Jump to content

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

Gledam neke reviews prethodne epizode, i pada mi na pamet nešto prilično očigledno - Tywinova pretnja da će proglasiti Lorasa za Kingsguarda nema nikakvog smisla :unsure: Služba u KG je počast, ne obaveza. Ništa ne bi sprečilo Lorasa da odgovori "Ne hvala, radije bih da nasledim Highgarden." Jedino ako je mlad i lud pa pristane, kao Jaime kad ga je Aerys proglasio za KG da napakosti njegovom ocu... samo što Loras to očigledno nije, jer pristaje da oženi Sansu (ili Cersei) zbog porodičnih interesa.Ne vidim kakav to pritisak tom ponudom Tywin vrši na Tyrellove... kao što ne vidim šta će mu taj brak, ako druga strana nije zainteresovana. On bi Cersei da iskoristi kao bargaining chip, da preko nje ponudi nekome da se orode i zauzvrat dobije nešto. Ali ako jeTyrells neće, i on mora da ih ucenjuje da bi pristali - čemu taj brak uopšte treba da posluži?!

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

kako god, jes malo sve to glupavo sa lorasom, kanda nisu hteli da uvode onog brata ali jaka mi stvar mogli su da pričaju samo o njemu kao što su uostalom i u knjizi + neće biti jasno posle sa oberinom martelom

Link to comment

Kako ugledu porodice šteti jedna udovica, kraljica majka troje dece? :unsure: Arranged marriages se aranžiraju sa nekim planom. Npr. Joffrey + Margaery, jedna strana dobija dupe na prestolu, druga strana dobija neophodnu vojnu i ekonomsku pomoć. Šta kome treba da donese brak Loras + Cersei, meni stvarno nije jasno.

Link to comment

Pa naravno da je to besmislenost par ekselans, ali jebiga sad, tražite iglu u plastu sena. Kao, on će da veže Tajrelse tako što će ih pooženiti i poudavati, lukav plan koji je toliko puta sprečio bračne drugove da jedni druge poubijaju i povedu građanski rat.

Link to comment

Vidim u traileru i sinopsisu da će u sljedećoj 'zodi biti parley pred Yunkajem. Zanimljivo.Nego, da mi neko objasni u ime grrma - kako to da je Kraznys bio nesvjestan toga da će zadnja Targica mooožda ipak znati High Valyrian? I da registriram svoj prosvjed Benioffu što onomad ne vidjesmo mauinu sisu. A bila tak zgodna prilika, scena bi bila još 100xjača.

Link to comment
Nego, da mi neko objasni u ime grrma - kako to da je Kraznys bio nesvjestan toga da će zadnja Targica mooožda ipak znati High Valyrian?
Po sceni bi se dalo zakljuciti da mu nije bio poznat njen pravi identitet.
Link to comment

Naravno da mu je bio poznat identitet, stvar je u tome da se u Astaporu i ne govori High Valyrian - govori se neka bastardizovana verzija istog još od kako ih je Atlantida Valyria osvojila (pre ne znam koliko godina, verovatno triilijardu). Mislim da se to što oni pričaju zove Ghiscari, svi ti Slaver's Bay gradovi su potekli od Old Ghis, države koju je razjebala i kolonizovala Valyria.E sad, oni u principu nemaju pojma koliko njihov jezik liči ili ne liči na izvorni High Valyrian. Znaju da se dovoljno razlikuje od "Low" Valyrian kojim se priča u Free Cities da se sa slobodnograđanima ipak ne razumeju sasvim, koriste prevodioce. Ali pošto MauDau govori taj izvorni mothertongue, od koga su oba potekla, njoj navodno nije problem da razume i jedne i druge.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
Kako ugledu porodice šteti jedna udovica, kraljica majka troje dece? :unsure:Arranged marriages se aranžiraju sa nekim planom. Npr. Joffrey + Margaery, jedna strana dobija dupe na prestolu, druga strana dobija neophodnu vojnu i ekonomsku pomoć. Šta kome treba da donese brak Loras + Cersei, meni stvarno nije jasno.
pa ima logike. sprecavaju tirele da obezbede podrsku severa i jos vise ih vezuju za sebe.
Link to comment

Ma sprečili su ih da obezbede sever tako što su na brzinu udali Sansu za Tyriona, to je razumljivo, ali pitam zašto Cersei za Lorasa? Ćerka se udaje u zamenu za neku političku dobit, ne tek onako bezveze. Misliš da bi Cersei kad dobije prezime Tyrell nekako uticala na svoju novu porodicu da radi više u korist stare? How yes no.

Link to comment
Naravno da mu je bio poznat identitet,
Mozda u knjizi, u seriji to nije ocigledno:- Pri prvom susretu, slatkis od tumaca obracajuci se trgovcu koristi "the westerosi woman" umesto njenog imena (kad mu prevodi njene reci, dakle to nije situacija gde ona namerno izbegava da joj pomene ime da Dany ne bi shvatila da o njoj govore), trgovac je takodje ni jedanput ne oslovljava imenom.- Na trgovcevo iznenadjenje sto ona govori Valyrian, Dany odgovara navodeci svoje ime i poreklo, i to na dramatican nacin koji sugerise da ih je do tada drzala u tajnosti.
Link to comment
Ma sprečili su ih da obezbede sever tako što su na brzinu udali Sansu za Tyriona, to je razumljivo, ali pitam zašto Cersei za Lorasa? Ćerka se udaje u zamenu za neku političku dobit, ne tek onako bezveze. Misliš da bi Cersei kad dobije prezime Tyrell nekako uticala na svoju novu porodicu da radi više u korist stare? How yes no.
Mardžori se udaje za Džofrija. Ukoliko Džofri izgine, recimo na perec kao Džordž W Bush, tron prelazi na Tomena i aktivna veza sa Tajrelovima više ne postoji. To sve ukoliko Džofri i Mardžori ne obezbede naslednika. A koliko je Džofri sposoban da napravi naslednika i koliko je Mardžori do sada bila sposobna da zanese, Tajvin zna odlično. Kroz još jedan brak se familije još čvršće vežu. To je bar neka moja interpretacija.
Link to comment
Mozda u knjizi, u seriji to nije ocigledno:- Pri prvom susretu, slatkis od tumaca obracajuci se trgovcu koristi "the westerosi woman" umesto njenog imena (kad mu prevodi njene reci, dakle to nije situacija gde ona namerno izbegava da joj pomene ime da Dany ne bi shvatila da o njoj govore), trgovac je takodje ni jedanput ne oslovljava imenom.- Na trgovcevo iznenadjenje sto ona govori Valyrian, Dany odgovara navodeci svoje ime i poreklo, i to na dramatican nacin koji sugerise da ih je do tada drzala u tajnosti.
Nema šanse da je držala u tajnosti identitet, jer svi znaju da na brodu ima gomilu Dothraki penzionera i tri mala zmaja, da joj treba vojska za osvajanje Westerosa. Svi znaju ko je ona.Sa razumevanjem je garantovano stvar tako kako sam gore objasnio, u Slaver's Bay govore neku iskvarenu verziju Valyrian jezika, a originalni High Valyrian se praktično nigde više ne govori - samo ostaci Targ dinastije i nekakvi scholars, lingvisti, maesteri, itd. - tako da nisu očekivali da ih ona razume.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...