Jump to content
IGNORED

whistleblowers: wikileaks, snowden i...


DarkAttraktor

Recommended Posts

Ok, moja greska.Za to vreme: blic

Žene će biti kobne za AsanžaLONDON - Dve žene koje tvrde da ih je Džulijan Asanž, tvorac Vikiliksa, seksualno napastvovao, nikada se ne bi požalile policiji da je pristao da se testira na sidu, otkriva juče britanski “Mejl on sandi”. Koordinator Vikiliksa za Švedsku, koji je mesecima blisko sarađivao sa Asanžom, izjavio je u ekskluzivnom intervjuu da je u više navrata bukvalno molio šefa da se testira, pre svega kako bi sprečio eventualnu policijsku istragu, ali i da bi sam Asanž bio miran s obzirom na to da je često menjao partnerke.„Dve žene su mi rekle da ako ode na kliniku i uradi test na prisustvo virusa HIV, one u tom slučaju neće otići u policiju”, rekao je Asanžov bivši kolega, koji za sada želi da ostane anoniman pošto je svedok u slučaju švedskog tužilaštva. “Ja sam bio posrednik u tim pregovorima”, dodaje on. “Bio sam siguran da bi one odustale od optužbi da je Džulijan pristao da se testira.Koordinator Vikiliksa je istakao da je ubeđen da dve žene, koje obe tvrde da ih je Asanž naterao na seks, iste sedmice u avgustu, bez kondoma i protiv njihove volje, nemaju nikakve veze s bilo kakvom američkom obaveštajnom zaverom da se on diskredituje, kao što mnogi tvrde.“CIA ne stoji iza svega ovoga”, poručuje on. “Naravno, ovo je za njih izvanredna prilika. Ali od samog početka, ovo je lična stvar.” On otkriva da je Asanž odbio da ode kod lekara dok nije bilo kasno jer su se sve klinike u Švedskoj zatvorile za vikend. “Džulijan mi je rekao da mrzi kada ga ljudi ucenjuju, ‘a to je upravo ono što mi rade, preteći da će da me prijave policiji’.” Asanž je tadašnjem kolegi rekao da je razgovarao sa jednom od navodnih žrtava, poznatom kao “gospođica V”, uveravajući ga da je ona “okej i da neće da se obrati policiji”. “Iz mog razgovora s njom znao sam da to nije tačno i da je bila prestrašena da se možda zarazila”, kazao je on.
Mogli bi ljudi iz ujedinjenog kraljevstva da nam kazu koliko je relevantan taj “Mejl on sandi”.
Link to comment

Isto je objavio i Guardian, koji je imao uvid u dosije, ali i poslao ljude dole da ispitaju poznanike i ostale.Inace "Mail on Sunday" je nedeljno izdanje tabloida "The Daily Mail". Britanski "Alo"

Link to comment

Čekaj, njih dve kao nisu mogle same da odu da se testiraju na HIV, nego su uslovljavale Asanža da to uradi, pa da ih obavesti o ishodu testiranja?Postaje sve luđe i luđe.

Link to comment

Ne, ne. Period inkubacije i to. Mislim nije nista novo (bar ne u zemljama gde sam ja boravio) da se to nesto trazi i vec moze da bude ozbiljno, ali dobro. Kazem, nije nista za tesku robiju. I nije samo HIV test, vec STD test.

Link to comment

Axa. Dobro, sve je i dalje skroz bizarno, ma koliko ovaj car pokušavao da relativizuje vezu između dotičnih gospodža i kampanja niza država protiv Asanža.

Link to comment

Pa nije sa ovim iz Stokholma. Ovaj sto se pominje u Mejlovim i Guardijanovim clancima je "svedski koordinator WL-a". Ljudi, odvojite te dve stvari jednu od druge, nema nikakve veze sa WL-om.

Link to comment
Ljudi, odvojite te dve stvari jednu od druge, nema nikakve veze sa WL-om.
Naravno da ima veze utoliko što je Assange javno lice WikiLeaksa, ne čak ni "najistaknutiji predstavnik" nego bukvalno jedini za koga javnost zna. Možemo se do sutra praviti ludi, ali potreba javnosti za personalizacijom svih vrsta organizacija je dobro poznata činjenica. Dakle, nikakva "odbrana" nije tvrdnja da Assangeove legalne poteškoće nemaju veze sa WL. WikiLeaks u ogromnoj meri zavisi od toga kako ih javnost percipira.
Link to comment

“What are the differences between Mark Zuckerberg and me? I give private information on corporations to you for free, and I’m a villain. Zuckerberg gives your private information to corporations for money and he’s Man of the Year.” - Julian Assange on SNL -

Link to comment

Nakon ovoga ostaje samo da Obama pozove svakog pravovernog da ubije Assanage gde god ga vidi.http://www.fudzilla.com/home/item/21278-us-vice-president-calls-assanage-a-%E2%80%9Cterrorist%E2%80%9D

Link to comment
Naravno da ima veze utoliko što je Assange javno lice WikiLeaksa, ne čak ni "najistaknutiji predstavnik" nego bukvalno jedini za koga javnost zna. Možemo se do sutra praviti ludi, ali potreba javnosti za personalizacijom svih vrsta organizacija je dobro poznata činjenica. Dakle, nikakva "odbrana" nije tvrdnja da Assangeove legalne poteškoće nemaju veze sa WL. WikiLeaks u ogromnoj meri zavisi od toga kako ih javnost percipira.
Pazi, ukoliko je tacno da nije hteo da uradi STD test i da je samo zbog toga policija bila umesana, onda je lose procenio situaciju.Izjednacavati WL "pokret" sa pojedincem je upravo najopasnija stvar jer upravo to daje municiju protivnicima da ih lakse naprave irelevantnim. Curenje ce se nastaviti sa ili bez njega, i utoliko je bolje da se te dve stvari razdvoje. Zbog Asanza i zbog buducnosti WL-a.A da smrdi nacin na koji je (ponovo) pokrenuta istraga u Svedskoj i da li u svemu tome ima veze i Amerika - tacno je, smrdi.
Link to comment
×
×
  • Create New...