Jump to content

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

Bolje ne citaj nista dok ne zavrsis prve cetiri knjige, ima tu svasta. Rej-gan™ je po svim izvestajima bio divno ljudsko bice, a takvi u Westerosu ne pozive dugo.Moco, jesi video ko je (verovatno) castovan kao Ramsey? :Dsimon-profile-510.jpg

Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bolje ne citaj nista dok ne zavrsis prve cetiri knjige, ima tu svasta. Rej-gan™ je po svim izvestajima bio divno ljudsko bice, a takvi u Westerosu ne pozive dugo.Moco, jesi video ko je (verovatno) castovan kao Ramsey? :Dsimon-profile-510.jpg
:Hail: malo mi je simon previse mlad za remseya ali mislim da moze biti super creepy. malo sam se plasila da ce da skroz marginalizuju remseya (zbog kraja prosle sezone) ali ovo izgleda dobro.
Link to comment
Bolje ne citaj nista dok ne zavrsis prve cetiri knjige, ima tu svasta. Rej-gan™ je po svim izvestajima bio divno ljudsko bice, a takvi u Westerosu ne pozive dugo.Moco, jesi video ko je (verovatno) castovan kao Ramsey? :Dsimon-profile-510.jpg
:Hail: pun pogodak! Kad sam video samo sam rekao:"U jebote"!
Link to comment

gotova I knjigasve u svemu, nisam primetila velike razlike u odnosu na seriju, osim onoga što sam već gunđala :D i još ponečeganpr u seriji mi nije bilo jasno otkud odjednom zarobljeni Đejmiplus priča o Targaryenima, ko je bio ko i ko je koga ubio itakotoa i, kao što rekoh već, u knjizi mi se čini da je Rhaegar bio kul lik dok u seriji nisam mogla naslutiti ništa, da li je bio lud kao ćale ili budla kao brat ili nešto sasvim drugačijea bilo je i još nekih sitnica ali mi ne deluju bitnobwt vrlo je zločesto ispalo ono sa Arjom, tipa "a onda je ugledala nož", i -- kraj :Ddok se u seriji oma videlo šta, zašto i kako

Edited by Amelija
Link to comment

Procitala sam svih 5 knjiga, i odgledala obe sezone. Najverovatnije cu ponoviti nesto sto je neko od vas vec rekao na ovoj temi, ali ne zamerite, nova sam na forumu blush.gifPrva sezona mi je bila jako dobra. Snimili ono sto treba, izostavili ono sto ne treba - sve bilo manje vise potaman. Medjutim, u drugoj sezoni odose u preteranu seksualizaciju. Margeri predlaze trojku svom muzu sa svojim bratom?! Pa ono pipkanje doticne dvojice u krevetu? Pa majku mu, da li sve mora da se nacrta? Da li je prosecan gledalac postao bash toliko tupav da ne ume da prepozna neke hintove i naznake? I zamerka br. 2 - bitka kod Crnobujice, kada nisu prikazali cuveni Tirionov lanac... HBO je iskrtario opasno pri snimanju cele bitke, delovala mi nekako previse skromno i jadno. Ne znam sta da ocekujem od trece sezone, ali svakako sa nestrpljenjem ocekujem sestu knjigu, sto ce reci jos par godina :(

Link to comment

ne znam da li se ovde neko bio bunio oko jedne stvari ili je to bio drugi razgovor, elem jeste kraljica nabavila zalihe onog "wildfire" a Tirion to saznao od nekog tipa i pomislio "ju, nije to loša ideja mada treba paziti da ne zapali ceo grad"a neko je tvrdio da u knjizi nije to ona pripremila nego on

Link to comment
Procitala sam svih 5 knjiga, i odgledala obe sezone. Najverovatnije cu ponoviti nesto sto je neko od vas vec rekao na ovoj temi, ali ne zamerite, nova sam na forumu blush.gifPrva sezona mi je bila jako dobra. Snimili ono sto treba, izostavili ono sto ne treba - sve bilo manje vise potaman. Medjutim, u drugoj sezoni odose u preteranu seksualizaciju. Margeri predlaze trojku svom muzu sa svojim bratom?! Pa ono pipkanje doticne dvojice u krevetu? Pa majku mu, da li sve mora da se nacrta? Da li je prosecan gledalac postao bash toliko tupav da ne ume da prepozna neke hintove i naznake? I zamerka br. 2 - bitka kod Crnobujice, kada nisu prikazali cuveni Tirionov lanac... HBO je iskrtario opasno pri snimanju cele bitke, delovala mi nekako previse skromno i jadno. Ne znam sta da ocekujem od trece sezone, ali svakako sa nestrpljenjem ocekujem sestu knjigu, sto ce reci jos par godina :(
Ocekujes knjigu za par godina? Ha ha! (Nelson u pozadini upire prstom u tebe)
Link to comment
ne znam da li se ovde neko bio bunio oko jedne stvari ili je to bio drugi razgovor, elem jeste kraljica nabavila zalihe onog "wildfire" a Tirion to saznao od nekog tipa i pomislio "ju, nije to loša ideja mada treba paziti da ne zapali ceo grad"a neko je tvrdio da u knjizi nije to ona pripremila nego on
Ma dobro, jeste Cersei tražila od ovih da nagomilaju wildfire, ali Tyrion je bio taj koji je smislio kako to da upotrebe (a da ne zapale grad). U seriji se nije ni videlo da je nešto naročito planirao oko odbrane grada, tu bi baš legla jedna scena kako naručuje veliki lanac od lokalnih kovača... ali ne sme se zakidati prostitutama screen-time -_-
Link to comment

pa da, ona je to nabavila a on je posle smislio kako da upotrebi, slažem senego se sećam da je neko protestirao i tipa "kako je bre ona to nabavila kad je on", pa samo obavestih da jeste ipak ona :)bwt jel se još nekom čini da je početak priče o Teonu malko drukčiji?meni se čini da je on u seriji otišao kod ćaleta kao Robov verni drugar, pa se tamo polako transformisao, a u knjizi deluje kao da je oma bio kivan na sve žive i da je imao u glavi "paklene planove"

Link to comment

zavrsio petu - fantastican roman, nemam reci. kraj Plesa sa zmajevima me uzasno iznervirao, doslo mi da vristim od muke. treba docekati sledecu knjigu... :frust:

Link to comment
  • 2 weeks later...

između nekih braća i sestara su baš velike razlike u godinama, zar ne?koliko shvatih, Renli je klinac od 20tak a Stanis je blizu 40, a Robert je imao preko 40a i Targerijeni, Regar je morao imati preko 20 kad su ih svrgli i ubili pošto je već imao dvoje dece, a mala Deneris se tek rodila, a Viseris imao 10tak

Link to comment

Ali jeste značajna razlika između njega i Renlija. Što se Targova tiče, ludi kralj je bio neobično vitalan, imao je sto godina (dobro, ne bukvalno) a još je pravio decu. Zato su mu ćerka i unuk praktično vršnjaci, gle srećne podudarnosti...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...