Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

Kako ne može, pa sve mu je oprostio, čak i kad mu je mali zlikovac otrovao nećaka ovaj mu je ponudio penziju na Zidu. Ali nezahvalni kepec ne samo što je to odbio, nego je još uspeo da izazove svoj oproštajni diplomatski eksces - zbog njega je Oberyn Martell umro a savez sa Dornom propao. Stvarno nema smisla -_-Postoje odavno fanovske spekulacije da Tywin mrzi Tyriona zato što sumnja da je on u stvari sin Ludog Aerysa. Kao, on je redovno spopadao gospođu Lannister dok je bila na dvoru, što je izazvalo netrpeljijvost između Kralja i Ruke, i kasnije vodilo do potpunog raspada. Tywin možda sumnja a možda zna da Tyrion nije njegov sin, ali ga preko volje tretira kao takvog - sve da bi održao porodični ugled.Edit: @Zverilla. A @StarkBitch, moguće da ima tu nešto ali ne vidim na osnovu čega bismo mogli da zaključimo šta je Tywin radio podsvesno a šta svesno. Okamova oštrica kaže da je pojebao Shae da bi zadovoljio objektivne fiziološke potrebe jednog vitalnog starca, a ne da bi neku ultimativnu pravdu uterivao sebi u glavu...

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

on u stvari sin Ludog Aerysa.
puf ovo bi bilo glupavo (onoliko koliko bi bilo super da je Jon Regrov™ sin)e da, a zašto ustvari Tirion svima priča kako jeste on koknuo Džofrija?i Džejmiju kad ga je oslobodio, i posle onima raznima nekima dok putuje rekama i morima i pita di idu kurve?
Link to comment

Slažem se da bi bilo glupavo, posebno zato što se meni ne sviđa ideja da sua Targovi nekako predodređeni za uspeh (pa moraju i Dany i Jon, a sad kao i Tyrion da imaju ljubičastu krv.)Tyrion od kako je pobegao iz Westerosa je skroz neki drugi Tyrion, ogorčen i nadrkan, ne sviđa mi se previše da čitam njegova poglavlja. Džejmiju je rekao da je otrovao malog iz čistog inata, da ga povredi koliko može (a ne može mnogo). Ostalima govori jer autodestruktivno podržava tu sliku sebe kao monstruoznog patuljka (očekuje da će istorija takvog da ga zapamti šta god radio).

Link to comment

... reče Optimus Prime glupe incestuozne dinastije <_<Martin dosta dobro izbegava većinu jadnih fantasy klišea, sumnjam da će pasti na ovom jednom - Kings of Gondor and Numenor, blut und ehre, moraš biti Targaryen da bi uzjahao i pobedio, trt mrt.

Link to comment

Malopre odgledah epizodu. Zapravo, organizovala inicijaciju u sektu najboljem drugu sa jos jednim streberom. Kupili mu prvu knjigu u tvrdom povezu (on po komandi poceo da cita trecu knjigu jos pre nekoliko dana, ali na kindlu), zalili to crvenim vinom i blesili se. Onda odgledali epizodu i smorili se ko krave. Sve vase zamerke stoje, u smislu odstupanja od knjige. Sad gledam seriju, kao nesto nevezano za knjigu. I bi mi drago da vidim Haunda.Inace, dodje drug i ja ga pitam dokle je stigao sa trecom knjigom na kindlu, a on meni kaze "najntiin prsent", sto sam ja razumela kao "najnti prsent" pa sam uzvratila na to "so you arrived to lord tywin's death?!!". Whahahahha, spojler smrti! :D

Link to comment

ja sam spoilovao red wedding drugarici koja mi je rekla da joj se treca knjiga nije svidela (i dodala da je nakon nekog vremena prestala da cita, te da ce da nastavi kad bude imala vremena, a sto ja nisam registrovao)i jos sav ponosan joj pisem na fb.u kako nikako nisam ocekivao da ce frejovi da utepaju robb.a i katlin...pitala me koji mi je kurac i od tad se ne javlja :)

