Jump to content
IGNORED

iPhone


Recommended Posts

Znači uz taj bezkamatni kredit koji reklamiraju se plaća puna cena telefona podeljena na 24 rate (ne pričam nužno o ajfonu) i pored ugovorne obaveze od 24 meseca?

Nisu normalni, 6+ 128 GB im je 149k, čudno stvarno da nema još i kamata. :D

Nemaš ugovornu obavezu ako kupiš na kredit, tj za punu cenu. možeš da menjaš tarife kad poželiš. Ugovorna obaveza ide samo ako plaćaš telefon uz tarifu.

Link to comment

Isla sam u Telenor. ...

Jel postoji neki razlog zasto to kupujes u Srbiji? (Podnosis racun negde, ili nesto sl.) Posto koliko sam u toku to (sam fizicki telefon, nevezano za voice/sms/data) tesko da ima gde skuplje. 

Link to comment

Pa ja sam sada based u Srbiji. Mozda ne jos dugo, ali za sada je tako. Ako budem uskoro odlazila, to znaci da cu imati love da izadjem iz bilo kakvog ugovora sa telefonskim provajderom.

 

U svakom slucaju, sami tarifni paketi u Srbiji nisu skupi. Najskuplji paket ovde je 60E, a slican me u Francuskoj kosta oko 20e vise i koliko se secam treba vise da doplatim u cugu za sam ajfon 6. Doduse, mene su u petak zvali da mi ponude 5s sada besplatno, ako obnovim moj francuski ugovor koji placam nepunih 30e mesecno. Ali necu. I druga stvar zasto je francuski ugovor bolji, to je zato sto kada idem u zemlje EU ili US ili UK, imam neke strasno jeftine nedeljne tarifne dodatke, pa sijem 3G bez prestanka. A srpski 3G u roamingu je nesto najskuplje na ovoj planeti.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Pitanjce...iPhone 5S iz USA, da li moze da se otkljuca kod nas i bude SIM free?

 

Ovaj jedan kolega mi rece da ako je sa neke odredjene americke mreze, onda ne moze da se otkljuca?

Link to comment

Sto ne kupis 20GB prostora, cena je nesto tipa dolar mesecno, na godisnjem nivou smesna cifra. 

 

Inace, imas opciju Manage Storage, pa odaberi tvoj mob i pobrisi ako hoces neki od bekapova aplikacija i kojecega i odaberi da ti vise to ne bekapuje. Ali najvise ti odlazi na multimediju, tj fotke i video, to nisam siguran da mozes da uredis sta ces da sacuvas a sta ne, po principu sve ili nista. Ima i opcija na kraju Delete Backup. Potom bi verovatno trebao da pobrises ono sto ti ne treba na mobu (ili prethodno sacuvaj na komp) pa onda uradis nov bekap na icloud...

Link to comment

Da pitam ovde, iako se odnosi na iPad...

Prodajem ga, šta trebam da uradim da sledeci korisnik nema problema sa iCloudom, da ne traži moj apple id, da ne ispadne da je zaljučan?

Nisam se nikad oko toga petljao i ne znam najbolje kako funkcioniše, a ovaj što ga uzima je uplašen da će mu pokazivati da je zaključan i da ga neće moći koristiti.

Mislio sam da se to dešava samo kod ukradenih uredjaja, i da je dovoljno da ja vratim sve na fabrički podešeno i izlogujem se.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...