Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

To sto ti hoces nikad neces dobiti.
Ovo je zazvučalo kao kad je Tyrion pitao Tywina oko nasleđivanja Casterly Rocka. Do not sit on a privy for too long. :lol:
1. priznaj da ti je bilo nikad jace kad je strazar prdn'o. ko homer simpson si, zivota mi.2. moramo malo da idemo i na obican topik!
Ne možemo da se svađamo lepo pred nepoznatim ljudima. Neke stvari moraju da ostanu u familiji.To sa duhovitim stražarom me iznenadilo, nisam očekivao da će plebs biti tako down to earth. Prijatno iznenađen improvizacijom. Edited by Razzmatazz
Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ne, ne slažem se da je to zato što mi je serija bila prvo iskustvo. Poenta je u tome da su knjige vrlo_dobro_napisane. Od strane nekog ko je pisao scenarije za serije. Tačno si čitajući knjige imao osećaj nakon kojih chaptera treba da idu reklame. Neko je to godinama i godinama uklapao. Ako to izmasakriraš i smućkaš nešto svoje na brzaka, poenta je u tome da to nije tako dobro kao knjiga. A ne u tome da se taksativno navodi šta je drugačije ili da izrazim žal što nisu prikazali neki detalj do kojeg je meni stalo. Autori su imali odličan sadržaj na izvolte i mogli su mnogo bolje da izađu pred publiku. To je moja poenta. Prva sezona je malo odstupala od originalnog materijala - pogledaj reakcije ljudi na gledalačkom topiću. Prva sezona je sve privukla. Druga sezona im je već zbrda-zdola, ima mnogo više negativnih komentara. Da nisam pročitao knjige nakon prve sezone, nego nastavio samo da gledam drugu sezonu, iskreno sumnjam da bih se dohvatio knjige. Dešavalo se x puta da prvo počitam knjigu, a da onda pogledam ekranizaciju. Neki autori su (po meni) napravili odičan posao (bez obzira verno pratili knjigu ili odstupili), neki su uprskali skroz.
nije sezona zbrda-zdola, vec imaju daleko manji budzet, pa prebacuju stvari na "manje bitne" a da ostanu u okviru price. jbg, pogledaj drugu knjigu, da su isli po tome, samo bi gledali mass scene, a za to se nema para. sto je najgore, treca sezona ce biti jos gora jer je treca knjiga ubedljivo najgora :Dja se samo nadam da su ostavili para da se posteno naprave scene sa zmajevima i bitke na severu. ako to naprave kako treba, oprostice im publika sve drugo
Link to comment
nije sezona zbrda-zdola, vec imaju daleko manji budzet, pa prebacuju stvari na "manje bitne" a da ostanu u okviru price. jbg, pogledaj drugu knjigu, da su isli po tome, samo bi gledali mass scene, a za to se nema para. sto je najgore, treca sezona ce biti jos gora jer je treca knjiga ubedljivo najgora :Dja se samo nadam da su ostavili para da se posteno naprave scene sa zmajevima i bitke na severu. ako to naprave kako treba, oprostice im publika sve drugo
Ma nisu problem mass scene fajtova. Nisu ih do sada prikazivali, a to nije bila poenta ni Martinovog pisanja. Njemu jeste bilo jako važno da prikaže grozote rata, ali iz ugla nekog malog igrača, koji se bitke užasava, a ne iz ugla nekog heroja ili vojskovođe. Zato fajtove gledamo iz ugla Arye, Tyriona ili Davosa, a ne Brona ili Roba. Na tom mikro nivou, svaki fajt je jednako važan i užasan. Možda zato i upečatljivije treba da deluje napad Amory Lorcha na kulu u kojoj su Yoren, Arya i ekipa, nego bilo koja bitka koju Rob bije. Imaju samo dva velika fajta kojima trebaju da poklone pažnju, a to su Blackwater i Mancetov napad na Zid. Sve ostalo mogu i treba da izbace u seriji. Ali stoji da su masovnost mogli da simuliraju u nekim drugim scenama. Ako ne statistima, onda crtanjem. Na primer, tih 100K vojnika koje Renli vodi, a nama je prikazano 5-6 šatora. U knjizi su se Renli i Kejtlin popeli na kulu i gledali *u mraku* hiljade logorskih vatri. Mogli su to i ovde da urade i bez kule - docrtati gomilu vatri *u mraku* copy-paste metodom nije preskup ili tehnički nepremostiv problem, a gledaocima daje potreban utisak masovnosti. Ne da treba svugde sve vreme docrtavati ljude, ali tu i tamo kao kratki flash u sceni i te kako dobro dođe. Ima tih sitnih trikova - ako se radi o gradskoj ulici, napuni je brate sa dvadesetak statista kao što su u Rimu radili. Kad otvoriše vrata Qartha, čini mi se da ispade grad velelepno nacrtan, ali prazan, bez dece, prolaznika, kola, trgovaca, bilo čega. Upada nekako u oči, jer nije prirodno.Jasno je da treba da seku i neke stvari su ovde ok isekli. Bilo je sasvim jasno i prirodno da će recimo Vaes Tolorro skroz da iseku, kao i Penroza u Storm's Endu. Dobro su uklopili i "prevremeni" dolazak Littlefingera u Highgarden kamp. Em donosi koske Kejtlin i pravi ponudu za razmenu, em će o istom trošku ugovarati spajanje Mardžori i Džofrija sad kad Renli skikne. Tu su dosta vremena isekli i ostatak "ušili" tako da se ključne stvari odatle ipak dese. Osim ako ne naprave sad spin kako Bejliš kolje Renlija, jer se uvredio kad mu je ovaj rekao da ne može očima da ga vidi.BTW, nemam sad epizode pri sebi da proverim - oni su isekli skoro kompletan Stanisov dvor, od Florenta pa nadalje (sem smrti matorog Kresenta). Jesu li prikazali oni uopšte Stanisovu ženu i ćerku beše ili ga prikazuju kao neženju (koji onda može da oplodi Melisandu kad mu padne na pamet)?
Link to comment

