Jump to content

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

hm pa ja kao kontala ili će ga srediti Lanisterovci kao arhi-neprijatelja, ili pak oni Freyevi pošto nije oženio neku od njihovih kao što je obećao nego neku levšusuali ko zna
pa bila sam u pravu :Dnego, khm, virnuh ja pošto kao sad sam naučila gradivo pa smem:
@Roger: (Amelijo, ne viri! :mad: )

Svakako je bitno koga jeste ženio, jer se IIRC posle ispostavi da mu je Westerlingušu namestio Tywin lično, preko njene mame, a posle uredno ugovorio sve ostalo gde treba. Ako se u seriji ispostavi da je potpuno random encounter bio, onda su Lannisteri jednostavno imali abnormalno mnogo sreće.

nisam skontala da je Tywin namestio, mada jesam da su zajedno uredili svadbu (Lanisteri i Frejovi), no čini mi se da je prosto bilo "kad je sve već tako kako jeste <oženio se pogrešno> ajd da iskoristimo"bwt Rob mi je bio glup ko dupe i u seriji i u knjizi što se ženio a znao je da je *ultra* važno da oženi neku Frejevu ženskukao i Ned kad je rekao kraljici "e provalio sam da si ti 1 zla incestuša al sam pošten pa ću ti to reći u brk" :isuse: , btw čim se to desilo znala sam da će biti ubiven
Link to comment

Eh, ne znam da li si dotle stigla ali kad Jaime dođe u King's Landing pita tatu "Jel' da da si to ti namestio, priznaj?" i on manje-više otvoreno prizna.

Link to comment

hm, pa da, na to i mislim, kad se Jamie vratio iz zarobljeništva i prvi put sreo sa tatom kaže nešto tipa "ma sigurno si ti to zamesio" i onda ćale kaže "da da baš smo ga lepo sredili", ali ja ne skontah da mu je i samu ženu on namestiono nebitno :)meni barem>> e da, još kad se pojavila ta žena (u knjizi) mi je bila sumnjiva pošto je iz porodice Lanisterovih banermana (koja je reč za ovo na srpskom leba mu? :lol:), mislila sam i da će možda ona ubiti Roba na spavanju ili tako nešto

Edited by Amelija
Link to comment

hm, jedno <glupavo?> pitanje:ispade da je Džofri hteo da ubije Brana nakon što je "pao" sa zidazašto?!misilm, jes Džofri bio psihopata kakvog nema i sve to, ali ovo mi je potpuno bizarno :huh:

Link to comment

Meni je taj detalj u knjizi preforsiran. Mislim da Martin nije uspeo da smisli kvalitetnu pricu oko noza i da je zato zavrsio na taj nacin.Sent from my cigla using Tapatalk

Link to comment

Pa čuo je Roberta kako kaže Cersei da bi bolje bilo da mali Stark umre nego da se muči danima. Hteo je da pokaže tati™ kako je preduzimljiv i odlučan. A ionako mu je već dosadilo da ubija mačiće, hteo je da se oproba na drugoj deci.Meni je taj ishod (retardirani Joffrey kao naručilac) jedini smislen, jer da je neko od odraslih to uradio, nema nikakvog razlog zašto bi dali izvođaču radova neki tamo preskupi bodež. (Jedino da neko pokušava nekom drugom da namesti krivicu, ali to nepotrebno komplikuje stvari.) Ovako je Joffrey verovatno mislio da bi bilo cool da se mali ubije kraljevim nožem, šta zna dete šta je sto kila...

Link to comment

Džoff nije ni znao čiji je to poreklom nož. Jednostavno je onom izvršiocu radova dao alat sa gomile iz ćaletove garaže. Pošto je bio inteligentan koliko i zgažena boba ribizla, nije razmišljao o trejsingu porekla noža, njegovog unique izgleda itd. Nije uopšte razmišljao o tome da cela stvar može krenuti nizbrdo - prosto mu je dao nož koji je delovao da može završiti posao brzo i efikasno. Kakvo crno nameštanje krivice drugom, nije Džoff bio sposoban da zamisli takav plan. Prosto je hteo da se umili ćaletu i skrene mu pažnju na sebe, pošto Robert ionako ne bi nikad mogao biti proglašen za oca meseca. Nikad nije osećao privrženost malome, nikad nije išao sa njime u lov itd. Što se mene tiče, stvar je sasvim održiva.Stvar jeste iskoristio Littlefinger, pa sam u početku mislio da on stoji iza toga ili da je malome makar dao neki hint u tom smeru.

