Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

Oh, ja ne prigovaram ovoj sceni. I oni i GRRM su se pogubili u tome da usklade dobre komadiće koje će napabirčiti iz knjige s onima koje će ejakulirati u skript uslijed kurcobolje. I jednostavno ih nije briga za continuity, logic & QA više kako se redaju sezone. Gdje im je onaj drug koji ima Show Bible™, jel popio Suze iz Lysa?

Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Video si flashback u neku ruku sa Reekom. Mislim, samo sam 15-20 min odgledala i morala da izletim iz kuće. Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
OK je epizoda, mada meni je ova poslednja scena (Mhysa) skroz bezveze. Prvo, zar nisu oni osvojili jebeni grad u prošloj epizodi? Zašto su sad odjednom svi poređani ispred njega, čekaju da im robovi otvore vrata? :blink: I zašto ti sveže oslobođeni robovi i dalje nose bukagije oko vrata? I zašto ne umeju da kažu bukvalno ništa drugo osim "mhysa"? Deluju sablasno, kao zombiji sa kraja prethodne sezone. A nimalo ne razumem zašto Daenerys ide u taj idiotski stage dive, šta je to nju toliko pogodilo?! U knjizi ona samo projaše kroz njih (i neko pokuša da je ubije, ako se dobro sećam), ovde deluje kao da je već zaboravila i Westeros i Iron Throne i sve ostalo, pa će samo da ide svetom i oslobađa robove.
Još jedno od sranja uzrokovano neusklađenim pabirčenjem iz knige i ejakuliranjem u skript. Scena danas je kao da se Yunkai predao, kao u knjizi. Ali u prošloj epizodi je osvojen.™ Ali koga boli kurac? Benioffa i Weissa ne, a tko primjeti da je nešto off, primjeti. I u knjizi govore 'Mhysa' i samo to i diraju je po nogicama dok jaše, a ne ovo srcedrapateljno rockoncert sranje. Pokušaj ubojstva si valjda pomiješao sa Titan's Bastardovom scenom pred Mereenom koje neće biti. Edited by Roger Sanchez
Link to comment

odslušao sam do kraja 3 knjigu i vidim da će se nastaviti priča iz nje i u prve 2-3 epizode 4 sezone i da ćemo ponovo gledati ket, doduše u zombi izdanju :dry:

Link to comment

Epizoda je dobro počela, ali je ukenjaše pri kraju. Već sam se toliko navikao na njihovo vrludanje i pogrešnu interpretaciju likova ili njihovo banalizovanje zarad najširih narodnih masa, da mi više i ne smeta toliko. Sad sam više zainteresovan da vidim kako će neka svoja prethodna lutanja zakrpiti. Tipa tog spajanja Yunkaija i Meereena u jedan mistični grad paralelnih univerzuma, gde su se evo i sami pogubili. I ovo sa Gendryjem - znao sam da će biti tako neki banalni rasplet, koji ne vredi onog salto mortalea u kojem Melisandre odlazi po njega u Riverlands. Zbog čega? Tri pijavice koje je mogla i Stannisu da stavi na đovanija?ili što su propustili priliku da Ygritte zabije strelu Đonu u nožicu tamo tokom sukoba, pa je ona pešaka stigla njega na konju, jer zna odlično teren i na kojem će pondu biti te se romantični Đon proveo kao general Custer na Little Big Hornu (ala su uštedeli satnicu time...).20110610_its-just-a-flesh-wound_medium_img.jpgNo evo, da vidimo kako će da zatvore i ovu konstrukciju, u kojoj Asha odlučuje da najbržim brodom otplovi direktno do Dreadforta (valjda kroz panamski kanal) i oslobodi Theona. Brza akcija, kao ono sa Osamom.Ne znam da li je neko primetio da su i spojili ove kompanije - prikazali su da je Daario na čelu Second Sonsa, dok je po kanonu bio vođa Stormcrowsa, a Brown Ben Plumm je vodio Second Sons (i kasnije prešao opet na stranu Yunkaiija). Spajanje i nije toliki zločin, mada su onda između dva imena mogli da izaberu ono pravo. Bezveze mi je to što su skenjali faktor iznenađenja da se Stannis pojavi na Zidu u sred bitke sa ovom najavom odlaska na sever. I iskreno se nadam da će odstupiti od kanona i u sledećoj sezoni napokon skratiti Shae za glavu.No, Tywin je bio standardno kvalitetan (bez Čarlsa Dansa ne mogu više da ga zamislim). Nightfort su dobro uradili, čak su mi Roose i Walder legli OK. Theon je još uvek malo podgojen i ima sve zube, ali ajde da popijemo i priču o Reeku.

Link to comment

najbolji su Vini i Arya. najjaci su duo i u knjizi, a i ovde.takodje, sezona zavrsena... srecom.sada cekamo bitku na severu i mrtvu Catelyn. od toga bi mogla mozda konacno i neka kvalitetna kiceraja za siroke mase da ispadne

Link to comment

Ja sam mislila da će bitka na severu da završi sezonu, ali ipak nije. Sve u svemu, ništa spec u finalu. Samo da pitam nešto, zar nije Džejmi stigao kad je mali već bio mrtav?

Link to comment
Samo da pitam nešto, zar nije Džejmi stigao kad je mali već bio mrtav?
yup.ali to u knjizi.ne znam koliko si primetila ali serija i knjiga se bas i ne poklapaju :D
Link to comment

Možda bude suviše zgrožena invaliditetom pre toga, pa popusti tek kad im sin zglajzne...BTW, ima li neke ženske čitateljke ASOIF da im ta scena nije #1 dirty pleasure? :D Meni stvarno nije jasno zašto.

Link to comment
Samo da pitam nešto, zar nije Džejmi stigao kad je mali već bio mrtav?
Mozda su producenti naprasno odlucili da ne gine. Ipak je mali Lanister, a oni su imuni na umiranje. Mozda ga malo osakate.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...