Ja samo da se zapljunem i kažem da su 100,000 vojnika glupost ordinarna. Aleksandar Makedonski nije vodio pola od toga u bitku kad je išao da osvaja Aziju, a Renli Barateon će kao da skupi toliko ljudi za nedelju dana, i to sve na <100 km od prestonice :isuse:Martin voli da se frlja sa velikim brojevima, zato plemići u Westerosu imaju precizne porodične istorije duže od cele RL ljudske istorije (Zna se koji je Stark koga oženio pre deset hiljada godina, ej! I u kom je dvoboju učestvovao, i šta je jeo za doručak.) Meni takve stvari ubijaju suspension of disbelief i kad čitam knjigu... Zato ne mogu da žalim što nisu adekvatno prikazane u seriji.Ko bi voleo da vidi Renlijevih sto hiljada miliona vojnika kako kampuju na kamenitoj obali mora, a hrane se slanom vodom i svežim vazduhom... žalim slučaj.(@Kingslayer: Skroz su isekli Stannisov dvor, i ženu i ćerku; meni je to razumljivo, nisu hteli dodatno da komplikuju, ali je ipak glupo. Sad posle Blackwatera on kao treba da proglasi Davosa za Handa, a svo vreme se ponaša kao da mu je već desna ruka... i jedini savetnik... i jedini veslač.)(BTW ne mislim da će iseći zaverenike oko Džof svadbe i napakovati to Tyrionu, to je prevelika izmena. Neko je izbacio ideju da će možda Mardžori da preuzme ulogu Queen of Thorns u tom delu, pošto je ovde jel'te odrasla a ne kao u knjizi napupela omladinka.)