Link to comment

Pa nije morao da mu daje nikakav nož, ovaj valjda ima svoj. Hteo je nekakvu glupavu simboliku, nekakav svoj potpis na delu, nešto. Naravno da nije razmišljao.Littlefinger nije mogao nikako da učestvuje, bio je u King's Landingu pa nije ni znao da je Bran pao. Jedino ako mu je Maester u WInterfelu bio saučesnik pa je preko gavrana poručio nekome da ubije malog i to Tyrionovim bodežom. Ali hipotetički, da je neko nekom hteo da smesti odgovornost za ubistvo, mogao je da uvali ubici taj skupi nož i posle da plasira poverljivu informaciju da isti pripada Osobi X. Mislim, nije kao da su se Starkovi nešto potrudili da potvrde LIttlefingerovu potpuno izmišljenu informaciju da je bodež bio Tyrionov...

Link to comment

Mislim da mu mali nije dao svoj, da sam pročitao baš taj deo koji je pominjao poput "shiny dagger? I have a hole pile of them, throw it there".Osim toga, ako su taj bodež zapamtili kako ga Tyrion u jednoj prilici kod turnira nosi odnosno gubi u opkladi, onda bi ga svi videli i da ga je Džofri nosio sve vreme - a nisu.Naravno da LF nije bio umešan, kažem da sam to uz prvi mah pomislio. Ne zato što je Bran pao pa mu je LF hteo prekratiti muke, nego zato što je LF sve vreme znao da su tenzije između Lanistera i Starkovih tu i da samo čekaju malu iskru pa da posegnu jedni drugima za vratom. Baš kao što je uradio sa porukom da je Sersei roknula Arryna.

Link to comment

Naravno da taj nož nema veze ni sa kakvom opkladom na turniru, to je Littlefiner izmislio u trenutku. Joffrey ga je uzeo nasumično, igralo se dete političke asasinacije. Ali nikakve stvarne potrebe nije bilo da naoružava random ubicu, to je sve neki njegov interni narativ kako je "no stranger to Valyrian steel"...

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
zato što je LF sve vreme znao da su tenzije između Lanistera i Starkovih tu i da samo čekaju malu iskru pa da posegnu jedni drugima za vratom.
i ja sam bila uverena da je njegovo maslo (btw na kraju će još ispasti da će on sve zajebati i postati kralj nad kraljevima <_<)a da je Joff bio sposoban da naruči ubistvo Brana -- naravno da jeste, ali mi fali motiva to da je kao zbog Roberta, pa ša znam, nije mi delovalo da mnogo mari za njegaali dobro™
Link to comment

e, završila sam treću knjigukoliko naroda pobiše kuku i lele :lolol:jedino na kraju oživeše tupavu Ketlin koja će i dalje smarati, pluh <_<inače za mladog kralja ne moram ni da trošim reči, o tome sam maštala još od prve epizode serije, a za Tywina nije da mi je žao ali šteta biće manje lanisterovskih spletki hihikurve mi nije žao jer je ispala teška kurva, dosadne Ketlin i njene psihopatske sestre mi ič nije žao, jedino mi bilo žao starog Mormonta i Roba, i malo Džonove divljakuše, a malo mi čak bilo žao onog Dornishmana koji taman što se pojavio već ga ubiše :lol:btw volela bih da neko nekad kokne Gregora Klegana

Link to comment

Za ovo poslednje, pa zar se nije to već desilo? Oberyn Martell, otrovom...?A Hounda ti je toliko žao da ne možeš ni da ga pomeneš, potpuno te razumem :P

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...