Jump to content

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

edit: ubaci se gandalf! ovo dole je odgovor sladzi. pre ce biti da znaju da ce glumci ostariti mnogo vise nego sto bi likovi trebalo da ostare do kraja serije. sto su mladji na pocetku, bice veca razlika kad se zavrsi snimanje. a kako matori brzo pise, snimanjebi moglo da traje jos 15 godina. zamisli da za arju zbilja uzmu neku mrsavu desetogodisnjakinju, a da mala tri-cetiri godine kasnije razvije zesce obline. bolje da uzmu malo stariju za koju je ocito da ce ostati malo muskobanjasta. ja tako i pokusavam da provalim ko ce biti bitan lik i u kasnijim knjigama - koga uzmu mladog za kasting (tipa shireen), cenim da taj nece biti mnogo sniman u narednim sezonama, pa samim tim bitan u narednim knjigama. za koga se opredele da ga igra neka sitna a starija osoba (jojen, missandei), nadam se da cemo je jos gledati. :) i slazem se za snowa, mnogo mi je njanjav u seriji, i mnogo sam ga drugacije zamisljala u knjgama. opisan je kao mrsav, zilav, i prilicno kurcevit. u seriji imamo zdepastog brku setnog pogleda. jos veci problem je sto sad, kad ponovo citam, ne mogu da ga zamislim fizicki drugacije nego sto je predstavljen u seriji, a to me mnogo nervira. takodje se slazem da deneris nije iritantna u knjigama. mozda je do glume. mada... u knjigama njena nesigurnost vise deluje kao pozitivna karakteristika, kao odmerenost koja je u kontrastu sa odlukama koje bi doneo npr. viseris u istoj situaciji. kod nje se bas vidi da razmislja ne samo o tome kako treba voditi rat, nego i kako biti dobar vladar. a mozda se nesigurnost manje istice kao problem zato sto u knjigama ima 13-14 godina pa je i ocekivano da nema iskustva. uglavnom, imamo slican utisak.

Edited by betty
Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da, moguce da je i to razlog, a verovatno nije lako ni naci decu i tinedjzere dobre glumce :D Ili su mozda mislili da niko ne bi gledao seriju ovog tipa sa tinejdzerima u glavnim ulogama. Mada Dzofrijev lik pokazuje da to mozda i ne mora da ispadne lose. Mali je odvratan i u seriji i u knjizi, tako da je njegov kasting (osim kovrdzave kose :P ) ispao uspesan sto se mene tice. Ko zna, mozda sam previse pod uticajem serije, ali meni likovi deluju zrelije nego sto im godine dozvoljavaju. Nije da mi to smeta, cak je i zanimljivo, samo konstatujem.
Link to comment

Kako se uzme, neki jesu onako starmali i u knjizi, ali često se vidi dečija strana. Npr. ono kad Arya može da naruči tri ubistva od Jaqena, umesto da izabere strateški bitne neprijatelje ona bira neke potpuno nebitne zato što su je iznervirali. Dete, jbg.Ne znam kako si stekao utisak da je Rickon ima značajno više od tri godine, s obzirom da on u knjizi ne radi ništa osim što plače za mamom i tatom i starijim bratom. Možda ga mešaš sa Branom, koji je ipak malo stariji (5-6 godina, tako nešto)

Link to comment
Kako se uzme, neki jesu onako starmali i u knjizi, ali često se vidi dečija strana. Npr. ono kad Arya može da naruči tri ubistva od Jaqena, umesto da izabere strateški bitne neprijatelje ona bira neke potpuno nebitne zato što su je iznervirali. Dete, jbg.
Da, u pravu si, Arja je, naprimer, bas onakva kakva treba da bude kad su odnos godina i ponasanja u pitanju. Sta znam, surov je to svet, deca mozda rano ulaze u svet odraslih. Ali malo mi je opet neobicno da se onako biju i macuju sa 15ak godina ili da predvode vojsku, pobunu i ceo rat sa 15ak godina. Iako je Robovo ponasanje na tom mestu dobro predstavljeno (nesigurnosti, nedoumice, slusanje saveta starijiih itd. sve je to na svome mestu), jednostavno takav deluje mnogo zreliji nego sto 15 godina dozvoljava.
Ne znam kako si stekao utisak da je Rickon ima značajno više od tri godine, s obzirom da on u knjizi ne radi ništa osim što plače za mamom i tatom i starijim bratom. Možda ga mešaš sa Branom, koji je ipak malo stariji (5-6 godina, tako nešto)
Pa najvise mozda zbog one scene u grobnici, ne znam, mozda me samo utisak vara. Kao sto rekoh nije da je bitno, ne menja celokupni dozivljaj.
Link to comment

