Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

Samo da primetim da je meni Helm's Deep bio sasvim bezvezan. Znam da je to kolegama nerdovima sveta krava, ali meni je ceo taj segment jako glupav, pokušava da bude i dramatičan i tragičan i komičan u isto vreme, a failuje spektakularno. CGI orci su mi poseban pet peeve, zašto su tako uniformno jebeno crni?! Od toga je bolje čak i ova GOT glupost sa uniformama i šlemovima za svaku vojsku posebno <_<
Ma mislio sam prosto na masovku u sceni osvajanja utvrđenja. Ti komični delovi "baci me, ali nemoj da kažeš elfu" ili Orlando Bloom koji surfuje na štitu su najžešća fejspalmčina. Ali poenta je da su tu barem uspeli da iskoriste smanjenu vidljivost u vidu mraka i kiše, te uz dovoljnu dozu CGIja dočaraju masovnost scene, iako je i njih na sceni bilo ukupno tridesetak.
Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nisi jedini, ja napisah nešto slično pre neki dan. Mislim da su neispunjena očekivanja u pitanju, znali smo da je centralni lik u knjizi i da tamo briljira, pa smo se ponadali da će tako biti i u seriji. Ali nije bilo vremena od Robbovih medicinskih sestara iz Volantisa i Baellishevih kurvi <_<
Ne, nije toliko problem u vremenu, koliko u tome da u prvoj sezoni Tyrion briljira zbog svoje intelektualne dominacije (kao recimo Blackadder u drugoj sezoni). Bilo koja situacija, bilo koji dijalog (ma kako kratak bio) - odmah vidiš ko je pametan, načitan itd. Pogotovo kad krene da odgovara smireno i polako u onom "My young apprentice..." fazonu. Tokom ove sezone mi je delovao suviše "squeamish", a po pitanju intelekta mora da se nadgornjava već i sa samim Bronnom.
Link to comment

Pa dobro, ali u prvoj knjizi/sezoni je imao sasvim drugačiju ulogu - bio je underdog koji podjebava svaku višu instancu. U drugoj je došao do moći i uticaja, vlada gradom, igra se prestola - tu bi trebalo da se oseća kao riba u vodi, što je u knjizi i prikazano, ali u seriji dosta ovlaš.

Link to comment
Ma mislio sam prosto na masovku u sceni osvajanja utvrđenja. Ti komični delovi "baci me, ali nemoj da kažeš elfu" ili Orlando Bloom koji surfuje na štitu su najžešća fejspalmčina. Ali poenta je da su tu barem uspeli da iskoriste smanjenu vidljivost u vidu mraka i kiše, te uz dovoljnu dozu CGIja dočaraju masovnost scene, iako je i njih na sceni bilo ukupno tridesetak.
Meni je muka od takvih masovki. Nekakve regimente potpuno identičnih orka marširaju savršeno pravilno kao da su jebene rimske legije, a onda stoje mirno pred tamo nekim zidovima iz kojih čuče statisti i glavni glumci. Onda kad svane sunce, počisti ih CGI konjica feat. Gandalf :isuse: IMO mnogo su bolje predstavljeni orci u onim Merry i Pippin scenama, gde ih vidiš izbliza, gde deluju divlje i haotično. Inače ta Helm's Deep scena je odličan primer još nečega na šta smo se žalili oko GOT - nepotrebnih izmena source material koje bolno štrče. Iz nekog razloga, dolaze im saveznici u vidu nekakvih vilenjaka-plavušana iz Lotlorijena :blink: Onda njihov vođa zagine u slow motionu, a publiku apsolutno boli uvo jer niti zna ko je to niti imaju nekakav emotional investment u njega. Čemu to sve?
Link to comment

Stop right there - da ne odemo u troll sa LOTR ovde sasvim nepotrebno. Ono na šta sam mislio je prosto tehnika snimanja.

Link to comment
BTW, jesam li ja jedini ovde solitelj rane koji misli da Dinklidž ne briljira tako ubedljivo kao u prvoj sezoni? Nekako mi bled ovde kroz drugu sezonu (sem na početku).
dobar je, ali daleko od briljantnog. plus, najjace scene su mu sa Lenom, a ona je realno objasnila u ovoj sezoni.
Link to comment

cera! uradila sam forenziku.ono nije renlijev duh, nego ser loras tyrell. kad udje u salu sa gvozdenim tronom vidi se slem sa rogicima. mora da ga je uzeo od mrtvog renlija da bi ga osvetio i pronosio mu slavu.

Link to comment

Čitala je samo delove gde ima seksa -_-Ovo ti je khaleesi baš, što bi rekli moji omiljeni podcasters, shocking lack of knowledge.(Doduše ni ja ne mogu da se setim čija je to bila ideja? Mislim Littlefingerova, ali nisam siguran.)

Link to comment

Ja se toga ne secam. Odavde pa na dalje, jedino se iz druge knjige secam kako ce se Tirion probuditi u nekoj mracnoj memljivoj sobi bez nosa i secam se hvatanja pravaca u House of Undying. Mislim, secam se sta ce se zbivati iza zida, ali ne mogu da alociram sta pripada drugoj, a sta pocetku trece. Ono kad su nasli one bodeze od zmajevog stakla, ja sam se zbunila da nisam bila sigurna da li sam ja to videla u prvoj, drugoj ili trecoj knjizi. Potpuno stapanje mozga.Ogavna sam. :(Hajd sad, pomozite mi. Sta je to bilo sa Renlijevim duhom?

Link to comment
Ja se toga ne secam. Odavde pa na dalje, jedino se iz druge knjige secam kako ce se Tirion probuditi u nekoj mracnoj memljivoj sobi bez nosa i secam se hvatanja pravaca u House of Undying. Mislim, secam se sta ce se zbivati iza zida, ali ne mogu da alociram sta pripada drugoj, a sta pocetku trece. Ono kad su nasli one bodeze od zmajevog stakla, ja sam se zbunila da nisam bila sigurna da li sam ja to videla u prvoj, drugoj ili trecoj knjizi. Potpuno stapanje mozga.Ogavna sam. :(Hajd sad, pomozite mi. Sta je to bilo sa Renlijevim duhom?
ak7cdg.jpgPa bilo je to da je gro Stanisove vojske, koji mu je prišao nakon Renlijeve smrti, ponovo pobegao na drugu stranu ugledavši blaženopočivšeg Renlija. Sećaš se da je Stanis šizeo što nema Storm's End i sve one bannerman lordove koji mu pripadaju? Jedan deo njih je uspeo (Stormlands ljudi pogotovo) da dobije na svoju stranu, jer Renlija više nije bilo. Kao, Stanis je ionako brat koji to sve nasleđuje. Dok se "Renli" nije ponovo pojavio.
Link to comment

Aaaaaaaaaaaaaa!!! Sve sam zaboravila! Buraz je to odradio..Kad smo vec kod toga. Nije bilo onog dela kad Melisondr ukeba onog jadnog chichicu sto cuva Storm's End. Edit: A to samo zato jer nisu hteli da nam pokazu kako izgleda zamak koji je najtezi za osvojiti.

Edited by MayDay
Link to comment
Pa dobro, ali u prvoj knjizi/sezoni je imao sasvim drugačiju ulogu - bio je underdog koji podjebava svaku višu instancu. U drugoj je došao do moći i uticaja, vlada gradom, igra se prestola - tu bi trebalo da se oseća kao riba u vodi, što je u knjizi i prikazano, ali u seriji dosta ovlaš.
osim onda kada je to eksplicitno rekao? :DNe slazem se da je ovlas pokazano, bilo je dosta materijala posvecenog tome.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...