Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

Sto je problem sto ih salje na Zid? Jedino za Jona zna gde se nalazi (nije mogao da pretpostavi da je otisao da juri Benjena), pa je valjda logicno da ih posalje njemu.
Ama, šta će na Zidu? Od koga se kriju, šta rade tamo? Niti on zna da li je Jon trenutno na Zidu, niti bi Jon da jeste tamo mogao da ih zaštiti ili da im pomogne ikako. A čak i ako Luwin zna da je Bastard of Bolton spalio Winterfel, nema razloga da ih ne pošalje kod Umbera, Glovera, ili bilo kog drugog bannermana koji bi ih posle prosledio Robu i Catelyn.Slati ih na Zid je očajnički potez koji ne služi apsolutno ničemu. Tako isto je mogao da ih pošalje u Qarth, ili kod ljudoždera na Skagos (što je nekima ionako palo na pamet, je li).
Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

nije bilo lose u qarthu, ali mi stvarno krivo sto nije bilo prorocanstava.
To još i nije problem dok ta nedostajuća proročanstva ne utiču na zaplet. Kad kasnije Dany bude uradila nešto iz razloga vezanih za te vizije, moraće da joj izmisle neku drugu motivaciju koja će samo Calaveri imati smisla. As in, hajdemo deco iz spaljenog Winterfela pravo na Zid, ne zbog Branovih vizija koje ni ne postoje, nego zato što je tamo lepo vreme <_<
Link to comment
Ama, šta će na Zidu? Od koga se kriju, šta rade tamo? Niti on zna da li je Jon trenutno na Zidu, niti bi Jon da jeste tamo mogao da ih zaštiti ili da im pomogne ikako. A čak i ako Luwin zna da je Bastard of Bolton spalio Winterfel, nema razloga da ih ne pošalje kod Umbera, Glovera, ili bilo kog drugog bannermana koji bi ih posle prosledio Robu i Catelyn.Slati ih na Zid je očajnički potez koji ne služi apsolutno ničemu. Tako isto je mogao da ih pošalje u Qarth, ili kod ljudoždera na Skagos (što je nekima ionako palo na pamet, je li).
Ma u pravu si, Luwin je Ramsey Bolton pa im daje lose savete. :D
Link to comment

Ja to nisam razumeo, zašto je ujahao kao da je upravo stigao sa njive? :unsure:Zar ne nalaže običaj da se pokloniš pred suverenom kad te odlikuje, a ne da mu se (posredno) isereš na pod i zahvališ kroz zube?

Link to comment

ma ne lozim se na ser aleksa. samo na dzona snoua i mislim da su jaqen i kingslayer hot.doduse, ne znamo kako bih se ponela da mi lord tajvin pokloni paznju. :(

Link to comment

Ha, epizoda je genijalna. Pocev od Tajvina. Logicno mi je da zmajevi spale onog. Kontam da nije do kolicine vatre, vec do magije. Poeticno. Ali mi nije logicno da nisu porasli ni ic, to se slazem. Ako su u DWD vec bili velicine prosecnog aviona (tako ih barem zamisljam), ne znam kako dosad nisu narasli.Veeeeeliki sef je super. :D Ako hoces da zadivis tinejdzerku, nemoj joj pokazati kolika ti je patka, vec plati kurvi da pusti buvu. I pusti je da zamislja. Uzgred, sam ja jedini koji je skontao aluziju na moderne ekonomije, ili sam jedini koji misli da je vredno pominjati? :D

