Jump to content

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Meni ova epizoda bila nako. Ni malo se nisam nauzbudjivala.
Kad smo već kod uzbuđivanja, kaži ti meni nešto, onako u poverenju, između nas dvoje (da drugi ne čuju): kad se tamo kod vas u studentskoj menzi naklopate pasulja, da li ti iz zajebancije dođe da - makar i samo sebi u bradu - povremeno kažeš "Drakaris!"?
Link to comment
Kad smo već kod uzbuđivanja, kaži ti meni nešto, onako u poverenju, između nas dvoje (da drugi ne čuju): kad se tamo kod vas u studentskoj menzi naklopate pasulja, da li ti iz zajebancije dođe da - makar i samo sebi u bradu - povremeno kažeš "Drakaris!"?
Nah. It's more like "shall we check our pigeonholes?".
Link to comment
Kad smo već kod uzbuđivanja, kaži ti meni nešto, onako u poverenju, između nas dvoje (da drugi ne čuju): kad se tamo kod vas u studentskoj menzi naklopate pasulja, da li ti iz zajebancije dođe da - makar i samo sebi u bradu - povremeno kažeš "Drakaris!"?
Vala u poslednje vreme bi morao po ceo dan da vicem to.
Link to comment

TMIUzbuđivanje na stranu, recite vi meni da li još važi da Red Wedding ostaje za sledeću sezonu? Ako je tako, nije mi najjasnije kako će da rastegnu preostalu radnju na pet epizoda. Jon, Ygritte, i ekipa imaju još svašta da odrade, i njihov suzni rastanak bi mogao da bude prigodno finale, ali šta će sa ovim na jugu (prestonica/riverlands)? Šta je još ostalo da se desi dole osim Moćine svadbe? :unsure:

Link to comment
Vala u poslednje vreme bi morao po ceo dan da vicem to.
Ti nisi Khaleesi. Ti bi mogao eventualno da vičeš "hear me roar" ili možda "Objection! Denied!".@Weenie:Minutažu mogu uvek da popune nekom svojom zaprškom. Tipa, da prikažu Roba kako plače na kiši, pa dolazi Kejtlin da ga teši nekom pričom iz njegovog detinjstva, pa da je on otera u materinu, pa onda pokuša žena da ga uteši time što je on kralj, stisne mu ručicu... Nekoliko scena iz Littlefingerovog kupleraja.Mogu da rastegnu putovanje Arye i Hounda ka Riverrunu. Mogu da potroše sad užasno puno vremena da objasne gledalištu (ili bolje reći ušeprtljaju se u pokušaju da objasne) plot sa Boltonima koji prethodi RW. Mogu da kolju Theona dve epizode. Iron Islands su zapostavili - Balon treba da skikne, treba da prikažu šta se dešava sa Ashom. Treba da ubace dalje putovanje harizmatičnog lika sa mog avatara ka prestonici. Bran putuje na sever. Sam i Jon putuju na jug. Svi negde putuju izgleda, osim mene.Ostaje da vidimo da li će u toku ove sezone da nas upoznaju sa Dornom i Martellovima ili su to ostavili za početak sledeće - videli smo da Myrcella odlazi, ali ne i gde. Je li stigla Merlinka do Yunkaiija u trećoj knjizi ili beše u četvrtoj?
Link to comment

Moraće da bude baš mnooogo zaprške, a koja je svrha? Stvar je u tome da koliko god rastegli npr. Hound-Arya putovanje ka Riverrunu, to vodi ka RW. Isto važi i za Robovo navodno pomirenje sa Frey familijom iz taktičkih razloga i (očekivano rastegnuto) vojevanje na zapadu. Šta god sve natrpali, to bi samo odložilo Red Wedding... dokle? Do druge-treće epizode u sledećoj sezoni? :blink:Kako misle da završe sezonu nekom impresivnom scenom, ako glavnu stvar ostavljaju za početak sledeće? Ne razumem u čemu bi bila poenta. Sklon sam da poverujem da će ipak RW biti u devetoj epizodi ove sezone (Rains of Castamere). To ostavlja desetu (Mhysa) za Daenerys i njen Lincoln-trip, slično kao što smo u prve dve sezone u devetoj gledali King's Landing (Nedovo pogubljenje, Blackwater) a u desetoj Essos (izlegnuće, napuštanje Qartha).(Što se tebe™ i Brienne tiče, stvar je još zanimljivija. Vi™ stižete u King's Landing taman na kraljevsku sahranu, znači kad se sve već izdešava na oba venčanja. To znači da je dobar deo i četvrte sezone vezan za Harrenhall. Šta će onda da rade do kraja treće?)Edit: Martells dolaze posle RW, taman za Joff-Margaery venčanje, mislim da Oberyn nije ni bio castovan za treću sezonu. Mau blitzkriegom osvaja ceo Slaver's Bay u trećoj knjizi, jer je u četvrtoj i nema.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Evo šta kažu sinopsisisi na winteriscoming.net:E6 - The Climb: Tywin plans strategic unions for the Lannisters. Melisandre visits the Riverlands. Robb weighs a compromise to repair his alliance with House Frey. Roose Bolton decides what to do with Jaime Lannister. Jon, Ygritte and the Wildlings face a daunting climb.E7 - The Bear and the Maiden Fair: Daenerys exchanges gifts with a slave lord outside Yunkai. As Sansa frets about her prospects, Shae chafes at Tyrion’s new situation. Tywin counsels the king, and Melisandre reveals a secret to Gendry. Brienne faces a formidable foe in Harrenhal.E8 - Second Sons: King’s Landing hosts a wedding, and Tyrion and Sansa spend the night together. Daenerys meets the Titan’s Bastard. Davos demands proof from Melisandre. Sam and Gilly meet an older gentleman.E9 - Rains of Castamere: N/AE10 - Mhysa: N/A

Link to comment

Ma znam ja gde šta u knjizi dolazi, to ne drži ove da neke (ne-ključne) stvari ispremeštaju. Tipa tog ubacivanja neke izmišljene scene iz Dorna, koja hronološki ne dolazi u sukob globalno sa radnjom, tj. dešava se pre KL venčanja. Ne kažem da će se to desiti, ali nije problem da se uradi, pošto su do sada imali i veće izlete od toga.Iskreno, ja mislim da će RW biti finale serije. Eventualno nakon toga scena Aryinog stizanja u luku odnosno ukrcavanja na brod za Bravos kao bukvalni kraj. Ali to samo eventualno, pošto vole da završe sezonu sa velikom scenom.

Link to comment

@Raz: Nema šanse da pokažu kako se Arya ukrcava na brod za Braavos, ona i Hound će tamo da putuju cele četvrte sezone. I u knjizi oni provedu dosta vremena zajedno, sećaš se da prezime u tamo nekom selu gde on cepa drva a ona cepa lutke drugih devojčica? Plus što mora da se ubaci moja omiljena scena u kafani.@khaleesi: Kakve bebe, njihovih 15 sekundi slave smo odgledali u prošloj epizodi, sad ima da spavaju do sledeće sezone. A zombiji su ja mislim on hold, bar dok se Jon & Stannis ne razračunaju sa wildlinzima. Bar će biti Coldhandsa...

Link to comment

ma crvena svadba mora biti "rains of castamere", nema apsolutno nikakve logike da ne budejedino mi je krivo što ću za Džofrijevu pitu morati da se načekam

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...