Jump to content
IGNORED

whistleblowers: wikileaks, snowden i...


DarkAttraktor

Recommended Posts

dobro, da zakucamo raspravu o seksualnim aktivnostima recima velikog larija flinta

Here's what I know about censorship: The free flow of information is ultimately less harmful than the impeded flow of information. A democracy cannot exist without total access to the facts.
ili, sto arijana rece jos onomad
The Media Gets It Wrong on WikiLeaks: It's About Broken Trust, Not Broken Condoms ...Maybe Assange "often acts without completely thinking through every repercussion of his actions," writes Slate's Jack Shafer. "But if you want to dismiss him just because he's a seething jerk, there are about 2,000 journalists I'd like you to meet."Whether Assange is a world-class jerk or not, this is bigger than Assange -- and will continue whether or not he continues to be a central player in it. In fact, there is already an offshoot site soon to be launched, called Openleaks, which will be run by veterans of WikiLeaks. And I doubt this will be the only offshoot. So as interesting as the Assange saga is, and I'm sure there will be books and movies recounting Assange's personal tale, this is not about one man. Nor is it about one site, though the precedent of allowing the government to shut it down is very important.It is about our future. For our democracy to survive, citizens have to be able to know what our government is really doing. We can't change course if we don't have accurate information about where we really are. Whether this comes from a website or a newspaper or both doesn't matter.But if our government is successful in its efforts to shut down this new avenue of accountability, it will have done our country far more damage than what it claims is being done by WikiLeaks.
pa cak i sami tekstovi o sekskandalu pokazuju to isto, dovoljan je primer dve perjanice nyt iguardian
Link to comment
Whether Assange is a world-class jerk or not, this is bigger than Assange
upravo. i zato je potpuno nepotrebno braniti wikileaks idolatrijom asandža i kidisanjem na svakog ko iskorači, čak je štetno bar jer smara ako ne zatrpava crapom osnovnu poentupa čak i da je čitav slučaj vatikansko-cijaška zavera, nema potrebe primenjivati koštuničinu pravnu strategiju, derogirati pravni okvir, senzibilnost društva prema zaštiti žena, itd - možda je stejt department odabrao seks skandal da napakuje asandžu i tako ga se domogne, ali valjda je jasno da je akcija efikasna otprilike kao i naredba da se zažmuri kad se u nyt naiđe na txt o kejblovima. njihov neprijatelj nije asandž, sad ih već ima previše i uputstva za ometanje neprijatelja iz 50tih više nisu upotrebljiva
The co-ordinator of the WikiLeaks group in Stockholm, who is a close colleague of Assange and who also knows both women, told the Guardian: "This is a normal police investigation. Let the police find out what actually happened. Of course, the enemies of WikiLeaks may try to use this, but it begins with the two women and Julian. It is not the CIA sending a woman in a short skirt."
i uopšte, tretman koji ceo slučaj ima u švedskoj - a i među ww anonimusima i među svetskim "perjanicama" - krajnje je wikileaksonski a ne koštuničarski. konačno, i asandž se predao umesto da ispari, a mogao jete žene ne drže svu moć u svojim rukama, ne upravljaju ratovima i zilionima dolara, one nisu tema wikileaksa. u najgorem slučaju su žrtve političke manipulacije, kao i svi mi ovde okupljeni, u najboljem - sopstvenih, sasvim i do kraja ljudskih, manadobro, i tupson koji zaviruje među noge svakoj ženi koja napiše nešto nepovoljno ima svoje mane kojima povremeno prinese malo zdravog razuma na žrtvu, ali zato je tu forum da mu ukaže na "grešku u mišljenju" -_- nego, švedski dokumentarac:http://www.youtube.com/watch?v=lPglX8Bl3Dc Edited by mioba
Link to comment
te žene ne drže svu moć u svojim rukama, ne upravljaju ratovima i zilionima dolara, one nisu tema wikileaksa. u najgorem slučaju su žrtve političke manipulacije, kao i svi mi ovde okupljeni, u najboljem - sopstvenih, sasvim i do kraja ljudskih, mana
jedini problem koji imam u vezi sa aferom je teorijazaverovski tajming ponovnog podizanja optuznice, olaksanog svedskim striktnim zakonima. i dobro, na potpuno tabloidnom nivou, priznajem da mi sekspirijada cele price unosi seme razdora u svesno dzenderstvo, te se cesto sukobi sa trudom da, kao, objektivno pratim taj deo price.mislim, sta god da bude sudski ishod citavog kondom galimatijasa, tesko cu moci da suzbijem sta bi bilo pitanje, tj, da li bi do svega toga doslo da zulijen nije postao to sto je postao.ali nista od toga nije bitno, jer kada, posle skoro dve nedelje cutanja hrw, ipak reaguje
This is a signature moment for freedom of expression and information in both the US and abroad," said Dinah PoKempner, general counsel at Human Rights Watch. "Prosecuting WikiLeaks for publishing leaked documents would set a terrible precedent that will be eagerly grasped by other governments, particularly those with a record of trying to muzzle legitimate political reporting."
administracija, koja se oslanja i poteze human rights watch i ostale organizacije za potrebe sopstvene spoljne politike, reaguje ovako:
... Vice President Joe Biden described the WikiLeaks founder as a dangerous "hi-tech terrorist." When asked whether he thought Assange was a high-tech terrorist or a whistleblower akin to those who released the Pentagon Papers -- a series of top-secret documents revealing US military policy in Vietnam -- Biden was clear: "I would argue that it's closer to being high-tech terrorist."

