Jump to content

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

Meni to sa Varysom i vladikom u kutiji ne smeta, lepo dođe da ispriča svoju priču. Ni to sa Podrikom.Malo smeta taj fuš sa nuđenjem Lorasa, iako je i u seriji jasno istaknuto više puta da Kingsguard ne mogu da se žene ni nasleđuju imanja. Mislim da je čak baba Olana u jednoj epizodi bila pomenula Lorasovog burazera kao naslednika Highgardena, u onom dijalogu kad je pričala kako joj je sin Mace oaf, a da joj je i muž bio takav kad je skiknuo sa litice u toku lova. BTW, neverovatno je kad staviš Sansu i Margery jednu pored druge kako Sansa ispadne najobičniji balvan u svakom smislu.U Astaporu su napokon malo docrtali masu iz daljine i već se dobija malo drugačiji utisak. Iako je trebalo jasnije prikazati da je ceo Astapor gorio, da su svi robovi pokokali svoje vlasnika u opštoj pobuni, krkljancu i pokolju, a ne da samo onako dubrovački zapale dve gume sa strane.I, naravno, polako izlazi na videlo da je Džejmi najgotivniji lik.

Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Meni to sa Varysom i vladikom u kutiji ne smeta, lepo dođe da ispriča svoju priču. Ni to sa Podrikom.Malo smeta taj fuš sa nuđenjem Lorasa, iako je i u seriji jasno istaknuto više puta da Kingsguard ne mogu da se žene ni nasleđuju imanja. Mislim da je čak baba Olana u jednoj epizodi bila pomenula Lorasovog burazera kao naslednika Highgardena, u onom dijalogu kad je pričala kako joj je sin Mace oaf, a da joj je i muž bio takav kad je skiknuo sa litice u toku lova. BTW, neverovatno je kad staviš Sansu i Margery jednu pored druge kako Sansa ispadne najobičniji balvan u svakom smislu.U Astaporu su napokon malo docrtali masu iz daljine i već se dobija malo drugačiji utisak. Iako je trebalo jasnije prikazati da je ceo Astapor gorio, da su svi robovi pokokali svoje vlasnika u opštoj pobuni, krkljancu i pokolju, a ne da samo onako dubrovački zapale dve gume sa strane.I, naravno, polako izlazi na videlo da je Džejmi najgotivniji lik.
Ово са Подриком није ни на нивоу шала из мајсторске да не кажем аутомеханичарске радионице. Што се Лораса тиче, он још увек није у Гарди, тако да је то толико колико уверљиво. Какве су биле ове досад епизоде ова чак и пристојна.
Link to comment
Ово са Подриком није ни на нивоу шала из мајсторске да не кажем аутомеханичарске радионице. Што се Лораса тиче, он још увек није у Гарди, тако да је то толико колико уверљиво. Какве су биле ове досад епизоде ова чак и пристојна.
Pa morali su se držati autentičnog Martinovog pisanja...oh, wait...
Link to comment
mislim da je Mau ovlazila na kraj epizode... odlicno odradjeno :Dostalo, nah... kad ce vise taj Red Wedding?
pa valjda u onoj epozodi "Rains of Castamere"nego Džofrija će nam po svemu sudeći ostaviti za sledeću sezonu
Link to comment

Zar? Ja sam nekako zaključio da će Purple Wedding (Joff+Margaery) biti finale ove sezone.Nego, kako ti se čini gif gore? Meni se baš sviđa, iako sam zaboravio pola tih nadimaka koje je izmišljala za sebe...

Link to comment

Bice u sledecoj, cisto da dodatno namuce necitaoce™. Nama bar posle red weddinga nije trebalo mnogo da dodjemo do te utehe, njima ce se patnja protegnuti na celu godinu. :D

Edited by Calavera
Link to comment

prekinuo sam da citam ovaj vip dok ne zavrsim i petu knjigu, al moram da primetim da mi pomalo zao onih iz obicnog topica sto navijaju za rob.a ima silno da se razocarajuinace, cetvrta knjiga smoooor, a ima i gomila kilavih delova(npr. ceo deo o brienne je vrlo upitan)nekako me podseca na SW3 - razglaba o nebitnim delovima a onda se stosta desi neverovatnom lakocom. mozda najbolji primer toga je u trecoj, kad je biran jon za komandanta zida. svi kandidati su veverice koje poveruju debelom semu, koji nije u stanju da slaze sta je jeo za dorucak...

Link to comment

Shireen :heart: je pravi secer i ima predivan glasic, sad mi je jako drago sto je nisu isekli (a Patchfacea izgleda da jesu, win-win sto se kaze).Epizoda je fino tekla i delovala povezanije nego inace. Lepo je sto su se malo pozabavili istorijom Westerosa sa Jaimejevom pricom i razgovorom kraljicinih savetnika, toga je prilicno manjkalo do sada. Bryan Cogman zna kako se pise scenario za ovu seriju, bas bi mu mogli dati vise od 1 epizode po sezoni.

Link to comment

Slažem se za Shireen i pesmicu, mada tekst nema nimalo smisla bez Patchfaceovog backgrounda.Generalno sam zadovoljan epizodom, iako se skoro ništa nije desilo. Imam par nitpicks, naravno, ali ništa naročito.1) Beric vs. Hound scena je vizuelno očajna. Dali su im štitove, a onda im rekli da se bore kao da su iz Tri musketara, sve mačem o mač :isuse: Iz nekog neobjašnjivog razloga su im dali oklope iako ih u knjizi ne nose, a onda kad Hound poseče Berica kroz mač, oklop, kost, i sve ostalo... Thoros ga momentalno vrati u život i nekako mu zakrpi oklop :isuse: 2) Loras + Cersei, WTF? Zašto su toliko zapeli da prižene Cvetka? Znam da je u knjizi Tywin rekao Cersei da će opet da je uda, ali sigurno ne za Lorasa. Sad već otvoreno govore da je on heir to Highgarden i poželjna udavača, šta bi sa mestom u Kingsguard?Sve ostalo mi je OK. Rob-Karstark scena je lepo preneta iz knjige, mada je Madden previše teatralan u svakoj svojoj rečenici. Mormont-Selmy scena mi se svidela, kao i Dany-Gray Worm. Jaime-Brienne kupanje je ispalo odlično, Jon-Ygritte ne baš toliko.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...