Jump to content

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pa bilo je jasno da je odbila i da ce Loras u gardu, pominjali su cak i Lorasov singular life. Tywin je nudio pero babi da potpise brak, a ne belu gardu.

Link to comment

Da, Tywin je krenuo da piše ukaz o postavljanju Lorasa u Gardu, pa ga je baba sprečila (tu nisam siguran da li je već u tom trenutku znala da je igra sa udajom Sanse pala u vodu).Uglavnom, meni je ovo kilavo. Jeste tehnički manje-više ok snimljeno, ali generalno sam iz iščekivanja svake nove (ma kako iskasapljene) epizode došao u "svejedno" fazu. I to uglavnom opet zbog njihovih novokreiranih delova. Nekad se desi da su to prosto sitnice, pa se skupe. Ali recimo ovaj deo sa putovanjem Melisandre u Riverlands da nađe Gendryja (pomoću R'hlorovog GPS-a) mi je totalno off. Kapiram ja da im on služi kao zamena za Edrica Storma, ali i sam Edric Storm je bio tu sporedni lik koji je trebalo da posluži kao test i lakmus-papir za Stannisova ubeđenja - hoće li preći preko granice ili ne. S obzirom da je ovaj "Stannis" u seriji odavno prešao sve granice, nije mi jasno šta će im ovakav salto mortale oko zamene lika koji je, u principu, sporedan. Izgleda da za njih neće biti sporedan - ili će ga stvarno spaliti ili će se kvazi-Stannis "slomiti" (pretpostavljam da je to momenat u kojem pušta Davosa iz tjorke).Dijalozi u tom novosmišeljenom materijalu su takođe za fejspalm - Beniof i Vajs su takođe pisci, ne znam kako im to ne smeta. "Ti si veštica!" - "Mala, ne seri!"To isto tamo u sceni gde su Osha i Meera Reed; kao, u knjizi se nikad ne sreću, pa nemamo već izgrađen odnos i dijaloge između njih - daj, kao, pusti ih da se svađaju ko bolje dere zeca.Kapiram da ne mogu da prenesu sve, kapiram da moraju da naprave masivne rezove u radnji, ali poslednja odstupnica je menjanje likova - kad izmene likove, onda to više nije to. Od tih sitnih izmena u ovoj epizodi da recimo Sam ispada totalni kreten, koji ne zna ni za dragonglass šta je našao, kao ni vatru da upali - radi mu samo testosterom i pevanje (Prvi glas Westerosa). Kao, kod njih u Reachu nije toliko hladno, a i sluge pale vatru. Nema veze što je već neko vreme na Zidu, gde jeste hladno i gde je on drugima steward.Ili to sa Igritte - do sada je bila idealista, "mi biramo svog vođu", "slobodni smo" itd, ali je sad odjednom toliko očarana Džonovim konjelingusom, da je odlučila da mu progleda kroz prste što je još uvek crow i da se njih dvoje otisnu kao Romeo i Julija od obe Monteki i Kapuleti porodica (bolje reći kao Miki i Melori), sve ovo sa ratom je ionako sranje, sitan narod gine za račun vođa. Nakon tog istinskog i dubinskog vezivanja njih dvoje, baš me zanima kako nameravaju da ukenjaju Džonov beg odnosno odvajanje. S obzirom da je Orell još živ, verovatno će se potući njih dvojica, Orell gine, njegov orao grebe Džona po licu, koji ne podnosi da je ružan od ožiljaka baš sad kad je našao cupi i u afektu privremenog ludila beži niz proplanak. Što od ukupno četvoro alpinista ostavlja samo Tormunda i Igritte da napadnu Castle Black. Dozvoljavam kao mogućnost da u tom sukobu Džona i Orella neplanirano gine Igritte, jer je Džon ionako živu ne bi mogao ostaviti.I ona scena u KL - ok, Littlefinger je provalio ko ga druka Varysu, odlučio da likvidira Ros, ali da ju je dao baš Džofriju da je strelja samostrelom, bilo mi je malo previše. Džofri je bio mali sadista (sa naglaskom na "mali"), ali pre svega jedna velika kukavica. Da bi ga za neuku publiku nesposobnu za empatiju napravili dovoljno zlim, morali su da mu napakuju još svašta od seksualnih devijacija do toga da je "mastermind" zločina. Tu su sad scenu sa Tyrionom i Cersei, gde on nju pita da li je ona poslala Mandona Moora da ga ubije, skoro u dlaku iskopirali od one scene gde Tyrion pita Cersei da li je ona poslala ubicu da rokne Brana: Tyrion pita, Cersei ćuti, Tyrion zaključi da je to bio Džofri.Okej - bez brige, staću ovde. Idem da pijem kafu.

