Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

Ma ne mislim da sečenje glave vuku, koga briga za to, nego na scenu kad dolaze u Twins pa GW reži na Freyove, onda Rob pristane da ga vežu ispred zamka umesto da ga zadrži uz sebe. Kad sam čitao, tu je svaka sumnja već bila potvrđena.Skinuo epizodu (nesanica se nekad isplati), ali ne stižem da pogledam još :(

Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Evo, ja pogledao. Onako, underwhelming je malo sama Red Wedding scena. Naravno da nisu prikazali da je Gray Wind osetio šta će da se dogodi i da ga Rob nije pomenuo poslednjim rečima, previše je bio zauzet kukanjem oko svoje ženice :isuse: A umesto sivog vuka videli smo neko belo kuče u kavezu, ne znam WTF je to bilo - izgledao je bar duplo veći kad ga je Rob pokazao zarobljenom Jaime Lannisteru onomad... i ovaj laje, ej! Vuk koji laje :isuse: Catelyn nije delovala ni kao da nešto predoseća ni očajno posle, svo vreme je bila sasvim sabrana... a najviše iznenađen razvojem događaja bio je sam Walder Frey! Potpuno zbunjen izraz lica nekoliko sekundi kad su strele počele da lete, neobjašnjivo.Arya i Hound takođe onako, mnjah. Užasno me je iznerviralo što mu je bezveze rekla da zna odgovor na "You wanny know how I got these scars?" pitanje. Odakle ona to zna, bre?! Littlefinger i njoj ispričao? :isuse: Takođe, ni Arya nije imala adekvatnu reakciju na sve što se dešava. Ni suze, ni bes, ni ništa. Razočaravajuće.Jon the Wildling sekvenca je gotova, moglo je i mnogo gore da prođe... Ali moglo je i bez glupavog poziranja kad ubije Orela ("You were right the whole time, haha! And now I killed you, haha! You are dead, hahaha! On with the show.") Malo je logistički nejasno, pošto su se jahanjem izdvojili od grupe, ispada da su Jon i vukovi pobili sve prisutne wildlinge osim Tormunda i Ygritte, a onda je Jon ipak pobegao jerrr... se uplašio od orla? :blink: Ipak, bila bi OK scena samo da je Ygritte zabola strelu u njega dok je bežao, nije mi uopšte jasno zašto su to izostavili. Da potcrtaju da su in luuurve?Yunkai i Mereen switcheroo je malo konfuzan ali ima nekakvog smisla, I guess. Hoće li sad isto tako da osvoje Mereen u sledećoj sezoni, ili će oni tamo da se predaju?Bran i deca OK, Sam i Gilly potpuno nepotrebno u ovoj epizodi... i to je to. Sve u svemu, ispod očekivanja.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Preview za sledeću deluje... čudno.

Jaime stiže u King's Landing dok mu je sinećak još živ? :unsure:Asha Yara Greyjoy se pojavljuje prvi put posle 150 epizoda? :unsure: Ygritte gađa nekog lukom i strelom ali na nekoj poljani, ne u Castle Black? :unsure: Dany šalje zmajeve negde, za to se ima CGI a vukove mogu da glume irske seoske džukele? :unsure:
Link to comment

Meni je bilo super sa Samer i Šegidogom! Sva sam se naježila, a i drhturila mi brada zbog Arje. E nije bila loša epizoda uopšte. Meni je ono kad je Džon opalio mačem po kamenu bilo super, a i vukovi su sjajni. Sad bih gledala samo The Wall dešavanja. Inače, kukate non stop, a evo kad pričam sa Miralemom on se žali da ne može da pohvata sve likove, tako da oni stvarno nisu mogli da uvode i Greatjona i onog trećeg brata Tyrella.

Link to comment

Vukovi su ti bili sjajni? :blink: Ne znam šta si ti gledala, ali vukovi nisu dobili više od dve sekunde po glavi. Ćopavi brat Tyrell se ne pojavljuje ni u knjizi, samo pričaju o njemu - isto tako su mogli da ga pomenu i u seriji kao potencijalnog muža za Sansu, ali neee, bolje da budu current i up to date i da nonšalantno nabacuje gay marriage pitanje :isuse:

