Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

bez veze mi je, i u knjizi i u seriji, što ova senka ubija renlija. bolje bi mi bilo da je to neki vešti špijun ili otpadnik od krvi i mesa, ali tada bi melisandra izgubila na značaju.kako bilo, taj postupak narušava sliku o pravednom i principijelnom vitezu stanisu- gde ćeš prljavijeg trika od ovog!?brijena mi je ok u čitavoj toj zbrci, ali kejtlin opasno preti da svrgne džofrija sa trona iritantnosti.i dok sam čitala i sad kad gledam, sve vreme se pitam šta jede džonov vuk gore na surovom severu. brinem se za njega. sad.gif

Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

bez veze mi je, i u knjizi i u seriji, što ova senka ubija renlija. bolje bi mi bilo da je to neki vešti špijun ili otpadnik od krvi i mesa, ali tada bi melisandra izgubila na značaju.kako bilo, taj postupak narušava sliku o pravednom i principijelnom vitezu stanisu- gde ćeš prljavijeg trika od ovog!?
Stanisov moral je doveden u pitanje već u prologu, kada pušta da njegov maester bude otrovan na njegove oči. A senka je plot device isto kao i faceless man Jaqen. A ne znamo ni kako je Balon ubijen. Ne znamo doduše ni da je ubijen, ali je to nagovešteno.
Link to comment
Imam jedno pitanje za one koji su bili s obe strane Zida - sta je bolje, prvo citati knjige ili gledati seriju? Ja sam dosad procitao prvu knjigu i sad krenuo da gledam seriju. Cini mi se kao da dodajem slag na tortu, al mozda je jos bolje obrnuto.
Čitati knjige, bez dileme.Knjige (prve tri posebno) su sjajne, serija samo solidna zahvaljujući pre svega dobrom kastingu.
Link to comment

Ne bih mogao da zamislim da citam knjigu a da znam sta ce da se desi. Seriju, sa druge strane, gledam kao dokumentarac iz oblasti o kojoj sam umislio da znam vise od autora. Zanimljivo je, a i iznenadi me ponekad i naucim nesto novo. Dakle definitivno knjige prvo.

Link to comment
Sledeći put kad budem hteo da impresioniram oskudno obučeno belokoso devojče, ima da je odvedem do najbližeg betonskog zida, šutnem ga par puta da vidi koliko je tvrd, i kažem "udaj se za mene".
nista neces time postici... napisi novu veneovu zbirku ako hoces da je impresioniras!epizoda je sranje, ali Arya je genije totali :Hail: mala glumi za sve pare, svaka joj cast
Link to comment
Stanisov moral je doveden u pitanje već u prologu, kada pušta da njegov maester bude otrovan na njegove oči. A senka je plot device isto kao i faceless man Jaqen. A ne znamo ni kako je Balon ubijen. Ne znamo doduše ni da je ubijen, ali je to nagovešteno.
Kako "pušta da njegov maester bude otrovan"? Taj maester je svesno popio otrov u pokušaju da otruje Melisandru (žrtvujući stoletnog sebe). Ona je samo pristala na njegovu ponudu, popila otrov i iskulirala ga. Stannis čak ni toliko nije uradio. Ne znam šta je trebalo da uradi, da uleti u njihov klinč, izbode Melisandru, i spreči samoubistvo maestera? <_<Inače Stannisov "moral" je prodavanje magle od samog starta. Stannis je bogomdani državnik koliko i Dr. Voja Koštunica.Balonovo ubistvo je naručio Euron Greyjoy, mislim da je to kasnije potvrđeno. Nikog od tih "lažnih kraljeva" nije ubio Stannis spaljivanjem onih pijavica, to je bila samo predstava koju je organizovala Melisandra da mu da lažni osećaj moći i opšte superiornosti. Džofrija su ubili Tyrelovi, Roba Frey, Balona brat. Stannis je samo za Renlija odgovoran.
Link to comment
Imam jedno pitanje za one koji su bili s obe strane Zida - sta je bolje, prvo citati knjige ili gledati seriju? Ja sam dosad procitao prvu knjigu i sad krenuo da gledam seriju. Cini mi se kao da dodajem slag na tortu, al mozda je jos bolje obrnuto.
ni jedno ni drugo - angry.gif kao najveći som sam ostavio poslednjih 50 strana poslednje knjige za danas - i gorko se zajebao.debelog bradonju u Santa Feu neka posete kuga, guba i jedna masna kolera zbog njegovog Aron Speilngovskog tripa.