Da, u toj sceni u grobnici je onako spooky - kao deca u horor filmovima koja imaju neki poseban insight u natprirodne događaje oko njih :DNego ne kažeš, jesu ti retroaktivno nedostajali Branovi snovi/vizije u seriji? Npr. scena njegovog buđenja je u knjizi koliko se sećam prilično efektna, ono kad sanja da pada, probudi se naglo, i iz nekog razloga nazove vuka Summer. U seriji je samo onako bezveze pokazano kako otvara oči, a vuk još nije ni dobio ime.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
- Sersei je manje negativan lik.
e ovo sam već nekoliko puta videla, ali ne kontam ne kontammeni je jednako gadna i u seriji i u knjizi, a i ovo dole vidim i u seriji i u knjizi
dok se u knjizi jasno vidi na koga je povukao mladjahni kralj.
a što se tiče godina, pa kanda bila "takva vremena"?da se žene i udaju i vode ratove itakoto već sa 15 godinaa Bran ima 7-8 u knjizia šta je to bilo u grobnici?mož biti da je meni još rano za to (druga ½ prve knjige)
Link to comment

e da, još nešto što je bolje u prvoj knjizi nego u seriji je što ti bude jasno ko je umlatio Targarijene i ko je tu bio čiji brat i tako to (u seriji mi to ič nije bilo jasno osim da je tata od Mau bio ludak koga je ubio Đejmi + da su pri tome neki pokokali i neku sitnu decu)

Link to comment
Da, u toj sceni u grobnici je onako spooky - kao deca u horor filmovima koja imaju neki poseban insight u natprirodne događaje oko njih :DNego ne kažeš, jesu ti retroaktivno nedostajali Branovi snovi/vizije u seriji? Npr. scena njegovog buđenja je u knjizi koliko se sećam prilično efektna, ono kad sanja da pada, probudi se naglo, i iz nekog razloga nazove vuka Summer. U seriji je samo onako bezveze pokazano kako otvara oči, a vuk još nije ni dobio ime.
Uh, naravno da ima stvari koje mi fale! Uz navedeni nedostatak price o istoriji i mitologiji, npr. slazem se za te Branove snove. Secam se da se u seriji pojavljivala vrana ali cini mi se da nije bila trooka, onda da, ime njegovog vuka nisu ni pomenuli u seriji, zasto ne znam, mozda ce taj san kad se naglo budi i kaze ime vuka prebaciti u neku nardnu sezonu, na neko drugo mesto, mada ne vidim kakve bi logike imalo bilo gde drugde, ali ko zna. Fali mi sto je onaj turnir bio ovlas prikazan (mada ok, razumem da su tu mozda produkcioni zahtevi bili preveliki), kljucno suocavanje Neda i Sersi je u knjizi mnogo bolje, fali mi onaj razgovor Dzona Snoua i mestara Emona, a i ostatak desavanja na zidu (a posebno neki dijalozi) je osakacen poprilicno, fali mi onaj razgovor izmedju Sanse i Haunda, fali malo vecanja severnih lordova oko daljih koraka, fali makar opis Robovih pobeda i osvajanja Brzorecja, fali Brinden Tuli... mislim fali dosta tih nekih detalja (opet neke je i ok sto su izbacili, npr. pentracenje Kejtlin do Gnezda, mislim nije nezanimljivo u knjizi, ali seriji svakako ne fali), ali ok je prosla prva sezona. Mnogo para i mnogo vremena bi trebalo da se sve ono isprica i prikaze kako treba, opet negde su nepotrebno sekli, negde nepotrebno ubacivali. Sta je tu je, kolko para tolko muzike i ostale postapalice. Zaboravih da pomenem i prevod koji je korektan, nazivi mesta i geografskih pojmova su mahom dobro prevedeni. E sad, sa serijom smo saznali kako se neka imena izgovaraju, jbg. vise mi se svidja Kligejn nego Klegani ili Tajvin a ne Tivin, ali to je nebitna sitnica.
Link to comment
e ovo sam već nekoliko puta videla, ali ne kontam ne kontammeni je jednako gadna i u seriji i u knjizi, a i ovo dole vidim i u seriji i u knjizi
par dijaloga u seriji kojih u knjizi nema. prvi dijalog, u kome nad komiranim Branom prica Ketlin kako razume njen bol zbog moguceg gubitka sina. jer je i sama izgubila jednog sina, koji je umro od groznice - sicusno stvorenje crne kose (ergo, Robertov sin). u knjizi, Nedu prica kako je samo jednom zatrudnela sa Robertom, pa je Dzejmi organizovao abortus.drugi dijalog, sedi za stolom sa Robertom i pricaju o tome kako im se desilo da zamrze jedno drugo. Sersei kaze da ga je u pocetku volela, i oboje deluju sumorni zbog ishoda. nista slicno u knjizi.treci dijalog, sa Tirionom, kada se zaplace nad time sto je Dzofri ispao takav monstrum. nema u knjizi. Edited by Gandalf
Link to comment

