Jump to content

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

Robert i Ned su imali 35, Stanis 33 tokom prve knjige.Jesu velike razlike, ali to je zato što si tamo punoletan, odrastao čovek sa 16 godina, a biološki praviš decu dokle hoćeš.

Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

'Game of Thrones' casts 'Rome' actor as Mance Rayder -- EXCLUSIVEby James Hibberd CIARAN-HINDS_320x240.jpg

Image Credit: Getty Images

The biggest new Game of Thrones role is going to…Ciarán Hinds! The Rome actor has been cast as Wildling leader Mance Rayder, the King Beyond the Wall. Rayder has united the disparate clans of the Far North behind a single mission: To attack The Wall. He’s been frequently referenced (though unseen) in the HBO hit fantasy drama’s first two seasons. In the second season finale, undercover Night’s Watchman Jon Snow (Kit Harington) was being taken to meet Rayder.The casting caps months — years, really — of online speculation about who would play Rayder. For awhile, Hinds’ Rome co-star James Purefoy received some fan votes, though he’s booked on Fox’s The Following.For Hinds, the casting is a sort of homecoming — he was born in Belfast, where the show’s primary production is based (Thrones S3 is also shooting in Croatia, Iceland and Morocco). He’s appeared in films such as Munich, Tinker Tailor Soldier Spy and John Carter. But TV fans know him best from Rome, where he was a very imposing Julius Caesar. He recently also had an arc on USA’s Political Animals. The news marks the second actor to join Thrones‘ third season from Rome. Tobias Menzies (who played Brutus) was recently cast as Edmure Tully, the younger brother of Catelyn Stark, who has has become Lord of Riverrun in the wake of his father’s death. Game of Thrones returns March 31.

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Zasto je bitno koliko je Mance mator? Nije bas da je u knjigama odabran za divljanskog vodju jer moze da istrci 100m za manje od 10 sekundi...

Link to comment
Zasto je bitno koliko je Mance mator? Nije bas da je u knjigama odabran za divljanskog vodju jer moze da istrci 100m za manje od 10 sekundi...
Recimo da se bije kao car i da se ne umara pod teškim oklopom, da se vere po zidu, preko zidova, da je veliki zavodnik, harizmatični muzikant i akrobata. U teoriji je sve moguće da takav bude i mator, ali mi nekako ne ide.
Link to comment

Pogotovo to da je muzikant, znao sam ja vazda da kad ostaris gubis smisao za takve stvari. :D Ozbiljno, ja se ne secam da smo videli Mancea da se bije ili vere po, na i oko zidova ili uopste prikazuje svoju fizicku spremu na bilo koji nacin, pa ne vidim zasto je odjednom problem sto je mator. A i da ga jesmo videli u borbi ili sta vec, opet nije problem zamisliti 1 pedesetogodisnjaka kako delje sve oko sebe na suvo iskustvo.

Link to comment
Pogotovo to da je muzikant, znao sam ja vazda da kad ostaris gubis smisao za takve stvari. :D Ozbiljno, ja se ne secam da smo videli Mancea da se bije ili vere po, na i oko zidova ili uopste prikazuje svoju fizicku spremu na bilo koji nacin, pa ne vidim zasto je odjednom problem sto je mator. A i da ga jesmo videli u borbi ili sta vec, opet nije problem zamisliti 1 pedesetogodisnjaka kako delje sve oko sebe na suvo iskustvo.
Pa to je zato što nisi čitao knjige. :PImaš scenu kada se bije, a drži dvoruki mač u jednoj ruci i udara kao zmaj i Džon se pita šta se dešava i kako je taj čiovek toliko jak. Naravno, pedestogodišnjak je jači fizički od tridesetogodišnjaka, ali nema toliko kondicije.
Link to comment

Koliko se secam, tu se Jon iznenadio njegovom snagom jer je mislio od njega da je kilavi Rattleshirt. A i ta borba ionako nije dugo trajala, uopste nije nezamislivo da bi imao snage za nekoliko minuta.

Link to comment
Koliko se secam, tu se Jon iznenadio njegovom snagom jer je mislio od njega da je kilavi Rattleshirt. A i ta borba ionako nije dugo trajala, uopste nije nezamislivo da bi imao snage za nekoliko minuta.
Pa nije samo snaga, nego i brzina i veština. Mislim, što kaže Čarli, sve izgleda glupo kad se stavi pod mikroskop, ali Mens u knjizi definitivno ne deluje kao čovek od 50, jer su to jako ozbiljne godine tamo, a od matorih boraca (ako me sećanje ne vara) imamo samo Baristana i matorog Tulija. Ned i Robert su u "middle years" sa 35, verujem da je Mance nešto stariji. No, godine na stranu, Hinds je super faca, ali mi jednostavno nije za tu ulogu. (Čujem u glavi kako mi Kem odgovara da on jeste za svaku ulogu. :D)
Link to comment

Ne znam da li je sed, ali ja sam stekao utisak da je bio u straži kad i Ben Stark, negde ta generacija :unsure: I meni ovaj deluje matoro, mada nije previše bitno. I Sean Bean je imao preko 50 kao Ned Stark, pa mu je ipak uloga bila neki asskicking badass (iz meni nepoznatih razloga).

Link to comment
Pa nije samo snaga, nego i brzina i veština. Mislim, što kaže Čarli, sve izgleda glupo kad se stavi pod mikroskop, ali Mens u knjizi definitivno ne deluje kao čovek od 50, jer su to jako ozbiljne godine tamo, a od matorih boraca (ako me sećanje ne vara) imamo samo Baristana i matorog Tulija. Ned i Robert su u "middle years" sa 35, verujem da je Mance nešto stariji.
U seriji su ih ionako sve omatorili, evo ni Ned nije imao manje od 45 godina. Nije ni bitno, poenta je da Draganu™ Manceu iz knjiga (bar ne ovih koje sam ja citao, je li) fizicka spremnost nije jedna od bitnijih osobina, te mi je skroz svejedno koliko ima godina.
Link to comment
U seriji su ih ionako sve omatorili, evo ni Ned nije imao manje od 45 godina. Nije ni bitno, poenta je da Draganu™ Manceu iz knjiga (bar ne ovih koje sam ja citao, je li) fizicka spremnost nije jedna od bitnijih osobina, te mi je skroz svejedno koliko ima godina.
Vi'š, meni jeste. Kao klasični bard - jack of all trades. Bio mi je vrhunska kombinacija diplomate, špijuna, ratnika i svirca. Bar meni. No, stvarno verujem da Ciaran može da prejebe svaku prepreku.A i, na kraju krajeva, ne gledam pa me baš briga. :)
Link to comment

Pa jeste, a za Tormunda je trebalo da nađu nekog kome je medvedica stvarno odgrizla pola kite, a on je ipak obljubio ostatkom? Divljaci su lažovi, a njihov "kralj" najveći lažov od svih. Čovek piše pesme sam o sebi, naravno da je nakitio reputaciju preko svake mere. Ništa viđeno u knjizi ne sugeriše tu neku fizičku superiornost o kojoj govoriš.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...