The US Justice Department is exploring a legal pursuit of Julian Assange, said Vice President Joe Biden, who described the WikiLeaks founder as a dangerous "hi-tech terrorist." "We're looking at that right now," Biden told NBC's Sunday talk show "Meet the Press," but the vice president stopped short of elaborating on just how the administration could act against the head of the organization whose release of thousands of classified US diplomatic cables has enraged Washington. "I'm not going to comment on that process." When asked whether he thought Assange was a high-tech terrorist or a whistleblower akin to those who released the Pentagon Papers -- a series of top-secret documents revealing US military policy in Vietnam -- Biden was clear: "I would argue that it's closer to being high-tech terrorist." Legal pressure has been been building steadily on WikiLeaks and Assange, who is in England fighting extradition to Sweden, where he faces sexual assault allegations. Assange said Friday it looked "increasingly likely" that the United States would try to extradite him on charges related to the leaked cables. A report by congressional researchers found the Espionage Act and other US laws could be used to prosecute the 39-year-old Australian hacker, but there is no known precedent for prosecuting publishers in such a case. A group of US senators early this month introduced a bill to make it easier to target the self-described whistleblowing website by making it illegal to publish names of informants serving the US military and intelligence community. Media reports suggested that US prosecutors are trying to build a case against Assange on the grounds that he encouraged US Army Private Bradley Manning, currently in US custody, to steal American cables from a government computer and pass them to WikiLeaks. Assange has denied knowing Manning. Biden appeared to leave the door open for charges against Assange. "If he conspired to get these classified documents with a member of the US military, that's fundamentally different than if somebody drops (documents) on your lap here, (saying) 'You're a press person, here is classified material.'" In a legal case, the United States would seek to show Assange's responsibility for damage to national security, but legal experts have said the path to prosecution is strewn with legal complications, including constitutional free speech protections. Biden insisted WikiLeaks "has done damage" through its documents dump. "Look, this guy (Assange) has done things that have damaged and put in jeopardy the lives and occupations of people in other parts of the world," Biden said. In particular, he acknowledged that among world leaders concerned over the leaks, "there is a desire now to meet with me alone rather than have staff in the room."

