Jump to content

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma pune knjige tragičnih heroja kod Martina. Tu su i Tyrion, Jaime i recimo Victarion kao tragični heroji. Ma puna kapa.Glede Pobune - nisu oni srušili Targaryene pomoću pravde i poštenja, nego vojnički. Da je bitka na Tridentu drugačije izašla, mogli bi oni sa tim poštenjem dupe da obrišu. A znamo kako rat i vojnički sistem funkcionišu - po jednostavnim i direktnim pravilima ili ode glava. Lojalisti su savili koleno, jer su se nakon pada KL prosto plašili njih u vojničkom smislu. Da zamahuju mačem i čekićem, to su Robert i Ned umeli. Ali čim skineš režim vojne hunte, vidi se koliko su bili i jedan i drugi politički glupi. Koliko je Ned dugo trajao kao Hand i kako je Robert vodio kraljevstvo - pijan je osiromašio celu zemlju. Čini mi se da je jedini faktor koji je tu koliko-toliko mozgom radio bio upravo Jon Arryn.
Ovo me podsetilo na prelazak placenika (bese drugi sinovi?) u 7 kraljevstva i setno kukanje onog lika koji je propustio da smakne Barateona. Prica on svoju tuznu pricu kako su ljudi krili Roberta a njegov sagovornik mu kaze: "Da je Tivin bio tu, rekao bi gradu da ce ga spaliti ako ne predaju Barateona i ako ga ne predaju i zaista bi ga spalio a onda bi se okrenuo preostalim pobunjenicima i ponudio im oprost". Matori Lanister je car.
Link to comment
Glede Pobune - nisu oni srušili Targaryene pomoću pravde i poštenja, nego vojnički. Da je bitka na Tridentu drugačije izašla, mogli bi oni sa tim poštenjem dupe da obrišu. A znamo kako rat i vojnički sistem funkcionišu - po jednostavnim i direktnim pravilima ili ode glava. Lojalisti su savili koleno, jer su se nakon pada KL prosto plašili njih u vojničkom smislu. Da zamahuju mačem i čekićem, to su Robert i Ned umeli. Ali čim skineš režim vojne hunte, vidi se koliko su bili i jedan i drugi politički glupi. Koliko je Ned dugo trajao kao Hand i kako je Robert vodio kraljevstvo - pijan je osiromašio celu zemlju. Čini mi se da je jedini faktor koji je tu koliko-toliko mozgom radio bio upravo Jon Arryn.
Banalizuješ stvari - nisu mogli vojnički da njih dva klinca plus matori Arryn pariraju ostatku zemlje. To su tri od sedam autonomnih pokrajina u najboljem slučaju, a i njih je trebalo politički obezbediti - ne možeš da računaš na podršku svojih bannermana samo zato što imaš odgovarajuće prezime, kao što je Stannis shvatio kasnije. Jeste, išla im je na ruku i reputacija ludog Aerysa i neobjašnjiva odsutnost Rhaegara pre Tridenta, ali da su bili tako praznoglavi kao što ti tvrdiš, oni bi odmah odmarširali na King's Landing i bili zasluženo masakrirani. A Ned konkretno je upravo na osnovu te svoje pravedničke reputacije sticao lojalnost među ljudima, što mu je vadilo dupe iz vatre (kao kad je išao po sestru, jel'te).
Link to comment

Ne, to što ti pričaš je nešto drugo - skandaloznost zločina koji je počinio Aerys je izazvala prećutnu simpatiju sa Starkovima, jer su svi - iako zavetovani kruni - znali sasvim jasno da neko njihov može biti sledeći na Aerysovom ražnju. Nema to veze sa Nedovom pravedničkom reputacijom. U stvari, kojom reputacijom? On je tu reputaciju stekao tek kasnije kao glava kuće - u tom momentu on je bio tek drugi po redu sin jedne od kuća i nije imao reputaciju širom kraljevstva, jer nije imao ni prilike da rukovodi bilo čime - i sam ga nazivaš "klincem".I dalje stojim kod toga da je to bila čisto vojnička pobeda i ništa više. I suština te teme se provlači kroz delo sa onim "misliš li i dalje da su dobri vojnici ujedno i dobri kraljevi?". A vojnički gledano, nisu to bili "njih dva klinca plus matori Arryn". Imali su Starkove odnosno ceo sever, imali su Riverlands zbog kuće Tully, imali su Arryne i Vale i odozdo Baratheone i Stormlands. Lannisteri su se držali po strani i šta nam to ostavlja? Reach i Dorne (koji je svoju snagu uvek prenaduvavao u cilju svog opstanka) i koji se međusobno nisu trpeli. I to nas nakon Tridenta (gde je bila glavnina vojske sa Rheagarom) ostavlja sa južnjačkom vojskom u opsadi Storm's Enda pod vođstvom nesposobnog Macea Tyrella. I Ned je tu uradio ono šta se od njega očekuje, kao što je radio to i inace ceo njegov život. Bio je dizan da bude desna ruka i bannerman svog brata Brandona. Brandon je od malih nogu kao najstariji sin bio dizan da vlada kućom, a Ned da prati (prosto da bi predupredili njihov međusobni sukob oko nasleđivanja). I onda kad se desilo da Ned ostane sam pod reflektorima, prosto je transplantirao novonađenog brata Roberta umesto Brandona te slušao i pratio njega. I kad mu ovaj kaže "idi i zauzmi to", ovaj je otišao i to uradio.I nakon glavnih bitaka poraženima se ponudi da saviju koleno ili da crknu. I kad saviju koleno, ponašaš se kao da se ništa nije desilo. Istu logiku je recimo koristio i Tywin Lannister, koji je takođe zaradio strahopoštovanje, vladao kućom (i kraljevstvom) i slušali ga svi, iako nije bio imao izviđačku značku poštenjačine.