Link to comment

Da, voli Martin da se zatrči malo sa ciframa, pogotovo kad su godine u pitanju. Mada mislim da grešiš ovo za <100km, Westeros bi trebalo da je širok oko 900 milja, a "visok" oko 9000 milja. Što opet deluje malo neverovatno u smislu vremena putovanja, da Tywin sa vojskom očas posla pređe od Harrenhalla do King's Landinga.Ali u seriji su mogli to da srežu malo. Pogotovo broj vojnika kad su već znali da to neće moći da izvade sa takvim ciframa. Broj brodova Greyjoyeva su već srezali. Kad se pojavi Victarion, sumnjam da će njegov Ironfleet imati baš 100 brodova. Tako su i tu vojsku mogli odmah da srežu. Ovo za Džofovu svadbu - ostaje stvarno da vidimo gde će da iseku, jer seku nemilice. Jasno, imaju problem što se u svakoj epizodi pojavljuju praktično novi likovi. Još sad kad zabibere sa Slaver's Bayom, kad se pojavi Dorne itd, gledaoci će stvarno imati poteškoće da isprate sve to. Suviše je tu likova i dešavanja da bi se to tek tako srezalo i svelo na formu "2 i po muškarca". Morali su od početka da idu na po 12 epizoda, a možda i svaku knjigu da iseku na dve sezone, pa dokle ide - ide. Sa ovakvom gledanošću, podrškom i ocenama, nešto mislim da to ne bi trebalo da je veliki problem bio.

Edited by Razzmatazz
Link to comment

Pogledajte prvu epizodu opet, kad Stannis zavrsi onu ujdurmu sa Lightbringerom krene da se vraca, pa se onda kao priseti necega, malo vrati nazad i uzme (cenim) zenu pod ruku pa krene s njom napred. Nije mnogo, ali...

Link to comment

Da, to mu je valjda žena, ali je ona u seriji opisana kao jadna, nikakva, bolešljiva, neplodna, i sve u svemu nebitna.U knjizi je odlučna, gadna, brkata, i fanatična sledbenica Melisandre. Bez nje se Stannis ne bi ni primio na tu Lord of Light glupost.Ali ne mogu da žalim sad i za Stannisovom gospodžom. Pre će da mi nedostaju njihova ćerka i dvorska luda.BTW, bilo bi lepo da neko kaže R'hllor u seriji, čisto onako. Smorili su sa Lord of Light pa Lord of Light, sve mi je Zelazny u glavi. Vidim u preview za sledeću epizodu da i Jaqen H'ghar objašnjava Ariji da duguje tri života "crvenom bogu"... valjda će i to biti LOL? :unsure:

Link to comment
@calaverahodor? hodor?!! moram sad da se pritajim da porazmislim o tome.mislim, on je veliki covek, pa ima veze s onim velikim ljudima sto su ziveli ranije, pa su ostavljeni iza zida. kako ce on biti blood of my blood?!
Hodor je potomak Ser Duncana the Talla, garantovano. A i Brienne ima nekakve veze sa njim, ako je suditi po štitu koji se seća da je jednom našla kod kuće.Khaleesi (a i ostali vipovci), ako nisi čitala Dunk & Egg novele - preporučujem. Nema zmajova ni Dothrakija, ali ima Targaryena na sve strane :jerry:
Link to comment

Yep, mada je meni i druga dobra. Poslednja deluje nekako isiljeno, kao da je bio pod pritiskom publike/izdavača da nastavi tu Dunk & Egg priču pa je s mukom odradio.Koliko treba da bude tih novela ukupno, zna li se?

Link to comment
Hodor je potomak Ser Duncana the Talla, garantovano. A i Brienne ima nekakve veze sa njim, ako je suditi po štitu koji se seća da je jednom našla kod kuće.Khaleesi (a i ostali vipovci), ako nisi čitala Dunk & Egg novele - preporučujem. Nema zmajova ni Dothrakija, ali ima Targaryena na sve strane :jerry:
Nisam! Ali taman cu nekome da kupim za rodjendan i da se posle grebuckam.. :DJa sam high ova dva dana zbog ishoda u oba meca Lige Sampiona, pa cu sad da idem da kupim haljine da obelezim malo radosti u mom trudbenickom zivotu.
Link to comment
Da znas da jesam!!! A seriju jel gledas i ako gledas zasto ne komentarises? :(
Gledam seriju, nego nemam ništa pametno da kažem pa zato ni ne komentarišem ^_^
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...