onda je lakse shvatiti idolatriju, neoizam i selebriti podrsku.
Link to comment
jedini problem koji imam u vezi sa aferom je teorijazaverovski tajming ponovnog podizanja optuznice, olaksanog svedskim striktnim zakonima. i dobro, na potpuno tabloidnom nivou, priznajem da mi sekspirijada cele price unosi seme razdora u svesno dzenderstvo, te se cesto sukobi sa trudom da, kao, objektivno pratim taj deo price.mislim, sta god da bude sudski ishod citavog kondom galimatijasa, tesko cu moci da suzbijem sta bi bilo pitanje, tj, da li bi do svega toga doslo da zulijen nije postao to sto je postao.
moj problem je u tome što se svet nije ovako tresao kad je curilo o iraku, civilima koji se odstreljuju kao na takmičenju, što smo morali da sačekamo da krenu diplomatski tračevi pa da mediji oforme specijalne jedinice za obradu podataka + sočnu priču o gologuzom asandžu da bi ga održalo u fokusu usred atmosfere.predstojećih.praznikajedina žena s kojom u svemu tome imam problem zove se hilari klinton, al ne zato što je žena već jer je naredila prikupljanje dna uzoraka od predstavnika lokalnih plemena po svetu - i zanima me njena motivacija, intimna ili javna svejedno, zanima me šta jede, šta sanja, koliki joj je obim grudi, dal ima redovan seks, da li pere zube svako veče, i uopšte, šta misli o svemu.postojećem i kako njene nade & očaji utiču na to što misli i radi. i sve to komplet je javna stvar, a to što je žena tek je sticaj okolnosti i priču menja tek utoliko što će u njenom kartonu pisati da ne piški stojećkimoj je džender opinion sasvim u mirua jedino smisleno (mada naivno, priznajem) pitanje sa svim tim u vezi mi je da li bi do svega ovoga došlo da svet nije postao to što je postaosasvim razumem neoizam, jedino se nadam da će mu se ljudi odupreti, makar tamo gde to ostavlja nekog traga, gde je dobro poznato da ovo što se asandžu dešava nije presedan - da mu se bez ikakvog osnova, diskrecionim pravom, ukidaju bankarske usluge, da vlasti bez ikakvih pravnih posledica javno pozivaju na njegov progon, da se privatna tužba protiv njega koristi kao sredstvo za delegitimizovanje njegovih političkih namera itd - i da, ako sutra asandž osvane kao slobodan, bezbrižan čovek, to još neće značiti da je sad sve u reduedit, zaboravih da pomenem srbiju :omožda zato ne uspevam tako prisno da se povežem sa globalnim neom, jer apsolutno ništa u čitavoj toj priči neće provetriti srbiju, nikom ovde neće pasti ni na kraj pameti da svoje slobodarske stavove, koje gradi na wikileaks slučaju, primeni na sopstveni kućni savet, let alone državu. zima je, a moćni su tako fino topli Edited by mioba
Link to comment

Kakva mizoginija te spopala, sta lupas.Sem toga, svuda kaze da su u pitanju "rape charges"Nego si ti uobicajeno nasao da smaras sa tvojom tupavom politickom korektnoscu.

Edited by Indy
Link to comment
moj problem je u tome što se svet nije ovako tresao kad je curilo o iraku, civilima koji se odstreljuju kao na takmičenju, što smo morali da sačekamo da krenu diplomatski tračevi pa da mediji oforme specijalne jedinice za obradu podataka + sočnu priču o gologuzom asandžu da bi ga održalo u fokusu usred atmosfere.predstojećih.praznika
U prilog tvom linku, evo nečega što je prošlo potpuno nezapaženo:
On February 22 2007, a US helicopter engaged a group of insurgents involved in a mortar attack upon coalition forces, near Baghdad.After firing a series of 30mm rounds, the crew of the helicopter – callsign “Crazyhorse” – radioed to their command, stating the insurgents “wanted to surrender”. The response was blunt: “CRAZYHORSE cleared to engage … Lawyer stated they cannot surrender to aircraft.”The Apache crew killed the men.
Link to comment

Nasalih se (mozda lose :unsure: ) i otvori se lavina anti-zensko-seksistickih recenica. Ja cak i nisam razmisljao o samom sexu vec o pustoj zelji "novinarke" sto ona nije prva navatala asanza na tu foru i dokazala se ko velika patrijotka.A taj snimak iz Iraka je itekako obisao svet, samo sto je to bilo vise pitanje vojske i manje je bilo sanse da se kuka na mrske sajber teroriste sobzirom na ocigledna govna koja su tad napravili. Ovo gde su pak politicarske guzice direktno ukljucene uvek bude uzasna buka i smak sveta.

Edited by Shan Jan
Link to comment

Indy: Ja uobicajeno smaram sa PC? Smarao samo na Francuskim velovima, i tek sada ovde. To sto su mediji odlucili da izvestaji budu vise "seksi", pa to prenose kao "rape charges", ne znaci da to i jesu. "Sexual misconduct".Dobro, procitao sam ceo Guardianov uvid u dosije i vredi da se to istrazi. Da li zavredjuje medjunarodnu poternicu i da li je primereno prijavi - naravno da nije. Da li je zaista lik smeker ili tek "baraba prema curama" - nije bitno.Ali da li zbog toga treba da se slusa i citaju bljuvotine tipa "pa ako je pijana zenska, onda je verovatno i onaj sto je qrao pijan - pa nikom nista"?Ne znam, mozda je to tako bilo u tvojim vremenima, ono kao Dzon Vejn, zenska se opire i ne da, a ti joj odvalis samarcinu pa se odmah izljubite i zavolite do kraja zivota. Kod mene to funkcionise malo drugacije.

Edited by dragance
Link to comment
A taj snimak iz Iraka je itekako obisao svet, samo sto je to bilo vise pitanje vojske i manje je bilo sanse da se kuka na mrske sajber teroriste
Ne postoji snimak ovog događaja.
Link to comment
×
×
  • Create New...