Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ne verujem to za Stanisa; Martin se, kad je trebalo, nije libio da direktno prikaže i mnogo gore stvari. Poenta Stanisa kao lika među svom tom šumom različitih ljudi je bila u tome da bude uštogljeni drkadžija, koji kao stari JNA kadar drži uvek zakopčanu svu dugmad košulje skroz do adamove jabučice. Verujem da između njega i Melisandre postoji veza, jedna uvrnuta veza sa paljenjem na moć i druge stvari, a ne tako prizemne i telesne. Kao onaj par na internetu što sebi više puta u toku dana rade enemu sa kafomEh da, ne samo da mi generalno casting za Manceta nije legao, nego mi sad iz epizode u epizodu smeta što ovaj drugi tip glumi Tormunda kao da je neki sajko iz one zatvorske hispano nacho bande, El Loco. Umesto da je onako tipično kafanski loudmouth tip, koji je u suštini dobričina.@Mau:Ide nekako - za sada sa zlatnom idu samo space i enter, ali vežbam svako veče sa ser Ilinom Pejnom da mi leva bude kao nekad desna.

Link to comment
@Calavera: Jesi video što ti je buckast Berik, jebote?! Kao da ga Ivica Dačić glumi...
Nisam jos proucavao preview temeljno, ali zato jesam primetio da se dobri Barristan prilicno podgojio.Nnnnego, cudi me da nikom nije smetala ta pesma u end creditsima? Meni je kontrastni efekat bio super, jos da nisam ranije znao sta me ceka, 1 uzitak bi bio potpun. <_< Edited by Calavera
Link to comment

@Razz:Čekaj, ti stvarno misliš da Book Stanis ne jebe Book Melisandre? :blink: Svaki takav uštogljeni drkadžija ima neku red priestess sa kojom može da se opusti iza zatvorenih vrata, veruj mi na reč.Za Tormunda si potpuno u pravu, zato sam i odustao od njega na avataru. Ispade više Magnar of Thenn, ili kako se već zvao onaj što se u knjizi penje preko Zida - ćutljiv, mrk, i neizrečeno zajeban <_< Možda će malo više da progovori kad budu bili na putu dole, ali nešto nisam ubeđen. Ne znam kako će da nameste da preživi kad ih Jon bude zajebao - neće valjda da pobegne, pa se opet penje preko Zida i putuje na sever do Manceta? :blink: Ako bude zarobljen, neće moći da posluži svrsi kao Mance umesto Manceta kad Stannis & co. stignu. Ali to je još daleko.@Calavera: Jednooki bradonja na 0:18 na kog se dere Hound - nema ko drugi da bude osim Berika. Neće valjda sad da uvode Sedmožičnog Tomu, Lema Lemoncloaka, Harwyna i ostale...Pesma mi deluje OK, ne znam zašto bi smetala kad idu end credits. Bolje ide uz rukosek nego neko tugaljivo cinculiranje koje obično puštaju.

Link to comment

Da, verujem da Stanis u knjizi ne jebava Melisandru. Verujem da ga žene ne interesuju mnogo (na drugačiji način od Renlija, naravno), da se oženio i napravio dete onom florentskom teletabiju sa velikim ušima samo zato što se to od njega očekivalo. Da nije švrćkao po kuplerajima kao Robert, niti jebavao poslugu - to nije ispravno, nije po pravilima i normama, to automatski nije Stanis. Verujem da su Stanis i Melisandre u vezi, ali ne takvoj banalnoj seksualnoj vezi. Kao što pokušavaju u seriji da prikažu kako će Mardžori i Džofri imati vezu, ne baziranu na seksualnoj privlačnosti, nego na zajedničkom mučenju mačaka, mislim da je u u knjizi takođe između Stanisa i Melisandre postoji neki tako uvrnuti transcendentalni link koji uključuje priču o kraljevskoj krvi, legendu o Azor Ahaiju, religiozno-vatreni mambo-džambo itd, koji nalazi plodno tle kod Stanisa zbog njegovog osećaja za "what's right" i njegovom potisnutom besu zato što je stalno bio "drugi najbolji", što nije dobio Storm's End itd itd, pa sad misli da je došlo njegovo. To je ključalo u tom čoveku godinama. A Melisandre je prosto krusejder, koja je na unapred zacrtanoj misiji koja treba da spase svet od nailazećeg dooma. Takva vrsta mentalne veze je toliko neortodoksna, da čak i po Stanisovim strogim kriterijumima ne ugrožava njegov zvanični brak, jer nisu u direktnoj koliziji.Plus to, radi se i o okolini. Čak i da je Melisandre uspela da obradi Stanisovu ženu i ubedi je da je deo religije i uspeha to da mora da se jastuči sa njenim mužem, nešto sumnjam da je ubedila i Queen's Men, King's Men odnosno sve ostale manje i veće vazale kao i prateću vojsku. To bi bila javna tajna, svi bi znali o tome - i to ne samo u okviru Dragonstone dvora, nego i širom Westerosa.

