Jump to content

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

Pesmica je vise neki nod nama citaocima, ne mora ni sve biti objasnjeno. ^_^Sto se nase™ scene tice, stitove verovatno nisu koristili previse jer ocigledno nije trebalo puno da se raspadnu, cenim da su ih cuvali za hitne situacije. A za oklop bih rekao da nije zakrpljen, nije se bas najbolje videlo ali verovatno su hteli da izbegnu kadar unistenog oklopa a telu kao da se nista nije desilo pa su zamaskirali celu stvar:EhD7dLZ.jpgLorasa zene verovatno da bi imao sta da radi, u knjigama bas nije preterano zastupljen. Samo se nadam da cemo ipak dobiti onu scenu sa njim, Jaimejem i belom knjigom...

Edited by Calavera
Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

1) Beric vs. Hound scena je vizuelno očajna. Dali su im štitove, a onda im rekli da se bore kao da su iz Tri musketara, sve mačem o mač :isuse: Iz nekog neobjašnjivog razloga su im dali oklope iako ih u knjizi ne nose, a onda kad Hound poseče Berica kroz mač, oklop, kost, i sve ostalo... Thoros ga momentalno vrati u život i nekako mu zakrpi oklop :isuse:
Sto bre, bas je bila uzbudljiva scena, za razliku recimo od, pa svih prethodnih fajtova jedan na jedan u seriji :D
Link to comment

Pa gvirnem ponekad, iako nisam odmakao dalje od prve knjige! Ali gvirim obazrivo, cim primetim da se mozda pominje nesto znacajno ja skrecem pogled ko Dzon Snou sa gole Jigrit :D

Link to comment

Ja ti moram savetovati da prestanes u roku od odmah, pred kraj sezone ima 1 hepening™ za koji ce biti zao ako te ne uhvati nespremnog. Ako vec ne znas o cemu je rec, je li... <_<

Link to comment

Ih, ti si srecan covek. Tesko je ostati cist pored onolikih jucub™ komentara i ostalih crnih rupa interneta. Ali dokle ces izazivati sudbinu i otvarati ovaj topic? :(

Edited by Calavera
Link to comment
Sto se nase™ scene tice, stitove verovatno nisu koristili previse jer ocigledno nije trebalo puno da se raspadnu, cenim da su ih cuvali za hitne situacije. A za oklop bih rekao da nije zakrpljen, nije se bas najbolje videlo ali verovatno su hteli da izbegnu kadar unistenog oklopa a telu kao da se nista nije desilo pa su zamaskirali celu stvar:
To se tako ne radi, pobogu. Stvar je u tome da ti teški mačevi vrlo lako puknu ako se par puta udari jednim o drugi - sve te scene gde se srednjevekovni ratnici bore tako što lupetaju mačem o mač po sto puta su produkt modernog doba, deluju filmskije™ i ništa drugo nije važno. Ali onda im bar ne treba dati štitove! Niko sa štitom na jednoj ruci i mačem u drugom ne bi lupao svojim mačem o protivnički. Štitovi su drveni i isto se lako raspadnu, ali bar te neko vreme brane - i nećeš ostati nenaoružan ako nemaš sreće da se tvoj mač prvi polomi.Za oklop je prosto smešan detalj, zasečem™ te™ očigledno preko ramena pa negde do pola grudnog koša, minut kasnije ti™ ustaješ a oklop kao nov :lol: Zar ne bi bila bolja scena kao u knjizi, gde se Hound buni što ga teraju da se bori bez oklopa, čovek nije navikao na to? Takođe mi je bezveze (a ovo je još sitnija sitnica) što se svim zatvorenicima dozvoljava da ostanu u oklopu :isuse: U ovoj epizodi Hound, u prethodnoj Brienne... Bar da im vezuju samo ruke, ali ne - vezuju se skroz ukrug, preko grudi i leđa. Čemu služi konopac vezan preko metala?! Čovek unutar oklopa ga ne bi ni osetio, a prilično sam siguran da ne bi imao problema da ga razlabavi.
Link to comment

Jebiga, nisam upucen u srednjevekovne finese ratovanja. Ali to za oklop nisu istine™, vidi se na onoj slici gore da nije bas onakav kakav je bio kad sam™ ga kupio. Ali da, bilo bi bolje da su batalili oklope i stitove altogether... u najgorem slucaju nam se bar ti ne bi nervirao. :Dedit: bolje da ti odgovorim ovde nego na onoj temi, poenta beba u teglama je da nam brzo i show don't tell tehnikom pokaze kako Selyse nije bas sama sa sobom u glavi, ne zaboravi da je ovo prvi put da je vidimo.

Edited by Calavera
Link to comment
edit: bolje da ti odgovorim ovde nego na onoj temi, poenta beba u teglama je da nam brzo i show don't tell tehnikom pokaze kako Selyse nije bas sama sa sobom u glavi, ne zaboravi da je ovo prvi put da je vidimo.
...u ovoj sezoni, raaaaight?
Link to comment

Uopste. Jedino ako racunas ono na pocetku druge sezone kad upoznajemo celu ekipu na Dragonstoneu, ali tad je bila samo neka zena uz Stannisa, nismo joj ni lice fino videli koliko se secam. Cini mi se da je ta uloga recastovana pred ovu sezonu.

Link to comment
Uopste. Jedino ako racunas ono na pocetku druge sezone kad upoznajemo celu ekipu na Dragonstoneu, ali tad je bila samo neka zena uz Stannisa, nismo joj ni lice fino videli koliko se secam. Cini mi se da je ta uloga recastovana pred ovu sezonu.
ja bi reko da je ipak bila speaking part, ali možda se ja krivo sjećam.
Link to comment

Nije bila speaking part definitivno, ovo joj je debi. Ali mrtve bebe u tegli, to je više Walking Dead trenutak nego GoT. Koliko se ja sećam knjige, žena nije bila stvarno luda, samo malčice religiozno fanatična - a ovo implicira da je držala decu u teglama i pre Melisandre.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Ko da je Selyse neki popularni lik pa da kazes da ti je zao sto su je upropastili u seriji... <_< Ja cu uvek vise ceniti kad nam nesto pokazu umesto da dijalogom prenesu poentu, a bebe u tegli proturaju tu poentu samo tako.

Link to comment

Ukinuli Willasa Tyrella pa tovare na sirotog Lorasa sve Willasove stvari - i ponuda za Sansu i potencijalni brak sa Cersei. Pitam se kako će objasniti animozitet između Red Vipera i kuće Tyrell? Umesto da je Oberyn odkripelovao Willasa, biće da je Oberyin jednom tokom bioskopske predstave Lorasu uvalio žvaku u kosu.edit: i šteta da su Tyriona bacili u drugi plan, baš time što Dinkliđa ubacuju "na silu" u scene u kojima je samo statista.

Edited by Razzmatazz
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...