Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

Ne secam se svih detalja iz knjiga, ali mi je ostalo urezano Kejtlino ludilo kada shvati da je Rob mrtav i kada sebi izgrebe facu. Nisam volela nju i njene POVs, ali ova scena mi je, mozda vise od svih u knjizi, izazvala zebnju. Toga nije bilo...

Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Istina, ali kad to "adaptiraš za televiziju", dobiješ ovo:StarWars_vader_noooo-thumb-550x378-32922.jpgInače, još jedan nitpick: Mene malo nerviraju sve filmske scene umiranja u GOT, svi umiru kao da su upucani u glavu, samo se elegantno slože na pod i zatrepću okicama dok se krv širi kao iz prosutog tankera. Trebalo bi od uboda u stomak da umiru satima u prilično gadnim bolovima, a ne da se momentalno isključe. A tek od prerezanog grla kao Catelyn, ni to nije off dugme posle kog se oči sklapaju, nego te bukvalno uguši sopstvena krv...

Link to comment

Vidi ko mi kaže...Ali ozbiljno, ne očekujem ja nekakva eksplicitna prosipanja creva od po pet minuta, samo bih hteo da se ne isključe momentalno učtivo i tiho čim im nešto probode kožu. Nož u stomak - Joj, sklapam oči i sedam na pod, laku noć! Idiotluk.

Link to comment
Mene malo nerviraju sve filmske scene umiranja u GOT, svi umiru kao da su upucani u glavu, samo se elegantno slože na pod i zatrepću okicama dok se krv širi kao iz prosutog tankera. Trebalo bi od uboda u stomak da umiru satima u prilično gadnim bolovima, a ne da se momentalno isključe. A tek od prerezanog grla kao Catelyn, ni to nije off dugme posle kog se oči sklapaju, nego te bukvalno uguši sopstvena krv...
:lolol: ubedljivo najbolji gundj na temi.
Link to comment

Stvarno odlicna epizoda, dobili smo RobbWinda :(, pricu o Rat Cooku (sledeca scena Frey koji obeduje :D), Ygritte ipak ranjava Jona, minutaza za Balona i Aemona...Plus neki stvarno jebacki kadrovi:ACG3OO7.jpgSve u svemu, odlicna sezona. Jedina bitna zamerka mi ostao Theon, znam da su njegove scene bile i o Ramseyju koliko o njemu, ali moglo je to sazetije. Nesto mi je palo na pamet, mozda ce prilikom adaptacije cetvrte i pete knjige vise vremena posvetiti pricama (ili cak flesbekovima) o proslosti, malo da dobiju na vremenu buduci da se tamo ne desava nista. Bilo bi vreme da dobijemo Tower of Joy... <_<

Link to comment

Calavera, nepokolebljivi vjerniče...Upravo sam počeo gledati 10 epizodu, i već mi vlasi iskaču zbog jednog karakterističnog, osebujnog, raspoznatljivog atributa HBO adaptacije GoT:bezvezne anegdote™ u drvenom dijalogu™. Anegdota je bezvezna jer nema veze s ničim i ništa ne objašnjava ni ne pojašnjava. Dijalog je drven jer većina glumaca (tu uključujem i Dinklića) uz par iznimki (Maisie, Dance, Rose) sve više preglumljava - valjda zaražena narastajućom glupošću teksta kojeg izgovaraju.Uglavnom, popišam im se na ovu adaptaciju GoT i apsolutno mi je drago što ju kradem, tj ne plaćam HBOu za ovo. Ima imagining what could be. Pišam i na GRRMa što ovo potpisuje.Završni granđ. I usprkos tome što smo IMALI SCENU u kojoj Jamie IZRIJEKOM upućuje SVOJE regards Kralju Robbu, bez ikakvih razloga, osim gluposti, debiliteta i bolikurčije, u RW iz Lord Boltonovih usta izlazi ''The Lannisters send... '' Koliko Lannistera je u Đejmiju? Čemu zasrati i to, kad su već snimili scenu koja ima smisla i u knjizi i u seriji - Jamie konta što će se zbiti? Samo zato jer ih sada zaista boli kurac, raja gleda i sve guta. Očekujem dalji pad kvalitete do nivoa™ kad će i ASOIAF fanovi početi napuštati seriju, koje se valjda drže jer su čuli da Benioff i Weiss znaju kraj ASOIAFa jer im je GRRM reko. Aha.A sad idem gledat kaj su zasrali u sljedećih 50 minuta, and I'll imagine what could be.