Link to comment

Kasnim, odgledana druga.- nije uopšte loše ispalo pojavljivanje Jojena i Meere, malo sam se plašila kako će to izvesti pošto ih nije bilo u drugoj sezoni- druženje Teona i Remzija bi moglo biti interesantno iako je izmenjeno- Arja & drugari ok, Bratstvo ok- Catelyn smara kao i uvek, i čemu opet ubacivati priču kako ne voli Džona <_<, mnogo glupo- to što je Shae rekla Sansi da se pazi Littlefingera još i ajde, ali da priča o tome i Tirionu kako moraju da čuvaju Sansu i blabla, a i kao je malo ljubomorna na Sansu :isuse: a i na druge kurve, sve u svemu takođe mnogo glupo- ne znam kuda vodi Džofrijevo igranje sa samostrelom, možda da bi Margaery kao bila sigurna da jeste psihopata

Link to comment
mislim da je u u knjizi takođe između Stanisa i Melisandre postoji neki tako uvrnuti transcendentalni link koji uključuje priču o kraljevskoj krvi, legendu o Azor Ahaiju, religiozno-vatreni mambo-džambo itd, koji nalazi plodno tle kod Stanisa zbog njegovog osećaja za "what's right" i njegovom potisnutom besu zato što je stalno bio "drugi najbolji", što nije dobio Storm's End itd itd, pa sad misli da je došlo njegovo. To je ključalo u tom čoveku godinama.
Sve tačno, ali kako misliš da ga je ona uvukla u tu Chosen One priču ako ne vaginalno? On je u startu bio vrlo skeptičan i čak podrugljiv, onda smo saznali da obožavanje Rlrlrlrlr uključuje pravljenje beba Melisandri, a posle toga nije imao ni jednu jedinu primedbu na njen fanatizam, skroz se uživeo u ulogu. Kad čoveku od 50 godina nešto prvi put probudi libido, poverovaće u šta god mu ponudiš kao izgovor. Stannis ni ne vidi razliku između Melisandre kao ljubavnice i Melisandre kao sveštenice, u tome je stvar.
Plus to, radi se i o okolini. Čak i da je Melisandre uspela da obradi Stanisovu ženu i ubedi je da je deo religije i uspeha to da mora da se jastuči sa njenim mužem, nešto sumnjam da je ubedila i Queen's Men, King's Men odnosno sve ostale manje i veće vazale kao i prateću vojsku. To bi bila javna tajna, svi bi znali o tome - i to ne samo u okviru Dragonstone dvora, nego i širom Westerosa.
Što se tiče diskrecije, zar ti sumnjaš da se okolo priča svašta o Stannisu i Crvenoj Veštici? U Davosovoj blizini verovatno ne smeju da tračare (to je kao da pričaju Stannisu direktno) pa zato nismo čuli, ali kladio bih se da su svašta iskonstruisali na temu njih dvoje iza zatvorenih vrata.
Link to comment
Sve tačno, ali kako misliš da ga je ona uvukla u tu Chosen One priču ako ne vaginalno? On je u startu bio vrlo skeptičan i čak podrugljiv, onda smo saznali da obožavanje Rlrlrlrlr uključuje pravljenje beba Melisandri, a posle toga nije imao ni jednu jedinu primedbu na njen fanatizam, skroz se uživeo u ulogu.
On jeste bio u početku vrlo suzdržan, više je bio u fazonu "ako pomaže mojoj stvari, neka je". Ali ne verujem da je njegova "spoznaja" bila trpalačke prirode. Prosto ga je uvukla u gledanje vatre, ko zna da li je iskoristila neki od onih svojih praškova iz svojeg kovčega ili je stvarno iskoristila neku "magiju" da ga gurne preko ivice (zmajevi su se taman u tom trenutku bili pojavili, vreme od kada su njene čini postaje mnogo jače). I tek kad je video svojim očima, Stanis je počeo polako da veruje u priču.Mislim, i Davos je bio skeptik, mislio je da je to sve hokus-pokus i mambo-džambo neke egzotične religije - ali kad je video šta je izašlo iz Melisandrine plondže, počeo je da veruje da tu ima nešto više od prazne priče. Ili mislis da ju je i Davos povalio?
Što se tiče diskrecije, zar ti sumnjaš da se okolo priča svašta o Stannisu i Crvenoj Veštici? U Davosovoj blizini verovatno ne smeju da tračare (to je kao da pričaju Stannisu direktno) pa zato nismo čuli, ali kladio bih se da su svašta iskonstruisali na temu njih dvoje iza zatvorenih vrata.
Ne mogu da nagađam tako nešto, koristim samo informacije koje su napisane. A napisano je da ljudi govore samo "Stanis sluša samo Melisandre", ne "Stanis razbija ovu čarobnicu".Moguće je da je Martin zamislio da se oni teslače, ali ne vidi se eksplicitno, niti mi to deluje kao jedino isključivo objašnjenje za Stanisovo pokrštavanje. Prosto nisam imao utisak da je Stanis seksualan tip u bilo kojem smislu. Pre izrazito aseksualan.
Link to comment

