Jump to content

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Taj Sansa-Hound odnos je u seriji potpuno skrajnut, vajda su računali ako nije bitan za radnju - ne mora ni da postoji. Gunđ indeed :dry:
E, meni ona scena u Sansinoj sobi definitivno nije delovala kao da je hteo da je siluje, iako ju je maksimalno zajebavao (tipa tvoj ćale misli da je bio neka faca pa eto kako je prošao, ubijanje je lepo, itd itd).I dalje mi se čini da je ona njemu na neki čudan način simpatična (iako ta reč baš i ne ide uz njegov karakter, to da :D)
Link to comment
Do nekih likova još nisam stigla, a vidim da će se pojaviti neki kojih u drugoj sezoni nije bilo ali u drugoj knjizi jeste. Baš me zanima kako će ih ubaciti.Tj Stanisova žena i ćerka npr mi i ne deluju problematične, bile su tamo negde i onda ih u nekom trenutku i vidimo, ali kako će ono dvoje Branovih drugara da ubace, i one Boltone npr, me živo zanima.A super mi je Cezar kao Mance, ja ga svakako zamišljah nemladog (da ne kažem zrelog i iskusnog :P).
Link to comment

Pa Boltona mlađeg ćemo verovatno gledati iz Theonove perspektive, toga u knjigama i nema sve do DWD.A Branove drugare će tek onako bezveze da naiđu usput. Kao, oni krenuli u Winterfell (sa juga), a Bran, Osha, i ekipa krenuli od Winterfella na sever, pa im se putevi ukrstili... nekako. GPS malfunction?(Koristim ovu priliku da se napominjem majke scenaristi koji je odlučio da izbaci sve Branove snove zbog kojih je u knjizi mali odlučio da krene severno od Zida. U seriji je motivacija za to suicidno putovanje potpuno neshvatljiva - rekao im umirući maester "Idite kod Jona Snowa na Zid, on će vas zaštititi sto posto, iako se zakletvom odrekao porodice, iako je straži apsolutno zabranjeno da se meša u kraljevsku politiku, iako imate brata i mamu negde južno koji bi mogli da vas zaštite milion puta bolje... Ne, samo vi idite na sever dok vas nešto ne pojede ili dok ne nađete Jona, do Islanda ako treba!" :isuse: )

Link to comment

e baš blezvezle za Branove drugaretrebalo je da lepo bude kako stvarno jesu stigli + da ubace i malo snova, ne vidim da bi bilo ultrakomplikovano, a ovako će biti bzvz(bwt da! fali tih snova u seriji definitivno, naravno nisu mogli baš svaki detaljno svaki put, ali mogli su malo više <_<)e da, a ne kontam ni poentu one ubačene Robove doktorke/medicinske sestre?sve u svemu slažem se za drugu sezonu/knjigu, izbaciše neke bitne stvari a ubaciše neke bezvezarije, pluh

Link to comment

Ja se i dalje nadam da će se ispostaviti da je medicinska sestra u stvari Jayne Westerling, koju je Rob u knjizi priženio. Ako nije, nego je stvarno tamo neka random turistkinja iz Volantisa... to bi onda mnogo zakomplikovalo stvari vezane za glavnu radnju, ali pošto ne znam da li si čitala treću knjigu, neću da spojlujem.

Link to comment

e nisam još, trenutno dovršavam drugubtw ja sam već saznala za jedan događaj* pre vremena :D, može biti da je u vezi togaa i neki mi rekli kad se završila druga sezone serije da fali neka ličnost za taj, je li, događaj, pa može biti da je to tono pošto samo znam za sirov događaj a ne i ko, šta, kako i zašto, onda možda bolje da stanemo ovde ;)*događaj:

ubili su Roba na nekoj svadbi

Edited by Amelija
Link to comment

Dobro, to je najveci spoiler trece knjige (a i cele sage do sad zapravo), i sam sam tako najebo onomad kad sam se zajebavao na Westerosu umesto da citam. :(

Edited by Calavera
Link to comment

@Amelija: Da, tako da sigurno shvataš da je značajno koga je tačno oženio i zbog čega. U knjizi je Jayne Westerling neka minor plemkinja koju je Rob sreo i razdevičio dok je ratovao na zapadu, pa iz osećaja dužnosti i štatijaznam čega oženio. U seriji umesto nje imamo Whatshername, čija priča nema apsolutno nikakve veze sa knjigom. Ja sam pomislio da će se ispostaviti da su one ista osoba, jer je bila ona scena kad je Rob zove da pođe s njim do nekog lanisterskog poseda da pregovara, a njoj je frka - mislio sam boji se da je ne prepoznaju tamo. Ali od toga za sada ništa :(

Link to comment
Dobro, to je najveci spoiler trece knjige (a i cele sage do sad zapravo)
e baš sam našla šta ću da saznam :lol:a ko mi je pa kriv kad sam preterano čitala ovaj topik :D<čim sam počela da čitam knjige se naložila kako sam VIP pa zaređala po topiku, i eto mi ga>
Link to comment

elem, druga knjiga je sređena do kraja, a sad ćemo videti kojom brzinom će ići treća kad nemam "podlogu" iz serije ;-)a sad malo "njinji gunđ gunđ"- Sansa-Hound je moglo biti mnogo bolje, kao što rekoh onaj sam početak njihove priče je bio mnogo jak, šteta što to nije prikazano u seriji nego joj je neko kao ispričao "znaš on je taj i taj i mrzi brata, al nemoj nikom da kažeš", mislim bzvz- Tirionov lanac nije prikazan, pluh- nije bilo jasno ko je posekao Tiriona na kraju, ja npr bila uverena da su Stanisovci, a u knjizi je vrlo jasno ko je bio- nije jasno šta je bilo sa Teonom i Winterfellom, u knjizi je jasno- nije jasno šta je bilo sa Jonom i Qhorinom i divljacima, u knjizi je jasno- fale Branovi snovi i Branovi drugari- nije mi jasno čemu krađa zmajeva u Qarthu i zavera crnca i zombija protiv ostalih i crnac u krevetu sa onom sluškinjom, itd itd, bezveze i nepotrebno- nije mi jasno čemu Robova medicinska sestra (osim ako ne bude da je ona ustvari ta likica koja jeste bitna za dalju priču)bwt ja stavljala spojlere za slučaj da ima još takih kao ja <koji nisu još uvek pročitali sve>, ako nema neću više :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...