Edited by Roger Sanchez
Link to comment

OK je epizoda, mada meni je ova poslednja scena (Mhysa) skroz bezveze. Prvo, zar nisu oni osvojili jebeni grad u prošloj epizodi? Zašto su sad odjednom svi poređani ispred njega, čekaju da im robovi otvore vrata? :blink: I zašto ti sveže oslobođeni robovi i dalje nose bukagije oko vrata? I zašto ne umeju da kažu bukvalno ništa drugo osim "mhysa"? Deluju sablasno, kao zombiji sa kraja prethodne sezone. A nimalo ne razumem zašto Daenerys ide u taj idiotski stage dive, šta je to nju toliko pogodilo?! U knjizi ona samo projaše kroz njih (i neko pokuša da je ubije, ako se dobro sećam), ovde deluje kao da je već zaboravila i Westeros i Iron Throne i sve ostalo, pa će samo da ide svetom i oslobađa robove.Scena je takođe bespotrebno masovna, onaj poslednji kadar izgleda kao da su desetine hiljada robova izašle da je dočekaju uz dobro uvežbanu koreografiju, kao oni udarnički sletovi za Maršala TIta :isuse: Sreća pa Barristan Selmy svo vreme drži ruku na maču, in case someone starts some shit da ih na brzinu sve poseče :lol: Drago mi je da je Jon najzad dobio strelu of Ygritte, mada je potpuno nejasno kako i zašto ga je samo ona stigla... a još manje je jasno kako misle da preživi dodatne dve strele u torzo, u Castle Black mu već ide krv na usta što znači da su mu pluća sjebana, moraće Maester Aemon da izvede neku Dr House-level medicinu. A još ga i kolege izvrnule na leđa, ej! Dve strele mu vire iz leđa/ramena, a oni tras, da ih malo dublje zakucaju :isuse:Svidelo mi se što su zašili Roba i Greywinda, mada je vučija glava neobjašnjivo porasla za 200% od prošle epizode. OK je izgledala i Arya u onoj sveni sa Frey vojnicima, mada je malo amaterski iznabadala onog jednog. Trebalo je da ga secne preko grla kao što su njenu mamu, od toga se umire momentalno i graciozno, kao labud u baletu -_-Davos i Gendry su bili OK, ali čini mi se da su malo požurili sa tim razvojem događaja. U knjizi je mnogo upečatljivije kad mu da poruku sa Zida, jer je sledeći trenutak kad ih vidimo već tamo, u sred wildling vojske. A sad ćemo da gledamo još 5-6 epizoda Davosovog pregovaranja i pravljenja nekakvih saveza (sa kim?!) Bolje bi bilo da su sačekali da Balonova i Džofrijeva pijavica odrade posao, da to uzmu za konačni dokaz, pa tek onda da im stigne poruka od Maester Aemona... Ali ovako bar ne moraju da plaćaju Gendrijevog glumca za sledeću sezonu uopšte <_<Iron Islanders su odlično izgledali, ali je Asha neobjašnjivo teatralna, ne smem ni da zamislim na šta će da liči taj njen sumanuti pohod na Dreadfort brodom - rekla je da će da oplovi ceo jebeni kontinent, i priđe mu sa istoka, kroz Narrow Sea :isuse:

Link to comment
I usprkos tome što smo IMALI SCENU u kojoj Jamie IZRIJEKOM upućuje SVOJE regards Kralju Robbu, bez ikakvih razloga, osim gluposti, debiliteta i bolikurčije, u RW iz Lord Boltonovih usta izlazi ''The Lannisters send... '' Koliko Lannistera je u Đejmiju? Čemu zasrati i to, kad su već snimili scenu koja ima smisla i u knjizi i u seriji - Jamie konta što će se zbiti? Samo zato jer ih sada zaista boli kurac, raja gleda i sve guta.
Zato što se retardiranoj publici mora potcrtati da je Bogalj Jaime sad good guy. Da ne bude da je on slučajno znao da će da ubiju Robba Starka, nikako, on to ne bi tako dozvolio... možda bi i sam uleteo da ga spase od Freya, kao Brienne od medveda :isuse: Slično rade sa Tyrionom, previše ga časnim i pristojnim slikaju bez potrebe. Jedna od glavnim prednosti ASOIF je sivilo ogromne većine likova, a ovde na silu hoće da sve preprave u crno-belu postavku.Zaboravih gore da pomenem, bezveze mi je što je Jaime poranio u King's Landing. Sad će biti na sinovom venčanju, umesto da stigne samo da mu opogani odar...
Link to comment

E da, Calavera, upravo smo vidjeli scenu u kojoj Đoffi, apsolutno kontra onome o čemu smo pričali prije 2 epizode, vozdiže starog Kinga Roberta kao svog pravog ćaću. Prekjučer Lannister, danas Baratheon. Ovisi na koju stranu tog dana producenti prdnu.

Link to comment

Glupo jeste, ali je scena odlična. Nije ni čudo, s obzirom da je praktično word for word preneta iz knjige. Koga briga što se smisleno ne poklapa sa njihovim prethodnim odstupanjima...

Link to comment
Nesto mi je palo na pamet, mozda ce prilikom adaptacije cetvrte i pete knjige vise vremena posvetiti pricama (ili cak flesbekovima) o proslosti, malo da dobiju na vremenu buduci da se tamo ne desava nista. Bilo bi vreme da dobijemo Tower of Joy... <_<
Čoveče, gde ti kupuješ taj optimizam na merenje? :lol: Kakav crni Tower of Joy kad nismo videli ni sekund flashbackova i vizija i sličnih elemenata? Pogledaj još jednom onaj patetičan izgovor za scenu u House of the Undying, pa se onda ponadaj da ćeš videti mladog Neda kako jaše da spase sestru :D
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...