Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

Дуел Серси и Бриане око Џејмија је највећа рупа ове епизоде. Онда сцена лова.  Остало може некако да прође.

Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

oberyn je mljac, nego vi momci niste ciljna grupa. 

 

 

S obzirom kako merka muška dupeta, mislim da grešiš ovo oko ciljne grupe.

 

 

 

Mada, kad je Ramsey Snow nabacio već ribu sa kojom ide u lov, radujem se unapred sceni (u Littlefingerovom kupleraju, naravno) gde Oberyn guzi nekog delivery boya. Sa sve Elariom. "Ona na Jozi, a Meho na njojzi. I tarlahaju!"

 

 

Ti razgovori  Cersei vs Brienne i  Jaime vs Lancel su mi totalno off. U principu, Jaime i Brienne nisu ni stigli za venčanje, ali ajde.

Link to comment

Дуел Серси и Бриане око Џејмија је највећа рупа ове епизоде. Онда сцена лова.  Остало може некако да прође.

 

Cersei-Brienne je stvarno katastrofa.

- Lady Brienne! You are the daughter of Lord Celwyn of Tarth.

- No shit, your Grace! Tell me something I don't know.

- You saved my brother from captivity in Season 3, etc.

- Aaaand...?

- You're in lurve with him!

- (mind blown)

 

Scenaristi koji ovakve razmene sastavlja bih oduzeo dozvolu za rad, makar se zvali GRRM.

 

Scena lova na severu mi je, pak, dosta dobra.

Link to comment

Oberyn je i meni dobar, sviđa mi se kako priča engleski, ne pokušava kao npr. Tyrion da sakrije svoj prirodni akcenat iza nekog lažnog Ye Olde English.

Da, odmah mu po naglasku provalis da je odrastao u Teksasu...

Link to comment

 

 

Scena lova na severu mi je, pak, dosta dobra.

Са све љубоморном рибом коју Болтонов копилац тренира?

Link to comment

Gde ćeš bolje?  :naughty: Nisam samo siguran da li su te dve (lovkinja i lovina) iste one dve što su zavodile Theona pre nego što ga je Ramsey skratio?

Link to comment

Ima li neko teoriju oko broja Lord Commandera? Samwell je, čini mi se, na više mjesta pominjao da ih je bilo mnogo manje od "oko 1000". Djelovalo mi je bitno (a mozda se vec pisalo o tome).

Link to comment

Bitno je samo utoliko što ide u prilog mojoj teoriji da je vesteroška istorija 99% isfabrikovana. Zajebi me sveta u kom svaka važnija porodica ima porodično stablo 8,000 godina unazad, znaju kako se koji askurđel zvao, koga je priženio, i kojim mačem je sekao medveđi but <_<

 

Biće da su maesters tu piskarali šta im je kako kad bilo zgodno, tj. kome su od aktuelnih moćnika hteli da se umile. Kao sad kad bi seo neki mudrac da piše knjige starostavne i naveo da su u prepotospkoj Kini ratovale recimo House Baldwin vs. House Kardashian, e tako je i tamo pre 12,000 godina baš neki Brandon Stark sagradio Zid.

 

Dakle, ne tretiram kao pouzdanu nikakvu istoriju pre dolaska Targaryena.

Link to comment

Jeste, vi vazda pouzdani po objektivnosti i kritičkoj misli :D

 

Ne, nego sam mislio mora negde da se podvuče crta, pa reko' 300 godina unazad nije toliko davno (bolje nego 3,000). Skoro da postoje contemporary sources.

Link to comment

Bitno je samo utoliko što ide u prilog mojoj teoriji da je vesteroška istorija 99% isfabrikovana. Zajebi me sveta u kom svaka važnija porodica ima porodično stablo 8,000 godina unazad, znaju kako se koji askurđel zvao, koga je priženio, i kojim mačem je sekao medveđi but <_<Biće da su maesters tu piskarali šta im je kako kad bilo zgodno, tj. kome su od aktuelnih moćnika hteli da se umile. Kao sad kad bi seo neki mudrac da piše knjige starostavne i naveo da su u prepotospkoj Kini ratovale recimo House Baldwin vs. House Kardashian, e tako je i tamo pre 12,000 godina baš neki Brandon Stark sagradio Zid.Dakle, ne tretiram kao pouzdanu nikakvu istoriju pre dolaska Targaryena.

Sta bi onda mogle biti posledice (za dalju radnju) takve, isfabricirane, istorije ili ih onda po tvom uopste nema?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...