Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

I meni se jako ne sviđa Arijino svršavanje Polivera, ali kontam da se u seriji moraju referirati na ono čim se on njojzi u seriji zamjerio. Jbg.

Da ti odgovorim ovde, meni se u stvari taj monolog jedino svideo u celoj sceni. Direktno je skinut iz nedavnog preview chaptera za Winds of Winter gde Arya (spoiler alert) opet ubije, žrtva joj je Raff the Sweetling, natera ga da kaže "You'll have to carry me" :)

 

Ne sviđa mi se što je to ubistvo potpuno suvišno sada (već smo je videli u prošlom finalu kako ubija), a moglo bi žestoko nedostaje krajem ove sezone kad pretpostavljam da napušta Hounda i odlazi preko mora. Skidanje jednog od likova sa spiska i povratak Needlea je mini-katarza posle koje može da mirne duše otplovi. Ovde nije poslužilo ničemu osim da potvrdi ono što svi već znamo.

 

Kako misle Hounda sad da ubiju™, stra' me je čak i da zamišljam.

Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zaboraviću do sutra, bolje da sad iskuckam na brzinu.

- Yellow Viper nije loš, osim što se boje tiče. Čak je i cela scena upoznavanja sa Tyrionom OK predstavljena, adaptirali su je da bi optimizovali količinu T&A ali OK je ispalo.

- Joffrey koji čita iz White Book, pa štaznam, bolje nego da je nisu ni pomenuli. Ne znam samo kojom magijom je tamo prvo upisan Ser Arthur Dayne pa tek onda Ser Duncan the Tall, s obzirom da je drugi živeo sto godina pre prvog :D

- Sansa i ogrlica, isto zbrzano ali valjda OK. Ne znam zašto nisu ostavili kao u knjizi da joj whatshisname pomaže da pobegne, i da joj da ogrlicu kao deo "plana", umesto ovako da joj prosto pokloni. Sad kao treba da se pouzda da će je ona staviti oko vrata baš za venčanje, umesto da obuče bilo šta drugo od svojih milion outfita? <_<

- Jonovo saslušanje je solidno, kao i wildling scene. Magnar i njegovi Thenns su se pojavili, iz nepoznatog razloga su od njih napravili ljudoždere, ali ajde. Hoćemo sad da gledamo 9 epizoda njihovog šetkanja južno od Zida, čekajući nekakvu vatru?

- Jaime-Cersei dinamika mi je OK iako nema mnogo veze s knjigom. Valjda će ih spanđati opet u trećoj epizodi samo da bi ih rastavili u četvrtoj, itd. Drams.

- Brienne mi je užasna, ajde što njen razgovor sa Margaery ne služi ama baš ničemu osim glupavoj refleksivnoj ekspoziciji, nego ona i dalje priča sa Džejmijem onako drčno i siktavo, bez ikakvog razloga. Ne znaju šta rade sa njom ali uopšte, posle Hounda verovatno najsjebaniji od sporednih likova iz knjige.

- Što nas dovodi dooo... Hound & Arya dueta! Scena u krčmi! Premature tavernation! Idiotski odrađena scena, bez ikakve dramske težine, bez ikavih posledica ni po koga (osim mučenog Polivera). Prosto ubudžena akcija radi akcije. Užas i dno. Ne smem ni da zamislim koliko će smaranje biti ostatak sezone sa ovo dvoje, ni kakvu će glupost izmisliti da bi se najzad rastali i ona otplovila za Braavos :isuse:

То је то, ту смо сви.

Пристојна епизода, једини проблем су Јутарња Звезда и Данк Високи, једноставно хроноогија није поштована из мени сасвим непознатог разлога. Остало врло добро.

Link to comment

Ovo mi je bila jedna od prvih epizoda koja mi je bila nekako suviše kratka, ko da sam gledao Big Bang Theory.

 

Kao i uvek, ima delova koji mi se sviđaju i koji mi se ne sviđaju. Ajde, diskutovanje o odstupanju u radnji je već i za mene pase, ali izmene likova su stvari koje mi i dalje bodu oči.