Link to comment

Bilo fun kod mene na istoku i kod Varga Hoata na kraju. Ne znam zbog čega su Bran i Rikon sastavljeni. Zbog svega toga je preskočena ona situacija kada deca završe u onoj Kraljičinoj kuli u Giftu, gde Džon Snou vidi Branovog vuka pre nego što se vrati na zid. Meni je ta scena bila sjajna, ali dobro, možda je ipak bude u sledećoj epizodi. Za sada toga nema jer su Džon i Igrit već kod te kule.

Link to comment

Ne mogu to u kuli da preskoče, osim ako nameravaju da skroz izmene celu priču oko Jona i Straže i Igrit. To je trenutak kad on napusti wildlings, verovatno su ga zato malo odložili.Scena na istoku je bila odlična, Yunkaii gospodin je delovao prilično impresivno na svoj ljigavo ponosan način, kao i animirani zmajići. Ne znam da li su imali dužu scenu u kontinuitetu ranije?Scena sa medvedom me je malo razočarala, ne znam zašto. Možda zato što je meda preživeo, možda zato što je Džejmi nepotrebno ušao u nekakvu patkometriju sa Lokom ispaljujući za dobrobvit najglupljih gledalaca informacije koje su obojici dobro poznate. Možda zato što je nije sanjao :( Jebem ti seriju u kojoj samo paraplegičari spavaju i sanjaju <_<

Link to comment

Evo, ja ću reda radi da primetim da me je značajno iznervirala Orelova naprasna zawubwenost u Igritu. Čisto da se kolega sa balkona ne oseti usamljenim.Takođe, fanservice u Robovom i Čaplinkinom bračnom krevetu.To je sve. Carry on.

Link to comment

Da, ta Orelova zaljubljenost se pojavila zgodno i iznenada kao i bubuljica podno nosa.Izgleda da sam bio u pravu - da bilduju sad sve više situaciju u kojoj će Jon roknuti Orela, nakon čega se odvaja od ekipice™ i bega za Castle Black. Nije bio dovoljan kilavi animozitet između njih, nisu dodali nikakav warg rivalitet, pa daj da se sagradi slučaj oko pitschoke. Ostaje još da vidimo da neće možda Igrit da zagine u tom njihovom fajtu, jer ovako kako su se zbližili seriji, sumnjam da bi Jon hteo da je ostavi iza sebe.I ona scena kod bear pita, kad je ispalo da će dve grupe Boltonovih ljudi spontano povući oružije jedni na druge zbog Kingslayera (pošto su u originalu Dreadfort men vs Bloody Mummers). Kad smo kod Kingslayera, mislim da je on jedan od glumaca koji je najbolje izneo svog lika iz knjige.

Link to comment
Svi ćute. Je li moguće da ova (Martinova) epizoda nije uspela nikog značajnije da iznervira?
Meni je ovo do jaja, niko ne bi rec rekao protiv velikog Martina. :D I dalje me nervira sto u svakoj epizodi moramo da vidimo sta se desava sa Theonom, ali ne bih da se ponavljam... osim toga mi nista nije zasmetalo. Jedino sto ne mogu Orella da shvatim ozbiljno, samo cekam da mu ispadne drveno oko i da krene da ga juri preko polja. :(
Link to comment

Da li sam ja jedini kome se čini da je "mama" kojoj Talisa Stark piše pismo na valirijskom, ustvari Tywin Lannister, eventualno Varys ?

Link to comment

Ako nije spijun, cemu onda taj detalj sa pisanjem majci? Plus ovaj video koji sam vec ostavio:

Mozda ce je Cat provaliti na vencanju i uzeti nju kao taoca? :unsure:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...