Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

Jon nema ljubicaste oci, a nema teorije da bi geni direwolfa nadvladali zmaja. Svi kazu da je Jon vise severnjak od ostale dece, dakle i mama i tata su severnjaci. U maniru Targaryena, tipujem na Eddarda i Lyannu.

Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

znaci tipujes da je Eddard Stark trpao sopstvenu sestru? :unsure: dobro bre Dacho, znam da si malo blesav, ali do sada nisi bio poremecen :s pa nije Eddard Jamie Lannister jebote

Edited by freakns
Link to comment

freakns:

Da je Robert otac, ne bi bilo nikakve potrebe da Ned krije poreklo i predstavlja Jona kao svog sina. Ako je Rhaegar otac, itekako ima potrebe.

Fins fleet:

Teorija da Eddard + Lyanna = Jon nema nikakve veze s mozgom, IMHO. S druge strane za Rhaegar + Lyanna postoji sto jedna mala sugestija, kao ono plavo cveće na zidu od leda, itd.

Ali nemojte da više spamujemo ljudima temu o seriji ovim spoiler-nagvaždanjem. Eno je SF & fantasy tema gore, ako se baš mora.

Link to comment

jos ovo, samo da pojasnim dodatno.

Ne verujem ja u svece. Eddard je garant nesto grdno zgresio u mladosti, dok je sav smrknut. Sva ta prica o duznosti je ne samo naucena, vec i odraz neke grize savesti.

Link to comment

uuu... druga epizoda jos bolja. brzo i tecno ide radnja. malo zabrinjavajuce brzo.

bojim se da ce hteti da izmuzu sean beana maksimalno, a ovom brzinom bi on mogao da ode za 2-3 epizode. oduzice nam pricu u kings landing...

danerys i drogo - poslusali su forum i na brzinu namonitirali par scena. mogli bi samo da smanje kadrove jaja, kad god predju na istok, moramo bar tri puta da ih vidimo.

Link to comment

more, more, give us more :Hail: mnogo bolja epizoda od prve. Sean Bean, Mark Addy i Lena Headey ubijaju. Daenerys je dosadna, jbg tacno se primeti razlika u kvalitetu glume. ova samo lezi ko krpa za trpanje, uopste joj ne lezi preobrazaj u Khalisi... nadam se da posle da se podigne malo, jer ko da covek gleda drugu seriju kada se prebace na druge delove...

Link to comment
SepinwallAV Club

bojim se da ce hteti da izmuzu sean beana maksimalno, a ovom brzinom bi on mogao da ode za 2-3 epizode. oduzice nam pricu u kings landing...

Ogromni spojleri:

Nece, potrajace do devete epizode, mislim.

Odlicna druga epizoda, za nijansu bolja od prve. Mozda jedina zamerka to sto Starkovi nemaju svoje jezovuke uz sebe non-stop, ne secam se da sam video Duha uopste u ove dve epizode osim onda kad ga je Jon nasao. Sve ostalo je sjajno, pogotovo ako ne mislite na to kako su neke scene drugacije u odnosu na knjigu (bilo bi lakse da nisam odlucio da procitam prvu knjigu jos jednom pre nego sto sou pocne <_<).Sto se likova tice, za sad mi se najvise dopadaju Tyrion (go figure), kralj Robert, Arya, Viserys, ser Jorah, a bice nesto i od ovog malog sto glumi Joffreya. Na licu mu se vidi da je djubre. angry.gifU sledecoj epizodi Littlefinger, Varys, Selmy i Syrio! :Hail:

Edited by Calavera
Link to comment

Sjajna epizoda, još bolja od prve. Retko antipatičan klinac onaj mali što glumi princa, a i cela porodica mu je đubre do đubreta. Meni je jedino od njih simpatičan patuljak.Iskreno mislim da je potreban još jedan topik za ovo i to "Paralele između knjige i serije" za sve vas koji ste čitali knjugu ;)

