Jump to content

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mene su lično smarali idiotski detalji i u prvoj sezoni. Nije mi toliko stalo do pridržavanja nekakvim detaljima iz knjige, koliko do internih nekonzistentnosti i besmislica koje mi kvare uživanje.Npr. pri kraju prve kad uhapse Neda i izbije ona frka, Arya beži sa časa mačevanja i trči kući noseći baklju. Iako je dan. Jer valjda zna da će morati da skrene u tunele ispod zamka :isuse:Takođe me je nerviralo što su neki likovi svedeni na karikature, vidi se da postoje samo da bi bili tu, a ne rade apsolutno ništa. Npr. Hound i besmislena krađa njegovog dijaloga od strane Littlefingera. Da bi se napravilo više mesta za kurve, valjda.Ali sve u svemu, bio sam vrlo zadovoljan adaptacijom prve sezone. I tek nešto malo manje druge, iz istih razloga.
+1Размишљам данас, чему цела епизода у Картху? Још она глупост са Робовом младом која је из Валентиса. :isuse:
http://www.youtube.com/watch?v=j7lp3RhzfgI&feature=colike:lol: Jebote, kolko ga svi teraju i podjebavaju, Martin zinat™ nece da napise ostatak, MMW!
:Hail: Момци су цареви. А Дебели обожава лову тако да би остале романе и из гроба завршио.
Link to comment

stigoh negde na pola prve knjige, i dosad nisam primetila bitne razlike u seriji osim jedne stvari:<gunđ>zašto nisu prikazali razgovor Psa i Sanse, kad joj on lično ispriča kako je njegov brat brutalan i kako ga je on ispekao ali da to ne sme nikom da kaže?u seriji se sećam da je bilo toga, ali da joj je neko drugi pričao "vidiš onog tamo, e on je Planinin brat blabla"bilo bi 1000x jače da nisu to menjali, a ne vidim ni neki dobar razlog</gunđ>

Link to comment

Eh, ja o tome kukao već tri miliona puta od tada :DIspričao joj je Littlefinger, potpuno bezveze. Taj Sansa-Hound odnos je u seriji potpuno skrajnut, vajda su računali ako nije bitan za radnju - ne mora ni da postoji. Gunđ indeed <_<

Link to comment
stigoh negde na pola prve knjige, i dosad nisam primetila bitne razlike u seriji osim jedne stvari:
ja sam dosao do pola trece knjige i najveci utisak mi je da je knjiga mnogo mracnija i surovija od serije.
Link to comment
Season three casting announced!Vini, Jojen ima 22 godine! Nesto bih rekao u vezi toga, ali ti ces se sigurno bolje odraziti™. <_<
(Pa reci, ne moram valjda sve ja angry.gif)Nije to ništa, Missandei ima 23 :blink: Ja sam se nadao da će biti neko dete kad je već Arya toliko izdominirala, ali izgleda Khaleesi ne može bez mladih & lepih služavki da se motaju okolo u ambijentalne svrhe...
Link to comment