Kako god da okreneš, Stanis u knjizi nema blage veze sa ovim što vidimo ovde. Ovde vidimo tinejdžera koji luduje za nekom ultra-zajebanom i nedostupnom ribom, i koji...pa, koji ne radi baš ništa osim toga. Tako da je svaka diskusija bespredmetna. A kako je to Martin zamislio - verovatno nikako, nego je namerno ostavio da o tome raspravljaju zaludni fanovi. Pisci tih serijala stalno to namerno rade, ne vidim tu ništa čudno.

Link to comment
BTW, je li neko primetio da mala Mejsi Vilijams (što igra Aryu) bolje izgleda u odelu dečaka, sva musava i prljava, nego sređena, oprana i u haljni po ovim intervjuima?
to su samo tvoje homosexualne sklonosti. ko da ti incest nije bio dovoljan. zajebaces i katolicke svestenike jbt...
Da, verujem da Stanis u knjizi ne jebava Melisandru.
mmmm, da, igraju se potapanja brodova kada su iza zatvorenih vrata... nema tu pravilno,/nepravilno, jerbo svaki muskarac je napravljen po istom postulatu. on kada moze da jebe, on jebe. i Jon je kao sav ispravan i po PSu, ali naravno da je jebo kada je mogao iako to nije po PSu. jebe i Tywin i to ne samo u prenesenom znacenju...
Link to comment

Pa sad, kod Martina ne jebe svaki. Izvadio si sad Džona kao neki primer, a njegovo jebavanje je jedno od tri eksplicitna trpanja u pet knjiga (ne računajući Tiriona u statistiku).

Link to comment

Šta mislite, da li je Martin zamišljao Tirionovu kitu kao proporcionalnu njegovoj patuljastoj veličini, još manju, ili ekstremno veliku kao svojevrsni kontrast njegovoj pojavi?

