Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mene taj domaći prevod malo nervira. Pored tih izgovora imena (npr. Tajvin vs Tivin) baš mi smeta prevođenje nazivi reka, planina i drugih geografskih elemenata, kao i nazivi zamkova i drugih stvari. Ma kako pojedini od njih maštoviti bili.
Meni je to najgore u SoIaF. Zato sam na kraju i čitao na engleskom, apsolutno nisam mogao da svarim Zimovrelo i slična sranja. Ipak ovo nije slovenska bajka.
Link to comment

Pa nije ni engleska period drama da bi se prestonica zvala Kings Lending a obližnje ostrvo Dregonston.Adaptacija imena je u ovakvim slučajevima neophodna, previše ih ima deskriptivnih da bi se ostavljali originali. Jedina alternativa bi bila da kad god se pojavi neko ime novog mesta lupaš fusnote u kojima objašnjavaš šta to ime na engleskom znači...

Link to comment

Sad već idemo u prevodilačke vode koje imaju svoja pravila. Po meni lično treba samo biti konzistentan - ako prevodiš imena, onda ih prevodi sva, ne samo ona koja ti se čine pogodnima zbog deskriptivne prirode. Ili ih ne prevodi, nego ih transkribuj. Kako bilo, samo da je dosledno nekom pravilu.Jesu li u našem izdanju prevodili i Blackwood, Darkstar, Gardeners itd?

Link to comment

Nemam pojma, nisam čitao na srpskom ništa osim prve knjige, ostalo sam samo na preskok da bih video da li je stvarno toliko loše kao što se priča (a jeste). Čini mi se da je adaptirano svugde, čak i tamo gde baš nije trebalo (pomenuti Casterly Rock - Livačka stena).

Link to comment
daeny :wub:
Nije loše izgledalo, moglo je samo malo... masovnije. Ovako ispade da je osim Unsullied bilo još 5-6 ljudi u Astaporu. I žao mi je što se nije Drogonu obratila po imenu kad mu jerekla "dracarys", zmajići su malo bezlični ovako no-name.Hound se nabesedio više nego u prve dve sezone zajedno :D Beric deluje OK, mada su stvarno mogli da nađu nekog sasušenijeg u licu.Scena kod Krastera mi se isto svidela, samo ovaj lik što ga izbode se valjda prvi put pojavio na ekranu? :unsure:Nitpick du jour: Zašto Margaery nudi Sansi brak sa Lorasom, zar je stvarno previše komplikovano da ima još jednog brata kod kuće? U knjizi je Sansa umislila da joj nude Lorasa, pa se posle malo razočarala kad su joj rekli da bi da je prižene za Willasa Tyrella ili kako se već zvao. S tim u vezi, da li je Loras ovde uopšte Kingsguard? Nije nosio plašt ove sezone kad je vodio Sansu do babe... bila bi šteta da ne vidimo njegovu interakciju sa Džejmijem posle. Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Legenda o Podu se siri... ^_^Jedina zamerka na epizodu je sto je Varys morao da ima tog carobnjaka sto ga je poevnusio™ u tom kovcegu, tokom cele scene se nadam da nije jer je bilo ocigledno, a bilo bi bolje da ostane nerazreseno, ali ne, Varys je svemocan. <_< Sve ostalo super, poslednja scena medju 3 najbolje u seriji do sad. Steta sto kraljica nece jos dugo biti zanimljiva, jos malo i eto nama Daarija i uzdisanja za njim...

Edited by Calavera
Link to comment

Neće to sa Dariom odmah, ima još dva grada da osvoji pre nego što uđe u odloženi pubertet krajem četvrte sezone.Meni se to sa Podom ne sviđa, OK je bilo kao one-off zajebancija, ali sad izgleda prave neki podzaplet oko te besmislice...Za Varysa si u pravu da nema smisla, slučajno je držao lika u kovčegu i čekao trenutak da neko dođe da ga pita o osveti :isuse:

Link to comment

To sa Podom je bilo cisto onako da ovo dvoje zapodenu diskusiju, sumnjam da je neki podzaplet. Meni ne smeta, malo comic reliefa je uvek dobrodoslo u ovakvoj seriji.

Edited by Calavera
Link to comment

Vini, Ljoras jeste u Kingsguard, secas se one epizode posle KL bitke da ga je dzofri postavio, a onda ovaj ponudio Mardz da mu bude zena.Inace, epizoda pokidala. The game is on!!! :D

Link to comment

Jesu, bokte. :oNe secam se da li je do sada u seriji to pominjano kao cinjenica. Kad je ono Tirion pricao sa Lordom Tajvinom oko preuzimanja Livacke Stene, je l bese napomenuo da Dzejmi ne sme da se zeni, niti da stvara imanje?

Link to comment

Mislim da Tyrion nije rekao ništa, ali Tywin i onako planira da Jaime izignoriše te zakletve, da ostavku i preuzme Casterly Rock. (Što saznamo kasnije, kad ga on neočekivano odbije.)Ovo za Lorsa, možda ga trnove ružice nude zato što znaju da je Sansa idiot, računaju da joj neće pasti na pamet... ali bolje bi bilo kao u knjizi, da su joj ponudile Tyrell brak bez specifikacije. Možda nisu hteli da komplikuju, pošto izgleda da taj plan puca već u sledećoj epizodi kad Tywin sazna (i odluči da ženi sina).

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...