Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ne znam više šta da kažem po pitanju isecanja, presecanja, prespajanja i lepljenja popreko - ovo je u odnosu na knjige otišlo toliko ukurac, da više nema smisla kritikovati bilo šta. Nabrajanje odstupanja od date radnje bi trajalo duže nego sama epizoda. Nije ni to problem, ali u takvim slučajevima su na početku u okviru špice obično pisali "bazirano na...". Onako alanfordovski, "GoT za siromašne".Žao mi je što nije bilo scene sa breskvom. Harrenhal su nacrtali malo suviše ruinirano - tu je trebalo da bude još nekoliko towera koji su upotrebljivi i useljivi (jer je tu praktično sve vreme neko živeo). Slično i kod Quartha - sa jedne strane bi je drago što su napokon počeli malo da crtaju da bi dočarali grandioznost nekih stvari, a opet nije baš moralo ko školarci na likovnom (tj. može to i mnogo bolje). Ako već ne mogu te statičke stvari da nacrtaju (tj. gradove i zidine), plašim se da nećemo videti ni mamute, džinove i sličnu pokrenu buraniju. Jedino šta su stvarno dobro nacrtali je ova porođena senka.To kod Quartha mi je stvarno bilo tanko i nategnuto - njih 13 izlazi napolje sa 15 stražara i snebivaju se pustiti u grad dothraki hordu članova 12. Mogli su to preskočiti kompletno i prikazati kako Xaro (kao predstavnik svoje gilde) uvodi njenu kolonu u grad, baš kao što je i u knjizi.Dinkliđ standardno dobar. Izgleda da idu na verziju da je Džofrija stvarno Tirion roknuo, a da će preskočiti i lejdi Olanu i pola drugih ljudi. Koliko smo Kingsguardova do sad videli? 1 ili 2? Bili su svi u onoj sceni kad je Baristan Selmi dobio otkaz, a od tada se pojavljuje samo jedan jedini. Pola zlobnih Cerseinih stvari pripisuju Džofriju i pakuju mu još stvari pride. Delovaće malo bledo kad Cersei krene da gubi kompas, ali jasno je da kod publike pumpaju negativne emocije prema Džofriju. Čarls Dans jebe keve. Ovaj novi veganski Ser Gregor mi i nije baš legao.Najbolja scena je bila na početku kad lanisterska straža osluškuje nešto pa debeli prdne. Hajlajt epizode.P.S.Hvala svim obožavateljkama na PMovima, telegramima i telefaksima podrške.P.P.S.Mau, kad si bolesna, leži kući i pij čaj, limun i dobijenu hemiju, kakvo crno usisavanje i spremanje l'gajbe?

Edited by Razzmatazz
Link to comment

idite dodjavola. Počinju i meni da fale statisti i masovne scene. Scena sa Tirionom, Sersei i Džofrijem u poslednjoj epizodi je :Hail: svaka scena u kojoj se pojavljuje Dinklidž je biser. :D

Link to comment
Ne secas se da je Roose cesto nosio ruzicastu odecu u skladu sa sigilom svoje kuce?Bolton_Sigil.jpg
Znam da je imao plašt u skladu sa grbom svoje kuće, ne kompletnu odeću (pogotovo ne chainmail/hauberk i ostalo).

Mislim da je ova ilustracija bliska njegovom standardnom autfitu:250px-Roose_Bolton.jpg

I ne, te sitnice tipa da li je Jaqen imao pola crvenu, pola belu kosu me ni najmanje ne diraju. Samo izmene globalne radnje i kad nešto baš uprskaju glede kastinga, glume ili scene.