Link to comment
weenie: pa jesi donekle i ti u pravu, ali ne sasvim :-) (ubacio se Zver koji je daleko više u pravu :P)bwt ne čini mi se ni da je to sa Shae nepatvorena svesna namera da povredi Tiriona (koji je već u zatvoru i osuđen i nikad neće ni znati sve), nego više podsvesno "e eto mu ga baš njegove kurve, sve su to obične kurve i sada je ova kod mene <boga i batine>"
Ej, nemoj da tumačiš, molim te - sve si do sad promašila. Glupo mi da pišem isto sve ponovo šta i Vini, pa prosto da mu izrazim podršku napisanom sa plus jean.BTW, kako samo uništavate ljude - prvo ih navučete, a onda im zavučete. Ja sam zarazio nekoliko ljudi, ali sam stajao postojano kano klisurine iako su navaljivali sa xy pitanja. Tek kad su završili, tek onda smo mogli da pričamo.
Link to comment
treća je bre najeksplozivnija, ubedljivo, gde spora :huh:pa posle nje tek prva, pa druga, pa četvrta i peta
treca je i najveca. mozda ima najvise dogadjaja, ali je to smesteno u ohoho stranica.
Link to comment
Inace, dodje drug i ja ga pitam dokle je stigao sa trecom knjigom na kindlu, a on meni kaze "najntiin prsent", sto sam ja razumela kao "najnti prsent" pa sam uzvratila na to "so you arrived to lord tywin's death?!!". Whahahahha, spojler smrti! :D
:lolol: jedan od najgorih mogucih spojlera.
Link to comment

Ja sam sebe ujebao oko red weddinga tako sto sam gvirnuo na topik o knjigama i procitao eecenicu da je bedak sto je Rob umro. <_<Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
čak i kad mu je mali zlikovac otrovao nećaka ovaj mu je ponudio penziju na Zidu.
E da, to jeste.
zbog njega je Oberyn Martell umro a savez sa Dornom propao. Stvarno nema smisla -_-
Da znaš da nema.
Edit: @Zverilla. A @StarkBitch, moguće da ima tu nešto ali ne vidim na osnovu čega bismo mogli da zaključimo šta je Tywin radio podsvesno a šta svesno. Okamova oštrica kaže da je pojebao Shae da bi zadovoljio objektivne fiziološke potrebe jednog vitalnog starca, a ne da bi neku ultimativnu pravdu uterivao sebi u glavu...
Ja bih rekla da ima i jednog i drugog.
Slažem se da bi bilo glupavo, posebno zato što se meni ne sviđa ideja da sua Targovi nekako predodređeni za uspeh (pa moraju i Dany i Jon, a sad kao i Tyrion da imaju ljubičastu krv.)
Ni meni, btw ne sviđa se meni ideja o Jonu zbog toga nego zato što to logično objašnjava sve ono oko otmice Nedove sestre i njegova sećanja kad mu je govorila "obećaj mi", i sve to.
Tyrion od kako je pobegao iz Westerosa je skroz neki drugi Tyrion, ogorčen i nadrkan, ne sviđa mi se previše da čitam njegova poglavlja. Džejmiju je rekao da je otrovao malog iz čistog inata, da ga povredi koliko može (a ne može mnogo). Ostalima govori jer autodestruktivno podržava tu sliku sebe kao monstruoznog patuljka (očekuje da će istorija takvog da ga zapamti šta god radio).
Jeste, meni su njegova poglavlja ranije bila super, uvek sam jedva čekala, a u poslednjoj knjizi su malo "pa dobro ajd" (em je on drukčiji, em se mnogo razvlači bespotrebno tamo-vamo, plus mi je glupo što ga je oteo Mormont).
Ej, nemoj da tumačiš, molim te - sve si do sad promašila.
Šta sam to sve promašila? Ono sa Robovom ženom? To sam bila zaboravila neke detalje iz serije pa ste mi Vini i ti objasnili/podsetili, pa sam rekla ok, sada mi je jasnije, u pravu ste.A i ovo za Tajvina i kurve je bilo moje pitanje a ne konstatacija, pa sad malo diskutujemo, razmišljam glasno o svim komentarima, nisam rekla "e ja sam u pravu, to je tako o tako, a svi vi koji kažete drukčije nemate pojma".Ili ti smeta što mi nije odmah baš sve apsolutno i ultimativno jasno pa volim povremeno da prodiskutujem nešto? :huh:
treca je i najveca. mozda ima najvise dogadjaja, ali je to smesteno u ohoho stranica.
To je tačno. A istina je i da je meni treća bila prva "nova" pa možda i to utiče (prve dve sam pročitala nakon odgledane dve sezone serije).
Ja sam sebe ujebao oko red weddinga tako sto sam gvirnuo na topik o knjigama i procitao eecenicu da je bedak sto je Rob umro. <_<
A ja tako što sam krenula samouvereno da čitam ovaj topik kada sam bila pročitala samo prvu knjigu <_<.
Link to comment