Link to comment
Gledo Iron Sky; neverovatno je da film sa tako malim budžetom izvlači onoliki CGI.
Daleko je lakse i jeftinije uraditi CGI bitaka u svemiru nego srednjovekovne masovke. Ove poslednje zahtevaju najzajebaniju i najskuplju vrstu efekata (tako su bar objasnjavali u nekim dokumentarcima o LoTR triologiji).
Link to comment
Daleko je lakse i jeftinije uraditi CGI bitaka u svemiru nego srednjovekovne masovke. Ove poslednje zahtevaju najzajebaniju i najskuplju vrstu efekata (tako su bar objasnjavali u nekim dokumentarcima o LoTR triologiji).
Bah, svako se češe tamo gde ga svrbi. Ko je radio na LOTR normalno da tvrdi da je su zajebaniji EF nego SF efekti, ko je radio na Star Wars obrnuto <_<Ja još nisam video SF uradak u kom CGI bitke izgledaju neretardirano. Bez obzira o kom stepenu tehnologije je reč, stvari se pre ili kasnije svedu na nekakav dogfight u WWI stilu :isuse: (Da ne pričamo sad o zvucima proletanja i sličnim sranjima.) Čak i kad se pre tih scena u ofu lepo objasni kako stvari funkcionišu, kolike su udaljenosti u pitanju, da bi trebalo po 10 minuta da nekakav "laserski zrak" stigne do mete... bez izuzetka ti se posle prikaže glupava pilotska akcija u klasičnom "pazi mirko fotonski torpedo" maniru. Mora se publici poturiti pod nos ono što očekuje, i gotovo./off
Link to comment
Ja još nisam video SF uradak u kom CGI bitke izgledaju neretardirano. Bez obzira o kom stepenu tehnologije je reč, stvari se pre ili kasnije svedu na nekakav dogfight u WWI stilu :isuse: (Da ne pričamo sad o zvucima proletanja i sličnim sranjima.) Čak i kad se pre tih scena u ofu lepo objasni kako stvari funkcionišu, kolike su udaljenosti u pitanju, da bi trebalo po 10 minuta da nekakav "laserski zrak" stigne do mete... bez izuzetka ti se posle prikaže glupava pilotska akcija u klasičnom "pazi mirko fotonski torpedo" maniru. Mora se publici poturiti pod nos ono što očekuje, i gotovo.
Zato se i gledaju Anime...recimo, Legend of the Galactic Heroes.legend_of_the_galactic_heroes_by_hottbill-d3xi7dc.jpgPosebno bih pohvalio Starship Operators, koji je fenomenalno razradio ceo koncept budućih bitaka u svemiru, sa sve realističnim fizičkim modelima, zbilja fantastično odrađen upravo taj segment bitaka u svemiru koje se vrše ne u dogfight maniru, već sa razdaljina od više stotina hiljada kilometara.big-starship-operators-ost.jpg
Link to comment
Bah, svako se češe tamo gde ga svrbi. Ko je radio na LOTR normalno da tvrdi da je su zajebaniji EF nego SF efekti, ko je radio na Star Wars obrnuto <_<
Ne znam, logicno je da teze prikazati 10000 humanoida koji se gibaju savijajuci istovremeno razlicite delove tela nego manji svemirskih brodova (u SF bitkama najzahtevniji efekti su obicno eksplozije).
Ja još nisam video SF uradak u kom CGI bitke izgledaju neretardirano. Bez obzira o kom stepenu tehnologije je reč, stvari se pre ili kasnije svedu na nekakav dogfight u WWI stilu :isuse: (Da ne pričamo sad o zvucima proletanja i sličnim sranjima.) Čak i kad se pre tih scena u ofu lepo objasni kako stvari funkcionišu, kolike su udaljenosti u pitanju, da bi trebalo po 10 minuta da nekakav "laserski zrak" stigne do mete... bez izuzetka ti se posle prikaže glupava pilotska akcija u klasičnom "pazi mirko fotonski torpedo" maniru. Mora se publici poturiti pod nos ono što očekuje, i gotovo./off
To je vec druga prica. Nisam siguran da bi bilo zanimljivo gledati realisticnu SF bitku (sudeci po dosadasnjoj putanji razvoja vojne tehnologije, bitke u svemiru ce se pre voditi izmedju autonomnih mreza dronova sa "distribuiranom vestackom inteligencijom" (na ogromnim distancama naravno) nego izmedju brodova sa ljudskom posadom).
Link to comment

Pa da, to je izazov za scenariste - moraju da dramatizuju nešto suštinski nezanimljivo. Ali ne bi trebalo da im je to izgovor da nam poture milion puta prežvakano dosadno vizuelno tras-bum sranje koje nema smisla.Slično važi i za one masovke u Game of Thrones. Meni stvarno nije previše stalo do toga da li Stannisova vojska ima 20,000 ili 20 statista (dok su ostali doscrtani u pozadini) ali mi je stalo do toga kako će scena biti režirana - da li će npr. Stannis da stoji u pozadini i izdaje naređenja, praktično služi kao narator, ili ćemo da ga gledamo kako se penta uz i niz merdevine urlajući <_<

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...