Link to comment

Cepidlačiš Razz, ali moram prvo da te ispravim za ovo poslednje - nije u knjizi Tyrion pitao Cersei za Branovog ubicu pa iz ćutnje zaključio da je to bio Joffrey, koliko se ja sećam on je to zaključio tek na predbračnom deljenju poklona, kad je Joff isekao knjigu koju mu je on poklonio i hvalio se da je "no stranger to Valyrian steel". A realno trebalo je da bude očigledno još od ranije, ni Jaime ni Cersei nisu toliko retardirani da nekakvom jeftinom ubici poklanjaju preskupi bodež da njime teatralno izvrši delo, kao da bi hteli da ostave svoj potpis. Mali Joffrey je jedini kandidat za tako glupav potez.Što se Jona i Ygritte tiče, ja sam stekao utisak da je ona svesna ne činjenice da je on dvostruki agent, nego činjenice da nije potpuno raskrstio sa Stražom - da još u velikoj meri oseća lojalnost prema njima i zato laže Tormunda da u Castle Black ima još hiljadu ljudi. Mislim da su i ostali wildlings svesni toga, ali mahom ga tolerišu jer misle da on više nema izbora - zapao je među njih kad je ubio Halfhanda, i sad mu samo treba vremena da se navikne, ali ne može nazad bez da ga tamo pogube. Zato ga svi osim Orela tolerišu takvog metiljavog. Sigurno ni Ygritte još nije svesna da je Jon planski ubio Halfhanda, uz njegovu dozvolu, i da aktivno planira da prebegne nazad u Stražu.Za novonapisane dijaloge i monologe si u pravu, stvarno su slabi. Arya i njena razmena sa Mel je skroz WTF (kao i cela ta situacija). Još joj ova kaže "We shall meet again", odakle im sad ta ideja? Nešto nisam ubeđen da GRRM u knjizi planira da se Arya i Melisandre ikad sretnu. I Littlefingerov monolog o haosu i usponu sa kraja epizode je bio izveštačen i teatralan, baš se trude da od njega naprave nekog stereotipnog mustache-twirling zlikovca :isuse: Valjda je najzad otišao iz King's Landinga pa ga neće biti u ostatku sezone.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
moram prvo da te ispravim za ovo poslednje - nije u knjizi Tyrion pitao Cersei za Branovog ubicu pa iz ćutnje zaključio da je to bio Joffrey, koliko se ja sećam on je to zaključio tek na predbračnom deljenju poklona, kad je Joff isekao knjigu koju mu je on poklonio i hvalio se da je "no stranger to Valyrian steel".
Nisam ni rekao "u knjizi". Ima scena u seriji kad Tyrion dolazi u KL kao vršilac dužnosti Ruke, pa pita seku ko je naručio smaknuće Brana, prosto da zna zbog koga ga je Catelyn uhapsila. Tyrion je pretpostavljao da je to bila Cersei, jer je znao da bi ga Jaime roknuo lično da je hteo. Pa je Cersei ćutala i onda je on kao skontao da je to bio mali. Sad kad razmislim, postojala je još jedna slična scena kad Tyrion pita Cersei da li je ona naručila masovno ubistvo Robertove kopiladi. Pa je opet ispalo da je to bio Džofri te da mami nije ni rekao.Svi se međusobno špijuniraju i znaju ko kakve poteze povlači, jedino niko ne zna ništa o Džofriju koji, igrom slučaja, sedi na tronu. (Ovo je više Martinu na račun).
Što se Jona i Ygritte tiče, ja sam stekao utisak da je ona svesna ne činjenice da je on dvostruki agent, nego činjenice da nije potpuno raskrstio sa Stražom...
Pa nisam ni rekao da je dvostruki agent, nego da ona kao zna da je on još uvek crow, odnosno da njegov prebeg više predstavlja pitanje preživljavanja, nego ubeđenja i srca. Mislim, taj njegov prelazak su ionako tako loše uradili, da ne znam da li bi iko sa pulsem (izuzev verovatno Džordža Lukasa) zaključio da je Snow tu bilo koga ubedio da je promenio stranu. Onaj izgovor sa Crasterovim sinovima i stavljanjem na stranu koja se bori za žive je jagoda na šlagu cele te papazjanije. Edited by Razzmatazz
Link to comment
S obzirom da je ovaj "Stannis" u seriji odavno prešao sve granice, nije mi jasno šta će im ovakav salto mortale oko zamene lika koji je, u principu, sporedan. Izgleda da za njih neće biti sporedan - ili će ga stvarno spaliti ili će se kvazi-Stannis "slomiti" (pretpostavljam da je to momenat u kojem pušta Davosa iz tjorke).
Imam ja 1 ideju - da sacekamo i vidimo sta ce biti. Znam, preventivno kenjanje po svemu jeste zabavnije, ali...
To isto tamo u sceni gde su Osha i Meera Reed; kao, u knjizi se nikad ne sreću, pa nemamo već izgrađen odnos i dijaloge između njih - daj, kao, pusti ih da se svađaju ko bolje dere zeca.
Sta fali toj sceni, bar je prosla Bechdel test iz prve? :D Ti mali character moments su neophodni svakoj seriji, pogotovo jednoj sa ovolikim brojem likova.
Okej - bez brige, staću ovde. Idem da pijem kafu.
Ti ovo zapravo gledas da bi imao materijala za ovaj stand up comedy performans. :D
Arya i njena razmena sa Mel je skroz WTF (kao i cela ta situacija). Još joj ova kaže "We shall meet again", odakle im sad ta ideja? Nešto nisam ubeđen da GRRM u knjizi planira da se Arya i Melisandre ikad sretnu.
Ja sam to shvatio kao foreshadowing za knjige.
Link to comment
Imam ja 1 ideju - da sacekamo i vidimo sta ce biti. Znam, preventivno kenjanje po svemu jeste zabavnije, ali...
Ruku na srce, kad bi izbacili preventivno kenjanje, nestalo bi 80% ovog (i sličnih) topića, od toga koga će kastovati za koju ulogu do "šta li će biti drugačije".
Link to comment