 

Sviđa mi se početak u kojem se Ice pretopio u nove mačeve uz Tajvina i Rains of Castamere. Čarls Dans u ulozi Tajvina je takav jebač keve, da je svaka scena sa njim praznik. Meni je ok i ovo ubacivanje bele knjige čak i pored te hronološke greške - velikoj većini gledalaca za koju je serija pravljena su Arthur Dayne i Duncan the Tall u podjednakoj meri španska sela, a i sam gaf neće imati nikakve posledice za dalju radnju (za razliku od drugih stvari). Za razliku od većine ovde ljudi, čak mi ni scena sa krčmom nije tako loše legla. Nakon toliko priče i retrospektive jedan fajt (ma kako urađen) mi je dobro došao kao neki brejk. Bilo je tu kilavih detalja, poput načina na koji Arya sa oba mača bode žrtve - izgleda kao da uvlači mač u futrolu. Nikad neću zaboraviti deo razgovora sa Pešijem (valjda Goodfellas, van snimanja) u kojem je objašnjavao njegovu raspravu sa De Nirom o tome da telo u gepeku auta ne može da bode nožem kao da je od putera, nego da rebra i meso pružaju "progresivan otpor". Meni je tu više smetalo kako je prikazano da Arya vodi Hounda, a on bukvalno kao pašče trčkara za njom i što će Hound najverovatnije morati da skapa od posledica moždanog udara. Dopao mi se i Magnar of Thenn, iako je od samog početka scene bilo jasno da će biti kanibalizma - to možda jedino Šumaher nije provalio. Dopalo mi se što napokon i Jon Snow biva prikazan sa trocifrenim IQ-om, jer je do sada bio portretiran kao neki daft punk.

 

 

Koliko god da mi je prethodni Daario Naharis bio kilav cast, nekako mi je bio duplo bolji od ovog Seada Memića Vajte. Barem je imao taj neki šeretski i izazivački element u sebi.

Vajper koji to nijetm mi nekako takođe nije legao kao cast. OK je njegov razgovor sa Tirionom - prosečnog gledaoca treba takođe upoznati sa njime i objasniti njegov gradž, pogotovo što se Dorne do sada nije mnogo provlačio kroz priču. Ali zar su morali opet onaj Littlefingerov kupleraj da iskoriste za scenu? Mogla je jedna epizoda i bez njega da prođe.

Tranzicija Džejmija je takođe nekako površno urađena. Sem što su ga ošišali i tako naglasili kako se uozbiljio i više nije đilkoš. On je do tog povratka u KL već trebalo da bude preobraćen čovek, da on šalje Brijen na misiju, a ne da ona njega sad nešto ubeđuje šta treba da uradi. Što je najgore, na osnovu dijaloga deluje kao da hoće da traže Aryu, pošto je Sansa još uvek tu - nekako su tu sa redosledom zbrljali. Trebalo je uraditi scene sa Dontosom Hollardom, venčanje Džofrija pa tek onda da padne rasprava Džejmija i Brijen oko Starkovih ćerki. I ta ogrlica od Dontosa je malo odšeprtljana, mada još može da se izvadi.

Plašim se da su i Tiriona izmenili - umesto da se vidi (kao na početku serije) kako je taj link načitan i inteligentan, postao je krpenjača koju šuta svaka šuša. Mislim, da, šutaju ga i u knjizi, ali ne vidi se kao kontrast njegova druga strana.

Link to comment

Ajde, diskutovanje o odstupanju u radnji je već i za mene pase, ali izmene likova su stvari koje mi i dalje bodu oči.

 

On je do tog povratka u KL već trebalo da bude preobraćen čovek, da on šalje Brijen na misiju, a ne da ona njega sad nešto ubeđuje šta treba da uradi. Što je najgore, na osnovu dijaloga deluje kao da hoće da traže Aryu, pošto je Sansa još uvek tu - nekako su tu sa redosledom zbrljali. Trebalo je uraditi scene sa Dontosom Hollardom, venčanje Džofrija pa tek onda da padne rasprava Džejmija i Brijen oko Starkovih ćerki. I ta ogrlica od Dontosa je malo odšeprtljana, mada još može da se izvadi.

 

:P

 

Izmene radnje ili izmene likova, nije šija nego vrat. Likovi su definisani kroz ono što rade i način na koji to rade - ako npr. Hound ne radi ništa 90% vremena prvih nekoliko sezona, naravno da ispadne da su mu izmenili lik. Ako se Brienne u svakoj sceni kurči pred Džejmijem i zahteva da otpremi Sansu pokojnoj majci umesto što je jadnu drži da pati u sunčanom Dubrovniku, ditto.

 

Frfljaju okolo na brzinu da bi uštedeli na vremenu i napravili mesta za scene sa kurvama gimnastičarkama. Meni je svaka izmena OK ako je radnja iz knjige zamenjena nečim kvalitenim, ali sve češće se nešto smuljava tek onako, da odrade posao do glavnih stvari u zapletu.

Link to comment

BTW ja sam negde ovde prestajao sa čitanjem usled 1 intenzivnog smora - jel beše Crvena Žuta kobra bila peder, a riba mu lezbejka? Ja se toga ne sećam, ali ne znam da li je bilo posle možda...

Link to comment

Pa nije šija vs vrat pitanje, Vini. Lik može da uradi stvari koje ne postoje u knjizi, a da to ne menja njegove karakterne osobine. A to što oni ujedno menjaju i radnju i likove je sasvim druga priča.