Zavrsih danas konacno prvu knjigu posle (opravdanog -_- ) razvlacenja i mogu reci da sam prijatno iznenadjen. Odlicno napisano stivo, Martin je bas dobar pripovedac, iako je knjiga obimna, ona je obimna prosto zato sto ima mnogo likova i linija radnje, ali nista tu nije bilo suvisno. Eksli je jasan, koncizan, ne gubi nit, cak i pored tolikog broja likova i pojavljivanja, porodica, lokaliteta... nije problem pratiti radnju, jer sve konce drzi dobro u rukama. Ok, odgledao sam prvu (i drugu) sezonu serije pa mi je svakako bilo lakse u tom smislu, ali verujem da ne bi bilo vecih problema i da sam je citao bez gledanja serije. Sto se tice prenosenja na TV ekran, ok ima detalja koji fale, ali je prva sezona korektna. Videcu kako ce to biti kod Sudara kraljeva i druge sezone. Moram reci da mi je npr. Dzon Snou u knjizi bas gotivan lik, dok mi je u seriji medju omrazenijima i mislim da ga nisu dobro preneli. U knjizi je, iako mlad i usijane glave, u sustini opasan lik, neko za kog se navija i zanimljivo je pratiti njegovo sazrevanje, dok je u seriji naivni skoro pa seprtlja. Opet, Kejtlin mi je iritantna bila podjednako i u knjizi i u seriji. D'neris manje nego u seriji, valjda zato sto u mojoj glavi nije bila onoliki drama queen joj ubice me mau :D Rob mi ostaje najjaci i Tirion naravno. Ono sto seriji svakako fali (sto je verujem jako tesko preneti, a da ne oduzme previse vremena u 10 sati programa godisnje) jeste istorija i mitologija ovog sveta, sto je meni bilo posebno zanimljivo, manje-vise sam zbog toga i uzeo da citam knjigu, odn. price koje sam slusao o tome od drugih su mi i zagolicle mastu i navele me da se polakomim. I nisam se pokajao :)E sad kad vec pominjete godine i uzraste, moram da pitam nesto oko tih njihovih godina i protoka vremena uopste. Malo je reci da je cudno, s obzirom da likovi svi deluju mnogo stariji nego sto Martin kaze da imaju godina. Npr. mali Rikon ima tri godine, a po opisu deluje kao dete od bar 6 zemaljskih™ godina. A tako i ostali, manje vise, pogotovo ovi sto su kao mladi ili deca, aj kod starijih i nije toliko bitno. Hocu da kazem da mi ne smeta sto su kastovali glumce koji su ocigledno stariji nego sto u knjizi ti likovi koje igraju imaju godina, jer mi likovi i deluju starije i zrelije i u knjigama. Ako za Roba kazu da ima 14 ili 15, on deluje kao da ima brat bratu 20 i vise. S obzirom kol'ko zime i leta njima tamo traju, mozda im bre i godine traju duze nego nase :D Zna li se to ili je Martin to prosto ostavio ovako kako je, kao misteriju, ili mozda ljudi brze sazrevaju...?

Link to comment

poceo knjigu #5. odusevljen, definitivno jedna od najboljih knjiga koje sam citao proteklih godina. :wub: sto se tice serije, ima tu odlicnih izmena:- Ariin boravak u Harenhalu. ubedljivo najbolja izmena. Pesma Leda i Vatre je, izmedju ostalog, briljantna slika politike i rata. dijalozi Arie i Tajvina su dobra izmena koja omogucuje da blize upoznamo jednog od najbitnijih (i najsposobnijih) politickih igraca. - Sersei je manje negativan lik.u seriji ona ipak ima znatno vise tragova obicnih ljudskih slabosti i mana. to nijansiranje likova se meni jako svidelo, dok se u knjizi jasno vidi na koga je povukao mladjahni kralj.- ubacivanje prostitutke Ros.na neki nacin, slika srednjevekovnog zivota nije kompletna bez kurvi. odlican potez. kakvu ce ulogu ona imati kao Varisov spijun?- mladjahna deva Mardzori Tajrel. u knjizi je ona tek epizodista. u seriji je jos jedan podmukli i posveceni igrac. nadam se da ce i gospa Olena imati odgovarajucu rolu.- Teonov govor u Vinterfelu.imajuci u vidu Martinovu cinicnu predstavu o herojstvu, junackim pesmama, casti... ubacivanje jednog takvog besmislenog & inspirativnog govora koji poziva na casnu i junacku pogibiju, predivno. :D besmislene izmene:- Robova ljubavna prica.uf, kako je to glupo! umesto jos jedne politicke spletke, dobili smo varijaciju ljubavne sapunice.- Dzonovo muljanje sa divljakusom.besmisleno. njemu svakako sleduju slatke muke sa njom, tokom boravka u kampu Mansea Osvajaca. sta je cilj, ubaciti sto vise simpa ljubavnih scena u brutalni svet Vesterosa?- placljiva Deneris.u seriji je ektremno iritantan lik, i izmene ubacene u Kartu su potpuno promasene. pretpostavljam da su zeleli da je predstave kao naivca medju krokodilima. cisto gubljenje vremena.- Tirionov lanac.ovo mozda i nije sasvim besmislena izmena. mozda bi pomorska bitka, u kojoj ucestvuju brodovi obe strane, zahtevala znatno veca sredstva. kako bilo, steta.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...