@Gandalf: Dobro, sve je to tačno, ali razlika je u tome što prva knjiga uopšte ne daje Cersei i Jaime perspektivu pa oni ispadaju praktično cartoon villains koliko i njihov retard od sina. (Od druge knjige na dalje vidimo stvari iz Džejmijevog ugla i on odmah postaje mnogo više relatable kao lik. Sa Cersei se to dešava još kasnije, i u manjoj meri.)U seriji nemaš taj luksuz, moraš od starta da prikazuješ i Lannistere koliko i Starkove i sve ostale, pa otuda ta humanizacija Cersei o kojoj govoriš. Neophodno je bar malo uljuditi sve likove ako se teži nekakvom dramskom realizmu, inače bismo dobili banalno crno-belu priču.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
(Od druge knjige na dalje vidimo stvari iz Džejmijevog ugla i on odmah postaje mnogo više relatable kao lik. Sa Cersei se to dešava još kasnije, i u manjoj meri.)
Sersei meni deluje podjednako lose (pa i gore) kada krene sa njenom perspektivom. ambiciozna i beskrupulozna na tatu, ali bez umesnosti i osecaja za filing koji krase starog lisca. pa imamo (meni) jako interesantan kontrast izmedju beskrupuloznog & sposobnog Tajvina, i beskrupuloznog amatera Sersei. umesto brutalnog ali logicnog realpolitik, sledi obicna paranoja i ludilo - posle velikih Bizmarka dolaze mali Herberti. Dzejmi je vec druga prica, on deluje mnogo prijatnije nakon seckanja.*barem do kraja Gozbe za Vrane Edited by Gandalf
Link to comment
prvi dijalog, u kome nad komiranim Branom prica Ketlin kako razume njen bol zbog moguceg gubitka sina. jer je i sama izgubila jednog sina, koji je umro od groznice - sicusno stvorenje crne kose (ergo, Robertov sin). u knjizi, Nedu prica kako je samo jednom zatrudnela sa Robertom, pa je Dzejmi organizovao abortus.
ovoga se sećam, al ja sam bila uverena da "laže kurva" :Dpa ona je lično htela da kokne malog, a kao ovamo nešto saoseća, hm...
drugi dijalog, sedi za stolom sa Robertom i pricaju o tome kako im se desilo da zamrze jedno drugo. Sersei kaze da ga je u pocetku volela, i oboje deluju sumorni zbog ishoda. nista slicno u knjizi.
ovog se ne sećam al ti verujem ;)
treci dijalog, sa Tirionom, kada se zaplace nad time sto je Dzofri ispao takav monstrum. nema u knjizi.
ovog se sećam, al baš komentarisah kako mi uopšte ne ide uz njen karakter :D
Link to comment
ovoga se sećam, al ja sam bila uverena da "laže kurva" :Dpa ona je lično htela da kokne malog, a kao ovamo nešto saoseća, hm...
ne radi se o tome da saoseca, naravno da laze.poenta je da nije abortirala kada je zatrudnela sa Robertom, vec je rodila sina prvenca Robertu. mali je umro od neke groznice - tu se vec ne moze lagati. to, kombinovano sa drugim stvarima, odaje znatno bolji utisak od onoga kako je prikazana u knjizi. Edited by Gandalf
Link to comment

uf ne znam, meni ona ogavna kako godkao i njen psiho-Džofrabtw krenula sam da čitam topik, al možda bolje najn pošto ima dosta komentara iz svih knjiga (a ja još uvek na prvoj, pa sam i prerano saznala da će neko bitan biti ubiVen :D)btw2 deluje mi da je onaj Regar bio zanimljiv lik (a ne deluje mi da je bio lud kao ćale mu), možda i grešim

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...