Link to comment

@Filipenko: Nije rečeno direktno, ali sugeriše se da su oboje panseksualni™. 

 

@Razz: Naravno da može lik da radi nešto čega nema u knjizi, ali na to se niko ne žali. Ovde se uglavnom kukalo kad likovi rade nešto što 1) nema smisla interno, tipa "Ajde Brane na Zid, tamo ćeš biti na sigurnom", ili 2) odstupa od njihovog ranije definisanog karaktera, tipa "Ajde Varyse da premerimo patke", ili 3) bezrazložno krade nešto bitno od drugih likova, tipa "Wanna know how the Hound got these scars?"

Link to comment

Znam na šta se ljudi žale, ja sam jedan od te ekipice sve vreme. Ističem samo da me izmene likova, tj. njihovog karaktera mnogo više nerviraju od drugih stvari, na koje možda i mogu da krajnjom silom zažmurim zbog potrebe adaptacije u seriju sa sve ograničenjem vremena, budžeta i dužine kazni pri apelacionom sudu.

Link to comment

Naravno, ali te izmene likova često proističu direktno iz tih izmena radnje, tj. odstupanja od sourcea koje ti pravdaš vremenom i budžetom. 

 

Ja ne znam da li je bilo ijednog bitnijeg odstupanja od knjige da je donelo nešto pozitivno, neki kvalitet? Ne računam ubačene sitne scene tipa Maester Pycelle i kurva, to je često ispadalo sasvim OK. 

Link to comment

Sačuvaj bože - sva naknadno smišljenja i ubačena radnja je bila substandard quality. Pored gomile stvari koje imaju na izvolte u knjigama i koje su mogli zbog rezanja da upotrebe ovde ili onde, oni su se odlučili na neka krpljenja koja vode spiralom ka izmenama drugih aspekata priče.

Odstupanja od originalne priče su neminovna, pošto sa raspoloživim vremenom i budžetom nije bilo moguće snimiti 1:1, nadam se da se oko toga svi slažemo. Ali da su prekrajanja mogli bolje da urade - mogli su.

Link to comment

Нешто размишљам око овог разбуцаног редоследа у књизи староставној. Потпуно је немогуће да сценаристи не познају хронологију ништа се не постиже том променом, изгледа једноставно тупаво.

Link to comment

što ste se uhvatili za izbor glumca (žuta kobra) i njegovu odeću, lik je potpuno nebitan, realno trebao se pojaviti u samo 2 epizode na po 3 min, na suđenju kada se zauzeo za tiriona i u narednoj gde glupo gine u dvoboju, ovako će graditi njegov lik izmišljenom radnjom (koje u knjizi nema) sigurno do 9 epizode ove sezone, umesto da se više posvete spektakularnoj borbi oko zida ali avaj kontam da takve scene koštaju puno više od blebetanja po javnim kućama...

Link to comment

@porucnik: Pa to i nije promena, to je prosta nepažnja. Ne bi ništa smetalo da je pročitao prvo Dunka, pa onda Dayna, pa onda Strica™.

 

@gf: Nije bitna odeća koliko je bitan njihov razlog - promenili su boje Dorna u žuto da ih ljudi ne bi mešali sa crvenim Lanisterima :isuse: To je meni užasno uvredljivo. Ako praviš seriju sa milion likova, ljudi će ih konstantno mešati i onda se ispravljati, ako ih zanima potrudiće se da pohvataju konce pre ili kasnije. Ali ne, unapred tretiraš svoju publiku kao idiote i trudiš se da im nešto kao "olakšaš". Mrš! Zašto su onda zadržali da ga zovu Red Viper koji penis?! 

Link to comment

@gf: Nije bitna odeća koliko je bitan njihov razlog - promenili su boje Dorna u žuto da ih ljudi ne bi mešali sa crvenim Lanisterima  :isuse: To je meni užasno uvredljivo. Ako praviš seriju sa milion likova, ljudi će ih konstantno mešati i onda se ispravljati, ako ih zanima potrudiće se da pohvataju konce pre ili kasnije. Ali ne, unapred tretiraš svoju publiku kao idiote i trudiš se da im nešto kao "olakšaš". Mrš! Zašto su onda zadržali da ga zovu Red Viper koji penis?! 

 

Zabavna cinjenica: GoT je 1 planetarni hit, pa samim tim poprilican deo publike i predstavljaju idioti. D&D ne mogu da priuste da prave seriju samo za onaj inteligentniji deo fandoma, pogotovo kad su u pitanju ovakve sitne promene koje od serije ne oduzimaju apsolutno nista a mogu da pomognu.

Edited by Calavera
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...