda se ispostavi da Marwyn the Mage prosto laže, i maesteri su u stvari iskreni, dobroćudni, i 100% pouzdani...

 

... a možda i ne laže, nego maesteri već vekovima unazad pišu bajke za nepismene budale. "Da, da, vaš čukun^64 deda se zvao isto kao vi, i sagradio je ovaj zamak, i nosio ovaj mač..."

Link to comment

"Pokušavam da proglasim svoje projekcije za verodostojne"? :D Pa šta drugo da radim, da ih proglasim za neverodostojne? Ili da zastupam tvoje?

 

Kakve veze imaju heraldika i gozbe sa neprekinutim porodičnim istorijama od deset hiljada godina? Starkovska grobnica ne seže ni delić tog perioda unazad kao ni sam Winterfell, ali oni opet pričaju detaljne bajke o podvizima ovog ili onog pretka...

 

Moje objašnjenje (koje se može svesti na "It's all bullshit", za one sa jeftinijim ulaznicama) je samo to - moje objašnjenje. Taj zaključak donosim na osnovu Martinove denuncijacije maestera (koji su jedini istoričari i jedini naučnici™ na celom kontinentu) iz završnih poglavlja FFC. Sad, možda se ispostavi da Marwyn the Mage prosto laže, i maesteri su u stvari iskreni, dobroćudni, i 100% pouzdani...

 

... a možda i ne laže, nego maesteri već vekovima unazad pišu bajke za nepismene budale. "Da, da, vaš čukun^64 deda se zvao isto kao vi, i sagradio je ovaj zamak, i nosio ovaj mač..."

Пробсај да прочиташ још једном какве везе имају хералдика и хронике.  Оно што се пројекција тиче некада једноставно од њих треба да се одустане.

Колико разумем змајеви ти нису глупи?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...