Link to comment
Meni najbolja scena sa small councilom, pogotovo kad Tirion privlači stolicu, sa sve škripanjem i sarki komentarima. Astapor dobar, Riverrun dobar, Brotherhood dobri.Ali eto, da ne bude da sam sve nahvalio - skenjali su Stanisa i Manceta kao i obično. I iskreno se nadam da znaju kuda idu sa Remzijem.BTW, je li neko primetio da mala Mejsi Vilijams (što igra Aryu) bolje izgleda u odelu dečaka, sva musava i prljava, nego sređena, oprana i u haljni po ovim intervjuima?
После очајне прве две епизоде, трећа која је тек нешто боља чини се као некакав свемирски помак. Сцена са састанком савета је једино онако вредна пажње, Кастер и његове жене и Дебели Сем који изгледа да мантално заостао су дно дна. Подриково скидање мрака, сан сваког гика који чита Мартинова писанија. :fantom:
@Razz:Čekaj, ti stvarno misliš da Book Stanis ne jebe Book Melisandre? :blink: Svaki takav uštogljeni drkadžija ima neku red priestess sa kojom može da se opusti iza zatvorenih vrata, veruj mi na reč.Za Tormunda si potpuno u pravu, zato sam i odustao od njega na avataru. Ispade više Magnar of Thenn, ili kako se već zvao onaj što se u knjizi penje preko Zida - ćutljiv, mrk, i neizrečeno zajeban <_< Možda će malo više da progovori kad budu bili na putu dole, ali nešto nisam ubeđen. Ne znam kako će da nameste da preživi kad ih Jon bude zajebao - neće valjda da pobegne, pa se opet penje preko Zida i putuje na sever do Manceta? :blink: Ako bude zarobljen, neće moći da posluži svrsi kao Mance umesto Manceta kad Stannis & co. stignu. Ali to je još daleko.@Calavera: Jednooki bradonja na 0:18 na kog se dere Hound - nema ko drugi da bude osim Berika. Neće valjda sad da uvode Sedmožičnog Tomu, Lema Lemoncloaka, Harwyna i ostale...Pesma mi deluje OK, ne znam zašto bi smetala kad idu end credits. Bolje ide uz rukosek nego neko tugaljivo cinculiranje koje obično puštaju.
Da, verujem da Stanis u knjizi ne jebava Melisandru. Verujem da ga žene ne interesuju mnogo (na drugačiji način od Renlija, naravno), da se oženio i napravio dete onom florentskom teletabiju sa velikim ušima samo zato što se to od njega očekivalo. Da nije švrćkao po kuplerajima kao Robert, niti jebavao poslugu - to nije ispravno, nije po pravilima i normama, to automatski nije Stanis. Verujem da su Stanis i Melisandre u vezi, ali ne takvoj banalnoj seksualnoj vezi. Kao što pokušavaju u seriji da prikažu kako će Mardžori i Džofri imati vezu, ne baziranu na seksualnoj privlačnosti, nego na zajedničkom mučenju mačaka, mislim da je u u knjizi takođe između Stanisa i Melisandre postoji neki tako uvrnuti transcendentalni link koji uključuje priču o kraljevskoj krvi, legendu o Azor Ahaiju, religiozno-vatreni mambo-džambo itd, koji nalazi plodno tle kod Stanisa zbog njegovog osećaja za "what's right" i njegovom potisnutom besu zato što je stalno bio "drugi najbolji", što nije dobio Storm's End itd itd, pa sad misli da je došlo njegovo. To je ključalo u tom čoveku godinama. A Melisandre je prosto krusejder, koja je na unapred zacrtanoj misiji koja treba da spase svet od nailazećeg dooma. Takva vrsta mentalne veze je toliko neortodoksna, da čak i po Stanisovim strogim kriterijumima ne ugrožava njegov zvanični brak, jer nisu u direktnoj koliziji.Plus to, radi se i o okolini. Čak i da je Melisandre uspela da obradi Stanisovu ženu i ubedi je da je deo religije i uspeha to da mora da se jastuči sa njenim mužem, nešto sumnjam da je ubedila i Queen's Men, King's Men odnosno sve ostale manje i veće vazale kao i prateću vojsku. To bi bila javna tajna, svi bi znali o tome - i to ne samo u okviru Dragonstone dvora, nego i širom Westerosa.
Kako god da okreneš, Stanis u knjizi nema blage veze sa ovim što vidimo ovde. Ovde vidimo tinejdžera koji luduje za nekom ultra-zajebanom i nedostupnom ribom, i koji...pa, koji ne radi baš ništa osim toga. Tako da je svaka diskusija bespredmetna. A kako je to Martin zamislio - verovatno nikako, nego je namerno ostavio da o tome raspravljaju zaludni fanovi. Pisci tih serijala stalno to namerno rade, ne vidim tu ništa čudno.
Станис постаје карикатура оног лика из књиге, као што и је и Мелисандра. Он њу занима као Азор а не као баја који може да таслачи по васцелу ноћ. Да јој је до тога отишла би она до Биберчета већ. Све остало Размазани указао™.
Link to comment

Gotova i treća, konačno.Prilično dobra, jes da je bilo dosta kurvi ali ok je :DPriču sa Remzijem i Teonom me živo zanima kako će ispetljati, interesantno jeste ali se nadam da neće zbrljati. Tj u prethodnoj epizodi mi je bilo super, sve je savršeno bilo u funkciji njegovog sadizma i igranja sadističkih igrica, ali sada ovo sa ubijanjem ovih u šumi, valjda se neće preigrati.Riverrun je super (i Edmure odlično smotan), nezavisno bratstvo koje je kidnapovalo mene™ i dalje odlično, Astapor i dalje odličan, Hasan seckati je baš dobro ispao (i Hasan i seckanje).Jedino:- divljaci su mi nešto mlaki, trebalo bi malo više napetosti u celu situaciju, plus da crvenokosa već konstantno muvucka Jona a on kao nešto neće, plus mi je bezveze što šalju Tormunda u napad na zid- Stanis kao napaljeni klinac koji muva Melisandru a ona neće mi je isto bezveze

Edited by Amelija
Link to comment
Jedino je sranje što neće biti Sam the Slayer scene, izgleda,
Mnogo bi bilo glupo da to izbace, no realno ima još vremena, tek su stigli kod Krastera.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...