E da, zaboravio sam ubedljivo najgori detalj ove epizode: Sansina faca dok plače sva zajapurena. Nisam mogao da zaspem do tri ujutru.

Link to comment
Sta fali toj sceni, bar je prosla Bechdel test iz prve? :D Ti mali character moments su neophodni svakoj seriji, pogotovo jednoj sa ovolikim brojem likova.
Zec je bio mužjak - test failed <_<Ali meni je dobra scena. Za razliku od ogromne većine novih & nadograđenih likova, Osha mi se sviđa i svaki put me zanima šta se s njom dešava. Jedino joj zameram onu glupavu, glupavu rečenicu iz druge sezone o kometi koja najavljuje "one thing: dragons" :isuse:
Link to comment
E da, zaboravio sam ubedljivo najgori detalj ove epizode: Sansina faca dok plače sva zajapurena. Nisam mogao da zaspem do tri ujutru.
Čini mi se da su zato skratili Tyrionovu prošnju™, uz Sansu i Shae scena nije mogla da izdrži toliko high-school drama club emotivnih izvedbi. Bolje ništa nego to da gledamo...
Link to comment

Jaooo, pa meni se sve pomešalo u glavi. Knjige i serija.Hahahh, Lord Tajvin je homofob. Mislim da je postalo jasno koliko su epizode bez Stormborn dosadne.

Link to comment

Ja uopste ne kontam bas toliko hejlovanje Tivina. Sada mi se vec cini da je razlika izmedju njega i Stanisa ta sto je Tivin rodjen u zlatu, a Stanis sa starijim bratom.edit: Disclaimer: naravno da ne mislim tako, ali u pojedinim trenucima fakat ispadne pajac.

Edited by Fins fleet
Link to comment

dakle, pluhjedino valjali remzi i teon, ostalo khmsusret melisandre i mene™ -- what the hellmislim ajd neće da uvode onog edrica pa će gendryja, mada opet je bezveze, jedino ako njega kao stanis ne spase i ne vrati ga među bratstvo, ali svejedno je opet nekako bezvezepapazjanija sa mrtvom kurvom :isuse:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...