Jump to content

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mene su postenjem Neda Starka i sudbinom Daneris Stormborn.
Mene jedino drzi da vidim kako debela sipa iz belih sidrista jede pite od mesa. A serija jos nije stigla ni do dela zbog cega zelim osvetu :(Odledah 6 epizoda. Svidja mi se sto su malo menjali, nije tako dosadno za citace knjiga ko druga sezona.
Link to comment

Misliš, druga sezona je bila jako verna knjigama, pa je čitačima bilo dosadno? Je l' danas baš jako sunce tamo dole?

Link to comment
U stvari sad je ladno kad vec pitas <_< Pa nije li u odnosu na ovu trecu sezonu?
Ma jok bre. Prva je bila relativno verna, u smislu da su se držali radnje, samo je sve zbog budžeta bilo "scaled down" i tu i tamo je napravljen rez, što je bilo neminovno i ok. U drugoj su počeli da izmišljaju neku svoju radnju i da menjaju likove.
Link to comment

Meni je najmanji problem nepridržavanje radnje iz knjige - u drugoj knjizi nije bilo Roba Starka skoro uopšte, pa su morali nešto da mu nacifraju i ubace. Problem je kad to što dodaju bude glupavo i dosadno i u neskladu sa ostatkom epizoda (čija je radnja uglavnom preneta verno iz knjige) - Robova ženica iz egzotičnog grada na istoku koja je tamo bila plemkinja i onda je na plaži videla roba spasioca kako radi CPR njenom malom bratu, i zato odlučila da batali aristokratiju i otputuje na drugi kontinent da tamo postane kosovka devojka :isuse:Takođe je problem kad ti ubačeni kreativni™ delovi toliko vremenski metastaziraju da posle nema dovoljno vremena za razvoj nekih likova koji su ga u knjizi imali. (primer, avatar levo).

Link to comment

Pa to, neki novi kratki deo koji predstavlja vezivno tkivo između dva isečena mesta je OK. Ako se uradi kako treba i to spajanje dva lika u jedan može da bude ok (ali do sad uglavnom nije bilo). Problem je sa tim njihovim kilavim delovima koje puste vremenski s lanca (i tu se nepotrebno sve više upetljavaju), pa se na neke događaje ili likove baca drugačije svetlo, a kao minutaža je bila problem i razlog uopšte inicijalnog isecanja radnje.I nervira to isticanje Nedovog poštenja, kao da je bio Marija Magdalena. Bio je bre prosto naivan i glup. Sve druge velike kuće su bile dovoljno namazane da znaju kako funkcioniše svet i kako se stvari obavljaju - samo je on bio pao sa Marsa, jer je bio podignut jedino za to da svom starijem bratu cepa drva. I zbog toga mu je Kuća skoro pa nestala.

Link to comment

Ali on je tragični heroj, u tome je i poenta. Bitches love sanskrit tragične heroje. A inače taj njegov sistem Pravde & Poštenja Pre Svega mu je radio posao u startu, nije mala stvar što su on i Robert izvukli onu pobunu protiv Targaryena u tim godinama (uz John Arrynovu pomoć), pa posle još i pacifikovali sve lojaliste i pseudolojaliste sa zapada, juga, i još južnijeg juga. Ne bi ništa od toga uspelo da su stvarno bili naivni i glupi, samo su pod stare dane obojica ispali iz forme i politički bar koliko i fizički.

Link to comment

Zato ja volem bela sidrista :)Meni se u knjigama najmanje svidja mayday. Ok ima ona neke dobre ideje ali prosto bode oci koliko je prati sreca. Za sve ostale karaktere ne znam sta ce da ih snadje samo za nju znam da ce martin da je ljuljuska od pocetka do kraja :dry:

Link to comment

Ma pune knjige tragičnih heroja kod Martina. Tu su i Tyrion, Jaime i recimo Victarion kao tragični heroji. Ma puna kapa.Glede Pobune - nisu oni srušili Targaryene pomoću pravde i poštenja, nego vojnički. Da je bitka na Tridentu drugačije izašla, mogli bi oni sa tim poštenjem dupe da obrišu. A znamo kako rat i vojnički sistem funkcionišu - po jednostavnim i direktnim pravilima ili ode glava. Lojalisti su savili koleno, jer su se nakon pada KL prosto plašili njih u vojničkom smislu. Da zamahuju mačem i čekićem, to su Robert i Ned umeli. Ali čim skineš režim vojne hunte, vidi se koliko su bili i jedan i drugi politički glupi. Koliko je Ned dugo trajao kao Hand i kako je Robert vodio kraljevstvo - pijan je osiromašio celu zemlju. Čini mi se da je jedini faktor koji je tu koliko-toliko mozgom radio bio upravo Jon Arryn.

Link to comment
Zato ja volem bela sidrista :)Meni se u knjigama najmanje svidja mayday. Ok ima ona neke dobre ideje ali prosto bode oci koliko je prati sreca. Za sve ostale karaktere ne znam sta ce da ih snadje samo za nju znam da ce martin da je ljuljuska od pocetka do kraja :dry:
Zato što je Daeny zapravo Aleksandar Makedonski. Izjednačava istočne narode sa zapadnjacima, oslobadja robove, briše civilizacijske linije razdvajanja...Carica!
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...