Link to comment
počeo da čitam i poslednje poglavlje - prethodne knjige sam pročitao za cca 2 nedelje :isuse: počeo sam da sanjam zmajeve i ostala čuda - samo da kažem da mi je favorit postao Snow - mada, kojom brzinom ovaj bradonja ubija svoje likove, neću se iznenaditi da i njemu do kraja knjige odleti glava. samo da primetim da se prilično rasplinjava priča. Malko me podseća na sapunice - možda je to zato što sam u kratkom vremenu iščitao knjige ali postaje mi prilično zamorno da pratim sve likove i poveznice izmedju njih. :(
pa podseca. A Song of Ice and Fire je zamisljena kao trilogija, napisana je prva knjiga, i onda su debelom rekli da ce da napise sedam... pa je covek poceo da izmislja likove, prati nebitne detalje i slicno... mora da nakupi stranicaJonu nece leteti glava, jer je jedan od tri glavna lika u knjizi(uz Daenerys i Tiriona)... makar tako izgleda od pocetka. prate se prakticno tri price, jedan na severu i zidu koju nosi Jon, druga na jugu sa centrom u Kings Landing gde si Cercei i Tirion i treca iza sedam mora i sedam gora di je Daenerys. mislim, koga boli guzica za Ashu i Theona? covek se o njima raspisao, mogao je slobodno 4 knjige samo o Pyku napisati, a Grayjoyi su tu da sjebu Winterfell, i to je to. ili Stanis i Davos koji dobijaju sve vise i vise prostora, a glavna im je uloga da dovedu Melisandre do Jona... i to cisto da se ovaj opet malko izmeni... sva desavanja na zidi i oko njega su zapravo tu da se Jon "izdefinise"...tako makar meni izgleda, jeli... ja naravno i dalje navijam iz sve snage da zajebu i zmajeve i sve ostalo, da Arya poraste, da joj se vrati Nymeria i onda da krene svima da se nacestita nove godine! neka to napise, tacno ce me boleti guzica ko ce sesti na tron i sta ce biti sa Mau i njenim zmajevima :D
Link to comment
Prva sezona me baš zadovoljila. Eto, nije bilo baš tako teško ili nemoguće.
Pa zato sto ti je prvo iskustvo bila serija! Znam ja o cemu pricam, kad tako procitas knjige (i to jos svih 5 u cugu) i nedugo zatim krenes da gledas seriju, u glavi ti samo sta su izostavili, sta je drugacije, zasto je ovo ovako a u knjigama je bilo onako... razumem ja to sve! Ali ne podrzavam... :(
Link to comment
Pa zato sto ti je prvo iskustvo bila serija! Znam ja o cemu pricam, kad tako procitas knjige (i to jos svih 5 u cugu) i nedugo zatim krenes da gledas seriju, u glavi ti samo sta su izostavili, sta je drugacije, zasto je ovo ovako a u knjigama je bilo onako... razumem ja to sve! Ali ne podrzavam... :(
Ne, ne slažem se da je to zato što mi je serija bila prvo iskustvo. Poenta je u tome da su knjige vrlo_dobro_napisane. Od strane nekog ko je pisao scenarije za serije. Tačno si čitajući knjige imao osećaj nakon kojih chaptera treba da idu reklame. Neko je to godinama i godinama uklapao. Ako to izmasakriraš i smućkaš nešto svoje na brzaka, poenta je u tome da to nije tako dobro kao knjiga. A ne u tome da se taksativno navodi šta je drugačije ili da izrazim žal što nisu prikazali neki detalj do kojeg je meni stalo. Autori su imali odličan sadržaj na izvolte i mogli su mnogo bolje da izađu pred publiku. To je moja poenta. Prva sezona je malo odstupala od originalnog materijala - pogledaj reakcije ljudi na gledalačkom topiću. Prva sezona je sve privukla. Druga sezona im je već zbrda-zdola, ima mnogo više negativnih komentara. Da nisam pročitao knjige nakon prve sezone, nego nastavio samo da gledam drugu sezonu, iskreno sumnjam da bih se dohvatio knjige. Dešavalo se x puta da prvo počitam knjigu, a da onda pogledam ekranizaciju. Neki autori su (po meni) napravili odičan posao (bez obzira verno pratili knjigu ili odstupili), neki su uprskali skroz.
Link to comment
Najbolja scena je bila na početku kad lanisterska straža osluškuje nešto pa debeli prdne. Hajlajt epizode.
1. priznaj da ti je bilo nikad jace kad je strazar prdn'o. ko homer simpson si, zivota mi.2. moramo malo da idemo i na obican topik!
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...