Jump to content

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pusti avatara, što si se ti i Razz skinuli sa teme? Ne možemo Calavera i ja baš svake nedelje da tiltujemo... a priključenje diskusiji pet dana kasnije ne vredi ništa <_<

Link to comment

Bila sam u Beogradu, pa sam kasno pogledala. Posle sam se skenjala što nije bilo ničeg zabavnog, ni zmajeva ni zombija. A i zbunila sam se. Mešaju mi se dogadjaji sa knjigom.

Link to comment

Ih, ja sam u Beogradu svakog ponedeljka pa ipak ne koristim taj izgovor :mad: Biće i zombija i zmajeva u sledećoj epizodi...

Mardžori se udaje za Džofrija. Ukoliko Džofri izgine, recimo na perec kao Džordž W Bush, tron prelazi na Tomena i aktivna veza sa Tajrelovima više ne postoji. To sve ukoliko Džofri i Mardžori ne obezbede naslednika. A koliko je Džofri sposoban da napravi naslednika i koliko je Mardžori do sada bila sposobna da zanese, Tajvin zna odlično. Kroz još jedan brak se familije još čvršće vežu. To je bar neka moja interpretacija.
Sam si naveo kako ide nasleđivanje - Cersei ne donosi Lorasu apsolutno nikakvu titulu, nikakav claim to the throne, ništa slično. Tyrells ne dobijaju prakitčno ništa tim brakom. Takođe, Loras njoj ne donosi ništa u političkom smislu, može jednog dana da bude prva dama Highgardena za šta joj verovatno puca korset. Naslednika će milion puta lakše da naprave Joff & Mardž nego frigidna kučka blizu menopauze i ožalošćena gejša... a naravno, ni taj "naslednik" praktično nikad ne bi nasledio ništa u vezi sa tronom, bio bi next in line za Highgarden za nekih 20 godina.BTW sigurno ne moram da ti pričam kako se obezbeđuje Tyrell savez ako Joffrey zagine, zna se ko će da nasledi MILF brak. S tim u vezi, ako su hteli da ojačaju Lannister-Tyrell bond, više smisla bi imalo da su priženili Lorasa i Myrcellu, ona ima više šansi da mu izrodi eventualnog naslednika nego njena mama. (A i lakše može da se maskira u dečaka još neko vreme...) Edited by Weenie Pooh
Link to comment
Ih, ja sam u Beogradu svakog ponedeljka pa ipak ne koristim taj izgovor :mad: Biće i zombija i zmajeva u sledećoj epizodi...Sam si naveo kako ide nasleđivanje - Cersei ne donosi Lorasu apsolutno nikakvu titulu, nikakav claim to the throne, ništa slično. Tyrells ne dobijaju prakitčno ništa tim brakom. Takođe, Loras njoj ne donosi ništa u političkom smislu, može jednog dana da bude prva dama Highgardena za šta joj verovatno puca korset. Naslednika će milion puta lakše da naprave Joff & Mardž nego frigidna kučka blizu menopauze i ožalošćena gejša... a naravno, ni taj "naslednik" praktično nikad ne bi nasledio ništa u vezi sa tronom, bio bi next in line za Highgarden za nekih 20 godina.BTW sigurno ne moram da ti pričam kako se obezbeđuje Tyrell savez ako Joffrey zagine, zna se ko će da nasledi MILF brak. S tim u vezi, ako su hteli da ojačaju Lannister-Tyrell bond, više smisla bi imalo da su priženili Lorasa i Myrcellu, ona ima više šansi da mu izrodi eventualnog naslednika nego njena mama. (A i lakše može da se maskira u dečaka još neko vreme...)
Nije stvar samo u dobijanju direktnog naslednika prve generacije, nego generalno o strateškom vezivanju familija. Highgarden dobija napokon priliku da se približi i ugnezdi oko trona, Lannisteri dobijaju drugu najbogatiju kuću u savezništvo. Rat je, frka, ginu po cele familije ili gube skroz svoju moć - vidi se šta se desilo Starkovima ili, u krajnjem slučaju, Targaryenima. Neka Lannisteri tako zaginu masivno, ko će osporiti Tyrell's claim? A ako ne zaginu masivno kroz rat sa koznakime, može im se u tom zagibanju malo pomoći, zar ne?Plus, jedna nit je nasleđivanje željeznog trona, a drugo je nasleđivanje Casterly Rocka, ne smemo ni to izgubiti iz vida. Tyrion to očigledno (u ovom preseku stanja gde je sad serija) to neće biti, Jaime kao član Kingsguard kluba verovatno takođe ne, stara kraljica se povlači u Casterly Rock kao njegova gospodarica. Nisu Tyrellovi ni tako glupi - osoba na tronu može da se menja ovako ili onako, ali ako bi jedna porodica kontrolisala i Highgarden i Casterly Rock, mogli bi efektivno vladati kraljevstvom ma ko formalno sedeo na tronu u King's Landingu (a i to se da namestiti onda). Igre su to, može da izađe ovako, a može i onako. Dosta je bila ona zamršena priča Littlefingera o deficitu naslednika kuće Arryn, te nekom formalnom nasleđivanju Valea preko tetki, svekrva, kumine bratanice i koga sve ne.
Link to comment

Aman, ne sporim ja strateški značaj saveza Lannister-Tyrell, sporim ideju da brak Lorasa i Cersei tome ikako doprinosi! Tyrells insistiraju na Mardž frontu, guraju je u krevet prvo sa Džofrijem a posle i sa Tomenom - nigde u tim planovima ne figurira Loras, njegova vrednost je 99% vojne prirode. Lannisters bi tu udali ćerku, a ne ženili sina - razlika je drastična. Loras i njegova deca bi eventualno mogli da polažu nekakvo pravo na lanisterske posede, a ne Cersei njena na tirelske. Lavovi ne mogu da dobiju ama baš ništa iz tog braka, dece ionako ne bi bilo, a i da ih nekako bude, sumnja da su tuđa bila bi više nego prisutna. Mogu eventualno da u budućnosti poklone Casterly Rock nekom malom Tyrellu, što im sigurno nije željeni ishod.

Link to comment

Tako je, ženidbom jedinog naslednika Highgardena Tywin se i osigurava da na taj način Tyrellovi neće sklopiti savez sa nekom drugom kućom. "Potrošio im je sve resurse". Ma koliko serija u svojim rezovima proizvodila gluposti, ipak vidim neke logike u ovome.BTW, je l' se to meni čini ili je serija u odnosu na početak srezala broj scena sa nekon vrstom ebachine? Sem mentalne, naravno.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...