Link to comment
Sjajna epizoda, još bolja od prve. Retko antipatičan klinac onaj mali što glumi princa, a i cela porodica mu je đubre do đubreta. Meni je jedino od njih simpatičan patuljak.
Joffrey je perfektno odabran. koja njuska, sunce ti kalajisano :D ali moram reci da mene i Lena Headey odusevljava. fenomenalna je za sada, krajnje neocekivano.book spoiler :P

posle ce i Jaime da izdominira... uopste nije toliko antipatican kao na pocetku. samo Cercei ostaje vrhunska kuja, Kingslayeru se kroz knjigu zapravo vidi da je samo pajac u rukama sestre i caleta

Littlefinger u sledecoj znaci... :wub:

Link to comment

bojim se da ce hteti da izmuzu sean beana maksimalno, a ovom brzinom bi on mogao da ode za 2-3 epizode. oduzice nam pricu u kings landing...

Pa nasuprot, deo sa Daenerys ide brze nego u knjizi, to ce pre da zavrse.

danerys i drogo - poslusali su forum i na brzinu namonitirali par scena. mogli bi samo da smanje kadrove jaja, kad god predju na istok, moramo bar tri puta da ih vidimo.
Meni ne smeta, uopste. Jaja su bas veliki trip, a i mislim da je bolje nego da imamo gomilu kadrova male dok ponavlja "I am the dragon".
Daenerys je dosadna, jbg tacno se primeti razlika u kvalitetu glume. ova samo lezi ko krpa za trpanje, uopste joj ne lezi preobrazaj u Khalisi... nadam se da posle da se podigne malo
Mislim da hoce, ovo joj je bio tek prvi put da je probala, treba i za to prakse. :D

posle ce i Jaime da izdominira... uopste nije toliko antipatican kao na pocetku. samo Cercei ostaje vrhunska kuja, Kingslayeru se kroz knjigu zapravo vidi da je samo pajac u rukama sestre i caleta

Mislim da su ovde malo preterali. Ne secam se da mu je stav bio toliko gord i nipodastavajuci, koliko je bilo prikaazno u razgovorima sa Nedom i Jonom. Pogotovu je ovo sa Jonom bilo nisko. Vise mi se cini kao razocarani cinik nesto kao blaza verzija Tyriona. Takodje mogli su malo vise elaborirati odnos sa Sersei.

Jos da dodam da mi je neverovatna moja reakcija tokom gledanja. Ovde imam odlicnu seriju, a ja samo mislim na to sta je razlicito u odnosu na knjigu. angry.gif Ali zaista je odradjeno fenomenalno.

Edited by Fins fleet
Link to comment

I meni druga odlična, bolja nego prva. Odradili su 90% ekspozicije tamo, sad je lakše.Lena Headey kao kraljica mi se sve više sviđa, oseća se nekako u isto vreme i standardna nadobudnost položaja, ali i pritisak pod kojim živi. Plus malo ljudske strane u onom razgovoru sa Catelyn... mislim da su ubacili to da je izgubila prvog sina kad je bio beba, u knjizi je koliko se sećam Joffrey bio prvenac, a neke prethodne je valjda abortirala.Scena sa pokušajem ubistva obogaljenog Brana je lepo odrađena, dinamično & eksplicitno a bez nekog preterivanja. Glupo mi je samo bilo ono posle kad ožalošćena majka istražuje mesto zločina kao da je Dexter Morgan. Takođe, slabo nešto kadriraju vukove. Šta će kasnije kad porastu, sve CGI?Arya je i dalje kickass, ali izgledalo je kao da je malo olako prešla preko gubitka svog vuka, ni suzu da pusti kad je morala da ga gađa kamenjem da bi pobegao. Dočim joj se sestra zarozala od plakanja... nju (Sansu) mi je najteže da svarim vizuelno, previsoka i preodrasla da bi ostavila utisak praznoglave klinke bačene u prekomplikovanu situaciju.

Link to comment
Mozda jedina zamerka to sto Starkovi nemaju svoje jezovuke uz sebe non-stop, ne secam se da sam video Duha uopste u ove dve epizode osim onda kad ga je Jon nasao.
Da, to sa Jonovim vukom je praktično continuity error - kad odlazi na Zid vidimo celu scenu izbliza i izdaleka, ali Ghosta nema nigde. Jedino ako ga je strpao u ranac, inače ne znam.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...