Link to comment

Izgleda da Meerena neće biti uopšte, nego će Yunkai biti taj grad u kojem će da stoluje. Zauzeli su ga isto kao što su zauzeli Meereen (otprilike, u seriji izgleda da su njih trojica sami zauzeli ceo grad), a mislim da ga nema ni na mapi u uvodnoj špici. Mada, to znači da će verovatno ratovati sa Astaporom - verovatno zato i nisu bili prikazali da je tamo bila opšta pobuna robova i da je ceo Astapor goreo, već samo ta kasarna gde je ona došla do Unsullied. Ako bude uopšte ratovanja sa Astaporom, kako režu, moguće je da će konflikt biti odmah i direktno sa Volantisom.tumblr_m7oagbkmLO1rb2vh2o1_1280.jpgŠta ja znam, bilo je grešaka kod red weddinga, mada verujem da je kod čistih gledalaca postiglo cilj. Jeste, fale sve one stvari koje su najavljivale da nešto ne valja. Meni lično je glupo što su promašili tajming kompletno na nekoliko mesta. Tipa, svirači (koji su btw savršeno svirali, umesto da budu loši) su odsvirali praktično celu Rains of Castamere, a da praktično niko (sem delomično Catelyn) nije ni provalio - to je trebalo da bude trigger pokolja, a ne to što je Catelyn ustala, ošamarila Boltona i viknula "Robe!". I kad je pokolj praktično bio gotov, onda Catelyn dohvata Walderovu fufu i kaže "Let it end here!". Gde bre tu da se završi, sve je već gotovo, svi su preklani ili izbušeni samostrelima. Mislim da sam bio i pre napisao da prepostavljam da će i Robova ženica izginuti, ali da će njih dvoje morati nekako dopuzati jedno do drugoga da umru držeći se za ruke - ispada da nisam bio daleko.Interesantno je i to da su na venčanju bili praktično svi. Nije Blackfish ostao da čuva mladu kraljevu ženu, što znači da otpada otpor Riverruna, jer tamo praktično nije niko ostao. Eventualno možemo u sledećoj epizodi saznati kad budu bojali i pregledali leševe da Blackfish fali, da je skočio u reku i otplivao. A Edmure ostaje jedini taoc, jer su svi ostali izginuli.Nemam pojma, tu izlazi velika prednost knjiga; njihova poenta nije u odličnoj globalnoj priči - to ume x pisaca da uradi dobro i boljle od debelog. Nego je poenta u izgradnji likova, da nisu svi crno-beli, da se sve više i više izgrađuju u dubinu i kad bradonja nekog smakne, da ti je stvarno ili frka ili ti lakne. Serija usled nedostatka vremena to ne može da izgradi u tolikoj meri, pa ovakvi najdramatičniji trenuci serije prođu nekako ko dokumentarac.

Link to comment

Mozda je bolje prvo ovde...Dok svi ne pogledaju...http://www.youtube.com/watch?v=78juOpTM3tE

Edited by katodik
Link to comment

samo da prijavim da sam najgora u svijet i da sam tek šestu epizodu odgledala. omg, kako je grozna! ovo na kraju, kad su stigli na zid, slika kao za korice ljubavnog vikend romana. ostalo neću ni da komentarišem.jedino mi ovaj razzov osakaćeni sve bolji iz epizode u epizodu.

Link to comment
Jon the Wildling sekvenca je gotova, moglo je i mnogo gore da prođe... Ali moglo je i bez glupavog poziranja kad ubije Orela ("You were right the whole time, haha! And now I killed you, haha! You are dead, hahaha! On with the show.")
Da se jednom slozim s tobom u zakeranju, ovo je i mene iznerviralo. Ne mogu da podnesem kad likovi za koje treba da navijamo ispoljavaju sadisticke tendencije, pa to ti je... Zato si u ostatku posta u punoj formi, Arya nekako zna za tvoje™ oziljke a mi ne znamo kako se to desilo, mislim da si jedini covek na svetu kome je to zasmetalo :lol:
I kad je pokolj praktično bio gotov, onda Catelyn dohvata Walderovu fufu i kaže "Let it end here!". Gde bre tu da se završi, sve je već gotovo, svi su preklani ili izbušeni samostrelima.
Pa ono jeste, svi... sem sina joj. Meni je kod vencanja smetalo ono sto sam predvideo da ce mi biti problem, nije bilo Robbovih bannermana da casno poginu uz svog kralja i cela stvar je izgubila na tragicnosti. Valjda cemo jednom dobiti neko objasnjenje kako je Greatjon Umber od najvernijeg vazala pao na poziciju cistaca stale ili sta mu se vec desilo pa ga niko nikad ne pominje <_<
Serija usled nedostatka vremena to ne može da izgradi u tolikoj meri, pa ovakvi najdramatičniji trenuci serije prođu nekako ko dokumentarac.
Pa kad si citao knjige i znas sta ce se desiti, eno ti ovaj video gore pa vidi kako su odreagovali ovi sto samo gledaju seriju!
Link to comment

Ali Senor Manny, "he fights for da side that fights for da living!" To znači da može da bude sadistički govnar i pozer kad god hoće i gde god hoće -_-Čekaj, tebi realno ne smeta kad likovi bezvete deklamuju neke informacije koje im ili nisu poznate uopšte, ili su sasvim dobro poznate i njima i sagovorniku? :blink: To je meni etalon za loš TV, kad se lik iz serije direktno obraća zaboravnoj publici!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...