Što se spoilerisana prijatelja tiče, uvek imate opciju da sakrijete stvarne među nekoliko očigledno izmišljenih. Ako im slučajno kažete da će Tyrion da upuca Tywina na klonji, nabacite usput i da ispod Winterfella spava zmaj, i da je Brienne of Tarth u stvari maskirani Jaqen H'gharr, i da se Rhaegar u petoj knjizi vraća iz mrtvih i kreče u totalnu osvetu™, Kad kažu "Ma daaaj...", originalni spoiler je poništen -_-

Ni meni, btw ne sviđa se meni ideja o Jonu zbog toga nego zato što to logično objašnjava sve ono oko otmice Nedove sestre i njegova sećanja kad mu je govorila "obećaj mi", i sve to.Jeste, meni su njegova poglavlja ranije bila super, uvek sam jedva čekala, a u poslednjoj knjizi su malo "pa dobro ajd" (em je on drukčiji, em se mnogo razvlači bespotrebno tamo-vamo, plus mi je glupo što ga je oteo Mormont).
Za Jona si potpuno u pravu, to je OK - fantasy stereotip skrivenog plemenitog porekla, ali dobro i smisleno predstavljen. Kad bi se isto ispostavilo za Tyriona, bilo bi derivativno, isforsirano, i iz dupeta izvučeno. Pesma leda, vatre, i zmajevitih patuljaka!Joj, a tek to sa Mormont otme Tyriona... odakle mu samo ideja da će Daenerys naprasno da mu oprosti izdaju ako joj donese tamo nekog pijanog patuljka bez nosa?! Kao da joj dovodi Tywina ili Roberta ili Neda...
Link to comment
Šta sam to sve promašila? Ono sa Robovom ženom? To sam bila zaboravila neke detalje iz serije pa ste mi Vini i ti objasnili/podsetili, pa sam rekla ok, sada mi je jasnije, u pravu ste.A i ovo za Tajvina i kurve je bilo moje pitanje a ne konstatacija, pa sad malo diskutujemo, razmišljam glasno o svim komentarima, nisam rekla "e ja sam u pravu, to je tako o tako, a svi vi koji kažete drukčije nemate pojma".Ili ti smeta što mi nije odmah baš sve apsolutno i ultimativno jasno pa volim povremeno da prodiskutujem nešto? :huh:
Nope, nisam komentarisao tvoju isključivost. Niti na to da ne možeš ili ne smeš da prodiskutuješ nešto, sačuvaj bože. Bilo mi je samo smešno (falio je smajli) da neko ko se unazad ispromašivao toliko oko teorija ili podloge kao ti odjednom u diskusiji presuđuje ko je u pravu, a ko ne. Eto.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...