ubijanje Džona Snežnog ne mogu da mu oprostim. Sva ostala brljanja, logoroičnost, nerazuman broj likova i Dinastija-like dijaloge mogu, ali to ne.

Edited by steins
Link to comment
ni jedno ni drugo - angry.gif kao najveći som sam ostavio poslednjih 50 strana poslednje knjige za danas - i gorko se zajebao.debelog bradonju u Santa Feu neka posete kuga, guba i jedna masna kolera zbog njegovog Aron Speilngovskog tripa.

ubijanje Džona Snežnog ne mogu da mu oprostim. Sva ostala brljanja, logoroičnost, nerazuman broj likova i Dinastija-like dijaloge mogu, ali to ne.

Čemu spojleri, pa naši smo?

Ako si pročitao sve knjige do sada, koliko puta si pomislio da je Martin nekoga ubio na kraju nekog poglavlja, a taj neko se posle ponovo pojavio?1) Bran i Rickon2) Arya kad je dobila "sekirom po glavi"3) Asha je dobila takođe sekiricom po glavi...nastaviti niz.Čak i da su ga stvarno izboli u tolikoj meri da krepa, tu je strateški ostavljena Melisandre da ga oživi. Ako je mogao Toros onoliko puta da diže Dondariona iz mrtvih, fakat može i ova.

Edited by Razzmatazz
Link to comment

meh u pravu si - uzela me knjiga pod svoje. <_< u svakom slučaju sam se prenerazio. Efekat je postignut. Sad samo da čekam do sledeće knjige (BTW zna li neko, kad izlazi).

Link to comment

Kad napiše. Preciznije ne zna niko.Mene je više iznerviralo što su ta poglavlja iritantno nelogično napisana nego samo "konačno rešenje". Dečko sve poteze vuče kao da izaziva kolege da mu zabodu nož u leđa u odsudnom trenutku. Nekoliko puta je mogao da im se lepo razložno obrati i razjasni sve, zašto stvari moraju tako i tako da idu. Ali ne, može sve on sam :isuse:

Link to comment
Kad napiše. Preciznije ne zna niko.Mene je više iznerviralo što su ta poglavlja iritantno nelogično napisana nego samo "konačno rešenje". Dečko sve poteze vuče kao da izaziva kolege da mu zabodu nož u leđa u odsudnom trenutku. Nekoliko puta je mogao da im se lepo razložno obrati i razjasni sve, zašto stvari moraju tako i tako da idu. Ali ne, može sve on sam :isuse:
ma tih nelogičnosti kod likova ima tušta i tma. Jbmti, svi ispadoše nekakvi idealisti i legalisti. ja sam na to prestao da obraćam pažnju.
Link to comment
ni jedno ni drugo - angry.gif kao najveći som sam ostavio poslednjih 50 strana poslednje knjige za danas - i gorko se zajebao.debelog bradonju u Santa Feu neka posete kuga, guba i jedna masna kolera zbog njegovog Aron Speilngovskog tripa.

ubijanje Džona Snežnog ne mogu da mu oprostim. Sva ostala brljanja, logoroičnost, nerazuman broj likova i Dinastija-like dijaloge mogu, ali to ne.

+ :( A nije posteno ni zamahnuo mac. Moram da pohvalim glumce, vecina je onako kako sam ih i zamisljao. Tirion glumi fantasticno, kralj takodje jako dobro. Jedino mi nije jasno sto su stavili onu babu za Kejt <_< S druge stranice kraljica je i vise nego sto sam ocekivao :naughty:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...